как се научихте да готвите?

  • 9 900
  • 161
  •   1
Отговори
# 30
  • гр.София
  • Мнения: 380
До 22-годишна не можех да готвя, даже изпитвах непоносимост към всякаква домакинска работа и леко презрение към жените- домакини /глупавичка съм била/. След това заживях сама и ми се наложи. Майка ми ми беше оставила една тетрадка с рецепти на по-лесни ястия- пиле с ориз, мусака и т.н. Започнах да правя опити по нея и за моя изненада нещата се получиха, нещо повече- открих, че ми харесва и днес готвя с удоволствие.  В готвенето проявявам творчество и наистина ме разтоварва, почти не използвам рецепти, само черпя идеи и след това импровизирам. А с интернет е още по-лесно. Все по- често майка ми се обажда, за да ме пита за някоя рецепта-т.е. разменихме си ролите.

# 31
  • Мнения: 4 785
Erica, Благодаря за доверието, поласкана съм   bouquet

Хихихихи....аз все още не умея да готвя.........Честно!

Хахахаххаха е браво! Аз от тебе черпя опит, то каква стана  Mr. Green

Да се похваля вчера готвих пиле фрикасе....и го яде кучето  Laughing Ама да не си помислите сега, че не се получи - добре си беше, даже вкусно, ама забравих звяра в кухнята и той му видя сметката по доста зрелищен начин. Беше разсипало тенджерата върху главата си и ядеше от земята - добре, че не е било вряло. И сега никой не ми вярва, че е ставало за ядене, щом е отишло в стомаха на Куджо  Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 221
Като по изхабих някоя и друга манджа....

# 33
  • Мнения: 765
Все още се уча  Embarassed Готвя, но не всичко, доста често ви чета и научавам много нови неща   bouquet
Любима ми е тортената тема  Wink

# 34
  • тук
  • Мнения: 510
Винаги съм имала огромно желание да готвя, но мама не ми даваше, пък и не беше много добра в тази работа  Heart Eyes
Когато дойдох в Студентски град се развихрих и изхранвах цялата банда ... така едно по едно, постепенно, но напоследък имам регрес Sad май се поизморих, а има още хиляди неща, които дори не съм опитвала да направя

# 35
  • Мнения: 360
от гледане,а сега и от четене Wink

# 36
  • София
  • Мнения: 7 933
Хихихихи....аз все още не умея да готвя.........Честно!

Ми то и аз така ич ме няма по готвенето. Аз затова идвам и на срещата на майсторските кулинарки та белким понауча нещо.  Laughing

# 37
  • Мнения: 5 007
След като се омъжих, първо питах майка ми, приятелки разпитвах, интернет, по-специално този форум. Неусетно сякаш, много ми одобряват вече манджите bowuu

# 38
  • Мнения: 91
На принципа проба- грешка, проба-грешка. Започнах сравнително рано- на 14 години, учех в друг град, живеех отделно от родителите си и се научих сравнително бързо.

# 39
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 469
   Ех момичета, върнахте ме доста назад във времето.....
   Представете си : млада булка, която нищо не е готвила до момента и и дават агнешко месо в един прекрасен майски ден... Е, ами сега?  newsm78  Естествено че няма да се дам, я! И като започнах....Тенджерата на котлона ... дай пресен лук, месо на парчета, домати и не помня какво още..., че като загоря, че като подмириса...Ми то трябвало и вода, ама кой да сложи  ooooh! Даааааа, ама неееее! Да се предам! Никога! Нова тенджера- хоп всичко в нея обратно и много вода... Отидох да си  догледам  филма... Мина време...Подмириса...пак на загоряло....Нова тенджера...и пак същата процедура, но този път стоя до нея.Реших че вече е готово и сервирах на съпруга ми. Гледам го и чакам  Grinning, хапва той....ужасна физиономия  Mr. Green  Rolling Eyes притеснен ме поглежда виновно и казва "миии става за ядене, ама да излезем да хапнем навън..." Лелееее,  аз  като го опитах....оставям на фантазията ви...  Sick
    След това си купих книги, мама помагаше, приятелки, колежки....А сега възможностите пред вас са много по-големи, не че не се възползвам и аз от тях. И така постепенно се научих.

# 40
  • Мнения: 1 283
Как се научих?! Доста късно. Определено не обичах да стоя в кухнята и да мириша на лук и манджи. Обичам да ми е чисто и подредено и миришещо на свежо.
Спомням си първата гозба - пиле с ориз. Купих пилето, измих го и метнах заедно с ориза. Видя ми се малко ориза и сложих целия пакет  Mr. Green. Като взе да прилива този ориз, в чудо се видях и стана един жълт и сух, сух,  ooooh! да не ти е майко работа. Въпреки всичко, горда от постигнатото, сервирам пилето и оооо ужас, вътре с найлончето от дреболиите. Няма да го забравя, докато съм жива, щото още ме подиграват близките ми.
Обичам релакса в кухнята, а не да готвя по задължение, добре че не сме много ящни.
Нищо случайно няма и съм сигурна в това, защото е знак на съдбата да се цапотя с тесто и това да ми доставя невероятно удоволствие от крайния резултат и да видиш, че като правиш нещо с любов, то ти се отблагодарява. Така, че следвай интуицията си и сама ще разбереш кога си готова да влезеш в кухнята с ЛЮБОВ.

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
  го и метнах заедно с ориза. Видя ми се малко ориза и сложих целия пакет  Mr. Green. Като взе да прилива този ориз, в чудо се видях .

хахахахахха, още една като мен  Hug

Трейси, представих си кучето с глава обляна в пиле С'икасе (както му казвам).  Joy Joy

# 42
  • Мнения: 147
    Започнах да готвя като се омъжих. Преди това бях правила няколко по-прости манджи. Кексове ми харесваше да приготвям. Помагала съм на мама да правим курабийки, редовно украсявах направените от нея торти, но само толкова. В къщи имаше 3 жени, които готвеха и аз нямах никакво желание да пробвам. За мен това беше пропиляно време, през което мога да правя много по-интересни неща. Но... човек и добре да живее, един ден се омъжва.  Mr. Green Мъжът ми не можеше да готви и се оказа, че аз трябва да се науча. Имала съм голям късмет, че около мен са били все страхотни кулинарки - баба, мама, снаха ми. Оказа се, че съм попила някои неща от тях и с още малко четене и питане постигнах доста добри резултати. Не съм имала големи провали освен първия ми крем Карамел, който си остана течен и една торта с желатин, която се разтече. Сега - 5 години по-късно готвя с удоволствие и обичам да опитвам нови рецепти. На много неща се научих и продължавам да уча от форума, тук има големи майсторки и майстори! Голям стимул ми е и моето момче, което хапва с удоволствие сервираното от мен, а уж бил капризен. А снаха ми, от която съм се учила често ме пита пробвала ли съм някоя нова рецепта.  Grinning   

# 43
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Хихихихи....аз все още не умея да готвя.........Честно!

хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаххахахахахахахахахахахахах  Joy Joy Joy

ВИЦОВЕ!!! Laughing
Същото си помислих и аз. Страшен виц  smile3532

# 44
  • Мнения: 4 785
А как - аз номера с ориза първа съм го открила. Решавам нещо лесно - ориз със зеленчуци. Звъня на майка и питам, тя ми обяснява за някакви пропорции 3 към 1, т.е. 1 чаша ориз 3 вода. Аз през това време старателно си правя френския маникюр и не слушам, защото решавам, че е бая лесно. Ся не съм толкова лява, един ориз пък няма да сваря. Почвам аз....ама 1 чаша!? Стига бе, даже аз няма да се наям. Сигурно ми е говорила примерно. Вадя 1 пакет ориз и се почесвам дали пък няма да е малко  newsm78 Викам я пакет и половина, че като знам как яде.... ooooh! Елате да видите как се мери чаша по чаша и 3 пъти вода. Е леле като набъбна този ми ти ориз, ама той увеличи количеството си н-пъти  #Crazy

Или една сутрин милото вика - Знаеш ли какво, най-обичам мама като ми направи паниран ориз - супер е!

И аз завалийката си мисля как ще го зарадвам като се върне вечерта. Ама цяла сутрин се чудя как става това. Първо ми мина на акъла да пусна тема в готварския тук, после си изпих кафето, плеснах се по челото и направо да си се ненадявам как като едното нищо, щях да панирам ориз - сигурно с дни щяхте да ме разнасяте тука  Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт