Koшнички

  • 10 873
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Веднага си копирам рецептите. Изглеждат много апетитно.  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 271
Имам въпрос-а когато се пече самото тесто-не се ли надига, или с остава вдлъбнато?Имам една рецепта от баба ми за такива кошнички, обаче трябва да се слагат бобени зърна на всяка една кошничка и си е бая пипкава работа...

# 17
  • Мнения: 52
Ех, правех и аз ама изхвърлих формичките че мнага бяха ръждясали  Sad

# 18
  • Мнения: 9 111
Кошничките принципно са солени. Ето ги моите  Simple Smile


 Naughty Naughty принципно както си ги направи човек е.

Преди години нямаше сватба, на която да  няма кошнички сред сладките.

У нас се харчат и двата вида, но за сладките си имам готови мини тарталетени формички, а тези са ми солените тарталети, с плънка според това какво има в хладилника - ако са от големите - повече неща побират, ако са малки - сиренца видове, малко филе, лъжица заквасена сметана и жълтък - колкото повече неща, толкова по-вкусно, намачкани или дребно нарязани пълнежи.

# 19
  • добрич
  • Мнения: 339
оффффф от кога ми се ядът такива кошнички.споделете моля ви откъде може да си купим...

# 20
  • Мнения: 4 292
Благодаря за идеята, от години не съм яла кошнички (или тарталети, не знам как е по-правилно да се наричат). Не съм виждала и да ги продават някъде, защо така? Днес ще направя, синът ми сигурно ще остане очарован.  Simple Smile
Ще докладвам за резултата.

# 21
  • Мнения: 2 653
Дес, баб ми правеше такива- мекички с орех отгоре.Ще я питам и ще пусна рецептата тук.

Някой може ли да даде точна рецепта за пълнежа с белтъци , захар и канела? Една съседка ги правеше така, а пък баба ми без крем и от одавна съм се сетила за този пълнеж и ака ми се яде.Нали след изпичане става нещо като сиропиран  кекс пълнежа?

# 22
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Преди много години правих тарталети, които напълних с крем ванилия, а отгоре шприцвах малки розички от маслен крем, различно оцветен. Гостите ми бяха впечатлени, а за децата се наложи да завивам за в къщи  Hug Щях да забравя - поиграх си и направих дръжки от същото тесто - фитилче, на което придадох формата на дръжка.
Редактирам се, за да допълня, че всеки крем за торта може да се използва за тарталетите.

# 23
  • Мнения: 2 774
Някой може ли да даде точна рецепта за пълнежа с белтъци , захар и канела?

3 яйца,7с.л захар,1ч.ч счукани орехи ,канела .
Пълниш кошничките ,печеш .

# 24
  • Мнения: 2 653
Polly, благодаря!

# 25
  • Мнения: 7 418
  Обожавам сладки кошнички!Като малка ядях основно от такива,с пълнеж от някаква смес ,приличаща на смес за скалички и украса от маслен крем.За мен направо изумително съчетание. Heart Eyes
 

  Солени кошникчи съм яла броени пъти в живота си.Добре си бяха,но..... винаги ще асоциирам кошничката с понятие "сладкиш". Simple Smile

  Благодаря на авторката за предложената рецепта.  bouquet Много искам да я опитам! Grinning

# 26
  • Мнения: 2 126
Я,темичката изплувала на повърхността,радвам се.Преди 2-3 дни се чудих дали тях да направя или фунийки.Направих фунийките,но това ми беше 2ри и последн път да ги правя.Станаха отново дебели(а съм виждала и опитвал едни тънички с много крем вътре),но доста вкусни.Всички ги харесаха без мен Embarassed Та вече ще правя само кошничките и аз като Селма винаги ги асоциирам с нещо сладко Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 816
И от менhttp://media.snimka.bg/4759/015773304.jpghttp://media.snimka.bg/4759/015773307.jpg

# 28
  • София
  • Мнения: 816
Упс извинетеhttp://media.snimka.bg/4759/015773304.jpg
http://sorinanik.snimka.bg/cooking/vkusnotiiki.436765.15773312

# 29
  • Мнения: 1 122
И от мен една рецепта за Солени кошнички. По тази рецепта майка ни правеше едно време, а сега пък аз ги правя.

Солени кошнички

1ч.ч. пр.мляко
500гр.брашно
150гр. масло
щипка сол

За плънката:
5 яйца
1ч.ч. кис.мляко
половин л.сода
натрошено сирене

От по-горните продукти се замесва тесто. С него се облепват стените на формичките-кошнички. Пълнят се с плънката и се пекат на ум.фурна ок. 20 мин.

Общи условия

Активация на акаунт