Как да се справя с мравките?

  • 5 906
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Привет,

като се нанасяхме миналата година, имаше мравки по терасата(8 етаж).
Сега вече започнаха да влизат и вътре по стаите, все още не са стигнали до кухнята, но явно ги влече..имам в спалнята и детската..слагах сол, прах против мравки, спрей против мравки и спрей против хлебарки пръсках(за всеки случай), ама няма отърване!

Помагайте! Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341






Единственото нещо, което ми помогна преди 7-8г. е нафтата.
Моите мравки влизаха откъм балкона и там по ръбовете напръсках с нафта ( със сптинцовка) - и до  сега не са се появявали.........

# 2
  • Мнения: 5 713
В аптеката продават специални тебешири против пълзящи насекоми.В къщи имах мравки на терасата. Разчертах цялата цялата тераса с този тебешир и мравките изчезнаха.Успех!

# 3
  • Мнения: 613
Аз с препарати съм се спасявала само за някакво време и после пак са се появявали. Четох някъде и после го приложих - измиване на пода с равни части вода и оцет и изчезнаха.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
Виж малко по назад скоро имаше доста голяма тема за мравките  Peace

Ние скоро имахме не знам от къде се появиха напръскахме с Райд за мравки и засега няма  Praynig

# 5
  • Мнения: 111
В аптеката продават специални тебешири против пълзящи насекоми.В къщи имах мравки на терасата. Разчертах цялата цялата тераса с този тебешир и мравките изчезнаха.Успех!

И аз съм го пробвала и имаше ефект Peace

# 6
  • Мнения: 1 668
И при мен влизаха около первазите на вратопрозореца. Махнах ги (первазите) и сложих сол,изчезнаха и мравките.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 195
Ох миналата година и аз имах подоен проблем в стария апартамент.
Гадините влизаха от терасата и доста ме изнервиха докато ги откажа от този им навик Simple Smile Помогна много като напръсках навсякъде със смес от сол и оцет. В едно шише от препарат за прозорци смесих равни части сол и оцет и напръсках. За нула време изчезнаха.
Иначе знам че от индрише бягат, и като цяло от силни миризми Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 17 987
Ох и ние ги имаме тези гадини, навсякъде- в коша за пране, в спалнята, а в кухнята да не говорим- там им е най- хубаво. Ако не прибера хляба в хладилника го намирам черен, ужас, кажете нещо по ефикасно, а може би напръскване на целия вход, не е възможно да са само у нас, ние сме на третия етаж. Сигурно готвя най- вкусно от комшийките ама не може някоя заблудена да не е влязла на втория примерно, но никой друг комшия не бил виждал Shocked

# 9
  • На ръба..
  • Мнения: 2 119
Ние имахме наскоро в спалнята по пода, направо беше ужас. Бях чела тук малко вода, оцет и сол сложих на око в бутилка от мин. вода, направих дупка на капачката, разклатих и почнах да пръскам - една голяма част си останаха на мястото демек умряха, но други се съживиха и тръгнаха да си ходят. После пръснах само сол и засега няма, но докога не знам.
Видях от къде излизат и там сложих малко кислол.

# 10
  • Мнения: 30
Аз пък след много неуспешни опити с какви ли не преперати за пръскане опитах с обелки от краставица поставени върху някакво листче и стана - за целта трябва да сложиш дори и по една там където са най-много и от където смяташ, че идват и те просто си изчезват, това е бабина рецепта Simple Smile

# 11
  • ТАМ КЪДЕТО ИМА ВОДИЧКА
  • Мнения: 82
Препарат Халек

# 12
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И при нас има мравки. Слагах сол, ама не ги плаши. Странното е ,  че излизат в едната част на хола, а там, където е кухнята - няма. Страх ме е да ползвам по-силни препарати, защото имам 2  кучета и малко дете. Ще пробвам оцета с водата, а после ще им сложа и краставица( как всъщност им действа краставицата  newsm78).

Общи условия

Активация на акаунт