Первол за черни дрехи - върши ли работа наистина?

  • 21 482
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Имам няколко черни жилетки, които от честото пране се захабиха, най-вече по ръбовете стоят като избелели....

Дали Первола ще ми свърши работа? Thinking

# 1
  • Мнения: 4 965
Не мисля, че тепърва /щом вече са поизбелели/ нещо може да ги оправи /изключвам боядисването/.
Иначе, аз лично черните дрехи ги пера със Сано за черно пране и цветовете се запазват. Peace

# 2
  • Мнения: 299
Допреди 3-4 години ползвах Первол-а(и за вълнени дрехи,и този за черни),но откакто взе да поскъпва и достигна висока(за мен,лично) цена,се преориентирах към Wansou- http://www.tomil.cz/en/wansou/praci-prostredky/black-dark.html  и съм много доволна- дрехите имат хубав аромат,който се усеща и по време на носенето им,след изпиране няма бели(явно неизплакнати добре) петна по дрехите.
Купувам си го от Кауфланд за около 4лв. за 1 литър и ме устройва напълно и като цена,и като качество.А че Первол-а е добър,добър е като продукт,но не смятам,че цената му си отговаря напълно.
Колкото до твоите жилетки,едва ли оттук насетне Первол-а ще им върне цвета,но ако започнеш да го ползваш,едно е сигурно- че поне няма да избелеят повече,отколкото вече са Peace.

# 3
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Защо не ги дадеш за боядисване, за да се възстанови цвета, а после пране с препарат за тъмни дрехи?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Защо не ги дадеш за боядисване, за да се възстанови цвета, а после пране с препарат за тъмни дрехи?

Защото не знаех, че съществува такова нещо. В химическо чистене ли да ги дам за боядисване? Crazy

# 5
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Да.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 799
Сега остава да ми кажете приблизително колко ли ще ми струва и ви оставям на мира.  Hug

# 7
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Виж, това не се сещам, последно боядисвах миналата година. Питай за цената на място, а най- добре сондирай мнения къде във Варна боядисването е най- качествено.

# 8
  • Мнения: 18 542
Не знам дали не се заблуждавам, но не боядисват ли само естествени материи?

# 9
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Аз съм боядисвала и смес.

# 10
  • Мнения: 803
момичета,
Извинете ме за откровението...и за наивността.
Мислех си, че като приказваме тук повече от половин година по тези теми, въпросите от такъв тип ще са по-различни.
Например: Има Первол за черни - дали да го купя, ще ми запази ли дрехите, заслужава ли си цената, мога ли да го използвам за други/цветни, деликатни/, кажете за други подобни препарати, от които сте доволни и така нататък.

# 11
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дедо,
адмирации към опита, който имаш. Или поне казваш, че имаш.
Браво, че помагаш на момичетата и четеш всички теми свързани с професионалното ти поприще.

Но всеки тук може да задава всякакви въпроси.
Подфорумът не е училище и няма изучен материал,
Та в този ред на мисли, въпреки, че ти си преподал този урок,
на който следва да бъдем изпитвани и да го знаем,
всеки е в правото си да задава колкото и каквито въпроси прецени.

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 17:45 от Розовата шапчица

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 799
момичета,
Извинете ме за откровението...и за наивността.
Мислех си, че като приказваме тук повече от половин година по тези теми, въпросите от такъв тип ще са по-различни.
Например: Има Первол за черни - дали да го купя, ще ми запази ли дрехите, заслужава ли си цената, мога ли да го използвам за други/цветни, деликатни/, кажете за други подобни препарати, от които сте доволни и така нататък.

Следващия път като реша да пускам тема, ще се обърна към теб. Това го казвам съвсем сериозно! Ако някой реши да отговори на така зададените от теб въпроси само ще се радвам.  Peace

Жените явно сме първосигнални...  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 803
Розовата шапчица,
Знам, знам, че ще е такава реакцията.
Затова се опитах предварително да се извиня за намесата.
Никого не съм тръгнал да изпитвам, нито да парадирам с опит или познания.
Исках да съм полезен да опознаете препаратите, начина на ползване, уредите.
Има елементарни принципи за това и бе хубаво да са достъпни от тук.
И преди са ме сепкали - да спра да досаждам.
Е, ще го направя скоро.
Няма смисъл, форумът е добро място за информация, а не можете да го използвате.
Поради кривиразбраната публичност и анонимност, цитирам: - "..всеки е в правото си да задава колкото и каквито въпроси прецени..."
Не мислите ли, че с подобно отношение рушите същността на форума, качеството му и развитието му.
Как да е.
Говорихме си за первол и обезцветени дрехи, нали?

Киса,
още веднъж - извини ме за нетактичността и липсата ми на търпение!  bouquet

Последна редакция: нд, 01 ное 2009, 21:01 от Дедо

# 14
  • Русе
  • Мнения: 1 851
Аз за себе си,вчера взех решение да си купя някой друг препарат за черни дрехи, като ми свърши Первола.По някой дрехи ми оставя бели петна и за мен не е приемливо! 

Общи условия

Активация на акаунт