Как да установим аномалии и заболявания на плода - 1

  • 94 338
  • 474
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 823
Старата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0
Ще се постарая да извадя по-важните неща от нея.

# 1
  • Мнения: 1 310
Ан Мари, успя да ми заключиш темата под носа, точно докато пишех отговор в нея.  Laughing

Та отговора ми е към Иман. (не знам как да пусна цитат от вече заключена тема)

Както вече писах днес говорих с Кременски. От разговора подразбрах, че е строго задължително кръвта да се сложи в хладилник до половин час след взимането. Точно за това се дразнеше много на Шейново. Че не си дават много зор. Той дори тотално пренебрегна резултатите ми от БХС, който правих в Шейново.  Wink

# 2
  • Мнения: 927
Dame, Благодаря ти много за отговора   bouquet . Яд ме е, че от фирмата не ми казаха  Rolling Eyes. Сега наново трябва да пращам.

# 3
  • Мнения: 1 310
За БХС ли?
Нали знаеш, че кръв трябва да се вземе до един ден след ултразвуковото изследване.
Не знам защо обаче, Кременски не ти е казал за това.  Thinking Съветвам те все пак да го питаш него, преди да пращаш пак нова проба, може пък и аз да греша.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 585
За БХС ли?
Нали знаеш, че кръв трябва да се вземе до един ден след ултразвуковото изследване.
Не знам защо обаче, Кременски не ти е казал за това.  Thinking Съветвам те все пак да го питаш него, преди да пращаш пак нова проба, може пък и аз да греша.

съгласна съм.

# 5
  • Мнения: 927
Не, не е за това. За изследване на таласемия е. Не е свързано с ултразвук.
Професорът не ми спомена за хладилна чанта - явно е предполагал, че куриерските фирми си знаят работата..
Преди малко успях да отменя пратката  в DHL и ще ми върнат парите, но по-важното е ,че служителката ми обясни, че хладилните чанти и сухия лед се изписвали по специален акаунт само за медицински заведения  Thinking. Аз пък из нета четох ,че доста хора си изпращат кръв без намесата на лекарите си. Все пак утре ще се обадя и на гинеколожката за да обсъдим какво да направим. Вие кави куриерски фирми сте ползвали за да изпратите материал до лабораторията в Сф?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Ами за Пловдив - във ВМИ Пловдив ми взимаха кръв и на тях плащам такса за куриер, а те вече с тях си имат договореност и пробите си ги взимат направо от тях.

# 7
  • Мнения: 1 131
Иман,и аз се интересувах точно за това.Казаха ми,че кръвта се праща задължително в хладилна чанта.Незнам вече как процедират различните куриерски фирми,но моят съвет е да пратиш нова проба в предварително заявена хладилна чанта.

И моя риск както миналата година излезе 1:54 и незнам какво да правя.Да повторя БХС или директно амнио.Миналата година амниото отхвърли аномалии на плода,но така или иначе загубих бебето в 8-ми месец.

# 8
  • Мнения: 115
Здравейте,

за да не отварям нова тема, побутвам тази с желанието да споделя и мето положение. Вчера бях на ранна фетална морфология във Фемина. 13 г.с. и 1 ден, на 27 г., втора бременност, първата си беше ОК. Показа ми 3 мм НТ. Както разбрах от форума, това е горната граница, което не ме успокоява разбира се. Според изчисленията рискът ми е 1 : 163 при възрастов риск 1 : 737. Не разпитах дакторката много за този резултат, май още не бях наясно какво означава това, но се поразтърсих вечерта и сега положението ми се струва сериозно.
Искам и второ мнение, но сега се чудя къде, то и време не ми остава до 14 г.с. Четох за Марков и Томова, но едва ли ще има свободен час, все пак ще се обадя, но ако знаете, къде другаде мога да отида, моля да споделите.
Другият ми въпрос е, ако резултатът от БХС е добър, мога ли въпреки това, въз основа на първото изследване, да си направя амниоцентеза? Ако ми отказат от Майчин дом, къде мога да отида, даже и платено, но да са добри специалисти?
Предварително благодаря и пожелавам хубав ден на всички.

# 9
  • Мнения: 1 310
Mamaalabala, първо не се шашкай предварително.  Simple Smile
А амниоцентеза можеш да си направиш и без никакви предварителни изследвания, това е въпрос на личен избор.
Просто не се препоръчва да се прави туко-така, защото е инвазивно изследване.

# 10
  • Мнения: 115
Ами знам, че не трябва да се шашкам и че много майки са минали по моя път. Звънях на доц. Томова, записа ми час за октомври и ми каза ако резултати от БХС не са добри, да й се обадя. Търся д-р Марков на посочения мобилен от неговата страница, но никой не ми вдига / предполагам че все пак е актуален/, ще пробвам на стационарния след 14:00.

# 11
  • Мнения: 22
mamaalabalа,
поради това, че от БХС резултата за Едуардс ми излезе много близо до границата 1:300 ме изпратиха на ФМ в мед.център Фемина при д-р Цолова /при нея имаше просто свободен час/. По надолу ще се оплача какви ми ги наговори - явно беше станала с д-то наопаки, но не пожелавам на никого да ходи при нея - много непрофесионално поведение. Без значение, вследствие на нейния преглед изперках и се скъсах да зъня и да ходя до кабинета на д-р Марков - оказа се че човека е в отпуска и затова не отговаря на нито 1 телефон. Обадих се в Майчин дом /Марков работи на етажа - Патологични бременности/ и попитах докога е отпуск - казаха че не знаят..... #2gunfire
 

# 12
  • Мнения: 320
Ами знам, че не трябва да се шашкам и че много майки са минали по моя път. Звънях на доц. Томова, записа ми час за октомври и ми каза ако резултати от БХС не са добри, да й се обадя. Търся д-р Марков на посочения мобилен от неговата страница, но никой не ми вдига / предполагам че все пак е актуален/, ще пробвам на стационарния след 14:00.



Марков няма часове скоро чак за 28.10.2009 ми казаха на мен и си записах за 09.10 при Томова ,след 2 звъни и на мобилния иначе не вдига до колкото знам... тия изследвания са  #Crazy косата ми се изправя ,на мен ми е първо дете и съм на 26

# 13
  • Мнения: 115
Сега се връщам от кабинета на Марков. Само за минутка си поговорих с него, то е една лудница и там. Доктора ми каза и той, като Томова, да изчакам БХС, също каза, че на снимката от ехографа пише 2,2 мм /ама кой да гледа/, а пък на листа ми пише 3 мм, пък нормата била 2мм, вече незнам, аз ли нещо не разбирам, само дето от вчера направо съм като хипнотизирна.
Някой може ли да ми каже какви са нормите на НТ в зависимост от г.с.?
Каза ми след БХС да го потърся на 5тия етаж в Майчин дом. Не каза нищо за отпуска. А и на мен не ми вдигна цял ден мобилния, аз първо говорих с жената от регистратурата и тя ми каза да го питам директно. Това е, сега незнам, ако резултатът от БХС е добър, в мен пак ще си стои съмнението, тогава какво да правя? Да търся ли пак мнение, ще може ли да се разбере дали има проблем?
Въпросът е малко директен: и ако все пак резултатът е плод с аномалии, какво следва?

# 14
  • Мнения: 320
mamaalabala  айде няма нужда  да разбираш  Hugникакви аномалиии няма да има  bouquet   bouquet   bouquet прочети това http://www.lmpbg.org/downloads/FETAL_MORF.doc
 

Общи условия

Активация на акаунт