Камина в апартамент

  • 21 984
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 221
Ще те изядат съседите. Къде ще е комина?
Моите съседи са много доволни, щом запаля камината Grinning

# 16
  • Мнения: 1 047
Моите съседи са много доволни, щом запаля камината Grinning
И моите.
Едните зимата се местят да живеят в стаята с комина, а лятото се връщат по другите стаи.
През един етаж пък като им е студено и си топлят гърбината на комина.

# 17
  • Мнения: 15
Миналия уикенд бях в Алати и си харесах няколко модела камини, на страхотна промоция са, но не знам кой да си взема. Имате ли представа на каква база да избера камината? Какво е водна риза и колко киловата ще ми трябват за отопление на апартамент около 90 квадрата?

# 18
  • Мнения: 182
Камина с водна риза е тази,която ще ти послужи ако си решила да си направиш парно. Киловатите и това каква квадратура искаш да отопляваш,зависи от това колко радиатора ще сложиш.Може да си поставиш и бойлер със серпентина(това означава ,че през него също ще минава топлата вода и така когато ти гори камината ще си имаш и топла водичка). Другите камини са си обикновени отвътре с тухли,а тези водни ризи заместват тухлите. дано ме разбра.
Миналия уикенд бях в Алати и си харесах няколко модела камини, на страхотна промоция са, но не знам кой да си взема. Имате ли представа на каква база да избера камината? Какво е водна риза и колко киловата ще ми трябват за отопление на апартамент около 90 квадрата?

# 19
  • Мнения: 15
Хммммм май схванах, благодаря Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3
Здравейте, от 4 години имаме камина в апартамент, но по време на строежа беше предвидена и имаше индивидуален кумин.Самата камина е "Филип''-12кв. Отопляваме 100кв. апартамент. Най-икономичния и ефективен начин да се топлиш-на 10-тата минута духа топъл въздух. Камината си я правихме ние. Излиза 850лв камината и около още 1200лв камъка, иноксова тръба, гипскартон, термоустойчиво лепило и др. Мога и по-конкретно да обясня.

# 21
  • Мнения: 155
Здравейте и от мен.В момента ни се строи апартамента и още сме на етап плануване на стени,тавани,мебели и т.н. ,но много искам да си вградя такъв тип камина http://www.thermodesigntotal.com/upload/12357284911.jpg., но не знам дали е възможно,тъй като стената ми е "тънка"(по проект е към 12 см); нямам на близо комин(но пък е възможно да се извежда димът по друг начин).Някой е ако е по запознат моля да ми пише на лични и да ми обясни как точно стоят нещата.

# 22
  • Мнения: 1 047
...как точно стоят нещата.
Ако има комин, не е проблем стената да се направи по-дебела така,че камината да се вгради в нея.
Не разбирам какво имаш предвид под "нямам на близо комин(но пък е възможно да се извежда димът по друг начин)"

# 23
  • Мнения: 155
...как точно стоят нещата.
Ако има комин, не е проблем стената да се направи по-дебела така,че камината да се вгради в нея.
Не разбирам какво имаш предвид под "нямам на близо комин(но пък е възможно да се извежда димът по друг начин)"

няма комин наблизо,варианта за който пиша е ,че може да се дупчи самата стена и димът да излиза навън.Мястото където искам да я вградя е близо до прозореца,няма да има проблем за съседите ,защото сме на последният етаж.Сложно е  и не знам дали изобщо е изпълнимо.! newsm78

# 24
  • Мнения: 1 047
....Сложно е  и не знам дали изобщо е изпълнимо.! newsm78
Комин трябва да има. Може да е външен, но трябва да го има. Освен това трябва да е малко по-висок от билото на покрива, за да дърпа добре.

# 25
  • Мнения: 5
quote author=Desi besi link=topic=439532.msg13184618#msg13184618 date=1258645624]
Миналия уикенд бях в Алати и си харесах няколко модела камини, на страхотна промоция са, но не знам кой да си взема. Имате ли представа на каква база да избера камината? Какво е водна риза и колко киловата ще ми трябват за отопление на апартамент около 90 квадрата?
[/quote]

Можеш да си сметнеш и сама по следния начин: кубатурата на жилището Х 60W. Ако си с добра дограма и изолация може и х 50W.
1 kW=1000 W Wink. По същия начин можеш да си сметнеш и мощността на радиаторите за всяка стая.

# 26
  • Мнения: 5
За Светла29: за да няма проблеми при горенето на камината комина трябва да е с височина мин. 5 м. и задължително да излиза поне 40 см. над билото. Не може просто да дупнеш стената  Wink и да изкараш тръбата навън.
Добри камери за вграждане и камини имат също: http://www.diavach-bg.com/

# 27
  • Мнения: 373
Камините на био етанол са много хубаво нещо- хем имаш жив пламък , хем нямаш нужда от комини и истории. Ние имаме такава в магазина , и като поотрасне детето , ще си я преместим в къщи. На средна мощност гори някаъде около 7 литра спирт за 24 часа. Затопля супер бързо , да не говорим колко красиво може да се аранжира, и ако искаш дори по средата на стаята можеш да я тропнеш Simple Smile За самия спирт- обикновения (без аромати) е някъде около 0,80лв. литъра. Ароматизираните (виждала съм с ванилия, розово масло и т.н.) са към левче.
По принцип като цена ,не са особено евтини. За пръв път видях такива в магазините Ligne Roset , като ми обадиха цена около 4000 долара- австралийско производство . Сега виждам, че се е пръкнала някаква немска фирма, която ги продава за около 2600-2800 лв. Нашата я купихме от български производител , който по доста интересен начин се беше сдобил със схемата на тялото (то си е простичко- едно тяло от лазерно рязани стоманени листа и филтър), и ни излезе около 1000лв.

# 28
  • Мнения: 1 047
Mina_21, имаш ли възможност да качиш снимки?
Една съфорумка пита наскоро от къде се снабдявате със спирт.
Би ли споделила?

# 29
  • Мнения: 97
да добавя още един въпрос към Mina_21- от къде сте я купили толкова ефтино?

Общи условия

Активация на акаунт