СТРАСТИ - градините в СОФИЯ - текущи класирания, преместване, записване

  • 68 207
  • 1 619
  •   1
Отговори
# 1 560
  • гр.София
  • Мнения: 4 165
 видяхте ли това?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=451123.0 (Корупция в Подуяне)

 Ника, в моя списък  прегледно по градини са класираните деца.И е много лесно за търсене.
 Но пък е само от първото класиране.

# 1 561
  • София
  • Мнения: 6 011
Бланк, в публичните регистри веднага след класиранията ги има всички класирани деца, обаче наистина не е прегледно и трябва голямо ровене. Плюс това класирано не означава записано и става голяма обърквация наистина.  Peace

# 1 562
  • Мнения: 80
  Аз мисля да ви споделя нещо,за което всички ме обявиха за луда Embarassed!
 Когато се роди дъщеря ми нашега се регистрирах в системата.Изведнъж на 3-то класиране и хоп мойто бебче прието на ясла,въобще не го бях очаквала.Имах 2 седмици до 19-ти юни да я запиша.Обаче тя е кърмаче,без никакви индикации за прохождане,проговаряне,а за ядене на твърда храна да не говорим.Ходех всеки ден в градината за да се консултирам с тях какво да правя.Отговора беше,че няма да я вземат докато не проходи,яде сама и да я водя в 8.Ми тя все още спи до 10,късаше ми се сърцето и незнаех как да постъпя.Шефката ми каза,че сега неможе да ми плаща и ако се върна ще трябва да ме съкрати.От НОИ ми казаха,че запиша ли детето на ясла се сбогувам и с мизерните 240лв дето сега ги взимам.Две седмици неможех нито да спя,нито да ям,това сигурно е най-трудното решение в живота ми.Личната лекарка ми обясни,че неможе да ми дава бележки до безкрай.В деня в който отидох да я запиша с идеята,че ще я пускам чак напролет сестрата започна да ми обяснява че трябва да я водя за някой и друг ден,колкото да се води в списъка  #Crazy.Това ме довърши,взех си документите и си тръгнах.Но чак сега се усетих,че трябва пак да се наредя на опашката,съответно доста съм закъсняла (направих го чак в края на ноември).Надявам се,че съм ощастливила някое семейство,но си мисля че аз вече никога няма да имам шанс за държавната детска градина.
 Но такива балъци като мен май с на изчезване!
 Та мисълта ми е,че и аз отново съм кандидатствала през ноември.Но дефакто съм на опашката от май месец,просто реших да освободя мястото на някой по-нуждаещ се от мен.И сега ако случайно ни приемат,пак ли ще е несправедливо спрямо тези които чакат от май,ми то и ние тогава сме се записали?Значи ли,че никога вече нямаме право на прием?

Последна редакция: ср, 02 дек 2009, 23:13 от sunny_77

# 1 563
  • София
  • Мнения: 1 715
sunny_77, и при нас стана така, но миналата година. Дъщеря ми беше с входящи номера 1 и 2 в 3 различни градини. И аз имах същите дилеми - кърмаче (тя и още е, де), спиране на майчинството (това не беше решаващо), но най-лошото е, че казаха, че трябва да ходи 2-3 дни месечно. Прецених, че е абсурд да си подложа детето на адаптация, боледуване евентуално... за някаква градина Naughty Реших, че ще забравя, че е била приета, макар че градината е много хубава, на перфектно място за нас Sad Днес равносметката е, че съм постъпила правилно, макар че вече няма шанс за нито една от желаните градини, макар че може и да си загубя работата. Знам, че за нас е било правилно Peace Надявам се детето прието на наше място, наистина да е било нуждаещо се от него Rolling Eyes

# 1 564
  • Мнения: 60
Момичета здравейте,
имам едно питане. Реших да погледна какво става с опашката на чакащите за 34 ОДЗ "Брезичка", в което е кандидатствала дъщеря ми и ми направи впечатление един феномен, който не мога все още да си обясня и ще съм много благодарна, ако някоя от вас ми даде някакъв логичен отговор. Дъщеря ми е с 8.1 точки и номер  090522. Т.е датата, на която е кандидатствала без генериран номер за гранична група. От второ-трето класиране нататък ОДЗ-то не е обявявало свободни места, но за сметка на това са се появили много деца , кандидатствали от доста по-късни дати и с генерирани номера за гранични групи . Например : 9.1 т.   091107-09434853, 8.2 т.   091111-10293914, 8.1 т.   090801-13474218 и т.н. Става въпрос за ясла 1.
Ще съм много благодарна за някакво разяснение.

# 1 565
  • Мнения: 262
Добро утро, мамита! Ето какво ми отговориха вчера от ИСОДГ във връзка с неотразените записвания на дечицата в 98-мо ОДЗ:

"Нашият отговор:

Не се притеснявайте, след като документите Ви са приети от директорката, детето Ви ще бъде записано в установения срок.

Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg"

И късно вечерта наистина получих потвърждение за записване Слава Богу! Най-накрая мога да се зарадвам!  Simple Smile

Теди 06, на дечицата кандидатствали с по-късна дата не са генерирани случайни числа от томбола - това са час, минута, секунда и стотна, т.е времето, когато са регистрирани. Примерно това детенце 091111-10293914 е записано на 11 ноември в 10 часа сутринта, 29 минути 39 секунди и 14 стотни. Успех с кандидатстването!

# 1 566
  • Мнения: 342
Я да попитам нещо.Кога се кандидатства за деца родени 2009г.? Мерси предварително.

# 1 567
  • София
  • Мнения: 3 648
догодина

# 1 568
  • Мнения: 342
Да де но кой месец. Mr. Green

# 1 569
  • Мнения: 9 973
и аз се интересувам за 2009 набор-регламент.....

# 1 570
  • София
  • Мнения: 1 715
За 128 ОДЗ са уеднаквили датата на кандидатстване. Ще има лотария. Получих мейл.
Набъбва броят на деца с 10+ точки Tired

# 1 571
  • София
  • Мнения: 8 940
Да де, ама ние откъде да знаем. Това в кръга на шегата. Истината е, че подобна информация все още никой не може да ти даде. Peace

# 1 572
  • Мнения: 15
Здравейте, момичета!
Искам и аз да ви питам нещо. Задавам въпроса си тук, понеже видях, че сред вас има майки, чиито деца са приети в 98 ОДЗ в Младост 2. След като детската градина все още не функционира, а ние сме записали децата си, от кога да уведомим работодателя, за да ни прекратят майчинството?

# 1 573
  • Мнения: 34
Здравейте на всички,
моето бебче е на почти 3 месеца и от сега съм се притеснила за приемането му в ОДЗ. Кога според вас трябва да се регистрирам в системата?

# 1 574
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 522
Здравейте, момичета!
Искам и аз да ви питам нещо. Задавам въпроса си тук, понеже видях, че сред вас има майки, чиито деца са приети в 98 ОДЗ в Младост 2. След като детската градина все още не функционира, а ние сме записали децата си, от кога да уведомим работодателя, за да ни прекратят майчинството?

Отговор на МТСП от 17.09.2009 г. във връзка с чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА ДИРЕКЦИЯ "ИНДУСТРИАЛНИ ОТНОШЕНИЯ"
чл. 164 КТ
Въпрос: В момента съм в отпуск по майчинство. Детето ми на е на 1.5 г. Прието е в детска ясла. Трябва да я посещава от 15 септември. През м. октомври яслата излиза в ремонт. Мога ли да прекъсна майчинството през м. септември и през м. октомври да подам молба за неговото възстановяване?

Отговор: Съгласно чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, след използване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете. Този отпуск може да се ползва по всяко време (и с прекъсване, до навършване на 2-годишна възраст) в случай, че детето не посещава детско заведение, независимо от причините за това.

Отговор на МТСП от 10.09.2009 г. във връзка с чл. 46, ал. 7 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските
МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА ДИРЕКЦИЯ "ИНДУСТРИАЛНИ ОТНОШЕНИЯ"
чл. 164 - 165,

чл. 167а КТ,


чл. 46 НРВПО

Въпрос: Записването и приемането или посещаването на детско заведение прекратява майчинството. Детето ми няма две години, но е записано и прието, а ще започне да посещава детско заведение след 2 месеца, когато навърши 2 г. Кога се прекратява майчинството, защото на различни места по различен начин се тълкува казуса?

Отговор: Съгласно чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда (КТ) след използване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете. В чл. 46, ал. 7 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските е предвидено, че отпускът по чл. 164 се прекратява когато детето бъде настанено в детско заведение. Законът предвижда, че за да ползва този вид отпуск, майката трябва да полага постоянни грижи за детето. Във Вашия случай, докато детето не започне реално да посещава детското заведение, няма основание да бъде прекъсван отпуска Ви по чл. 164, ал. 1 от КТ. Ако решите да ползвате и отпуск за отглеждане на дете до 8-годишна възраст, съгласно чл. 167а, ал. 1 от КТ след използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.

Общи условия

Активация на акаунт