Как да сготвя треска (риба)

  • 15 488
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 302
Моля ви дайте ми рецепта как да направя филета от Kabeljau (нямам представа каква е тази риба).
Всеки път като ми се налага да търся нещо готварско във форума ми излиза темата Ти какво сготви вчера, от която направо откачам (да ме извинят гурметата, пишещи там  Heart Eyes)

Последна редакция: сб, 19 сеп 2009, 19:54 от В_и_В_и

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Заповядай - тук има много рецепти.
Рибата е треска! Peace

# 2
  • Мнения: 1 236
Можеш да я готвиш по начините за мерлуза, хек и т.н. хрущялни риби, които вероятно са ти познати  Peace Може и като пъстърва. 
Панирана става най-лесно. Пържена или печена на парчета или на филе. С доматен сос. Със зеленчуци. С картофи всякакви.

# 3
  • Мнения: 19 302
Кремче Ванилия, както винаги с чувство за хумор. Ако се готвеше риба вкъщи, нямаше да пускам такава заблудена тема. Дъщеря ми до едно време ядеше зеленчукова крем супа, където успявах да скрия малко пасирана риба от време на време и не усещаше рибата. Напоследък не харесва крем супи и затова трябва да измисля друг начин.
Вчера панирах малко и хапна, но не искам пържено.
Та сега имам по-конкретен въпрос. Има ли начин да я направя на фурна и да е с панировка Crazy
Риба на манджи и със сосове не харесва.

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Има ли начин да я направя на фурна и да е с панировка Crazy


ами панирай и я изпечи на силна фурна  Peace
пробвала ли си да я свариш и направиш на пастет и да мажеш на филия? Thinking

# 5
  • Мнения: 321
аз никога не пържа,не защото не е здравословно, а просто ,защото не понасям цялата къща да мирише 3 дена на риба.  пека на 220 гр.с обдухване- като рибата преди това съм топнала в разбито яйце и в хлебни трохи-не в галета. поставям хартия за печене в тавата, за да не мия след това  Grinning и редя парчетата риба. на детето,което също не е голям фен на рибата -правя едно ядене,което знам от мама -ангемахт. сварявам рибата/треска,тилапия,или друго филе/ в малко вода с едно морковче на дребно,целина ,коренче или листа и малко зехтин. сварява се бързо.пюрирам я и добавям 1 каф.чаша растителна сметана /ако искаш да е по диетично/или 3-4 хубави суп.-лъжици смет.данон.ако е нужно сгъстяване ,добави към сметаната каф.лъж. брашно.сварявам му ориз или спагети и го лапа с голям успех.........За нас треска на фурна правя по друг начин ---- слагам я в тавичка,отгоре сок от 1 лимон,много магданоз/1-2/ връзки и в зависимост от количеството риба доста масло. заливам с чаша бяло вино ,сол-пипер и бух във фурната. за 20 мин е готова.

# 6
  • Мнения: 613
Филенцата -  посолени и наръсени с копър, завивам във фолио намазано със зехтин. Пече се 15-20 мин. зависи от печката. Няма после нищо за миене и къщата не мирише на риба. Peace

# 7
  • Мнения: 19 302
Момичета, много ви благодаря за рецептите  bouquet  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт