мнения за АМ и другите BIO продукти на "Holle"???

  • 7 159
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 30 206
Здравейте майчета,

днес набързичко ходих до "Фантастико" и видях АМ и каши на "Holle". Някой ползвал ли ги е???? Това, което видях и прочетох на опаковката ми хареса определено! На опаковката пише demeter и BIO, също като на пюретата "Sunval"!! Да не е същият производител???  newsm78 Ние сме на каши и се замислих, дали да не пробвам  newsm78

ето вижте ги как изглеждат:

http://www.holle.ch/Produkte/Sortiment.asp

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 00:54 от missence

# 1
  • Мнения: 229
Здравей,
за млякото още нямаме опит - вчера го опитахме за първи път, но от мои близки, които го ползват от  много време казват че е много добро.
За кашите имаме опит, ядем ги от много време - божествени са! Особено пшеничната млечна, и безмлечната Мюсли! Хапва ли сме и от сухарите им. И бисквитките. Опитвали сме плодовите пюрета. Относно качество - гарантирано е, много строг контрол, и по принцип са немски, не швейцарски .. понеже гледам, че си дала швейцарския линк. Не са една фирма със Сънвал, нямат нищо общо с тях.
Случайно да си видяла какво точно се продава на холле там, има ли холе 4 мляко и тази каша мюсли? Защото след седмица и половина съм на гости на сестра ми в София и да не мъкна от тук до там нещо, което го има там. Благодаря ти много!

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 09:18 от Vivi

# 2
  • София
  • Мнения: 30 206
във "Фантастико" имаше само 1-ца и 2-ка, оризова, грис и мюсли. Писах до фирмата да ми кажат кое е вносител, за да намеря пълния им асортимент. Ако ми отговорят скоро ще ти пиша.
Иначе снощи четох с сайта им, доста добри неща като състав  Peace

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 13:55 от Vivi

# 3
  • Мнения: 229
това Фантастико в София ли е? дали ги има вече тези продукти и там, питам информативно
в детския магазин на Нишава дали ги има? там нали има от пиле мляко

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 13:55 от Vivi

# 4
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Взимала съм на дъщеря ми млечната каша и плодови бурканчета. Кашата не и хареса, но пък за плодовите "полудяваше" Wink.

# 5
  • Мнения: 814
Привет,
А някой знае ли дали АМ съдържат пробиотици и важните мастни киселини? (опитах се да прочета от дадения линк, обаче не е на английски и нищо не разбрах...)

# 6
  • Мнения: 1 473
Давала съм на сина ми и плодови и зеленчукови пюрета на тази марка и много му харесваха. Те се предлагат в една верига био магазини в Германия и ги няма на всякъде. Качеството е много високо. Изобщо магазина не предлага други продукти освен био и е доста скъп, но качеството си заслужава.
АМ на тази марка не съм давала и не мога да кажа нищо конкретно.

# 7
  • София
  • Мнения: 30 206
това Фантастико в София ли е? дали ги има вече тези продукти и там, питам информативно
в детския магазин на Нишава дали ги има? там нали има от пиле мляко

да, в София е, верига магазини (като хипермаркет, но по-малко на площ), има ги в почти всеки квартал. За магазина на Нишава, нямам идея и аз чакам отговор  newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 30 206
Привет,
А някой знае ли дали АМ съдържат пробиотици и важните мастни киселини? (опитах се да прочета от дадения линк, обаче не е на английски и нищо не разбрах...)

Съдържание:

Entrahmte Milch* (Deutschland, Österreich), Molkenpulver* teilentmineralisiert, planzliche Öle*, Maltodextrin*, Calciumchlorid, Vitamin C, Vitamin E, Eisenlactat, Zinksulfat, Niacin, Ca-D-Pantothenat, Kupfersulfat, Vitamin A, Vitamin B1, Vitamin B6, Mangansulfat, Vitamin B2, Kaliumjodat, Folsäure, Vitamin K1, Natriumselenat, Vitamin D.
* aus biologischer Landwirtschaft

повечето са и на български така, само първите 3:
1) обезмаслено БИО мляко; 2) частично деминализирана суроватъчна прах; 3) растителни мазнини.....малтодекстрин и т.н.

т.е. важните мастни киселини- ДА
       пробиотици - не се споменава

# 9
  • Мнения: 229
в млеката, които се продават в бг има ли молке?
тук може да се намери като отделна съставка и като напитка
прави се пак от мляко
интересно ми е просто, ако някой знае


Най-интересното за Холле е, че в самата Швейцария където се правят няма всички продукти, колкото в Германия. Даже на някои от кутиите пише, че са произведени в Германия - например на млеката.

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 22:42 от Vivi

# 10
  • София
  • Мнения: 30 206
мисля, че няма молке.

Днес ми отговориха от Holle. В БГ ги вкарва гръцкият дистрибутор и ако не се лъжа на "Фантастико" не са ли гърци собствениците  newsm78  Може би затова ги има там. Ще ги пробвам  Peace

Последна редакция: пн, 09 ное 2009, 22:42 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт