Тайната на дългата и здрава коса - 74

  • 62 966
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 161
Тъкмо по-бързо ще добия ест. си цвят , че вече 1 година това ми е целта  Joy

Последна редакция: вт, 08 сеп 2009, 16:31 от KaTy_BaBy

# 46
  • Мнения: 161
нанеси на чиста коса 1 чаша охладена силна запарка от лайка и увий главата с кърпа. След половин час измий и изплакни с подкиселена вода

Да споделя.Ефекта от това беше по-лесно разресване и сякаш самият косъм стана по-плътен  Hug

# 47
  • Mонтана
  • Мнения: 413
bega4ki какво стана мила  newsm78
здравеите отново,зна4и много трудно измих маската,но ина4е косата ми стана лъскава и меки4ка.направих няколко снимки само 4е са с гсм-а и  не са с много добро ка4ество заради лампите, а и има капки вода по огледалото
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=cqs1252423362q.JPG
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1252423389r.JPG
ина4е цвета на косата ми доста е избледнял тези дни ще се боядисвам.Имам много голям проблем с косопада след като родих,добре 4е имам гъста коса да има какво да пада:)).Забелязала съм 4е когато си правя маска косата по време на къпане ми пада пове4е има ли някоя от вас същият проблем

# 48
  • Мнения: 161
Много хубава коса   bouquet

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
[Забелязала съм 4е когато си правя маска косата по време на къпане ми пада пове4е има ли някоя от вас същият проблем

Като,че ли и при мен е така и аз се канех да питам същото вчера. newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 958
Да се запиша и аз в новата тема.

Маската с мая какво действие има? Питам понеже ми се омазнява бързо и да не се омазни повече от нея.

♥♥Си♥си♥♥  - в този сайт четох за кафето, което давало бляскък на тъмните коси. Има ли негативно влияние при косопад? Да не направя някоя беля, че едвам се оправям след сериозна загуба на коса...... Confused

kloie - и при мен е така. Предполагам, че е от втриването и космите, които са тръгнали да падат просто падат по-лесно. Не искам да мисля, че е от тривитаминола. Четох в темата за добрата козметика, че някои специалисти имат опасения, че щом е за животни може да не е много изчистен.

Малко се пообърках от много мнения.... Rolling Eyes Щастливи са били бабите ни май без много, много информация...... Simple Smile

ванила - и аз съм на същото мнение за домашните маски. Тъжно е, че ги открих доста късно, но все пак важното е, че започнах.

# 51
  • Мнения: 3 315
и аз най-накрая успях да се наклепам  Simple Smile 
след операцията косата започна да ми капе ужасно много  Tired и започвам отново с маските
сложила съм 1 жълтък , 1 с.л. бадемово масло , 1 ч.л. пшенично масло и 1 с.л. ябълков оцет  reverance 

# 52
  • Мнения: 32
Здравейте момичета ! Много хубава тема, много полезни неща могат да се научат от тук. Поздравления Simple Smile   bouquet
Смятам след като се подстрижа да започна да си правя маската с тривитаминола. Има едно нещо, което малко ме притеснява и ме е срам да попитам, но както се казва няма нищо лошо в това да питаш, по- срамно е да си невеж  Peace  та относно съставките, които могат да се сложат по наше усмотрение се делят на регулиращи омазняването и изсушаващи. Да разбирам ли, че 1вите са за по- сухи коси и омазняват косата ... а и след като са най- различни масла ...  newsm78 Моята коса е склонна към омазняване, но не е  чак супер мазна( мия я 2 пъти седмично), затова не ми се иска да пробвам с изсушаващите, но се притеснявам от тези масла да не се получи някакъв гаф и да после да не мога да изляза от къщи  Embarassed  
Peace Изсушаващите съставки трябва да се ползват внимателно при всички видове коса.
Омазняващите са полезни и за сухата , и за мазната коса. Колкото и странно да звучи, те регулират омазняването, докато изсушаващите го засилват.
Моята коса е мазна, и когато правя маска с масла, се омазнява по-бавно.

Благодаря ти много Simple Smile Ще ви следя и след като започна маската ще споделя впечатления си Simple Smile

# 53
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
bega4ki_ нормално е да имаш косопад - той е хормонален и по принцип отминава от самосебе си. Иначе едва ли маските ще увеличат косопада, по-скоро и аз мисля, че готовите да паднат косми просто си падат.

# 54
  • Мнения: 1
Запис и да кажа, някой попита по-назад за балсам с хубав аромат, който прави косата много мека, еми аз съм доволна от 1 балсам, който си го купувам от 1 складче, търсих изображение, но не намирам иначе се казва Tilium Balsamo има зелен цвят и мирише страхотно на кокос Heart Eyes


а днес като си взимах ампулки се загледах по рафтовете и видях някакъв очевидно нов продукт, поне тка пишеше, на Денис, води се серум за възстановяване, течни кристали и не мога да се сетя третото шишенце за каво беше newsm78 знаете ли ги, ако да имате ли мнение за тях Rolling Eyes


и още 1 въпросче, не за първи път чувам хубави отзиви за течния фиксатор на Кристиян Ъф Рома, аз имам такъв и тк само аз не съм доволна, май не го използвам както трявба bowuu така че ако може да ми обясните подробно, стъпка по-стъпка как се използва, че аз като го нанасям и на мокра и на суха коса винаги ми става на клечки, твърда, а бе все едно съм с гел, с разликата, че фиксатора има по-голяма фиксация, а аз не искам да ми стои така, а да е мекичка на допир Crossing Arms

# 55
  • Мнения: 2
Много ми хареса идеята от статията за измиване на косата с кафе за повече блясък за брюнетки и реших веднага да пробвам... загрях вода, сложих 2ч.л хубаво кафе, оставих го за малко, прецедих 2 пъти и доволна отидох да се къпя... дотук добре, обаче се оказа, че кафето е много фино и е минало през цедките в резултат на което освен кана кафе си изсипах и 1 лъжица утайка в косата  Joy няма да ви казвам как се мие това... ужас просто tooth както и да е, идеята още ме кефи и мисля пак да пробвам, но ще цедя през марля дано има ефект  balloon

# 56
  • Мнения: 1
http://pic-bg.net/kartinki/g3kne1v0zc2tba0xkrspde7nq8b71bmwqfulg85h.jpg
Ето докъде съм стигнала с труда върху косичката ми и продължавам усилено Simple Smile
Надявам се да ви хареса.
А относно това с кафето, аз си го варя в кафеварка и после като поизстине малко си го слагам на косата Simple Smile

# 57
  • Мнения: 0
Не знам за тъмната коса, но аз наскоро се изрусих и в резултат на тоза косата ми стана ужасно суха. Някаква приятелка на майка ми я посъветвала да си правя маски с тъмна бира и царевица , в съотношение 2:1. Първоначално ми се стори странно, но реших да пробвам и да си кажа, много съм доволна. Препоръчвам го на всички, няма да съжалявате.

# 58
  • Мнения: 9
[Забелязала съм 4е когато си правя маска косата по време на къпане ми пада пове4е има ли някоя от вас същият проблем

Като,че ли и при мен е така и аз се канех да питам същото вчера. newsm78


и при мен като си правя маската при капането пада доста коса (заразлика от преди), но за смета но това след като я изсуша до следващото капане пада значително по малко  Rolling Eyes

# 59
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Момичета много е късно,но аз така се захласнах да чета старите теми за козметиката и мнението на CI и съжелявам,че не съм открила темата по-рано.Толкова много и полезна информация.

Някой е пуснал там този линк и CI е написал,че най-накрая вижда нещо,където всичко е вярно и само допълва,че в повечето бебешки шампоани също има от вредните пенители,но в по-малко проценти,за да не дразнят очите.А това всъщност е част от тази книга за която вече писах(сигурно досаждам вече),че съм много доволна от съветите в нея.Което пък ми показва,че всички неща написани в книгата са верни.

Другото,което ми направи впечатление в темата на CI е един метод за окачествяване на шампоан-поставяте шампоана в хладилника и ако при изваждането се е желирал значи е лошо качество.
И аз естествено посред нощите реших да пробвам.Първо сложих шампоана на Милва с хума,който купих скоро,държах в хладилника за около 10 мин. и като го извадих се беше желирал.Не можах да махна цялата капачка,за да го видя добре,но като го наклоних право на долу от дупчицата дори с натискане на тубата не иска да изтече.Като стисна излиза,но като отпусна веднага се прибира и не се отделя капката,която е излязла при стискането.Как го обесних само и аз  ooooh!

Пак в темата за козметиката прочетох за Шаума,че не са нищо особенно,но не са лоши.Е,имат СЛС обаче се сетих,че някой беше писал тук за този зеления Шаума с киви,че предпазвал от варовитата вода.И тъй като имам няколко шампоана,в които е останало малко и стоят така без да доизползвам гледам една Шаума кафевия-подхранващ за тънка и слаба коса с Q10 и веднага и него в хладилника.Като резултат- не се желира.Мисля значи да си взема този срещу варовик да го ползвам от време на време и заради СЛС ще го разреждам с вода.
Относно падането на повече коса при миенето на домашна маска при мен пък има друго-пада ми повече коса при нанасянето на дом.маска и не знам защо.

Общи условия

Активация на акаунт