Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-14

  • 68 069
  • 1 000
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 96
Здравейте и от мен момичета , да докладвам.
 Във вторник направих последна шеста химия и се чувствам много добре , дори от вчера съм на работа.
Учудващо тази химия ми понася добре.Радвам се ,че съм на финала.Направиха ми мамография на здравата гърда не знам защо.
Знаете ли кога се прави първото изследване на костите?

# 271
  • Мнения: 289
 GrinningДобър ден !

Оптимистче, питах те за туморния маркер, но може и да не си обърнала внимание защото  той в повечето случаи подсказва, ако има нещо такова притеснително.

Гледах едно чуждо предаване за рейки и за други нетрадиционни методи за лечение. Бяха снимали със скрита камера по време на провеждан сеанс и обучение. Аудиторията беше от образовани хора. Майсторър по рейки обясни, че това е древен японски метод и, че самият той не може да обясни по какъв точно начин става лечението с енергия. После пристъпи към демонстрацията. Каза, че за да се практикува този метод, препоръчва на курсистите да си закупят от него специaлна масичка, цената на която беше 200 евро  #Crazy.
  
 Мисля, че може би наистина се получава някакъв обмен на енергия при този метод, но много хора си вярват, че  могат да лекуват с рейки, а според мен са единици тези които притежават силно биополе. Подхождам с резерви към  метод или лечение, при който механизмът на действие не е изяснен напълно. А между другото Paparosko не се сърди  Hug, но в началото си мислех, че зад ника ти се крие жена, понеже мъжете рядко влизат в тази тема, а и те са по- пестеливи в изказа си.

Аби    Hug , нещо ме засърбяха раменете, дали пък не ми никнат криле.Аз не вярвам в това, че противоположностите се привличат, по- склонна съм да вярвам, че това важи за еднаквите, че  се и намират Wink.  Благодаря за хубавите думи и приятен ден на всички   bouquet

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 16:13 от Vivir

# 272
  • Мнения: 708
Здравейте, всички!
Днес бях в храма на Ванга, пращам ви позитивна енергия на всички от там!  Hug
И още нещо, видях се със sisko77, страхотна жена с любвеобилна душа, макар че съм литератор, от вълнение не мога да споделя с думи емоциите си. Но това не се описва с думи, както е казал един наш писател: "Трябва да го видиш и да го преживееш!". Много се радвам, че се запознах лично и на живо с нея, страхотно семейство. Видях котенцата  Heart Eyes
sisko77, благодаря за гостоприемството и стискам палци за утре! Една голяма прегръдка и целувка  newsm17 newsm51  love001
  love001  love001  love001  love001  love001  love001 на всички!
Лек ден!

# 273
  • Мнения: 289
Аби, бях спряла за малко да пиша , а и да чета защото от време на време си правя профилактика на мислите и спирам да мисля  за раци и за изследвания, обаче  любопитството ми надделява и пак надниквам тук. Сонче и на мен ми се прииска да си помиткам до Сандански и да отида на гости на Sisko77, обаче ми е далече. Sad Може би догодинаще го преживея .   Wink

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 17:08 от Vivir

# 274
  • София
  • Мнения: 5 074
И правилно любопитстваш Вивир, защото без теб не е същото .
Макар, че е по-добре като че ли, да не се обременяваме постоянно.
Пишейки в темата, мислите за рака са налице.
Понякога си мисля, че трябва да престана да пиша, но не мога  ooooh!
Навремето, като нямаше нет и бях сама, много рядко се сещах за миналото.
Бях сама, в смисъл без комп.  Joy Joy Joy
Но има и ново обстоятелство, сега е настояще, а не минало още. Но и това ще стане  Peace

# 275
  • Мнения: 289
Да Хули  Hug, важното е да пишем за разтоварване, а не за да се натоварваме.

# 276
  • Мнения: 972
Да Хули  Hug, важното е да пишем за разтоварване, а не за да се натоварваме.

Вие защо си мислите,че повечето пъти пиша простотиики ?! Wink
Ами точно защото не ми се иска да задълбавам в проблеми,а да се отърся от мислите за тях.
Не съм лекомислена и повърхностна,но колкото и да ги мислим нещата ,те вече са измислени от този отгоре.
За нас остава да преодоляваме трудностите и да вървим напред!

Сонче, и за мен беше огромно удоволствие да се запозная с теб и семейството ти!
Има хора,които ги обикваш от пръв поглед. Е, ти си такъв човек!
А как топло ме прегърна само! Стана ми едно хубаво,мило... Hug


Vivir, винаги си добре дошла! За мен ще бъде удоволствие да се познавам лично с всяка една от вас,мили дами!  love001

# 277
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет от мен!
Повечето ви чета отколкото да пиша и то поради простата причина,че не винаги имам необходимото за взаимопомощ. Като нямам познания,мълча и чета. Мислех си дори,че не трябва да посещавам често форума,но като чели  забравям началото от къде е ,тоес сякаш сте ми познати по други причини.Нали сме минали най-страшното ,сега подържаме дух и тяло с единствената цел да продължим нормален живот -изпълнен с всичките му красоти!!!!
Получих си резултата от скенера. Няма данни за малигнено заболяване. Сега си мисля как правилно е постъпил хирурга ми и не е махал лимф.възли.Преценката му е била вярна. А един професор искаше да реоперира. Добре че отказах.Лимф.възли -чисти.  
За сега всичко е наред. За напред....божа работа!
Пожелавам на всички да ме последвате с добри резултати!!!!  bouquet

# 278
  • София
  • Мнения: 5 074
Магиииииииии, страхотно   bouquet
Нали знаеш какво се прави в случая ?
 newsm62

# 279
  • Мнения: 289
Браво ММ  newsm10 само такива новини да има.
 newsm44 И нали знаеш, те умните повече изслушвали и по- малко говорели, в случая пишат. Wink

Съпругът на Кана се бил пошегувал, че ние от форума сме една секта. Мога да допълня с главен гуру Хули и тайна квартира къщата на Сиско 77 Laughing  /звучи малко като агент 007/.Виж само как си изпросих поканата  hahaha.

 А какво стана с плановете за срещата? Аз няма да присъствам по обясними причини, но вече е септември и ще започнат студовете.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 312
Ами...какво.... да ходя да си купя нещо ......??? Simple Smile
Ааааа.........да да го купя и да почерпя!!! Simple Smile
Ами виртуално,а може и на яве -  Hugготова съм да ви почерпя!!!  http://s49.radikal.ru/i124/0909/1f/9d876eaf5dfa.jpg Не се вижда от лошото ми снимане,но ви черпя със салата,съомга и чилийско вино! А има и малко мъфини с медено тесто.Скромно,но от сърце  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 03 сеп 2009, 19:06 от мм

# 281
  • София
  • Мнения: 5 074
Ами хайде, черпи де  #2gunfire
То виртуално е най-лесно, така че давай  Joy Joy Joy

# 282
  • Мнения: 91
Здравейте! Напоследък и аз като sisko наблягам на простотиите, че да не ме спохождат мрачни мисли. Сигурно сме от една кръвна група. Сега обещаното:
3. Грижи за тялото и козметика: Спазвайте най-строга хигиена на кожата-абсолютна чистота. Ноктите поддържайте много внимателно. Не изрязвайтекожичките и не отивайте до корен с пилата.Живецът на ноктите не изрязвайте и не избутвайте. Не употребявайте дразнещи или алергизиращи козметични средства.
4. Никаква сауна! И внимавайте със слънчевите бани!
5.При нараняване на ръката от страна на операцията съпроводена с кръвотечение задължително дезинфекцирайте.
6. Спортуване: Никакви травми. Планинско каране на ски е опасно. Препоръчва се спокойно плуване като лечебно мероприятие и туризъм без големи натоварвания.
7.Хранене: Поддържайте номално телесно тегло и не напълнявайте. В храната спазвайте нормално съотношение между местните, зеленчуковите храни и плодове. Ограничете готварската сол. Течностите според нуждата.
8.Лъчетерапия: Преди и след нея правете специална лечебна гимнастика. Продължете я 1 месец след приключването на лъчетерапията. Носете еластичен бинт или еластичен ръкав при нужда. При оток по възможност ръката да бъде поставено косо - горе.
9.При летен отдих: Да се избягва излагането на преки слънчеви лъчи. Да се избягват планински курорти над 1300 метра над морското равнище. Да се избягват минерални бани с радиоактвина наситеност на водата.
10. При лекаря: Да не се мери кръвното налягане на оточната ръка. Не позволявайте да Ви правят инжекции (подкожни, мускулни, венозни или вътреставни) на оточната ръка, нито в областта на оперативния белег. Не допускайте вземането на кръв от оточната ръка. Да не се провежда иглотерапия или анестезия с лечебен характер върху подутата ръка.
11. При остро настъпило болезнено зачервяване на кожата, съпроводено с температура, втрисане и неразположение, незабавно се обърнете към Вашия лекар. Ако се касае за лимфангит или ризипел ( червен вятър) е необходимо антибиотично лечение при спазване на постелен режим - високо положение на ръката. Помнете, че инфекциите са често усложнение на хроничния лимфоедем и те увеличават отока!





# 283
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте и от мен момичета , да докладвам.
 Във вторник направих последна шеста химия и се чувствам много добре , дори от вчера съм на работа.
Учудващо тази химия ми понася добре.Радвам се ,че съм на финала.Направиха ми мамография на здравата гърда не знам защо.
Знаете ли кога се прави първото изследване на костите?

От лиготии, забравих да те поздравя с успешния финал на коктейлното лечение   bouquet
Направили са ти мамография на здравата гърда превантивно.
Ако не си правила сцинтиграфия, не е зле да я направиш веднага.
Веднага, ама става със записване и то,  след някъде два-три месеца.

# 284
  • София
  • Мнения: 5 074
Пепито, и това всичкото трябва да го спазвам  newsm78
Аз нееееееее, щото не се отнася за мен - аз съм двустранно  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт