Бойни изкуства за малки деца. Какви? Къде в София?

  • 65 564
  • 255
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 68
И аз съм доволна много от качествата, които възпитават бойните спортове.
Пействам от другата тема, повече инфо на лични:

 Къде спортуват нашите деца?      
Тази есен дъщеря ми за 7-ма година ще ходи на тренировки по карате. Провеждат се в 31 СУЧЕМ до Румънското посолство. Беще неотделяно от мама, много ревливо първолаче, чувствително дете (заслужено се карат на други, а плаче тя). Научи много, изгради характер, стана самостоятелна , умерено пробивна, справедлива...
Просто случи на Педагог! Казвам го с голяма благодарност.
На живеещите в близост бих го препоръчала с удоволствие.
Впрочем, ние отдавна не сме в това училище, но ходи с гр. транспорт или вечер я водим с колата.

П.П. Същият клуб има тренировки на още едно място, в Дървеница , мисля.

Живеем в Дървеница и това ме заинтересува. Моля за името на клуба и евентуално някакви телефони.

# 31
  • Мнения: 3 336
 на мен ми се отваря..... Rolling Eyes

  Спортна зала "Триадица" - в триадица звъня на треньорката и каза, че под 5-6 годишни не приемат
Кв. Емил Марков

25 ОУ "Д-р. Петър Берон"
Кв. Лагера
34 ОУ "Стою Шишков"
Кв. Борово
85 Целодневна детска градина "Родина"
Кв. Красно село
114 Целодневна детска градина
Кв. Лагера



Контакти
Спортен Клуб максима

София, България

+359 887 56 24 37Телефон:
+359 888 20 76 23Телефон:
+359 2 862 53 47FAX:
E-mail: info@maximasport.com

Получете незабавни отговори на вашите въпроси чрез избраната от вас форма за контакт.



Спортна зала "Триадица", кв.Емил Марков:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:30ч.
25 ОУ "Д-р. Петър Берон", кв.Лагера:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:15ч.

Понеделник, Сряда и Петък - 19:30ч.

Вторник и Четвъртък - 18:30ч.
34 ОУ "Стою Шишков", кв.Борово:

Понеделник, Сряда и Петък - 18:30ч.


Много благодаря за другото инфо, ще звъня и ще питам. Hug Може да си спретнем една форумска групичка запъртъци Laughing

# 32
  • Мнения: 3 336
Сайта продължава да функционира при мен по същия начин, никъзе не мога да отворя, само първата страница се отваря и дотам. Ели, Селма, а спорта в 34 училище какъв е точно? Че си говорим само за спорт, но не става ясно таекуондо ли е, карате или нещо друго?

# 33
  • Мнения: 7 418
  Момичета,въртите ли мишката надолу,след като отворите това,което искате?
  МОже да ви обърква това,че "горнището" на страницата е винаги едно и също?
  Кликнете пак и вижте,какво е по-надолу! Simple Smile

# 34
  • Мнения: 7 418
   Ето какво още видях:

Заниманията се провеждат в сградата на 34 ОУ "Стою Шишков", кв.Борово:

 

Всяка събота от 10ч. до 11ч. заниманието е БЕЗПЛАТНО.




    * Усъвършенстване на самоконтрола и подобряване на концентрацията
    * Придобиване на гъвкавост, сила, рефлекси и балансирано развитие на мускулите в цялото тяло
    * Самоуважение и уважение към другите
    * Разпределяне на вниманието

# 35
  • Мнения: 7 418
Сайта продължава да функционира при мен по същия начин, никъзе не мога да отворя, само първата страница се отваря и дотам. Ели, Селма, а спорта в 34 училище какъв е точно? Че си говорим само за спорт, но не става ясно таекуондо ли е, карате или нещо друго?
   Тренировките по КАРАТЕ се провеждат в Спортна зала "Триадица", физкултурният салон на 25 училище "Д-р. Петър Берон" и 34 училище "Стою Шишков"

# 36
  • Мнения: 7 837
Селма, един час ще му е много като за начало, 30 мин. са предостатъчно, след това се уморяват, разконцентрират и т.н. А и е много изнервящо 3-4-5 г. да са заедно с по-големи деца или пък, начинаещи и напреднали на едно. Наистина ли няма класове за по-малки? Чак е учудващо... Това си е свободна пазарна ниша направо.  Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7 418
 
Цитат
един час ще му е много като за начало
  МОЖЕ БИ,СИ ПРАВА!
  Засега наистина и 15-на минути са му достатъчни за да задържи вниманието върху само едно нещо(рисуване,книга),после се разсейва и си търси други занимавки( или бели Mr. Green )

   Да е заедно с по-големите,на мен ми се струва,че ще е по-мотивиращо,но....трябва да се види  на практика.  Thinking

# 38
  • Мнения: 3 336
Селма, мерси за урока по сърфиране в интернет, явно имам нужда Laughing Макар че досега не ми се е случвало такова нещо, а доста често го ползвам. Явно на някой много му харесва онзи мускулест тип на цялата горна част на страницата, щом иска да си го гледа на всяка страница Crazy

Мисля утре да звънна да проверя дали може да отидем вечерта да видим дали ще му хареса на Ники.

# 39
  • Мнения: 7 418
    Joy
   
    Значи....И аз в първия момент си помислих,че просто не ми се отварят подробностите на сайта,по същата причина(заради хубавия момък ),но бързо завъртях колелцето на мишката и...... Wink

# 40
  • Мнения: 7 418
  Да ви се похваля.Днес отидохме в ДГ,в която ще тръгва малкия,оказа се,че там ,ще имат уроци по карате!
  Много съм щастлива! Grinning
  После,ако му хареса,може да се ориентираме и към по-сериозни занимания,в някой  спортен клуб.

# 41
  • Мнения: 86
И аз ще следя темата. Знаете ли спортен клуб по карате в района на Люлин? Малкият е на 3г 8м и ми се иска да започне да ходи на карате пък да видим дали ще му е интересно.

# 42
  • София
  • Мнения: 2 271
Ще си позволя да се изкажа в темата, като човек, занимавал се 10 години с Карате и преподавал 2 години на деца. Уточнявам, че групите ми бяха от начинаещи деца на възраст между 4 и 12 г.
Моите наблюдения върху децата са, че под 6-годишна възраст, освен че не разбират какво точно правят, децата стават агресивни, понеже са каратисти и опитват да имитират по-големите в залата. Естествено, има и изключения, но аз говоря по принцип.
Ако има някъде групи само за много малки дечица, горе-долу на еднаква възраст и програмата е специално разработена за тях, без да тренират с по-големи и без дори да виждат тренировките на по-големите, тогава може би е удачно да запишете децата си.
Освен това, тренировките по карате включват тежки физически натоварвания, които не са много полезни за 4-5-6 годишни деца.
Иначе, под формата на игра и забавление е хубаво да привикват със спорта, но не препоръчвам нищо натоварващо.

# 43
  • Мнения: 7 418
  Благодаря ти за мнението,Лара! Simple Smile

# 44
  • Мнения: 686
Много благодаря за интересната информация, която споделяте! Ще следя темата с интерес  Peace

Общи условия

Активация на акаунт