Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 683
  • 738
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 144
Здравейте изкусителки в кухнята.От доста време ви чета,точа лиги и преглъщам срещу монитора и накрая риших да пиша.Ако приемате един новак в правенето на питки ще се радвам да споделяме идеи-по-точно да вземам от вас такива.И накрая да споделя моите опити в кухнята с вас ако ви се гледа http://adenis.snimka.bg/cooking/kulinar.436583.15639715 Хубав ден на всички.......
Аз от това, което видях....мале! Shocked
Ти да си новак?! Браво, браво...невероятна си!
Останах без думи, но ще поуча и от теб с най-голямо удоволствие! Simple Smile

# 331
  • Русе
  • Мнения: 616
Невероятни неща видях  Shocked Страхотни сте, няма да изброявам, да не пропусна някой Wink   bouquet Продължавайте да творите все така  Hug   bouquet

# 332
  • Мнения: 1 283
Здравейте изкусителки в кухнята.От доста време ви чета,точа лиги и преглъщам срещу монитора и накрая риших да пиша.Ако приемате един новак в правенето на питки ще се радвам да споделяме идеи-по-точно да вземам от вас такива.И накрая да споделя моите опити в кухнята с вас ако ви се гледа http://adenis.snimka.bg/cooking/kulinar.436583.15639715 Хубав ден на всички.......

Нямам думи  Crazy страхотни питки. Много съм впечатлена от първата питка с плодовете, как го направи, от какво тесто ама точно опиши. Самото оформяне на плодовете е много майсторски направено   bouquet Наистина ли това са ти първите опити и ще ти кажа защо. Казват, че който прави хляб /питки/ с любов е получил доста тежък урок в живота. Има ли нещо вярно при теб?

# 333
  • Мнения: 1 394
Да бе и тез грозденца и тикви,някак си ...поне на мен така ми се струва....не ми стоят тестени бе... newsm78...като,че ли са от нещо друго
щото  питката хубаво опечена,а те даже и не са лъхнати... Thinking...Незнам,нека авторката на питката да каже.
Пепика,какво имаш предвид под правене на хляб с любов? newsm78

# 334
  • Мнения: 144
Пепика,
Това което си написала за правенето на хляба с любов след тежък урок в живота...ами вярно е!
Не се бях замисляла за това-но сега ми звучи напълно достоверно!
И си мисля, че след това трябва да е станало нещо много хубаво и ставаш....майстор (някой ден и аз Flutter)!

# 335
  • Мнения: 1 394
А ти не писа от какво са тиквите и грозденцето?Би ли споделила с нас?Много реалистични са!  Peace

# 336
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Упражнение, упражнение и пак упражнение и може и да се науча. Но май се поoлях, ама мнооого с брашното за фигурките, че станаха такива корави, че хрупкат чак  Joy Joy Joy.    Не са толкова бели, защото са от тестото, а в него има кисело мляко и яйца. Явно трябва да са само от брашно, вода и сол, както каза dodyniki. Но иначе питката стана душичка.



Пепика прощавай, все искам да ти кажа, и все пропускам - тортата ти е невероятна, просто мечта, а за питките вече си го знаем че си на върха. Много ми е лошо в последно време и просто минавам малко на бегом по страниците, затова само да се почувствам малко по-добре и гледам да ви видя, че иначе няма настигане.

Последна редакция: вт, 27 окт 2009, 22:34 от Venetta

# 337
  • Мнения: 103
Запис, страхотна тема!

# 338
  • Мнения: 1 394
Аденис,гледам,че разглеждаш темата.Би ли споделила от какво направи тиквите на питката ти? Hug

# 339
  • Русе
  • Мнения: 616
Аденис,гледам,че разглеждаш темата.Би ли споделила от какво направи тиквите на питката ти? Hug

и аз това искам да попитам  Praynig

# 340
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Добро утро от мен.Благодаря за думите ви-наистина се засрамих Embarassed.И сега да отговоря на въпросите ви.Пепика-да за мен явно е вярно това за житейския урок/загубих първородната си рожба/.Но сега си имам батко на 9г и бебе на 7м-те са ми стимул.А за тиквите и др. идеята е на баткото-наистина е от сол,брашно и вода/меси се нелепнещо тесто и го оформих с ръце и едно малко ножче/.За тиквите-прави се топче и със задната част на ножа се притиска в средата за да вдлъбне и там се поставя дръжката.Моите ги направих доста несъразмерни спрямо другите плодове,но това беше опит-скоро съм обещала да направя пак.А относно цвета на питката и цвета на тиквите-питката след като втаса я намазах с разбити 1жълтък,2ч.л.олио и 2ч.л.пр.мляко/доколкото знам така се мажат козунаците за да имат такъв цвят и гланц/-но украсата е поставена и мажа с четка около нея-така се захващат за тестото и не се изместват или потъват.Е това е от мен за да не ставам досадна.Ако има още питания-ще отговоря с радост-не съм очаквала маисторки като вас да се радват на моите питки.Лек и усмихнат ден на всички.....  

# 341
  • Мнения: 1 394
Аденис,благодаря!  Hug
Не се притеснявай-на никого не досаждаш-нали за това е тая тема-да обменяме опит и да си бъбрим на тема тесто и питки!  Heart Eyes
 Hug
Абе хубаво си ги направила от вода,сол и брашно,ама много бели са ти се запазили... newsm78...А питката ти е добре опечена.Кога ги нареди върху нея.Моите обикновено ги лъхва малко фурната.... Thinking...и никога не остават толкоз бели....

# 342
  • Костинброд
  • Мнения: 105
Аденис,благодаря!  Hug
Не се притеснявай-на никого не досаждаш-нали за това е тая тема-да обменяме опит и да си бъбрим на тема тесто и питки!  Heart Eyes
 Hug
Абе хубаво си ги направила от вода,сол и брашно,ама много бели са ти се запазили... newsm78...А питката ти е добре опечена.Кога ги нареди върху нея.Моите обикновено ги лъхва малко фурната.... Thinking...и никога не остават толкоз бели....
          След като оформих питката и я наредих в тавата,втаса отново и наредих тиквите.После намазах с четка около тях.Пекох на предварително загрята ,но слаба фурна/не казвам градуси,защото зависи от фурната и от напрежението на електричеството/,като постоянно я наблюдавам и ако трябва увеличавам градусите.Тези дни ще се пробвам да направя пак и ще споделя с вас какво ще излезе.Бебо е гладен изчезвааааам......

# 343
  • Русе
  • Мнения: 616
adenis   bouquet
Другия месец може да се престраша да направя фигурки в/у питките, че са рожден ден след рожден ден (цели 6!) и поне на половината ще трябва да отидем  Crazy пък друго си е да занесеш една топла вкусна питка, веднага всички засияват като я видят  Wink а ако докарам и украсата...  Hug

# 344
  • Мнения: 144
Момичета.... Cry
Торта правих-пресорипирах я и сега се е наклонила като в кулата в Пиза!
А не ми стига това, ами правих две питки, едната-нищо не стана, не се вдигна, ужасна!
Втората пък двойна стана, та цветето й прецъфтя!
Но ще покажа...защото обещах!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт