Косопад

  • 16 772
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Имам нужда от съвет,мнение.
Косата ми ужасно много започна да пада.Умирам си от страх.Косите ми остават по гребена.
Не третирам косата си с нищо.Не ползвам маша или преса нито лакове,пяни и такива неща.Попринцип към есента имам съвсем лек косопад(започва по-късно),но този път е мнооооооооооооого повече.
Никога не съм имала много хубава коса,но сега искам да я запазя,каквато и да е.
Постригах я късо.Внесох малко промяна,но нищо.
Смених шампоана-пак нищо.
От днес ще се поливам с отвара от коприва,чух,че помага.
Освен това имам и пърхут.И него искам да махна,но преди това искам да предотваря гадния косопад.
Утре искам да отида на лекар,но още се чудя.
Има ли някой,който да се е преборил с косопада?Как?
Чувствам се ужасно. cry



# 1
  • Мнения: 1 091
Аз мога да ти дам съвет ,но виж и другите мнения....
Аз есента или пролетта си вземам витамини Ревалид...
Евтини са ,но са много ефикасни.
Те са специално разработени против косопад и чупливи нокти...
Правят косата здрава ,намалят косопада ,възстановятат ноктите и ги правят лъскави и здрави.

# 2
  • Мнения: 1
Според мен, разгледай тeзи серии на лореал:
http://zlatnaribka.com/index.php?cPath=69
http://zlatnaribka.com/index.php?cPath=59&sort=3a&page=1

Продължи с копривата. Използвай бадемово масло 1 час преди къпане.
Вземи си някакви витамини от аптеката.
И си прави следната маска:
тривитаминол, мас, газ и оцет
Може да се мажеш и с чесън ако не те притеснява миризмата.
Не си връзвай косата с ластички и т.н.
И задължително отиди на лекар  Rolling Eyes Hug

# 3
  • Мнения: 166
mmimkata, на всеки в определен период косата се "сменя" и започва да расте нова. Дано да си просто в този период, но ако продължи това дълго, по-добре ще е да се консултираш с лекар. Принципно за всеки външен проблем, свъзан с коса, кожа и т.н. отразява накакъв вътрешен (т.е. хормонални проблеми и т.н.)

Това, което съм чувала, но все още не съм изпробвала е, че за поява на нови коси и сгъстяване на косата се стриват противозачатъчни в шампоана и така се мие косата.

Това е от мен. Успех!

# 4
Ако приемаш някакви лекарства, прочети дали нямат страничен нежелан ефект, случайно. Моя приятелка взимаше някво лекарство за кръвно и страничните ефекти бяха - затлъстяване, подути (отекли) глезени, КОСОПАД, глухота, очни заболявания и какви ли не подобни глупости. В момента в който ги спря от раз за месец-два се оправи и пак е същата сладурана с гъста и блестяща коса. За витамините във вид на хапчета съм малко скептична по-принцип - не е хубаво да прибягваме до синтетиката  newsm78 Природата е дала достатъчно билки и плодове. Успех!  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 59
При мен ефект имаше само чесън, мирисът е потресен, но спира косопада, пробвала съм и изплакване на косата с вода и няколко капки газ, има ефект, но проблемът с миризмата е още по - голям. Shocked Shocked

# 6
  • Мнения: 78
пробвай и Себорал форте.. успех!

# 7
  • Мнения: X
Аз го боря моя със Себорал форте, Анакапс на дюкре таблетки, Калмацин таблетки,ш-н Прегайн(от който косата става чудесна), отвара от коприва за изплакване накрая като си измия косата и вече почти месец, резултат още няма Sad Сега ще си правя някаква настойка май се казва, от две шепи листа чемшир и две коприва листа и корени пресни в 500мл ракия, и две седмици на тъмно. Това всеки ден се втривало до спиране на косопада, и после можело след къпане да се маже за заздравяване и подхранване.

# 8
  • Мнения: 53
Пробвай с Vichy Dercos Aminexil Sp94. Ампули.

# 9
  • На точното място
  • Мнения: 298
Смея да препоръчам серията на Хербажен /шампоан, маска и ампули/ п/в силен косопад с коприва.Видях резултата на моя позната, но се иска постоянство. Тя ги прилага вече  година  Peace

# 10
  • Мнения: X
Смея да препоръчам серията на Хербажен /шампоан, маска и ампули/ п/в силен косопад с коприва.Видях резултата на моя позната, но се иска постоянство. Тя ги прилага вече  година  Peace
О и за година не спря ли косопада?

# 11
  • Мнения: 9
              Ползвах ампулите на Виши и съм много довална !И витамини Мерц.

# 12
  • Мнения: 0
mmimkata az sa6to imam kosopad i to obilen dori imam edno petno koeto vaob6te niama kosa,no xodix na leuar.okaza se 4e e na xormonalna osnova biax pri endokrinolog sled tova i na kojen lekar d-r.Iordanova v ВМА-Sofia.Izpisa mi Pantogar za piene i REGAIN za mazane.2 meseca gi polzvam i ima efekt

# 13
  • На точното място
  • Мнения: 298
Смея да препоръчам серията на Хербажен /шампоан, маска и ампули/ п/в силен косопад с коприва.Видях резултата на моя позната, но се иска постоянство. Тя ги прилага вече  година  Peace
О и за година не спря ли косопада?

Естествено, че е спрял!!!! Не я питах точно след колко време. Просто не я бях виждала дълго време и ми направи впечатление косата и !

# 14
  • Мнения: 1
malelellelelle kosata mi nastraxwa kato wi slysham.....
w momenta i az imam tozi problem s kosopad..
izpolzwam 2 shampoana i sam mn dowolna ot tqx ediniq e s ekstrakt ot kopriwa i e okolo 4-5lv kypix gi naskoro
drygiq ne se seshtam kak e kombinaciq sa perfektni kosopada mi namalq malko no ne e sprql...
i nai dobre shte e da otidesh w magazin w kokiito prodawat kozmetika samo za kosa i da se konsoltirash s prodawachkata....na men mi preporacha tezi i se okazaxa straxotni jelaq ti yspex!!

# 15
  • Мнения: 18
   Здравейте. На мен също ми пада косата, за 3 месеца остана на половина, та исках да ви кажа, че когато отидох да я отрежа късо (до раменете), защото адски се дразнех вече от този косопад, фризьорката ми предложи да отида при един билкар в Симеоново, бил много добър, правел ирис-диагностика и ти изписва разни мехлеми и маски. Междувременно приемах фитовал таблетки и шампоан за косопад, от този жълтия, но без резултат. Този билкар ми даде в някакво пласмасово зелено шише, маска за коса "Дени", бях доста скептично настроена, но просто нямах време за губене.Прелях маската в едно старо шише от хининова вода от тези с пулвелизатора и започнах да се пръскам в корените всеки път преди миене на косата (стои се 4 часа). В интерес на истината резултат видях след около 2 седмици,
косопада значително намаля, ползвам я вече месец и мисля като свърши да отида пак да си взема.Искам да отбележа, че все още приемам таблетките фитовал, на привършване са вече, пия ги 2 месеца, но съм сигурна, че положението се подобри благодарение на тази маска. Билкаря съветва да се ползва поне 3 месеца, цената е 10лв. поне когато аз си я купих. За адреса, в гугъла би трябвало да излезе на първа страница.  Hug 

# 16
  • Мнения: 60
Записвам се в темата, понеже имам същия проблем в момента. Лошото е че не съм в момента в България и нямам идея от къде да се снадбя с повечето предложени продукти.
За таблетките Пантогар, случайно някой да има идея дали се продават в Холандия или онлайн? И дали се изисква рецепта?
Дано се справим с този ужасен косопад  Praynig

# 17
  • Мнения: 162
И аз се записвам да следя, че много ми пада напоследък Confused Чувала съм, че на Лореал има добри серии, обаче все не мога да избера коя точно, всеки дава различна и аз вече не мога да ги запомням ooooh! Някакъв шампоан или ампули да препоръчате? newsm78

# 18
  • Мнения: 10
Винаги когато имам проблем с пърхота или косопада използвам продуктите на   Naturaltech  Peace

# 19
  • Мнения: 421
a nqkoj polzwal li e ampulite na kerastase

# 20
  • София
  • Мнения: 239
И моята коса пада много от месец насам  Sad
Донякъде със сигурност е до сезон, но е наистина неприятно  Tired  
Това са продуктите, с които се боря и от които съм доволна до момента:
Шампоан Ducray против косопад + Спрей/серум на същите + витамини TRIOVIT (KRKA):

От ампулите съм ползвала Виши и Фито, и двете са много добри, но са и скъпи и става много солено да се ползват повече време  Sad

Последна редакция: вт, 06 окт 2009, 12:04 от ragazza

# 21
  • Мнения: 17 987
Криси, опитах да намеря зелената маска Дени, но ми излиза направо маска на Денис, прати линк, моля те. Аз също отдавна се боря с този кошмар, за жалост безуспешно.  Най- лошо е обаче, че зацикляш психически да мислиш за този проблем и се получава порочен кръг. От години пия какви ли не хапчета, всички изброени от вас, изследвания като за НАСА съм си правила- нищо ми няма, а проблема го има. При мен е наследствен, знам го, съзнавам го, но не може в 21 век да няма лек, не може...

# 22
  • Мнения: 18
Криси, опитах да намеря зелената маска Дени, но ми излиза направо маска на Денис, прати линк, моля те. Аз също отдавна се боря с този кошмар, за жалост безуспешно.  Най- лошо е обаче, че зацикляш психически да мислиш за този проблем и се получава порочен кръг. От години пия какви ли не хапчета, всички изброени от вас, изследвания като за НАСА съм си правила- нищо ми няма, а проблема го има. При мен е наследствен, знам го, съзнавам го, но не може в 21 век да няма лек, не може...

Здравей. Напиши в гугъл "Билкова къща Миланов" първият адрес е сайта на билкаря, но там я няма въпросната маска " Дени", можеш да си запазиш час и да отидеш лично при него и да си  купиш. Предупреждавам, че вътре в "кабинета" мирише гадно  Peace . И още нещо, маската не е зелена а самото шише, това е просто уточнение, защото той предлага доста неща та да се има предвид.

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 570
Открих едни ампули против косопад с плацента - Floryvital. Вече виждам резултат от 4 пъти ползване.  В същото време не са скъпи - по 1,70 лв ги купувам, а една ампула я слагам на два пъти, защото не са малки, а аз втривам само в корените.

# 25
  • Мнения: 355
Момичета, имах проблеми с косопада доскоро, за щастие вече го вкарах в прилични рамки. Това, което зная е, че косопада е реакция с давност 3 месеца - върнете времето назад и помислете дали не сте били подложени на някакъв стрес.
Периодично има подмяна на косата и има такива периоди с по-силен косопад.
Препаратите и шампоаните за външно третиране са хубави, но не могат да въздействат кой знае колко. Да, те подхранват и придават блясък, но нямат това въздействие което имат препаратите за вътрешно приложение (витамини). Аз лично съм много доволна от Мерц - не са много скъпи и определено дават ефект.
Естествено остава варианта и с хормоналния дисбаланс - ако има траен косопад, тогава трябва да се потърси по-сериозна причина.

# 26
  • Miami
  • Мнения: 412
Записвам се и аз в темата. От около месец-два имам засилен косопад. Купих си шампоан Фитовал+ и капсулките Фитовал, но още не съм пробвала шампоана.

# 27
  • Мнения: 75
Четейки мненията ви , първото нещо за което се сетих е - Стимулант за коса на Икаров. Моя позната фризьорка ми го бе препоръчала за укрепване и бърз разстеж на косата, тя самата го бе използвала против косопад и укрепване на скалпа.
Аз съм много доволна и продължавам да го използвам поне един път в месеца.

http://www.ikarov.eu/stk.html

# 28
  • Мнения: X
Аз бих добавила и себорал форте, но иска много постоянство
Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 570
Аз за стимуланта на Икаров си мисля от известно време, но не съм сигурна дали помага при косопад. Мисля още 2-3 ампули Floryvital да употребя и след това ще си взема стимуланта.

# 30
  • Мнения: 75
verche , бъди сигурна че няма да ти навреди ,а пък и в описанието на продукта пише :"Това е билков екстракт от бял равнец, коприва и латинка в бадемово масло, в който са разтворени четири етерични масла: розмариново, лавандулово, бергамотово и иланг-илангово. Бадемовото масло е силен природен стимулатор за поникване, подхранване и укрепване на косата. Екстрахираните в него три билки се използват традиционно от народната и официалната медицина, а също и в козметиката за същата цел. Между етеричните масла розмариновото е известно като силен стимулатор и едно от основните средства против косопад. Лавандуловото също е едно от основните масла срещу косопад и пърхот; то подпомага нормалната жизнена дейност на корените на косата. Иланг-иланговото и бергамотовото регулират омазняването и укрепват косата. "
и още :
"Подходящ е за всички видове коса! Съвместим с лекарствени и билкови средства против косопад, пърхот или укрепващи косата"

# 31
  • София
  • Мнения: 570
Благодаря ти! Hug
Много полезна информация ми даваш. Като отида да си купя още ампулки, ще си взема и стимуланта.

# 32
  • Мнения: 75
 Wink и пиши след това дали ти е помогнал . В упътването пише да се седи намазан със стимуланта около 30 мин. , но аз понякога и по 2-3 часа съм седяла. След това косата ми направо "сияе" , някакси по жива е и има страхотен блясък .Откакто го ползвам корените ми израстват много бързо.   

# 33
  • Мнения: 162
А този стимулант на Икаров дали може да се намери някъде в интернет? newsm78 Каква му е цената в аптеките в България?

# 34
  • Мнения: 11
И аз имам този ужасен проблем smile3511
Открих една маска, която много ми помогна, ето я:
Косопад: 50 мл. червено вино се смесват с чаена лъжичка зехтин, лъжичка мастика и също толкова урина. С тази смес се прави 5 минутиен масаж на косата.
Също така и пия капсули на Фитовал и използвам шампоаните Sabal и Aregal (но те са за мазна коса). Тази маска доста ми помогна, обаче сега карам курсовете и доста се притесних напоследък та косата ми пак почна да капе... Weary
На мен лекарката ми беше казала да не се мажа с чесън, защото гори косата...

# 35
  • Мнения: 75
А този стимулант на Икаров дали може да се намери някъде в интернет? newsm78 Каква му е цената в аптеките в България?
Аз си го купувам от аптеката за 4.80 лв.

това намерих в нета, но може би има и още :
http://www.framar.bg/ikarov-stimulant-za-kosa-pid18002991.html
http://beautycosmetic.biz/ikarov-stimulant-kosa-p-853.html
Напиши в гугъл "стимулант за коса" , видях че има и форуми ,в които е коментиран.

# 36
  • Мнения: 162
Мерси, ще потърся, но така като гледам ще ми излезе по-изгодно да го поръчам по някой от България newsm78 Мерси още един път  bouquet

# 37
zdravey az sam rumen pr.mi e da se zapoznaem, za kosopad izpolzvai zmiisko maslo/http://www.biodarbg.com/SNAKE%20OIL.htm/ ili Alpicort R tova sa dvete koito mojesh da izpolzvash mnogo sa efektni.ako iskash pishi mi na emaila.

# 38
# 39
# 40
  • Мнения: 1 049
Слагай маски за подхранване на косата, след като я измиеш с шампоан... отделно и момичетата добре са те посьветвали какво друго помага.  Peace

# 41
  • Мнения: 125
здравейте!
и мен ме мъчи един косопад...тази сутрин се оптиах да преброя космите които свалих докато се решех - стигнах до 100 и имаше още три пъти по толкова, та се отказах да броя. Вярно, че като се връщам назад във времето преживях един малък шок и освен херпесите с които се обзаведох тогава , най-вероятно и косопада е в резултат на това. Та мисълта ми е някоя от вас дали е приемала билки вътрешно и изобщо като изключим скъпата козметика и медикаментите реагирали ли сте по друг начин на този проблем.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 319
И аз имам от месец много силен косопад. При мен даже вече се виждат бели петна като застана под лампа. Направо съм в състояние на пълен шок.
От 20 дена пия Пантогар, ползвам специален шампоан и след къпане си мажа скалпа с ампули, но косопада продължава...
Миналата седмица си правих кръвни изследвания и единственото, което не ми е наред, е желязото. И то не че не е в нормата, а просто е близко до долната граница.
Лекарите само свиват рамене, но прибират паричките...
Най-странното е, че проблемът с косопада в момента е масово явление. Обадих се на приятелката ми и тя ми се оплака - абсолютно същата картина и при нея. Какво става???

Междудругото аз два пъти вече се мажа със стимуланта за коса на Икаров и точно тогава, още по време на къпането, в ръцете ми остават цели снопове коса. Струва ми се, че мазните маски не са много за моя тип коса. Купила съм си и Тривитаминол, но се страхувам да го използвам, защото към маската се прибавя МАС и ме е страх да не оплешивея тотално от мазнината...
Помагайте!

# 43
  • Мнения: 1 220
 Интересно и някъде по-напред в темата прочетох за ниски стойности на желязото като евентуална причина за косопада, при мен също желязото е ниско, но никой не прави връзка между двете.  Аз имам и лек проблем със ставите, само един ревматолог ми зададе въпрос за косопад, другите дори след като им насоча вниманието към това, казват че няма връзка. Ще си взема и аз стимуланта за коса на Икаров, имам и 2 пакетчета с билки от билковата аптека, мисля че бяха с чемерика, не съм ги използвала все още.
Ще взема да снимам колко коса ми пада докато я мия, ще заменя шампоана на Wella с бебешки сапун да видим дали ще е по-добре. А и боята за коса я отхвълих , къносвам се.

# 44
  • при него
  • Мнения: 1 230
И аз имам от месец много силен косопад. При мен даже вече се виждат бели петна като застана под лампа. Направо съм в състояние на пълен шок.
От 20 дена пия Пантогар, ползвам специален шампоан и след къпане си мажа скалпа с ампули, но косопада продължава...
Миналата седмица си правих кръвни изследвания и единственото, което не ми е наред, е желязото. И то не че не е в нормата, а просто е близко до долната граница.
Лекарите само свиват рамене, но прибират паричките...
Най-странното е, че проблемът с косопада в момента е масово явление. Обадих се на приятелката ми и тя ми се оплака - абсолютно същата картина и при нея. Какво става???

Междудругото аз два пъти вече се мажа със стимуланта за коса на Икаров и точно тогава, още по време на къпането, в ръцете ми остават цели снопове коса. Струва ми се, че мазните маски не са много за моя тип коса. Купила съм си и Тривитаминол, но се страхувам да го използвам, защото към маската се прибавя МАС и ме е страх да не оплешивея тотално от мазнината...
Помагайте!

причини за косапада: лош хранителен режим, стрес, мръсен въздух , лоша козметика, прекалено химическо третиране, прекалено употребяване на сешоари/ маши/ преси

ще си позволя скромен съвет: по-добре премахнете причните за косопада, вместо да сменяте маска след маска опитвайки се да премахнете последиците.
Успех  Praynig

# 45
  • Мнения: 17 987
Всички четем и знаем причините за  косопада, но понякога просто нищо не помага, наистина нищо. Моите изследвания са перфектни, но гена ми не е за жалост, така че как да избягам, невъзможно е. Повярвайте, опитала съм всичко, и таблетки и мазила-нищо не ми е помогнало. Чета ви с надеждата да открия нещо ново, но няма такова.

# 46
  • Мнения: 421
а пробвала ли си продукти на керастас за косопад?

# 47
  • Мнения: 431
Здравейте, видях, че сте обсъждали ампулите на Виши?
Чудих се за това разделение на женски/мъжки -- аз съм жена, де, но баща ми също има проблем с косопада...

# 48
  • Мнения: 11
Аз бях използвала ампулите на Виши и не видях никаква промяна - косата ми продължаваше да си капе....Само къде миришеха много хубаво и бяха доста скъпички.

# 49
  • Мнения: 0
zdraveite az polzvax PANTOGAR xap4eta i REGAIN 2% ve4e 4 meseia i sam mnogo dovolna ve4e imam kosa na petnoto koeto be6e bez kosa na moiata glava

# 50
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
препоръчаха ми Фитовал, някой ползвал ли е ?

# 51
  • Мнения: 1 167
Запис да ви следя   bouquet

# 52
  • Мнения: 350
препоръчаха ми Фитовал, някой ползвал ли е ?

Мисля,че скоро писах в такава тема за фитовал,потърсия,не беше отдавна Peace
аз не го харесах,но има много доволни

# 53
  • Мнения: 4
да,съгласна съм

# 54
  • Мнения: 8
Аз  имах страхотен косопад,които продължи 5-6 месеца.
Изследвания,дерматолози,ендокринолози през всичко минах.
Нямаше здравословна причина и всички го отдаваха на стрес.
А хич не бях под стрес.
Опитах Виши(шампоан и ампули),Дюкре(шампоан и ампули и таблетки) и още няколко марки от чужбина
и нищо не ми помогна.
Последното ,което взех бяха таблетки цинк и себорал форте(които струва 2-3 лв) и косопада ми спря!!!

# 55
  • Мнения: 1 167
Да ви попитам за стимуланта на Икаров- дали омазнява косата по принцип след използването му и с огледа съдържащите се етерични масла дали е подходящ за кърмачки? newsm78 newsm78

# 56
  • Мнения: 75
Да ви попитам за стимуланта на Икаров- дали омазнява косата по принцип след използването му и с огледа съдържащите се етерични масла дали е подходящ за кърмачки? newsm78 newsm78

В указанието пише:"Някои от тези съставки регулират омазняването при суха кожа на главата го подобряват , а при мазна го потискат." и още:"Не се препоръчва употреба от бременни.Спокойно може да се използва чисто бадемово масло."
Относно омазняването - аз съм със суха коса ,а моята приятелка с коса ,която се омазнява много бързо.И двете сме много доволни.Откакто го ползва тя си мие косата вместо всеки ден ,през ден-два. А моята коса е  по-жизнена и мека и расте
по- бързо. Относно косопада не мога да споделя от  личен опит , тъй като не съм имала такъв сериозен проблем/освен сезонния/.

# 57
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
yolimadi себорал форте какво е -шампоан ли?

# 58
  • ямбол
  • Мнения: 86
себорал форте е лосион за отстраняване на пърхот и стимулиране на растежа на косата съдържа воден извлек от корени на чемерика

# 59
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
себорал форте е лосион за отстраняване на пърхот и стимулиране на растежа на косата съдържа воден извлек от корени на чемерика

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт