Чииз торта с мус от виолетки

  • 26 076
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Аз да попитам - ако блата не е готов, а от бисквити и масло - запича ли се?И как точно се прави - смесват се бисквитите с маслото и просто се слагат на дъното на формата?

# 31
  • Мнения: 1 505
Аз да попитам - ако блата не е готов, а от бисквити и масло - запича ли се?И как точно се прави - смесват се бисквитите с маслото и просто се слагат на дъното на формата?
Аз никога не съм правила блат само от бисквити и масло,за6тотоне ми харесва вкуса му,но добавям пудра захар на вкус,някакъв ликиор,ядки или сушени плодове или кокосови стърготини,каквото имам за в момента(полу4ава се не6то като сладкия салам) и не го запи4ам блата,някои го пекът,ако е само от бисквити и масло и да слага се във формата направо,ти го направи както ти харесва на теб.
slastna ,tarlio ,Мишле_ ,благодаря ви и 6те 4акам да се от4етете с резултат после.  bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ами захар не се ли слага???Аз не виждам.

# 33
  • Мнения: 1 505
Ами захар не се ли слага???Аз не виждам.
Ами да слага се,на вкус,пудра захар,ама аз съм забравила да напиша.Макар,че виолетките са сладки и зарада тях не е нужно,че чара на тортата е в леко киселия вкус от крем сиренето,но ти можеш да си сложиш на вкус пудра захар и да си я направиш по твой вкус,аз също бях сложила на моята 1 л.

# 34
  • Мнения: 498
Направих я, страхотна е, Благодаря за рецептата!
Почерпих и родата, всички са очаровани, сега имам два готови блата останали и за РД ще се развихря.
Не съм ползвла пудра захар, според мен няма нужда.

# 35
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Много очарователна и красива идея   bouquet ще се възползвам  Peace

# 36
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ааааа, страхотен вкус.Децата така нападнаха крема , че реших да сложа втори блат да стане дебела торта .Иначе ще свърши за две яденета/трима мъже/ Joy
Снимки довечера

# 37
  • Мнения: 1 505
elissee,да наитина няма нужда от пудра захар,но на някои не им харесва много горчивия вкус само на крема сиренето и затова и слагат,като мен,макар и малко.Благодаря,че си се доверила на тортичката и си я направила.
Меридичка   bouquet
tarlio,както се казва,казах ти аз,в случая че ще ви хареса вкуса.Много се радвам.А снимки наистина ще чакам,да я видя в твое изпълнение,в което не се и съмнявам,че ще бъде перфектно.

# 38
  • Мнения: 186

И аз го направих. Да, действително е ефектен и ароматен, но за мене беше доста сметанов. Опаковката на крема сиренето Филаделфия беше 175 грама и определено беше малко. Следващият път бих сложила 2х175 гр за сметка на сметаната. Иначе захар не съм добавяла. Бонбоните подслаждат достатъчно, въпреки, че количеството им беше по-малко.

enamorada, благодаря за  рецептата!    bouquet
Чак  сега препрочитайки постовете назад и сравнявайки височината на твоя и моя чийзкейк се зачудих сметаната от кой вид е - заквасена или сладкарска? ooooh!

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 01:25 от Ивейн

# 39
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
E Ето и моята торта.Страхотна е на вкус "много е яка " казаха децата.



аз сложих една чаена чаша захар ,защото иначе ще се изяде за един ден Joy
Филаделфията ми е скъпа и я заместих с 200мл извара и 200 мл заквасена извара.
500мл течна сметана.
http://tarlio.snimka.bg/cooking/sladki-izkesheniya.383527.14754508
enamorada много благодаря за рецептата.

# 40
  • Мнения: 1 505
Ивейн ,страхотен е чиизкейка ти.На първа страница където съм дала рецептата отдолу под снимката съм написала със \"*\"какво съм променила аз от самата рецепта,ама ти не ми гледай снимакта,аз и без това съм написала,че съм направила само половин доза,защото ми бяха малко виолетките и малко крем сирене имах в този момент.Много ти благодаря,че си се доверила на тази рецепта.
tarlio,страхотно изпълнение,станало е тортичка,и то много красива.На децата много целувки и да продължават да си хапват сладко сладко от всичко което излиза от под ръцете ти,много ви се радвам да знаеш.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Ох момичета, четох, гледах ... лигите ми потекоха ... Laughing
Тези дни ще се снабдя с продуктите и ще направя тортичката. Представям си я вече, с дъх на виолеткиии  Crazy

# 42
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
enamorada Благодаря за милите думи.Ще има повторение Казаха ,че била най-нежната ми торта.
 Вивиан действай няма да съжаляваш

# 43
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
тортата е много красива и  ще я пробваме и ние как е на вкус.  Peace

# 44
  • Мнения: 1 505
 Вивиан,tarlio,Арбанашка кокона    bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт