Чудеса и магии в ДГ БУКАТА

  • 3 317
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Е, как така?!
Верно ли мислиш, че най-нормалното нещо е детето ти да прекарва деня си с още 33 деца в помещение колкото хола ти, примерно?

Не знам какъв хол имаш, но нашият е доста по-малък от помещението в градината.
Голямата бройка не ме плаши, децата се забавляват като са повече Grinning
За вниманието - пак не мисля, че е проблем, нямам никакви специални отношения с учителките, но дъщеря ми почти всеки ден я прибирам с прическа, направена от госпожата или друг жест на внимание, това се отнася и за другите деца. За обучението също не съм видяла да е пречка.
И една малка подробност - нали не мислите, че всеки ден са налице всички деца? 1 група бяха 32 по списък, но на ден идваха 18-20.

# 16
  • Мнения: 7 391
За жалбите- какво ще стане, нима ще отпишат децата, чиито имена не са в сайта- едва ли.
              С една забележка - всички са минали през сайта и фигурират в списъците на приетите,които са подадени в общината.Няма никакво значение начина , по които са влезли. Laughing

# 17
  • Мнения: 7 640
За жалбите- какво ще стане, нима ще отпишат децата, чиито имена не са в сайта- едва ли.
              С една забележка - всички са минали през сайта и фигурират в списъците на приетите,които са подадени в общината.Няма никакво значение начина , по които са влезли. Laughing

мисля не.

виж- http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=10&k=14.

Децата в нашата група са 35 по списък Crazy, в сайта са си 25.

# 18
  • Мнения: 7 391
виж- http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden&id=10&k=14.

Децата в нашата група са 35 по списък Crazy, в сайта са си 25.
                 Тези 25 са ЗАЯВЕНИТЕ свободни места в конкретната група,а СПИСЪКА на приетите деца не е публикуван никъде в сайта.Списъка на конкретната група може да се види САМО от директора и общината,където директора е длъжен да обяви ВСИЧКИ посещаващи и приети деца в повереното му ДЗ.Ако отидеш в общината и поискаш да видиш списъка на децата от групата ви ще са толкова ,колкото си ги видяла и в дневника на групата в ДЗ. Laughing

# 19
  • Мнения: 7 640
да, ясно, че реалните деца фигурират, мисълта ми е, че в общодостъпния и баш официален сайт бройката не е актуална Peace

П.П. Диди, винаги ми е приятно да те чета

# 20
  • Мнения: 827
Е, как така?!
Верно ли мислиш, че най-нормалното нещо е детето ти да прекарва деня си с още 33 деца в помещение колкото хола ти, примерно?

Не знам какъв хол имаш, но нашият е доста по-малък от помещението в градината.
Голямата бройка не ме плаши, децата се забавляват като са повече Grinning
За вниманието - пак не мисля, че е проблем, нямам никакви специални отношения с учителките, но дъщеря ми почти всеки ден я прибирам с прическа, направена от госпожата или друг жест на внимание, това се отнася и за другите деца. За обучението също не съм видяла да е пречка.
И една малка подробност - нали не мислите, че всеки ден са налице всички деца? 1 група бяха 32 по списък, но на ден идваха 18-20.
Е, моят хол е горе-долу колкото помещението, в което децата прекарват по-голямата част от времето си, докато са на градина. А това е защото кооперацията, в която живея, има доста подобно разположение и квадратура, като тези на филиала на съответната градина. Не съм мерила, разбира се, това "общо" помещение, но се надявам, че си премерихме холовете и вече няма недоразумения Simple Smile
И продължавам да не считам за нормално в такова помещение да има по списък дори 30-35 деца. Това, че повечето не идват, е някакъв недоказуем факт, предвид че в нашата градина пък само две близначки не идват - всички останали деца са си там, точно както и вашата учителка може да направи прическа на някоя госпожица или да нарисува пиратски кораб на някой господин, което е наистина чудесно, но има и учителки, които не го правят, а има и такива, които просто по-лесно се изнервят при наличието на повече деца. Всъщност има много възможни варианти, които няма как индуктивно на основата на собствения ни опит да заключим, че са добри или лоши. Но, има правила, които се счита, че би трябвало да балансират максимално добре нещата - нуждата от внимание, процесът по обучение, както и разхождането по градинки - защото, както споделих, дъщеря ми е във филиал, и за да стигнат 25 броя хора до централната сграда, си е малко приключение особено с деца на по 3г., които нямат за цел да ходят само направо, и да - това вече едва ли е голям проблем при петгодишните, но не означава, че всъщност такъв проблем изобщо не съществува.
Това мога да кажа. В крайна сметка, щом родителите смятат, че правата им не са нарушени, значи няма проблем.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 437
Чудесно, че сте повдигнали темата

Децата на моя приятелка ходят в Буката.
Може би авторът на темата е пропуснал да спомене, че в групите на детската градина има попълнения на дечица от друга детска градина?
Съботно-неделно си хортувахме и аз споменах за темата, та мацката ми обясни. И в групата на нейните деца има по 5броя отгоре. Директорката (или г-жата н еразбрах) специално е обяснила на родителската среща за допълнителните бройки. По спомени казаха, че децата идват от ДГ "Звънче".

# 22
  • Мнения: 827
Чудесно, че сте повдигнали темата

Децата на моя приятелка ходят в Буката.
Може би авторът на темата е пропуснал да спомене, че в групите на детската градина има попълнения на дечица от друга детска градина?
Съботно-неделно си хортувахме и аз споменах за темата, та мацката ми обясни. И в групата на нейните деца има по 5броя отгоре. Директорката (или г-жата н еразбрах) специално е обяснила на родителската среща за допълнителните бройки. По спомени казаха, че децата идват от ДГ "Звънче".
E, накрая ще стане ясно, че не били компютри, ми компоти и всичко ще си дойде по местата.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 46 518
Ити, помещението на нашата градина и аз не съм го мерила, но е 120-130 квадрата, аз такъв хол не ща, че сметката за парното ще хвръкне до небесата  Mr. Green а за това колко деца ходят поне при нас съм сигурна, защото леглата са 23 на брой и ако децата са повече, вадят походни, което за дъщеря ми е много интересно чудо и вечер винаги го отбелязва  Laughing но вече е трета група, не повече от 3 пъти са ги вадили Peace

E, накрая ще стане ясно, че не били компютри, ми компоти и всичко ще си дойде по местата.  Mr. Green

Има нещо такова  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт