ОКТОМВРИйче в коремчето шава, а мама усмивки раздава!

  • 9 830
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Seagirl,някои марки пуснаха вече в продажба пластмасови шишета без бисфенол А. И Авент ги имат, но не се продават в България. Ето списък на всички шишета, който намерих. Тук са много разпространени Доди (Doodie), не знам дали си ги срещала :
http://motsets.blog.lemonde.fr/2008/11/24/biberon-bpa-free-bisph … -liste-avent-mam/

Ронка, прекрасни са лепенките, които си избрала. Сигурна съм че малката много ще им се радва. А с търсенето на жилище до къде стигнахте ?  Thinking(четох за перипетиите ти в старата тема).
Аз съм още на етап количка. И май тази ще е , заради красивата бродерия, няма да има втора такава Blush :
http://www.baby-walz.fr/En-route/Poussettes/group/78767/dmc_mb3_ … r-GT4.a833.0.html
За раждането-казват че имало хомеопатия, която помага за по-лесно разширяване на перинето. Не съм пила нищо да ви кажа и имах две шевчета, нищо работа. Ако доктора е свестен той ще ви ръководи и най-вече не напъвайте, когато ви каже "стоп", че може да стане лошо.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Добро утро, момичета! Поспете си днес добре - все пак е неделя.
Относно подготовката на перинеума - нас в училището за бременни ни научиха на кегел упражненията и казаха като влезем в 9-тия месец да мажем областта на перинеума с преварен зехтин. И задължително като отидем да раждаме, да предупредим, че имаме някаква подготовка и ако не е наложителна направата на епизиотомия, то тя да не се прави. От шишетата в БГ без бисфенол, знам, че новата серия на NUK са такива - самата пластмаса седи малко по-мътна.
Между другото, оставям ви на 4-та страница и цял ден няма да ме има. Дано да не изпишете света докато си включа компа довечера.

# 47
  • Мнения: 432
Добро утро.
Дани-пух,Едирка и на мен ми се ходи на това изследване за гестационен диюабет,но май съм закъсняла.След 2 дни влизам в 31 сед.А то е до 30-та.Я кажете има ли смисъл да се пробвам.Иначе утре бих дошла и аз.

# 48
  • Мнения: 1 668
Добро утро и от мен!
Може ли някой да разкаже за тези упражнения - Кегелите или да пусне линк.
Деси, аз бях примерно 28 г.с.+6 дни, но ме записаха 28,а не 29. Мисля, че навсякъде така го водят, защото и друг път ми се е случвало. Т.е. още 2 дни ще си 30та

# 49
  • Мнения: 432
Герчо,викаш да се пробвам.Моля те ми обясни къде точно да отида,дано днес да влязат Дани и Еди.

# 50
  • Мнения: 68
Добро утро.
А това масло на Веледа, при второ раждане, дали ще има смисъл? Искам да кажа, аз от първото си имам доста шевчета..... и на мен са ми интересни Кегел упражненията.
Шишета без бифенол за които съм чувала в България:
Б-фри на Др. Браун
Нук *новата серия
Томи Типи *новата антиколикова система. Аз си купих такива.
Футуре маман много ми харесва количката ти   bouquet

Ние отиваме на плаж. Приятен ден на всички.  Hug

# 51
  • Мнения: 1 668
Деси, в Майчин дом, ет.4 - има ново крило - няма начин да не го видиш - просто всичко друго на етажа е ужасно. Търсиш д-р Бояджиева там. Тя отговаря за изследването.
И аз взех на томи типи без бифенол шишета. дано съм доволна...

# 52
  • Мнения: 571
dessy77 в понеделник и аз влизам в 31 седмица,  Бояджиева каза че до 30 - няма проблем.
В крайна сметка това си е просто ден отгоре...
В петък изрично я предупредих че напредвам, щом тя ме остави за понеделник, значи би трябвало да няма проблем.
Аз много ще се радвам на компания - само да не пропуснете факта, че в 8 часа е добре да сме там.  Hug
Аз ще съм с ремаркето, щото няма да има кой да го гледа - което ще ми скъса нервите да обеснява колко му е скучно  Laughing
Така че ще се радвам и на всеки друг   newsm03

# 53
  • Мнения: 99
Доброютро  Hug

Не съм знаела, че има такива кремчета които да помагат за растегливоста на перинеума  newsm78 Не знам дали ще има ефект на вече раждали и кръцкани  Thinking Аз сигурно и първия път нямаше да имам шевове, но щерката не можеше да излезе заради умотаната пъпна връв и се наложи да ме резнат малко, та дали ще има ефект това мазило не знам  Rolling Eyes

Future maman количката е много хубава дано да е и толкова удобна  Peace

За шишенцата аз си взех на Томи Типи за сега едничко и мисля и помпа от тази марка да си взема. А къде да гледам дали има бифенол  Thinking


Ронка ако направиш стаята на Ема така и аз идвам да спя в нея  newsm44 Пък и щерката се нареди  smile3521 А снимки има, половинката на Дани ни щракна, та по-късно може и да сложи да ни видите какви сме пупи  smile3521

# 54
  • Мнения: 141
Добро утро ,момичета!
Как сте днес?НАдявам се в хубаво настроение  bouquet
За Кегел упражненията аз знам доста отдавна и си ги правя от време на време, не са само за раждане, а и за поддържането на добра и стегната мускулатура "там долу" ,което е добре и в сексуално отношение Embarassed
Ето два линка с информация :

http://vitanova.wordpress.com/2007/11/17/kegel/

http://en.wikipedia.org/wiki/Kegel_exercise

вторият е на английски обаче.

Ани, мисля че няма проблем да си правиш упражненията нищо,че вече си имала шевове, тъкмо сега можеш да ги избегнеш..Аз също бях чела темата за масажа на перинеума , ама много сложен ми се стори този масаж, не е просто да омекотиш мястото с маслото, ами си имаше цяла техника.Трябва да пробвам да намеря темата...

Хубав ден на всички  bouquet

# 55
  • Мнения: 203
Добро утро мацки!И мен как зверски ме събудиха направо нямам думи #2gunfire!Сега ще ходя на разходка какво да правя Rolling Eyes Лек ден на всички!

# 56
  • Мнения: 103
Добро утро и от мен!

Малко кошмари сънувах през нощта, защото все ми счуваше някакъв  шум! Събудих мъжа ми да проверява! Много ми е мъчно за него ама няма как newsm53.

Какво да направя като съм си ку - ку!

За тези колички - вече се побърках и не знам, но харесах столчето за бебо http://family-bg.com/prX_974.htm.

Много приятен цвят.

Това е от мен. Приятен ден! Ще гледам филма по БТВ 11,30
 Peace

# 57
  • Мнения: 432
Едирка,става тогава за понеделник.Аз ще оставя Ники при майка и пътувам с градски транспорт,затова  по рано от 8.00-8.30 ч няма да мога да дойда.Ако искаш да се разберем да ме изчакаш малко.Чукваме среща 8.15 с молба малко да ме изчакаш ако закъснея.
Дано и Дани- се включи да се разберем и с нея.

# 58
  • Мнения: 2
Добро утро !

Мерси че ми харесате количката. Дано да е удобна, луксозна серия била  Thinking Кошчето страшно ми харесва.
Миракълче, да не става въпрос за тези упражнения, които могат навсякъде да се правят ? Стягане все едно че искаме да задържиме газ например или като се пикае, да се опитаме да задържим? Това след раждане е много полезно, за възвръщане на добрия тонус, иначе има риск органите да се спуснат надолу с времето.
chip4e , направила си първата стъпка и сега втората е, да си избереш количка, на която столчето може да пасне Успех в избирането.
Отивам на закуска, много се успах днес.

# 59
  • Мнения: 342
Привет и от мен. Снощи се завърнахме от нашето Черноморие и още не мога да се климатизирам,та чак станах с главоболие.Мн. гот си изкарахме,а най много се кефи детето.
Гледам,че в тази тема обсъждате прическата , козметиката и шишетата та да драсна някой ред и да се върна да ви прочета предните теми.
За прическата-ве4е определено не се виждам и действам само с огледало.
За шишетата-Да питам каква е тази съставка  бифенол и защо в едни шишета я има ,а в др. не. И какво мислите за шишетата на нук?По добри ли са от авента?С дъщеря ми Ползвах на авент,но сега мога да разнообразя.
Лек ден ви желая.

Общи условия

Активация на акаунт