Eто моята любима питка, покажете и вашите! - 7-ма тема

  • 176 755
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 618
Краси, благодаря ти. Беше от времето. Ще се завърна и в другата темичка, надявам се Hug

# 166
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Момичета срам не срам  Blush ще ви покажа и днешното грозно пате, но иначе пък е вкусно Wink

 ръжено бял хляб

# 167
  • Мнения: 1 122
И една питка и от мен.

# 168
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Днешната ми питка

.

# 169
  • Мнения: 1 394
Момичетааа,момичета-пак красоти и красоти виждам....  bouquet...Скоро очаквайте включване и от мен!   bouquet
Следя ви иначе,да не мислите,че съм ви забравила-няма такова нещо!  Naughty

# 170
  • Мнения: 7 421
   Венетта,видях твоята питка и в другата тема,не мога да не отбележа,че изглежда страхотно Hug Как си я заплела така интересно? Flutter

# 171
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
  Венетта,видях твоята питка и в другата тема,не мога да не отбележа,че изглежда страхотно Hug Как си я заплела така интересно? Flutter

Селма,благодаря ти много  Hug, но плетката я видях от вас. Не мога обаче да я намеря сега, но вземат се 4 фитила, плете се плитка с трите и четвъртия край се завива около събраната на кръг плитка. Между плитките по ръба сложих уж розички, които никак не приличат на такива като се изпекоха, смачкаха се доста, разпръснах и тук-там топченца "разрошени" с нарези от ножицата. Дано съм обяснила ясно, но ти със сигурност ще ме разбереш  smile3521  love001.Иначе тестото е пак от това, което аз обичайно правя, 2 ч.ч.бляло, 1 ч.ч.ръжено, 2 ч.л. суха мая, 1 ч.л. олио, 1 ч.л. сол, 0.5 ч.л. захар и вода около 200 мл.

Ето и парче от нея:

Последна редакция: пт, 09 окт 2009, 13:20 от Venetta

# 172
  • Мнения: 1 283
Момичета,  отново сте страхотни. Ето и моята последна от любимите ми питки  Hug

# 173
  • Мнения: 125
Пепика.много е красива. smile3501

# 174
  • Мнения: 7 421
   
Цитат
плетката я видях от вас. Не мога обаче да я намеря сега, но вземат се 4 фитила, плете се плитка с трите и четвъртия край се завива около събраната на кръг плитка. Между плитките по ръба сложих уж розички, които никак не приличат на такива като се изпекоха,
    Да не беше на Лабрекс?Веднъж ни показа някаква такава заплетена плетка от 4 фитила. Thinking

# 175
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Да не беше на Лабрекс?Веднъж ни показа някаква такава заплетена плетка от 4 фитила. Thinking

Току що се прибирам и надниквам набързо да ви видя поне. Селма след като потърсих старателно, открих от къде е обяснението на тази плетка.  Ето тук. При мен разбира се, се е получила далеч не толкова красива. Аз нали все бързам и често не успявам да ги направя така красиви като вашите, но на вкус са винаги много сполучливи, така че и това е някаква утеха Wink.
От четирите фитила, ако имаш предвид ето това, и хляба малко по-горе, който нарекох "грозното пате" е с 5 фитила сплетен, но пак много бързах и фитилите не бяха с еднаква дебелина и затова не стана красив. Плетката е от Dr. Ötker. Там има обяснение как се плете с 4 и 5 фитила.

Как да сплетем козунака  с 4 и с 5 фитила? Ето тук  Източник: Dr. Ötker



Последна редакция: пн, 12 окт 2009, 19:10 от Venetta

# 176
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728

Питка от тесто за хляб

.

Тавата се оказа голяма за малкото количество тесто, но питката беше вкусна.


# 177
  • Мнения: 7 421
  Venetta,благодаря за изчерпателността ти! Hug
  Със сигурност ще пробвам някой от начините на плетене на питки,дето ми посочи. Peace
  А последната ти питка.......................И на мен ми се е случвало да сложа по-малко тесто в по-голяма тавичка,в резултат супер вкусни хрупкави корички на питката! Grinning

# 178
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
А последната ти питка.......................И на мен ми се е случвало да сложа по-малко тесто в по-голяма тавичка,в резултат супер вкусни хрупкави корички на питката! Grinning

Да абсолютно си права  newsm10!

# 179
  • Мнения: 1 523
Мнооого отдавна не съм показвала тук, но тази вечер снимах питката.

Общи условия

Активация на акаунт