Любители на котки- тема 31

  • 52 107
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За проблема на spatifia ВаЛя, това се лекува с кастриране, въпреки храната не е изключено да се случи отново. като се сетя 1 ден как го намерихме нашия котарак целия в кръв по спешност го оперираха, без малко да го изпуснем...А разликата в храната е огромна..то си личи и по външния вид на животното

 Peace
,именно НО при кастрация каналите се стесняват още повече и профилактиката е много важна,кастрацията решава проблема,когато причинителя  е от друго естество,като например Урологическият синдром (който може да е причинен от хормонални проблеми,затлъстяване,недостатъчно движение, естествено неправилно хранене и т.н.),Цистит .... много от хроничните и често срещани заболявания при котките се дължат на неправилно хранене,водата също е много важна не толкова в количеството си,колкото в качеството,защото ако една котка пие много вода също е симптом за проблем,а пиенето на твърда вода също може да доведе до запушване...

# 706
  • Мнения: 17
ahasver , съгласна съм, но май трябва и с друг ветеринар да се консултира...

# 707
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И аз така мисля,най-малкото заради това,че котарака трябва задължително да е на лечебна диета с подходящата храна в следващите месеци,а ние такава не бива и не трябва да ѝ "изписваме" ,това е работа на лекаря-ветеринар,но това си го решава стопанина...

# 708
  • София
  • Мнения: 13 216
mariola, не мисля, че с кастрирането ще се оправи проблема.

spatifia ВаЛя, на 3-4 годишна възраст моите кастрирани котараци/кастрирани са на 7-8 месечна възраст/ се запушиха през един месец - първо единия, после и другия. Разбира се, причината беше гранулираната храна. Основно ги хранех с тази, която се продава в супермаркетите - Уискас, Фрискас, Дарлинг. Много съм доволна, че всичко приключи добре. Разминахме се само с едноседмично лечение/инжекции всеки ден/ и оттогава са само на консерви. Повече проблеми не сме имали. Вече са на 11 и 12 години. Тази година единия котарак имаше друг проблем - артрит. Попитах доктора/друг ветеринар е/ как да продължа да го храня - с консерви или някоя гранулирана храна от високите класове/лечебна или за възрастни котки/. Доста се замисли преди да отговори, но каза да продължаваме с консервите и ни даде хранителна добавка само за артрита.

Вярвам че котаранчо ще се оправи в най-скоро време, но наистина се консултирай и с друг ветеринар. А пловдивската вода е доста варовита и може би трябва да измислиш нещо. Като сме в Пловдив, Мъро почти не иска да пие вода - нито от чешмата, както е свикнал в София, нито от купичка.

  

# 709
  • Мнения: 75
Добро утро момичета,днес сме по добре.Тази сутрин в 8 часа изпи цяла купа с вода.Миличкия целия е мръсен у кръв и урина,ама аз пак си го гушкам.Даже почна да мърка  ConfusedДовечера пак ще ходим до вета за да му сложат антибиотик.
И пак отказва да яде.Ще питам за диета,като отидем.Благодаря ви момичета   bouquet  bouquet  bouquet

# 710
  • Мнения: 2 550
А каква вода трябва да пият котките?
Моята е малко каприз и от паничката си не пие /там и слагам минерална, не знам доколко е полезно/.
Но обича да пие като и пусна лекичка струя от чешмата, хич не ми се връзва добро здраве с такава вода  Confused

# 711
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Минерална- не, чешмяна- не, трапезна- да, бебешка- да, преварена- да, филтрирана- най-добре... Simple Smile

# 712
  • Мнения: 2 550
каква е тази филтрирана Simple Smile? специално се филтрира или продават такава?

# 713
  • София
  • Мнения: 13 216
каква е тази филтрирана Simple Smile? специално се филтрира или продават такава?

Филтрира се в къщи. Например каните Brita. Има и такива, които се монтират на самите чешми. Все пак софийската вода е мека и не е толкова голям проблема. Поне в централната част е добра. Мисля, че не сме към язовир Искър, а идва от стария рилски водопровод. Когато се появи Калгон на  пазара, раздаваха едни тестерчета за изследване твърдостта на водата. В София беше най-меката възможна от скалата, а в Пловдив почти най-твърдата/само още една степен имаше/. А Мъро не мога да го накарам да пие от купичка - задължително пие от чешмата. Дори беше проблем когато не можеше да скача от артрита, но сега пак се нарежда до чешмата и чака някой да я пусне  Mr. Green.

# 714
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Най-обикновена кана Брита е чудесно решение,много домове вече са и с монтирани филтри на отводите за вода и директно получаваш филтрирана вода от чешмата,има и поилки за котки и кучета,които постоянно циркулират и филтрират водата,също и забавляват домашния любимец  Mr. Green ,има и хладилници с конзола (мисля се казваше,но преполагам ще разберете какво имам предвид) на вратата и филтрира налятата вода,решения много,ние сме с кана Брита ,на Арчи до към 6-я месец съм му давала преварена вода, после до годинката и нещо за бебета (розов Девин) като и пробвах някаква Хип,която въобще не я отрази,след това само филтрирана вода като реших да купя кана,при дилемата /между същата и специална поилка...

# 715
  • Мнения: 1 919
 Rolling Eyes  аз покрай детето давам розов девин, но немога да накарам Томас да пие вода, от малък е така, инак си пишка редовно...варианта е в консервата да доливам вода за да се получи сос, така пие. Когато хапва РК пак не пие....т.е видях го 2 пъти за 5 месеца да пие  newsm78
като говорихме снощи за дрисливи котета..дон Томе гони мухи снощи...уж ги претрепах вместо него и изхвърлих, но може да съм пропуснала някоя, резултата беше, че бях дежурна с лопатката до тоалетната..10 пъти за 6 часа....накрая легна да спи до нея  Crazy  и само прескачаше вътре, мяукаше да изчистя и пак полягаше, тъкмо се наместих да спя и той пак викне....мислех да го водя на ВЕТА сутринта, но сега е добре.
Тази сутрин му  няма нищо, но наблегна на РК, явно се усеща че има нужда от затягане  Wink

# 716
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Нормално е при хранене с мека храна да не пие вода ,паучовете и консервите са 80% вода,когато Арчи е бил на лечебни диети с паучове водата въобще не я докосваше,това е една от причините да не го храня с такъв тип храна,не смятам,че храна,която се състои предимно от вода може да е пълноценна за нуждите на организма,като изключим другите недостатъци...

# 717
  • Мнения: 4 194
Здравейте!  bouquet Моите котки останаха на село при баща ми и сега съм си самотна Cry , иначе имам 1 женско 1 котарак и 1 малко,което вече порастна. Simple Smile Бях давала снимки в първите теми от поредицата за любители на котки. Simple Smile Поздрави ще ви чета от време на време!  bouquet

# 718
  • Мнения: 128
spatifia ВаЛя, дано котето се оправи по-бързичко, много тъжно ми стана Sad
Добре, че нашият ветеринар ни каза вредата от гранулираната храна и ни насочи към по-висок клас такава, че ние и без това отскоро даваме гранули, бях почнала да давам едни в кутия на Дарлинг, мисля, че това е задължение на тези доктори. Иначе ние и консерва си хапваме, понякога и варено месце, стига да не е пилешко!
Месечинка, сервирах му аз на моя хубавец, че както се беше изтегнал на масата, само чинийката му липсваше  Crazy Ама пусти навик, не мога да го отуча да не се качва на масата!
muronka, с Мики ти благодарим за комплимента  Wink

# 719
  • Мнения: 75
Извинете ме за въпроса но какво е РК?
Преди малко от магазина му купих Пурина (бъбреци),хапна малко и сега си стои кротичко в кашона.Като се върнах от детска кунхя даже видях, че се е мъчил да си използва тоалетната.
много е смешен с тая яка.не може да се ориентира миличкия.

Общи условия

Активация на акаунт