Гърция- 22

  • 45 905
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
По-добре да учи гръцки от баща си. Така няма вероятността да научи нещо грешно от теб. Било то произношение, значение, нюанс на значението, на използваната фраза...

О, аз чета най-лесните, нямам намерение да се нагърбвам с по-сложните...Не съм толкова самоуверена...чета тези, които съм чувала от мъжа ми...без сложни думи и изрази...
Нашият тати липсва от 2 до 6 седмици и когато бабата не е на разположение, а той настоява - не мога да му откажа да почетем.

Фея на зъбките, започва хубавия ти период - спечелени награди, сватби  Wink

# 706
  • Мнения: 57
ЕЕЕ.мисля че след толкова лоши години заслужавам и ас нещо,нали??
 Hug

# 707
  • Мнения: 211
ЕЕЕ.мисля че след толкова лоши години заслужавам и ас нещо,нали??
 Hug
Защо лоши?Личи си че си жизнерадостна и готина,и повече заслужаваш. newsm10

# 708
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
*Toothfairy* , честито, все такива неща да ти се случват Hug.

OlympiaPappas, чета на български, баща и на гръцки. В много редки случаи и чета на гръцки, например ако книжката сме я купили същия ден или и е много любима в момента. Истината е, че Стела не иска да и чета и говоря на гръцки, дори като го правя ми отговаря на български. Преди няколко дни като свършихме историята ме погледна и ми казва "мамичко, може ли на бъгаски да я кажеш?", засмях се и я преведох. Тя сама избира какво да четем и на мен ми дава българските, а баща си гръцките книжки. За съжаления българския и върви доста по-добре от гръцкия, но не се притеснявам ще го навакса.

# 709
  • Мнения: 2 149
Аз чета и на двата езика,също така й говоря и на двата.Йоана говори само гръцки,но разбира всичко и на български. Wink

# 710
  • Мнения: 90
Момичета,аз както писах по-горе,скоро ще се местя в Атина,много ме притеснява езика,аз един хляб няма да мога да купя,как се учи тоя език не ми е ясно ooooh!

# 711
  • Мнения: 211
Искаш не искаш,ще го научиш,вземи за първо време 1 разговорник и готово.
Сега казвайте,ще дават ли пари или няма да дават..........

# 712
  • Мнения: 1 372
Гръцките книжки ги четат с баща си или някой от неговите роднини на който езикът му е роден, а с българските се занивам аз и респективно моите роднини.  Моята дъщеря като я питаш нещо на български ти казва, след това задаваш същия въпрос на гръцки и пак отговаря. Прави ми впечетление, че ако я питам нещо на гръцки ми отговаря с не, а на зададен въпрос на български отговора е да. Не знам защо се получава и как, но ние често си ходим в България и тя доста често контактува с българските роднини.
Аз честно казано наблягам на българския, защото гръцкия така или иначе ще го научи.
 За помощите още не са излезли изискванията и групите - доколкото знам очакват другата седмица да имат повече яснота по въпроса в ОАЕД.
Туутфеъри честито! Очакваме в най-скоро време да разкажеш подробности от големият "момент".

# 713
  • Мнения: 83
Нужна ми е инфо. за о.Кос-Гърция
Здравейте, догодина месец март-април мислим да заминем за о.Кос, но съм с бебенце тогава ще е около 6-7 месеца и се притеснявам как ще правя имунизациите/ваксините,които са всеки месец.Моля ако има някойто живее там или е осведомен да ми пише.Благодаря ви предварително!

Няма от какво да се притесняваш. Там също ще има лекари.
Какви ваксини има детето всеки месец? Моят бебок става на 6 месеца другата седмица и сега ще му бием третите дози от първите ваксини, така че следващата ни ваксина след това ще бъде чак като стане на годинка?

# 714
  • Мнения: 15
Благодаря за отговорите. newsm10

# 715
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
neky, защо чак сега започвате ваксините? Стела започна от втория месец и имаше всеки месец до навършване на година, след това още две реваксинации и още една ваксина до 18мес.

# 716
  • Мнения: 2
Здравейте,гръцки мами Simple SmileНие дойдохме на Родос преди 2 дни с дъщеричката ни на 9месеца.Искам да ви попитам каква вода давате на бебетата си?Някои хора тук в Гърция ми казаха,че  можело да давам минерална,но не мисля че е редно.Купих МITSIKELI ,защото само на нея не пише "минерална ",но както от чешмата ,така и от тази бутилираната се отделя много бяла утайка след преваряване....Иначе в БГ и купувах ДЕВИН изворна и я давах направо така,без варене.Та въпроса ми е има ли някоя марка изворна вода и въобще вие какво давате Simple Smile

# 717
  • Мнения: 3
Здравей,и добре дошла Simple Smile
Немога да ти дам конкретен отговор,но мога да ти кажа какво правя аз.Моят син е на шест месеца.Аз лично от началото давам преварена вода,като я прецеждам през много ситна марля от аптеката.

# 718
  • Мнения: 1 567
но както от чешмата ,така и от тази бутилираната се отделя много бяла утайка след преваряване....

Ми, в Гърция водата е много варовита. Поне по-голямата част от територията й. Нормално. То и за това се препоръчват калгон таблетки за пералнята и омекотител. Иначе дрехите стават, все едно са колосани... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Хм, не се ли втелясвате малко с тази вода  Thinking...  Нормална вода от пластмасовото шише... Mr. Green Mr. Green

# 719
  • Мнения: 2 926
ами, да, нормална минерална вода е отговора:)
До една годима преварях тази от чешмата , а после започнах да давам на дъщеря ми  от тази , която пием и ние.
Марките са различни, каквато купим.
Поне на вкус е хубава:)

Общи условия

Активация на акаунт