Уют и топлина са сбрани, в наш´те ПЛЕТИВА отбрани - 47

  • 84 718
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 172
Мацки,сега получих новата продукция за този сезон на габровските ни приятели
http://picasaweb.google.com/Amelly82/dktpoF#5377161332913589330

Не знам дали са качени в сайта им
Това са ми написали в писмото :
Това са новите ни прежди ЕДЕЛВАЙС МОХЕР със съдържание ВЪЛнА МОХЕР 45 % ,КАШМИР 10%, АКРИЛ 45% ,изключително мека и ефирна прежда,опаковка 500гр цена 28 лв/кг ,много наплита, 300м в 50 гр,цветовата гама можете да видите в прикачения файл,предстои да пуснем и прежди с АЛПАКА .

Преждите с алпака щели да бъдат меланж и много дебели - за 8 номер игли. Мен определно ме заинтригува и ще чакам да ги видя, казаха,че другата седмица ще ги изкарат.

П.П. на показана снимка цвят 1806 е тъмно сиво, а цвят 1816 е тъмно синьо.


И нещо скромно по въпроса за модните цветове този сезон
http://nymag.com/fashion/09/fall/58322/
Първото фото отразява моите цветове -фаворити за есента.
В друг сайт пък- изгубих линка - прочетох,че връхта на модата тая зима ще е лачено червеното!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 12:38 от Amelly

# 61
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Звучи интересно тази прежда и ми изникна един въпрос. Никога не съм плела мохер, а и на майка не съм поръчвала да ми плете от такава прежда. Вие как я намирате? Питам изобщо за мохера, не специално за този, защото очевидно е нов.
Ох май цветовете са много относително нещо. Thinking

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Amelly, а от Габровската фирма може ли да се поръчва онлайн - ако да, може ли сайт.

Аз почти преполових предничката на пуловера на малкия и смея да се похваля, че съм очарована как се получва с тази програмирана прежда - все едно, че е плетено с няколко цвята. Макар и нова толкова се ентусиазирах с плетенето, че днес си поръчах от сайта на милена стил маркери за бримки и брояч за редове (сега си ги пиша на един лист да не забравя къде съм). За последното, имам въпрос - разбрах, че се брояча се закача на края на куката,  но те всички имат накрайник, за да не излизат бримките. Звънях да ми обяснят как се ползва, ама не получих обяснение и въпреки това си го поръчат - та сега моля някой да ми обясни как да го ползвам като го получа.

Освен това съм много доволна, защото вчера най-накрая открих безплатна схема на ето този шал:
http://photos1.blogger.com/blogger/4484/1934/320/IMG_0001.jpg
и снощи го заплетох на една мостра от 33 бр, получава се. нямам търпението да изплета пуловерчето, за да си започна шала, въпреки че засега се двуомя между него и този:
http://farm4.static.flickr.com/3235/2937983262_abc08f6a23_b.jpg
вие какво ще кажете?

# 63
  • Мнения: 27
на мен лично ми допада повече втория,но избора си е изцяло твои Grinning

# 64
  • Мнения: 1 172
Аз харесвам мохера,приятен ми е на пипане и допир, въпреки че зор се разплита,ако се наложи. Но като цяло ми е сред любимите прежди за зимата. Плела съм и габровски мохер Wink Тънък е и става за всякакви игли, имам предвид,че може да се накати колкото човек има нужда и да си направи всеки сам предпочитана дебелина,а може и да се вкати с друг цвят и да стане меланж,както примерно в моето снежно поло Simple Smile
http://amelly.snimka.bg/hobby/napravih-si-sama.175687.10955442
Сивия конец с ламето е тази Ася
http://picasaweb.google.com/Amelly82/dktpoF#5303867967703384674. За цялото снежно поло ми отидоха точно 100 грама от нея!!!!!!


Manzhelka , първия шал е невероятен!!! Дай я,моля те,безплатната схема!!!!

Габровската фирма има този сайт
http://prejdi-edelvais.dir.bg/_wm/catalog/?df=14&dflid=3
Може да се поръчва онлайн, доставят с куриер по избор на клиента, там пише в детайли, няколко наши съфорумки са поръчвали от тях, аз си ги пазарувам на живо, много съм доволна. Сега ми се иска да отскоча пак до Габрово като изкарат меланжите, дано уговоря мъжа ми да ме закара,че той е доста нетолерантен към хобито ми и харчове,свързани с него Confused


Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 13:04 от Amelly

# 65
  • Варна
  • Мнения: 2 443
Амели, за теб:

Скачать файл Enchantingscarf.pdf

Ето и превода от английски:
Първо се изплитат 2 реда само опако и от двете страни (това на вълничките). Броя на бримките трябва да е кратен на 16 +1.
Ред 1, 3, 5 и 7:  * (изплети 2 бримки опако заедно – т.е. свий, наддай една) 4 пъти; изплети 8 опако, повтори от *, накрая изплети 1 опако.
Ред 2,4,6 и 8:  * изплети опако 9, лицево 7, повтори пак от *, накрая изплети 1 опако.
Ред 9, 11, 13 и 15:  изплети 1 опако, * изплети 8 опако, (изплети 2 бримки опако заедно, наддай една) 4 пъти, повтори от *
Ред 10, 12, 14 и 16:  изплети 1 опако, * изплети 7 лицево, изплети 9 опако, повтори от 1.

Оригиналния модел е от нанизани 65 бр, но аз мисля, че така ще стане много широк. Изключително лесно се плете - това ми е първата плетка по схема, тъй че щом аз я схванах, какво остана за теб.
Висях модела в ravelry и много ми хареса, но тъй като там е платен, а за целта трябваше да си купя цяла книга, съм изключително щастлива, че намерих безплатната му версия. Споделям я с удоволствие.

Моля само някой да ми обясни как се ползва брояча на бримки.

# 66
  • Мнения: 1 523
 Изплетох нова шапка за малката.

# 67
  • София
  • Мнения: 20
Здравейте, мили дами! Най-сетне и аз се добрах до форум и интернет след едномесечно отсъствие  Party !!!
Заела съм се да прочета всичко, което сте изписали и да видя всичко, което сте показали, но засега стигнах едва до средата на Август Wink .
Дотук само ахкам и се радвам, много вдъхновяващо е всичко, което виждам!!!
  bouquet

Да се похваля - взех си изпитите за шофьор  Embarassed и сега ще ми трябва само смелост да не спра дотук. Покрай този курс нямах време за плетки, та нямам и нищо за показване. За съжаление, бонус за почивката ни беше един летен вирус, който ни прати с момиченцето ми в болница за цяла седмица, но и това отмина, слава Богу...

Ходих до магазинчето на Александър, ако имате въпроси някакви - казвайте, ще помагам с каквото мога. Обещавам при следващото пътуване към Кюстендил да се обадя по-навреме и да ви донеса който каквото си поръча.

Хайде, отивам да дочета, че още цяла тема ми остава...


# 68
  • Мнения: 440
На сайта където са моделите на Дропс има шалът с листата, някой скоро го търсеше.
Относно мохера, за плетенето добре, но как се държи после - пере се на ръка, суши се по възможност на кърпа, а не на простир, незнам и дали не става на топчета. Иначе и аз го харесвам какъв е пухкав. Ако някой има опит, да сподели как го пере и суши.

# 69
  • Мнения: 3 810
въпреки че засега се двуомя между него и този:
http://farm4.static.flickr.com/3235/2937983262_abc08f6a23_b.jpg


aз бих се зарадвала на обяснения за този модел. Никога не съм плела нещо подобно...

# 70
  • Мнения: 3 550
Manzelka, благодаря, че сподели това с нас. Аз брояч имам, но не използвам. Навремето го коментирахме тук, че номерът на редовете се отбелязва ръчно. Броячът не е автоматичен. мисля, че е пригоден да ти стои на иглата, но сигурно ще натежава и пречи и ще е по-удобно да стои просто пред теб, а щом завършиш да плетеш за този ден да си го нанижеш, та утре да знаеш от кой ред да продължиш.
Дидка, много мило дете имаш! Да му донесе много радост новата шапка и да има още много слунчеви дни да си я поноси.
Поздравления на новата шофьорка Силучка! Аз чакам да видя готова онази рокля от ирландски мотиви, плетени от майка ти. Дано не те бъркам с Булечка, че много близко ми звучите. Благодаря за предложението, сигурно ще се възползвам.

Аз с този нов мохер не бих се захванала. Много тънък ми идва си тия 600 м на 100 гр. Бих вкатявала поне по 3 нишки, къде ще му излезе краят....

# 71
  • Мнения: 300
Здравейте дами!
Бих искала да попитам някой плел ли е детско болеро и ако може да ми прати линк на схема или нещо такова!
Решила съм да оплета на моята първокласничка нещо такова за роклята за първия учебен ден.Много ви благодаря предварително!!!

# 72
  • Мнения: 1 172
 Manzhelka , много благодаря! Не съм го свалила,понеже на служебния комп не дав,но довечера ще го дръпна вкъщи.
Брояча за бримки нямам идея що за животно е,но по въпроса за маркерите имам собствена версия - използвам детски ластичета, едни мънички и супер тънки силиконови ластички,с които се правят малки опашчици,не знам дали ще се сетите, продават се по 100бр в пликче за 1 лев.

Дидка, много сладка шапка! Пропуснах да те поздравя и за чантата - цветовете не са ми любимите,но добре е станала. Аз го имам модела изтеглен от някъде си и е изпълнен в червено и черно - много е стилно и красиво! Беше ми сред проектите за това лято,но се отсрочва за догодина Simple Smile

Пак за мохера - майка има изобилие от мохерни пуловери,жилетки и наметки от преди 20-тина години. Някои са бридани и преплитани по няколко пъти,вкл. и един вишнев пуловер на баща ми Laughing. Няма грешка в преждата, всяка новооплетена дреха изглежда супер, перем ги на ръка,но сушим на закачалка на простора, като преди това сме ги оставили на топка да се отцедят от водата и ги качваме на закачалката достатъчно мокри,за да не се намачкат и достатъчно сухи,за да не тече вода от тях и да разтегля плетивото. Имам една мохерна жилетка,плетена от тънък конец, направо декоративна, нея веднъж от мързел я хвърлих в пералнята и през цялото време се проклинах,мислейки че ще я изкарам в размер на носна кърпа,но чудо, излезе си невредима! не знам мохера има ли разновидности....по състав.... Embarassed пусто невежество....

 

# 73
# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 443
СърБи мЕ кИриЛизАциЯта,  ето схемата:

Скачать файл Easy_Drop_Stitch_Scarf_Pattern_2009.pdf

ако искаш превод, свиркай: изглежда супер лесно, редуват се редове с наметки, които после се "разплитат" с редове плетени опако, затова се постига този ефект.

Steisi, Amelly, много ви благодаря за обясненията! май прибързах с покупката на брояча, ама 3.50 лв къде не съм ги дала, пък и пусти мерак. иначе това за ластичетата вместо маркери е супер гениална идея - аз се мъчех с едни безопасни игли, но е много неудобно, поне за мен.

Дидка, сладурска шапка, но такива бонбони няма и как да не стои така!


meri_zajo, надникни в www.osinka.ru (но на мен ми е струдно с руския) и на  www.ravelry.com  (изиксва регистрация). Лично аз препоръчвам втория сайт, защото нещата там ми изглеждат по-структурирани (отиваш на patterns и каквото ти душа сака), пък и на английски ми е далеч по-лесно, отколкото на руски. Между другото благодаря на Фиф, че чрез нейните публикации открих ravelry.com . Всъщност това лято бяхме на почивка в Доспат и минавахме няколко пъти през Смолян към различни туристически дестинации и все се сещах за нея - надявам се това да не прозвучи като спам, но Фиф, ужасно ти завиждам, чче живееш на толкова красиво място. Родопите така ми влязоха в сърцето, че искам да се връщам отново и отново там. Чак ме е яд, че тук във Варна сме толкова осакатани откъм природа, някое и друго пършиво дърво и тротоари, тротоари, тротоари - липсват ми онези надиплени и вечно окосени полянки, меката извивка на завоите и истинските гори с многото дървета и скритите съкровища от малки ягодки и боровинки. Ех, размечтах се... Дано другата година се върнем отново там.

Общи условия

Активация на акаунт