Постещи, пируващи, с дечицата летуващи - в 124 арабска тема сте добре дошли !

  • 39 038
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 171
nikito71 като за край улучи въпроса, за да погребеш темата - "черен хумор".
ще ти кажа как е при нас - обикновено мъжете и жените се събират поотделно да прочетат молитва за починалия и да изкажат съболезнования на близките. Четат се молитви и специални части от Корана, пие се горчиво кафе и се ядат сладки неща. До третия ден (понякога до седмия) при нас близките и съседите носят храна на близките (счита се, че в мъката си едва ли мислят за готвене). След това всеки четвъртък или най-късно до петък преди обедната молитва се раздава нещо за душата на мъртвите (това е безсрочно - можеш по всяко време) - в ислямската митология се счита, че петъчен ден душите могат да навестяват близките си, за да ги подсетят да свършат нещо, което са пропуснали (става въпрос обикновено за закат или садака). В интерес на истината в големите семейства нещата никога не се ограничават до сладки и кафе, а се просват едни големи трапези - традиции, какво да се прави. Това с молитвите се прави до седмия ден (или до третия за по-кратко), а в по-религиозните семейства и всяка седмица до края на първата година.
Предполагам, че това е основното, да не пиша за ритуалите за измиване, погребване и т.н. основното е, че при нас не се оставя починалият за през нощта, а се погребва в същия ден, освен ако не е починал по залез - тогава се погребва на другия ден.
А кой ще прави нова тема?!  newsm78

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 23:33 от hadil

# 736
  • Мнения: 24
Хадилче блягодаря ти   bouquet
А за края на темата вярно-като каза видях че е 50 страница. А за въпроса се сетих защото ан хабибито майка му е в болница а пък е възрастна и е зле (дано се оправи)  Praynig

# 737
  • Мнения: 171
намирисва ми на някой, който иска да се отърве от свеки - шегувам се разбира се. Кофти работа, защото ако стане нещо (Да не дава Господ!), мъката по майката е много голяма. А мисля, че  работата ще падне на теб, защото хабибито ще трябва да посрещне всички, които искат да си изкажат съболезнованията.

# 738
  • Мнения: 24
Ние не сме заедно с него - аз съм в бг а той в Египет. Което още повече ще усложни нещата ако нещо се случи с майка му (предполагам). Но се надявам всичко да е наред. Тя женицата дори не знае за мен. Ох направо ще ми се пръсне главата от мислене тези дни  Cry
Хайде лека вечер на всички

# 739
  • Мнения: 3 804

А кой ще прави нова тема?!  newsm78

Аз съм готова,само да се изпише тази стр.още малко.

Последна редакция: чт, 08 окт 2009, 09:06 от Дон Койоте

# 740
  • Мнения: 550
Аз съм готова,само да се изпише тази стр.още малко.

Ами да помагаме тогава  Whistling Hug

Аз в4ера посрещнах гости от България, и сега планът е по цял ден да скитосваме  Mr. Green Времето за съжаление не е с наес, вали, но това няма да ни спре  Peace

Лек и слън4ев есенен ден на вси4ки   bouquet Hug

# 741
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добър дееееен, Шехерезадкитеееее newsm47
За всички вас от все сърце

# 742

Общи условия

Активация на акаунт