Децата и животните - кога, как, какво?

  • 10 277
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 544
Гласувах за куче и друго- костенурка водна.
имаме и двете,кучето още преди да се роди дъщеря ми ,а костенурките ги взехме сега за РД.Тя искаше хамстер,но когато казахме,че имаме бебе,ни посъветваха да не взимаме,пък и те изискват внимание,да си играеш с тях,пък и живеят само една година и на детето ще му е мъчно после.
За рибите съм чувала,че са алергени,по скоро храната им,но това не е достоверно изказване,просто слух. Peace

А водна костенурка и рибки може ли да живеят в един аквариум?  newsm78
Дъщеря ми иска рибки, но също обича и костенурки.
И аз се изкушавам да си вземем коте. Всички у дома ги обожаваме, но може да нанесе поражения, когато се раздивее. От опит го казвам - да драска по паркета, по пердета и щори, поне докато е малко е доста палаво.
А за канарчетата какво ще кажете? Подходящи ли са?
И как се съвместяват котка с рибки и котка с канарчета? Няма ли да има жертви? Rolling Eyes
Като имах червенобуза костенурка като малка,я пуснах при рибките.След известно време забелязах,че златната ми рибка липсва.Тъкмо тръгнах да питам нашите дали знаят нещо,когато видях опашката на въпросната рибка да се подава от устата на костенура.

значи е хищник  Embarassed, а ако няма рибки, с какво се храни?

# 46
  • Мнения: 1 749
Със специална храна за костенурчета.И месце. Peace

# 47
  • Мнения: 6 390
...
По принцип гледането на каквото и да е животинче е много хубаво за детето - освен че носи радост, учи на отговорност и любов към природата. За съм при всички положения. Важно е, обаче, родителя да подходи с отговорност, и ясното съзнание, че каквото и да обещава детето, основните грижи ще полага той.
Именно, това ми е и идеята.

За кучето не желая, защото много пътуваме за сега, а с куче не ми се лети или търкаля... може би като тръгнат на училище ще си седнем на дупетата и тогава.
Кучето се привързва към стопанина, и без него е като болно, котката пък се привързва към къщата - това е по приемливо, оставиш й храна и вода - 2-3 дена ще преживее без проблем...

# 48
  • Мнения: 14
ооох!да има6 животин4е е голяма отговорност.ние запо4нахме с хамстер,който много хапе6е и може би затова живя 2 години.след това -рибки,но и те не оцеляха много.имахме и хамелион,но и той горкият не му понесе тука6ният климат/мъжа ми го донесе от Мароко/.не можахме да му осигурим жива храна,а суха не пожела да яде.сега син4ето много иска ку4е,но не съм сигурна дали ще се грижи за него или ще му се нарадва и ще ми го прехвърли на мен! newsm78

# 49
  • Мнения: 1 520
Коте - с удоволствие, куче - твърдо НЕ!

# 50
  • Мнения: 458
Живеем в къща с голям двор, но животно няма нито да взема нито да допусна.
Бащата и сина са алергични към котки.
за тях е опасно и всякакви пернати/хвъркати.
Риби аз не искам - тъй остава вариант - никакво животно.

# 51
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дъщеря ми е с астма.Обожава котките , но е невъзможно.Пинчера ни го отглежда съседката.На рибките храната също е алерген.Аз като се замисля само игуана може да гледаме в нашия случай, защото няма косми. LaughingДайте идея за нещо некосмато и симпатично.

# 52
  • Мнения: 844
Имахме костенурка която живееше със златни рибки / по едно време те изчезнаха ..... беше ги хапнала/ животното стана доста голямо и се блъскаше в стените на аквариума за това се принудихме да го пуснем в близкия язовир.
Куче което се радваше на грижите ни около два месеца Simple Smile
Две канарчета които някак си не успяхме да опазим живи за съжаление на децата, нещо се разболяха я бяха страшно красиви Sad
И последно коте което беше още бебе и майка му го беше изоставила, намерихме му майка кърмачка и като се ококори си го взехме обратно, но явно някой си го хареса и и го взе за свой любимец.
За сега сме до тук с животните докато не ни дойдат нови желания  Joy
 Ах пропуснах две гупи и два хелера които преживяха едно денонощие  Sad

# 53
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цитат
котката пък се привързва към къщата - това е по приемливо, оставиш й храна и вода - 2-3 дена ще преживее без проблем...

Това въобще не е вярно...

# 54
  • Мнения: 1 520
котката пък се привързва към къщата - това е по приемливо, оставиш й храна и вода - 2-3 дена ще преживее без проблем...

Това може да го каже само някой, който не е отглеждал котка.
Котките се привързват към хората и още как.

# 55
  • Мнения: 544
За доказателство ще разкажа за една от котките ми. От новородена до около 1 година беше гледана в Студентски град - само вътре. През ваканцията я взех с мен у дома. Свикна доста бързо със свободния живот, даже след 10-тина дена ми донесе хванато врабче. Обаче като започна учебната година и тръгнах за автогарата, тя ме изпрати, мяукаше жално и се наложи да я гоня да се връща у дома. Беше се върнала същия ден (не се е загубила), но после изчезнала.  Cry

# 56
  • Мнения: 6 390
Не не съм гледала нищо, това съм го чела, не искам да споря с никой собственик на коте, явно практиката и теорията както винаги се разминават

# 57
  • Мнения: 116
Да разкажа какво ми се случи а виe си преценете дали или.... Отиваме на градина с моя 4 годишен юнак и под едно дърво намираме хамстер и морско свинче  изоставени. Хванахме ги в раницата на детето, защото там много кучета, котки и свраки има и горките никакъв шанс за оцеляване нямаха. Връщам ги аз в къщи горките животни и ги поставям в празния аквариум на рибите временно, с идеята да им купим на другия ден клетка , специално за тях.   Сложих ги в стаята на детето защото при нас е бебето и то щъка навсякъде. Връща се големия от градина и му обяснявам да не пипа животинките, защото са малки ,крехки и може да са и болни, все пак от улицата взети.  Добре ,докато бях при него пълно разбиране, обаче отидох да приготвям вечерята и след около половин час идва детето и ми казва :
Ние с животинките си играхме и едното сега се прави на заспало, ама аз съм по-хитър и виждам че е с отворени очички. 
Отивам да видя какво е станало, е много успешно се преструваше горкото хамстерче.... Питам :
На какво си играхте, бе маме? 
Ами аз исках да го науча да носи клечка като му я хвърля !!! Нали кученцата така правят? Малка клечица беше. Мамо, събуди го...
Обещах че на другия ден ще го събуди дикторът, защото е много уморено милото, и го сложих в една празна кутия.
После на другия ден успях да намеря и желаещ да осинови морското свинче, за да не се престори и то на заспало и една цяла вечер прекарах в лъжи как двете животинчета са си намерили истинския стопанин на път за доктора.
Та, това е моят опит с деца и животни
Не е голям

# 58
  • StZ
  • Мнения: 220
виждала съм бяло таралежче - то едва ли ще провокира астмата.....ама за гушкането де да зная. иначе много игриво животинче ми се стори Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 676
Искам да взема отношение обаче по въпроса с костенурката. Да, костенурка и рибки могат да живеят заедно, но това е по-скоро изключение, въпрос на характер на самата костенурка и свикнала ли е от малка с рибките. Аз имам костенурка, която беше съвсем съвсем миниатюрна когато я взехме. Сомовете бяха по-големи от нея в аквариума. С времето тя свикна с тях, вече е много голяма, много лакома, но си съжителства с рибите чудесно - имаме и две молинезии. Но като цяло костенурките са хищници.

По-важно е обаче това, че много родители взимат на децата си тези малки животинчета (защото те се продават току що излюпени), взимат и един пластмасов леген с палмички и смятат, че това е чудесно решение. Истината е, че костенурките имат нужда от много специфична грижа, голям аквариум, нагревател, сериозен филтър (много цапат), UV лампа - нужно им е да се пекат всеки ден, това е важно за здравето им и място на което спокойно да излизат на повърхността, за да се пекат. Женските костенурки достигат 30 - 40 см., което означава много голям аквариум. Редовно почистване, защото и най-мощните филтри не могат да се справят с мръсотията, която оставя костенурката след себе си Simple Smile 

Малки и сладки са, за това са чудесен подарък за дете ако човек не се е поинтересувал какво представляват тези животни. Костенурката не е малка играчка, която да помачкаме и да оставим да умре след това или да я пуснем в някой водоем, в езерото на зоологическата градина и т.н. (нищо лично към майката която го спомена, не искам да засегна никого - така се постъпва масово) В зоологическата градина е пълно с костенурки точно поради тази причина - някой си е купил костенурче, но е видял, че то расте много бързо и иска много грижи и я е изхвърлил там, макар че условията в това езеро са крайно неподходящи.

Да не говорим, че в България ветеринарите, които истински разбират от тези животни се броят на пръстите на едната ви ръка.

Рибките например не искат много грижи, с добър филтър водата се сменя изключително рядко и то не цялата.
Иначе най-гальовни са кучетата и котките. Зайче, хамстер, морско свинче - миришат и живеят малко.
Че котката не се привързва към стопанина категорично не е вярно. Имам и котка, която искрено страда ако я оставя сама дори за ден, после цяла седмица не мога да се отърва от нея - иска непрекъснато да я гушкам и да й обръщам внимание.

Извинете за дългите обяснения.

Общи условия

Активация на акаунт