Въпрос за подматрачна рамка

  • 2 589
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Имам едно малко питане. Леглото ми е 150/200 и искам да си взема подматрачна рамка. Проблемът е, че стандартните са за матрака 144/190. Има такива за 75/200, но не знам дали няма да има проблем и някой сантиметър да ми изиграе лоша шега. Някой имал ли е подобен проблем и според вас кое е по- добре да търся - двойна подматрачна рамка или две единични?

# 1
  • Хасково
  • Мнения: 995
Според мен трябва да си избереш на подматрачна рамка точно според леглото и по това да си купуваш матрак иначе 10 см. разлика си е съществена.
Виж тук примерни подматрачни рамки http://nani.bg/product_info.php?manufacturers_id=13&products_id=900496

# 2
  • Мнения: 18 542
Вземи си я точно по размер. Дали ще са две единични или една цяла няма много голямо значение. Въпросът е да ти съответства на размера на леглото иначе може или да не можеш да я (ги) поставиш, или да ти пропадат.
Можеш да си поръчаш рамката и по размер, не се оскъпява кой знае колко, но пък ще си спестиш неприятности.

# 3
  • Мнения: 106
А къде можеш да си поръчаш по размер. Защото се оказа, че в ЕС стандарта е 150, а не знам защо в БГ всичко е 144.

# 4
  • Мнения: 1 311
Нашата спалня е с 2 единични, а не с една цяла. Нямаме проблем вече много години. При нас надделя факта, че двете единични можеха да се съберат в комбито, а за голямата трябваше да чакаме 2 дни доставка  Laughing

# 5
  • Мнения: 18 542
А къде можеш да си поръчаш по размер. Защото се оказа, че в ЕС стандарта е 150, а не знам защо в БГ всичко е 144.
144 e стария стандарт по БДС, ЕС стандарта е 140, 160, 180 и т.н.
Координати на фирмата ще ти пусна на лични.

# 6
  • Мнения: 2 631
Две подматрачни рамки, ама ако искаш механизъм за отваряне да имаш на спалнята, подматрачната трябва да е една.
Ако вземеш матрака по - голям от подматрачните рамки, само ще го прецакаш...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт