Детска ясла "Ябълка" в Люлин??

  • 6 274
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 576
Велинова е директорка на яслата.
Аз лично не съм доволна, след като за 2 месеца ходене детето ми всяка сутрин отиваше с рев, а се връщаше изнервено.
Наистина е най-прехвалената ясла в Люлин, но явно аз не съм случила на възпитателки......

# 16
  • Мнения: 912
Да, правилно-грешката е моя, Велинова е директорката.
Каки са таксите и до колко най-късно може да си вземеш детето, защото аз най-рано в 6pm мога да я вземам след работа...Жалко, че с твоето детенце се е получило така...сега ме накара да се замисля, знам че на моята дъщеричка й е рано сега, но варианта с детегледачката вече взе да ми се вижда доста труден, и дори не толкова откъм финансова гледна точка, ами откъм личностни разминавания и т.н. но това е тема за друга тема Wink

# 17
  • Мнения: 3 576
Таксата е нормална - 40лв на месец май беше, казват че можеш да си вземеш детето до 19.00ч, ама трябва да питаш на място - аз винаги си го взимах в 16.00ч, т.к не работя.

# 18
  • Мнения: 472
Велинова е директорка на яслата.
Аз лично не съм доволна, след като за 2 месеца ходене детето ми всяка сутрин отиваше с рев, а се връщаше изнервено.
Наистина е най-прехвалената ясла в Люлин, но явно аз не съм случила на възпитателки......

А няма ли вероятност твоето дете да не е свикнало с обстановката и да иска да си е при мама! Защо все някой друг трябва да ни е виновен?

# 19
  • Мнения: 3 576
Естествено, че моето дете не свикнаа с обстановката, отчасти защото е доста привързан към мен.
Но нали все пак в яслата трябва да предразполагат децата, да ги забавляват и занимават, да ги учат на нови неща.
И това, че е ясла, че децата са малки и не разбират не е оправдание да ги зарежат при играчките и да ги оставят да се оправят сами.

В нашата група децата не рисуваха, не пееха песнички, не играеха игри, не се занимаваха с нищо.
Не научи нито една песен или стихотворение докато беше там.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Г-жа Симеонова ли е Директор там? Бих искала да запиша дъщеря си там за тази година. Кажете няккави подробности откъм условия, персонал, и т.н.

Симеонова е директор на градината. Градината и яслата имат отделни ръководства и по принцип са си отделни...
Аз съм доволна! И от яслата и от градината! Дъщеря ми ходи на ясла откакто е навършила 1 г. и 3 м. Адаптира се перфектно. После отиде в градината. Въпреки, че е най-щурата в групата отношението към нея е чудесно. Двете госпожи са много добри според мен като педагози. За мен това си проличава при деца като моето. Александра е почти без задръжни процеси, много умна, но си прави каквото си поиска. Госпожите и двете подхождат специално към нея, в смисъл, че се опитват да приложат опита си и да изградят в нея точно тия задръжни процеси без в същото време да унищожават индивидуалността й! Не знам по какъв начин се избират учебните помагала, дали всяка група може да си избира учебната програма, но нашите деца учат по много интересна... помагалата са на издателство "Изкуство" и нямат нищо общо с тетрадчиците дето аз съм виждала за деца в градината... Т.е. учителките избират интересни системи на обучение, а не я карат по инерция...
Условията.. ами то зависи кой какви очаквания и представи има. За мен условията са си абсолютно нормални!

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Естествено, че моето дете не свикнаа с обстановката, отчасти защото е доста привързан към мен.
Но нали все пак в яслата трябва да предразполагат децата, да ги забавляват и занимават, да ги учат на нови неща.
И това, че е ясла, че децата са малки и не разбират не е оправдание да ги зарежат при играчките и да ги оставят да се оправят сами.

В нашата група децата не рисуваха, не пееха песнички, не играеха игри, не се занимаваха с нищо.
Не научи нито една песен или стихотворение докато беше там.


Само тук ще отбележа (не че искам да защитавам яслата), но в яслата децата се отглеждат от медицински работници,а не от учителки. Има педагог, който организира занимания, но те не да ежедневни. Т.е. в яслата децата не отиват, за да се обучават. Твърде са малки... Те дори в 1 група на градината нямат занимания серизони повече от 1/2 час... а разликата м/у 2 г. и 3 г. дете в тази област са като от небето до земята. По отношение на стихчетата и песните... Александра научи 2-3, долкото може да научи едно 2 г. дете. Не е вярно, че ги зарязват да играят и да се оправят сами! В тази ясла поне всичко това може да се види през прозорците  Wink Да не говорим пък, че в яслените групи се отглеждат деца от 1 до 3 г., т.е. не са разделени по възраст, просто няма нужда! А и така се учат едно от друго, малките се учат от по-големите.
А адаптацията си е нещо индивидуално.. има деца, които се адаптират лесно и такива, които не могат.

Мисля си, че си тръгнала с нереални очаквания към яслата и затова си се настроила така...   bouquet

# 22
Здравейте мами-имащи деца посещаващи тази ясла!Няколко пъти пусках теми -но уви оставах без отговор.Моят син бе записан още есента когато беше на 1г.,но по ред причини не можа да тръгне.Когато бях готова да го пусна - там вече бушуваше скарлатината и така до днес.До колкото знам тя все още продължава.Моят син расте.... и става все по-лигав и всякакви такива... Twisted Evil Crossing Arms иното до безкрай.Искрено се надявам след като тръгне някой слънчев ден на ясла аз да мога да споделя същото мнение за тази така хвалена от много маики ясла.А сега ако може някой да сподели по колко деца са в група,колко г-жи се грижат за тях и колко време трае адапциония период §т.е. ходенето до обяд§?Благодаря предварително на тези които решат да ми отговорят! Laughing Grinning  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
В яслата са по 15 деца в група. Наистина са толква за разлика от други люлински ясли. Има по 2 мед. сестри и леля... уф... бе как може да забравя... дали не беше 1 мед. сестра+леля... абе както и да е, достатъчно е персонала за 15 деца.
Адаптационния период.. мойто дете тръгна в сряда, на следващия понеделник настоях да е цял ден... малко скептично ме погледнаха, но опитаха.. но Александра НИКОГА не е плакала, нито в ясла, нито в градина. Нито като съм я оставяла, нито пък през деня... За всяко дете е според самото него. И досега твърдя, че колкото по-малки са, толкова по-къс е адпатационния период. Моето на година и 3 месеца изобщо не е било привързано към мен така както на 2 г. става дума за привързаността дето пречи на отделянето от майката за няколко часа ...  Wink

Ами това е.... питай ако се сетиш нещо..

А по въпроса за прехвалеността, нагоре го прочетох някъде. Тази ясла никога не е била прехвалена... няколко други из Люлин - да, но тази не.. и точно затова аз лично я намирам за чудесна!  Grinning

# 24
Vache,въпроса ми е по специално към теб,но и друг ако е запознат нека сподели-карантината в яслата на Ябълкова премахната ли е и ако е знаешли от кога?Дали вече приемат новозаписани бебоци? Благодаря предварително! Praynig  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Ooo, не знам за карантината. Тя обиновено е за всяка една група индивидуална. В градината в нашата група имаше карантина за скарлатина, в още една имаше, в други групи - не... Мисля, че ако се обадиш на Велинова тя ще ти каже за съответната група... също и за приема... Карантината ли те спира.. в смисъл не взимат в момента дечица заради карантината ли?

# 26
да .за сега това ме спива.но сведенията за яслата ги получавам от свекърва ми-тя контактува с директорката.затова исках някой да ми потварди!

# 27
  • София
  • Мнения: 13 206
да .за сега това ме спива.но сведенията за яслата ги получавам от свекърва ми-тя контактува с директорката.затова исках някой да ми потварди!

Еее, ми обади се и попитай директно...  Grinning Велинова ще ти каже.. и те нямат интерес децата да се изпонатръшкат от скарлатина...

А и аз не мога нищо да потвърдя... Дъщеря ми е в градината вече от 1 г. нямам такива сведения за яслата... Иначе за други неща мога да ти кажа, ама дали в момента има карантина - не...

# 28
  • Мнения: 912
Има там една сестра с къса тъмна коса и зачервени бузи (в яслата), която въпреки че попитах учтиво къде да си подам документите и бях с препоръки от г-жа Велинова, ми се накара без причина за времето, в което съм дошла...насълзиха ми се очите после, разсъждавайки върху това, че някаква такава лоша лелка ще гледа мъничето ми и ще му се кара, а не дай си Боже и по-лошо.... Cry

# 29
и какво стана после.подадели си дукоментите?казаха ли ти кога може да го приемат?

Общи условия

Активация на акаунт