Работна група: Образование

  • 23 705
  • 104
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 835
Чух се с Влади, тя вече е дала всички координати и е свързала майката, на която са изгонили дететнецето с МОН, дирекция Образователна среда и образователна интеграция, Асен Петров, имала е няколко срещи вече с него и лично са се заели да помогнат и да решат проблема с училището. Hug

# 31
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен.Искам да кажа че бях в предаването и времето беше безкрайно малко.Аз лично исках да кажа много неща,но за съжаление някои хора,който много искаха да си рекламират центъра постоянно ме прекъсваха.Направи ми впечатление -че въпросната госпожа нито веднъж не направи поне бегъл опит да се свърже с нас майките на деца с аутизъм.Дойде и си отиде без да ни извика и да каже ей аз мога да ви помогна дайте си координатите за да се свържа с вас и да ви кажа за вълшебната терапия.Така де нали лечението което прилага е супер.А пък ние милите сме пропътували толкова километри до София само да стоим и да я слушаме.Но за съжаление аз поне не мога да бъда нахална.Пък и имаше и други родители които също искаха да си кажат проблема,но за съжаление не успяха.
Много моля не нападайте Тео защото това,което тя прави за нас родителите на деца с увреждания е наистина достойно за възхищение.

# 32
  • Мнения: 3 835
Тити, благодаря! Hug Тя майката до теб много добър пример даде, как на нейното дете и на много други деца, специалистите са им казали, че на всяка цена, задължително трябва да запишат децата в масово училище. А преди време пак нали Мина в национален ефир заяви, че децата с аутизъм в никакъв случай не трябвало да ходят в масови училища, това им било противопоказно. ooooh! Те директорките като тази дето е изгонила детенцето, сигурно са подскочили от радост като са я чули.

Влади, сетих се да те питам, като споменаха Асоциация Аутизъм, какво стана, нали те взеха парите от онова "вип" предаване, от каузата, която ти инициира, защото решихте, че ще е по-добре те да направят национална медийна кампания за аутизма, вместо ти да платиш на майки от цялата страна за терапии в София. Какво става с тази кампания, работят ли по въпроса?

# 33
  • Мнения: 120
 Hug

Последна редакция: чт, 29 окт 2009, 14:38 от titi_s

# 34
  • Мнения: 1 548
Мили хора, позволявам си да се включа, за да изясня еднао голямо недоразумение. Аз работя в центъра, който коментирате и с гаранция  абсолютна достоверност искам да кажа: НЕ СМЕ ПОЛУЧИЛИ НИТО ЕДНА СТОТИНКА ОТ ВИП КОНЦЕРТИТЕ. НЕЩО ПОВЕЧЕ, В ПРОЕКТА КОЙТО ПРЕДСТАВИХМЕ ПРЕД НТВ В НАЧАЛОТО НА АВГУСТ, СМЕ ОБЕДИНЕНИ С АСОЦИАЦИЯТА НА ВЕЛКОВА, ПОСОЧЕНА Е НЕЙНАТА БАНКОВА СМЕТКА И НИЕ ОЧАКВАМЕ СРЕДСТВА ДА ПОСТЪПЯТ ПО СМЕТКАТА НА АСОЦИАЦИЯТА, А СЛЕД ТОВА М.ВЕЛКОВА ДА НАПРАВИ ПРЕВОД НА ЗАЯВЕНА ОТ НАС СУМА ПО ПРОЕКТ. ЗА СПРАВКА И ДОКАЗАТЕЛСТВА МОЖЕ ДА СЕ СВЪРЖИТЕ С ПРОДУЦЕНТИ ОТ НТВ, С ЖУРНАЛИСТИ ОТ ДРУГИ МЕДИИ КОИТО СА ПИСАЛИ ПО ПРОБЛЕМА В НЯКОИ ПЕЧАТНИ ИЗДАНИЯ.
Твърдя всичко това в желанието си да разсея необосновани слухове и нападки.
P.S. От НТВ потърсиха първо Мина и центъра ни и в същност кампанията по популяризирането на аутизма беше започната от нея, във втория концерт се включиха Асоциацията и майките от форума.

# 35
  • Мнения: 3 835
Тя лично ми каза,че нито една стотинка от кампанията не е отишла при нея ,и че всичките пари са отишли в центъра на Мина Ламбовска.


Няма начин, не мога да повярвам, ще се обадя на онази продуцентка!!!

# 36
  • Мнения: 3 835
P.S. От НТВ потърсиха първо Мина и центъра ни и в същност кампанията по популяризирането на аутизма беше започната от нея, във втория концерт се включиха Асоциацията и майките от форума.

От НТВ ми се обадиха на мен и искаха да участваме, аз отказах името на Алианса ни под каквато и да е форма да се забърква в това нещо. Но писах на всички наши майки и им предадох предложението, ако искат да участват лично. Предложих, ако искат да поканят г-н Станчов, Карин дом. След предаването, в което е участвала Мина и е заявила, че за децата с аутизъм е противопоказно да ходят в масови училища, Влади е хванала едно такси по нощите и е отишла веднага в студиото. След това са решили да направят още една кауза, Влади е много убедителна.

# 37
  • Мнения: 1 548
Чудесна идея! Обадете се и ние го правим от няколко месеца, дано има някакво движение по проблема с парите , за да могат повече деца да дойдат безплатно в центъра. Това всъщност е идеята на проекта ,който представихме пред НТВ, че нашата част от парите , разделени по равно между асоциацията и  центъра, ще отидат за финансово подпомагане на родители и семейства  с деца от спектъра, които не могат да си позволят такси или почасово заплащане при терапевти. Всичко това, заедно със списък от деца, които имат нужда от такова подпомагане е приложен към нашата част в съвместния проект с Асоциацията. Разбира се бихте могли да го проверите при продуцентите, а при проявен интерес и аз мога да Ви пратя копие.

# 38
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз хванах началото на спора, наистина нямаше нищо общо с ВИП Брадър. Радвам се, че не успях да прочета в детайли изтритото. Това, което мога пак да кажа е, че никой няма да ходи и да кани НПО и родителски организации. Ако те имат нужда от обединение с други подобни да пишат в темата.

И понеже темата е за Образование - аз си мисля, че в тази област законодателството е доста добро, но никой не го спазва и има парадокси. Как за 30 мин. ще направят оценка по ЕКПО. Защо не се спазва намаленият брой ученици при едон дете със СОП? Защо детските градини в СФ въобще не отговарят на здравословните ЕС условия за отглеждане на децата? Ей такива,контрол как се изпълняват законите.

И майката, която се появи в "Марта и жените", как да й помогнем?

# 39
  • Мнения: leet
Танче,

Майката се свърза с представители на Министерство на образованието и науката, отоварящи за интеграцията на децата със СОП и проблемът на детето е в процес на разрешаване.

Друга майка обаче попита, за всяко дете, изгонено от училище ли ще правим предаване, за да се обърне по- адекватно внимание на детето в училище, вместо да бъде гонено..явно, засега, отговорът е "Да", за всяко дете, в неравностойно положение, чиито родител е изправен пред парадоксите на системата ни...

# 40
  • Мнения: 6 362
Дами, моля, придържайте се към темата за образованието!
Сега аз разчистих страничните коментари.
Темата, по молба на част от пишещите тук, е била разчистена по-рано от препирни и публикации, които са странични и не се отнасят пряко към обсъжданите въпроси тук.
Понякога (всъщност почти винаги) е трудно да се прецени и отдели същественото от страничното, особено, когато има цитати.
Ако желаете, коментарите относно Вип брадър мога да ги върна, макар да са извън темата за образованието и да я отклоняват в друга посока.
Доколкото изтритите мнения с пререкания и лични спорове не мисля, че са или биха били от полза на някого.



# 41
  • Мнения: leet
Предаването "Жените" с Марта Вачкова за деца с проблеми и проблемите, с които се сблъскват ежедневно техните родители- нуждата от лекарства, помощни средства, проблеми в сферата на образованието и други, за които държавата ни нехае, ще се излъчи на 4 Ноември от 11.00 часа по Канал 1.

# 42
  • Мнения: 30
Искам да кажа относно госпожа Латинка  Ковачева ,че този ''експерт ''от РИО работи единствено в полза на директорките и учителките.За моето дете което изгониха миналата година от първи клас на 60 ОУ тя така убедително ми обясни ,че детето ми е за помощно училище или индивидуално обучение извън класа без въобще да види за какво дете става въпрос.Добре че имаше компетентни други хора да ми обяснят че не могат да изхвърлят неудобните деца от клас.И ето сега сме във втори клас на същото училище и нещата се случват благодарение на извоювания ресурсен учител.А какво щеше дастане ако бях послушала ''експертът'' госпожа Латинка Ковачева. smile3555

# 43
  • Мнения: 3 504
Привет и от мен в тази нова тема Peace

Вчера имах час по музика, тъй като е първи час, влязох с Гери като придружител, после класният ме смени и отмени де. Той е страхотен и ни помага много с грижите си към Гери. Не винаги може да има придружител на Гери, баща ми беше за известно време и сега пак сме без придружител.
С ресурсен учител сме 4 дни по 1 час. Днес сутринта има първи час с нея и си я чака отвън и заедно двете влизат в час.
Нивото на Гери не е като на другите деца, учат я сама да може да се справя с основните черти и завъртулки, за да може, това което пише да си е нейно, а не с наша поддръжка на ръката.

# 44
  • Мнения: 3 504
Сега попрочетох повечко инфо от темата,

Тити, аз се радвам, че действате в Габрово, не се учудвай на такива хора, които според теб повече ги интересува рекламата за центъра, а за Тео голяма  Hug

И аз все се каня да питам за ВИП кампанията какво стана, че и други майки ме питат Thinking

Общи условия

Активация на акаунт