Комбинирана ваксина срещу хепатит

  • 9 697
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Чакай малко  Stop Искаш да кажеш, че който не си сложи 3 дози е безотговорен към здравето си ли? Аз пък съм на мнение, че всяко неинформирано решение е безотгпвпрно за здравето. В случая аз съм преценила, че е по-отговорно и разумно да не се ваксинирам с три дози. Изследванията ми са отрицателни разбира се  Wink
[/quote]

Всеки има право на избор. Аз съм направила своя и просто споделям мнението си. Щом ти си преценила да не се ваксинираш - добре, уважавам твоя избор  Simple Smile . Аз не мога да поема риска за себе си и моите близки, и да треперя всеки път когато пътуваме или сме в някое заведение. Затова предпочитам да се ваксинираме. Въпрос на избор, това е  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 143
mama_raly, mishka_moja, благодаря ви за отговорите. Simple Smile 

Янечек, ако знаех как точно се сменят вариантите в анкетата, бих добавила още един - твоят ... сега отивам да ровя и да пробвам. Simple Smile

Блонди, комбинираната е само за възрастни. Детската Туинрикс май няма почва в България, защото както бе споменато, децата се ваксинират срещу хеп Б по ЗК. Simple Smile

освен това ваксината заедно с HBIG се поставя като профилактика при контакт с болен и пр.

 Peace Таман за това и на мен ми трябва ... Simple Smile Wink

# 17
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301


 Peace Таман за това и на мен ми трябва ... Simple Smile Wink


говоря за профилактика непосредствено след контакт, например хирург се порязва и контактва кръв ма хепатитно болен....

# 18
  • Мнения: 143


 Peace Таман за това и на мен ми трябва ... Simple Smile Wink


говоря за профилактика непосредствено след контакт, например хирург се порязва и контактва кръв ма хепатитно болен....

OK, разбрах. Simple Smile При мен е за превенция при контакт с болен от хепатит Б (не е хроничен ... ), тъй че наистина си права. Simple Smile

Благодаря за разясненията - направо съм пълен бунак по темата, но май ще започна да влизам в час ...  Peace Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 143
Още веднъж - хиляди благодарности, момичета! Simple Smile Страхотни сте!!!! Аз си направих изследванията, днес ми сложиха ваксината и всичко е ОК. Simple Smile

Понеже съм малко паника, питах и на този тел. на Хепасист - нали те правят кампаниите за ваксините, но общо взето, инфото от тук не е мн по-различно, тъй че - ей ма на (да се надяваме) - защитена. Simple Smile

  bouquet  bouquet  bouquet

# 20
# 21
  • Мнения: 143

Този линк не се отваря ... newsm78  Обаче мисля, че си писала за същото, за което съм споменала в моя пост ... Simple Smile

Интересно ми е, обаче следното - Ваксина против хепатит не пази пушачи и дебели - на какво се дължи и каква е гаранцията, че ако си пушач и/или с наднормено тегло, ваксината (не) ти върши работа? Демек - не изграждаш необходимите антитела, или ... ?

И други мисли ме налягат ... ама то е дълго и тъжно моето ...

# 22
  • София
  • Мнения: 16
Здравейте, наистина хепатитите се оказват голям бум. Имайки предвид множеството места на предаване- на 1-во място са стоматолозите, козметици,маникюристки, педикюристки, пиърсинги, студиа за татуси и пиърсинги, различни медицински манипулации...... Много хора незнаят че са заразени (няма видими симптоми) докато не си направят  случайни изследвания.
Затова хубаво е човек да се ваксинира за да е спокоен.

# 23
  • Мнения: 143
Ти остави тия, ми да коментирам ли, че ако този, дето ми е сготвил храната в ресторанта, е носител на вируса, може да ми го "лепне" като стой та гледай. Или оня, дето ми е правил кубчетата лед и после си ги джуркам с напитката ... Wink Яко, кефя се много!

В момента съм юрнала ВСИЧКИ познати, близки и колеги да се ваксинират, защото една приятелка още не знае от къде го е "придобила" ... А тва е хипер тъпо - да има вариант да се спасиш от подобна история и да си чешеш ушите ... разбирам да беше скъпо ...  newsm78   Тва българина винаги лежи на ухото "на мен няма да ми се случи" ... и после се чуди отде ти е дошло ... Sad 

# 24
  • Мнения: 14 654
А тва е хипер тъпо - да има вариант да се спасиш от подобна история и да си чешеш ушите ... разбирам да беше скъпо ...  newsm78   Тва българина винаги лежи на ухото "на мен няма да ми се случи" ... и после се чуди отде ти е дошло ... Sad  

Аз например не лежа на никакво ухо. Преценила съм, че ваксината е по-опасна за мен от вероятността да заболея от хеп.Б и твърдя, че преценката ми е съвсем адекватна.
Не само това, но и ще откажа ваксините против хепатит за бебето, нямам намерение да го подлагам на рисковете, описани в листовката (а там дори не са изброени всички), защото евентуално ще се зарази някой ден.
Не става дума за евтино и скъпо, а за здравето, а като става дума за здраве, е добре човек да се информира.

# 25
  • Мнения: 143
Напълно съм съгласна!  Peace Simple Smile И мога да ти гарантирам, че дъщеря ми е абсолютно здрава (да ми е жива и здрава и за в бъдеще), но е ваксинирана с ваксината за Хепатит Б.  Уви, моята приятелка (основният повод да се разровя и чета по темата по-обстойно) същото не лежеше на никакво ухо, също беше доста добре информирана и прочее, но ... в момента е на специална диета и цял отбор лекари се грижат вирусът да не хронифицира. Знаеш ли колко ми е тежко на мен, като нейна близка да я гледам как страда и се мъчи, как се обвинява за това, че не е предприела нужните мерки на време?!?!? ЗНаеш ли какво изпитват мъжа и и децата и, да я виждат как се опитва да бъде весела, а всъщност цялата е полиняла и пожълтяла ... Знаеш ли какво значи това да виждаш буквално сринат психически и физически човек, с който си споделял всичко в продължение на десетилетия?!?!?! Тя също беше против ваксините, за това и съм толкова либерална относно различните мнения ... Сега същият този противник си ваксинира и двете деца, че и мъжа си накара да я постави ...

И, повярвай ми, Янечек, няма нищо по-гнусно от това да осъзнаваш, че не си предприел НИЩО предварително, а всичко е било в ТВОИТЕ ръце ...

Само ще допълня, че след второто си раждане станах приятелка с една мама, с която заедно лежахме в Тина Киркова. Също противник на ваксините, не позволи да сложат на момченцето и противохепатитната и БЦЖ ... 40 дни по-късно ми звънна да ме пита имам ли познат гастроентеролог, защото на 20-я ден станало някакво усложнение с бебчо, завела го в поликлиниката до тях и 20 дни по-късно - детето е с Хепатит Б ... Нз дали е станал хроничен – когато я чух за последно, лекарите имаха различни мнения по въпроса ... И за нея и сина и се моля също, всеки ден!

Съжалявам за емоционалния пост, сигурно е и малко неразбираем, но наистина цялата тази ситуация адски ми тежи и ми се иска да имам възможността да предпазя повече хора от евентуални подобни грешки или по-скоро те самите да се предпазят и да се замислят по-сериозно „Ами, ако се случи на мен?!"

# 26
  • Мнения: 14 654
защото на 20-я ден станало някакво усложнение с бебчо, завела го в поликлиниката до тях и 20 дни по-късно - детето е с Хепатит Б ...

Значи са й заразили бебето при някоя манипулация още в болницата, за което би трябвало да бъдат осъдени. От въздуха с хеп. Б не може да се заразиш, нито по въздушно-капков път. Нали не вярваш, че всички новородени, които не се ваксинират против хеп. Б се заразяват след раждането?
Майката не случайно се изследва за носителство и ако е носител, тогава за новороденото е силно препоръчително да се ваксинира след раждането. В такъв случай не бих отказала и аз, но шансът новородено бебе да се зарази с хеп.Б е нищожен, имайки предвид начините на заразяване. А случаят с приятелката ти е нещастно изключение, от което не могат да се направят изводи, че с повечето новородени се случва това.
А и да подчертая още един път - изобщо не съм против ваксините. Смятам обаче, че човек трябва да подхожда внимателно към тях, защото могат да бъдат и опасни.

# 27
  • Мнения: 24
Синът ми е роден 2007,следователно трябва да го ваксинирам само за Хепатит А?
Правилно ли съм разбрала,че има информация,но много не ясна!

# 28
  • Мнения: 143
Значи са й заразили бебето при някоя манипулация още в болницата, за което би трябвало да бъдат осъдени. От въздуха с хеп. Б не може да се заразиш, нито по въздушно-капков път. Нали не вярваш, че всички новородени, които не се ваксинират против хеп. Б се заразяват след раждането?
Майката не случайно се изследва за носителство и ако е носител, тогава за новороденото е силно препоръчително да се ваксинира след раждането. В такъв случай не бих отказала и аз, но шансът новородено бебе да се зарази с хеп.Б е нищожен, имайки предвид начините на заразяване. А случаят с приятелката ти е нещастно изключение, от което не могат да се направят изводи, че с повечето новородени се случва това.
А и да подчертая още един път - изобщо не съм против ваксините. Смятам обаче, че човек трябва да подхожда внимателно към тях, защото могат да бъдат и опасни.

Да, да ... съгласна съм! Simple Smile Абсолютно! Мисълта ми е, че на всеки може да се случи (не на всички) ... и, честно казано, после грам няма да ми пука дали детето ми е част от някаква си статистика или невинна жертва на лекарска грешка или пък на някаква си нелепа случайност (Говорим за нашите деца, а не за американските, чилийските или тези в Германия, например). Съгласна съм и, че възможността бебе да се зарази е нищожна, НО съществува ОГРОМНА вероятност родителите му да се заразят (няма да коментирам хилядите възможности това да се случи), вследствие на което те самите да заразят и него (особено, ако протече безсимптомно в началото) ...  Всичко това си е толкова реално възможно, че чак ми настръхва косъма само при мисълта.
Да, разбрах, че не си против ваксините, но ми е алогично защо си срещу противохепатитните ... за БЦЖ, Полио и ДТК - ОК ... ама хепатит ... и то тая ваксина, доколкото знам е много хубава - в целия ЕС я ползват ... и развива много силен имунитет ... поне така кават всички лекари ... а и се ползва от доста време в България - успешно, според статистиката ...

Нз, всеки предценява за себе си. Наистина. Аз, явно станах яростна защитничка вследствие на някакво лично преживяване и съвсем сериозно - не го пожелавам никому! И мен ме е страх от ваксините, но в пъти повече се ужасявам от това какво може да се случи, ако точно на мен/ децата/ мъжа ми ни се случи да се разболеем от някоя болест, за която съществува профилактика.

Синът ми е роден 2007,следователно трябва да го ваксинирам само за Хепатит А?
Правилно ли съм разбрала,че има информация,но много не ясна!

Да, точно така - Хаврикс се казва ваксината. Simple Smile Това е листовката. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 14 654
и то тая ваксина, доколкото знам е много хубава - в целия ЕС я ползват ... и развива много силен имунитет ... поне така кават всички лекари ... а и се ползва от доста време в България - успешно, според статистиката ...

Коя е тази ваксина? За Engerix ли става дума или за Euvax, която се слага на децата в Бг, поне на втория и третия прием? Или за някоя трета, за която не съм и чувала? Защото втората съдържа тиомерсал - съединение, което по никакъв начин не бих искала да попадне в кръвообращението на детето ми. Освен това, пак да поясня, против съм да се ваксинира с противохепатитна новородено, не съм взела окончателно решение дали да я сложим натам, още мисля по въпроса.
 

Общи условия

Активация на акаунт