ДАЛИ Е РЕАКЦИЯ КЪМ ОВЕС/ГЛУТЕН???

  • 3 088
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,
 Синът ми е на 8 месеца и половина.Има недоказана (,но почти сигурна) алергия към белтъка на кравето мляко и от няколко месеца е на хидролизат (Алиментум-канадския вариант на Фризопеп).Въпреки това обривите му ту изчезват,ту пак се появяват.Умишлено изчаках с въвеждането на глутен до навършването му на 8 месеца.Избрах да започна с овесена каша.Давах му 3 последователни дена и до 72-я час нямаше никаква видима реакция (в този момент нямаше обриви).Два дена след това,обаче отново му избиха ситни пъпчици.Друго,което забелязах е че изпражненията му станаха по-кашести (ни бих ги нарекла диария-не са редки или пенести и не са повече от два пъти на ден).Знам,че по принцип овеса (каша,овесена вода,ядки и др.) разхлабва и това малко ме успокоява.Но въпреки това много ме страх да не се окаже алергичен или с непоносимост към глутена.
  Бихте ли изказали мнение по темата!

# 1
  • Мнения: 229
Здравейте,
 Синът ми е на 8 месеца и половина.Има недоказана (,но почти сигурна) алергия към белтъка на кравето мляко и от няколко месеца е на хидролизат (Алиментум-канадския вариант на Фризопеп).Въпреки това обривите му ту изчезват,ту пак се появяват.Умишлено изчаках с въвеждането на глутен до навършването му на 8 месеца.Избрах да започна с овесена каша.Давах му 3 последователни дена и до 72-я час нямаше никаква видима реакция (в този момент нямаше обриви).Два дена след това,обаче отново му избиха ситни пъпчици.Друго,което забелязах е че изпражненията му станаха по-кашести (ни бих ги нарекла диария-не са редки или пенести и не са повече от два пъти на ден).Знам,че по принцип овеса (каша,овесена вода,ядки и др.) разхлабва и това малко ме успокоява.Но въпреки това много ме страх да не се окаже алергичен или с непоносимост към глутена.
  Бихте ли изказали мнение по темата!

при алергична реакция към глутен, аки-тата са бели на цвят и много зловестни. Вашите бели ли са? не жълто, а буквално бели.

# 2
  • София
  • Мнения: 186
Ами,не....като цвят не са се променили.В зависимост от какво е ял,варират от светло до тъмнокафяви.Много благодаря за мнението!Определено ме поуспокои.Дано и друг се включи по темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
За непоносимост към глутена има вече куик тест. Струва около 50 лева, не помня точно колко + взимането на кръв. В Токуда го правят. Ако си притеснена и имаш финансови средства - направи го и така ще получиш най-точния отговор.

# 4
  • Мнения: 2 755
Един  от симптомите на цьолиакията са кашестите изпражнения. Може да се появат не веднага, дори месеци, години след началото на приема на глутен. Може и болестта да се отключи в ранна, а може и в по зряла възраст. Моето дете е с целиакоподобен синдром. На безглутенова диета е. Аз бих те посъветвала да изчакаш с приема на глутенови храни още месец и да опиташ тогава с нещо различно от овес. Но гледай детето а е нямало пъпки поне 2 седмици. Овеса като култура не съържа глутен, но го водят глутенов защото почти винаги е расъл, съхраняван и преработван заедно с глутенови храни и е заразен с глутен

Общи условия

Активация на акаунт