Дозировка на Хипп 1 плюс Пробиотик

  • 6 077
  • 6
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 103
Здравейте ! Днес решихме да сменим млякото на синът ни от Аптамил на Хипп 1. Не обърнахме внимание обаче,че превода на кутията е силно размазан и не се чете дозировката. Имам молба към тези от вас,които го ползват или имат четлива дозировка-бихте ли ми написали таблицата по месеци колко грама вода и колко мерителни лъжички мляко се слага. Необходима ми е,тъй като досега сме свикнали на едни дози,а тук лъжичката е по-голяма и ще ми е трудно в началото да приравнявам спрямо Аптамила.

# 1
  • Мнения: 351
Здравей. И ние от днес сменяме млякото от Аптамил на розовия Хипп.
Голяма обърквация е, но ще ти напиша, каквото аз разчетох:
първа седмица-бр. хранения 6-7,обем в мл.80,преварена вода-75,доз. лъжица-2.
от 2-та до 4-та седмица,бр. хранения-5-6,обем мл.120,преварена вода-110,доз. лъжица -3.
втори месец- бр. хранения 6, обем в мл.160,преварена вода-145мл.,доз. лъжица-4.
от 3-ти до 4-ти месец,бр. хранения-6, обем в мл.-210,преварена вода-185мл.,доз. лъжица-5.
от 6-ти месец,бр. хранения-3-6,обем в мл.-210,преварена вода-185мл.,доз. лъжица-5.
....Вашето бебе не харесва ли Аптамила?
Пиши на ЛС.
 Hug

# 2
  • Мнения: 179
Разтваря 1 лъжичка на 40 мл. вода. Вече зависи колко е голямо бебето, така си разпределяш и дозировката. Нашата бебка е на 2 месеца и половина и хапва между 120 и 160 мл

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 103
Благодаря момичета! Ние сме 4 месеца и 10 дни и ядем средно около 150-160 мл,понякога и 140. Според апетита си определя и количеството.Мисля,че вече му хванах дозата с Хип-а,остана да разберем дали ще сме доволни.

Последна редакция: пн, 02 ное 2009, 10:04 от ninfil

# 4
  • Мнения: 85
И аз така го правя - 1 лъжица на 40 мл вода. И като знам колко пие детето, си го приготвям по тази схема. По таблицата на кутията не е съвсем така, но става дума за разлика от 5-10 мл, което изобщо не е фатално, пък и не ми е много ясно как точно да дозирам 5 мл вода!?!  ninfil, пиши когато разбереш резултата. Интересува ме, защото и аз давам HIPP от около три седмици, минах на него след NAN Sensitive, от който акаше много трудно и акото беше зелено. Сега с HIPP-а по принцип уж всичко е наред и няма проблеми, но от няколко дни е много неспокойна и не знам дали не е от млякото - дали не й идва тежко, понеже е по-гъстичко. Или все още се бори с пустите колики...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 103
Ядем Хип вече втори ден и започна да ака почти на другия ден.Очаквах,че няма да ака поне 3 дни,тъй като досега винаги се е запичал след смяна на мляко. Иначе това мляко е гъсто и мазно,както аптамил комфорт и не е нужно да се дава по-много. Ние си намалихме дозата на 140,а преди ядеше до 160 и понякога пак плачеше за още. Не ми се вярва детето да е неспокойно от млякото. По вероятно да е от коликите,виждам че сте около 2-3 месеца,а в тази възраст все още имат бебетата колики. Важното е да ти наддава,да е храни и да не ти повръща. Че ние все си връщахме мляко от едното хранене до другото.

# 6
  • Мнения: 85
Е, да, сигурно е бил някакъв временен дискомфорт. Сега всичко е наред. Мисля, че това е млякото което ще ползвам и занапред. Хапва с удоволствие, ака лесно и редовно, пълни памперсите...много съм доволна  Grinning И понеже сме на смесено хранене, количеството което изяжда е 60-80-100 мл /но често и по 40  Simple Smile/ Малко се отплеснах от темата  Peace, за което се извинявам

Общи условия

Активация на акаунт