Морски таралежи на остров Тасос

  • 35 660
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 029
Да се намеся и аз в темата  Laughing

Бяхме на почивка в Тасос преди две години, но не на хотел, а си наехме самостоятелна къща /по-точно етаж от къща/ в т.нар. столица Лименас. Единственото, за което ме бяха предупредила бяха осите, които наистина бяха доста на места, но като че ли в южната част на острова почти нямаше... При разходката ни из центъра на Лименас забелязах тези обувки на всяка сергия и тогава разбрах за въпросните морски таралежи. Мисля, че изобщо не бяха скъпи, така че моят съвет е не бързайте да си купувате. Може и да не ви потрябват /поне ние не ползвахме/.

Тъй като островът наистина е малък /ок. 98 км е една пълна обиколка по периферията/, ние всеки ден бяхме на различни плажове и имаше и доста хубави местенца без камъни или таралежи, с хубав пясък. Доколкото си спомням при пристигането ни се снабдихме с карта на острова, на която бяха обозначени по-големите плажове и бяха степенувани по някакви критерии. А и със сигурност местните хора ще могат да ви препоръчат хубави места.

В крайна сметка не мисля, че таралежите са толкова страшни и че това може да ви провали почивката. Имам приятели с дете, които ходят там години наред и никога не са се оплакали от каквото и да било...
Дано да останете доволни. Приятно прекарване!  Peace

# 31
  • Мнения: 2
Видях темата докато търсех информация за тези таралежи. Вчера се прибрах от Тасос и мога да кажа, че е едно наистина много хубаво място. Досега незанех даже, че съществуват такива таралежи, но преди два дена на плажа на Лименас, малко по- навътре при едни скали настъпих един.Друг е въпроса, че като погледнах надолу видях, че гъмжеше от тях и незнам как не съм оцелил някой друг!:)
Ободе ме на четири места, а и после не можех да извадя игличките, защото е много болезнено, а и те не могат да се извадят, защото остават само връхчетата. Няма смисъл да казвам, че вечерта ме болеше доста, а и на следващия ден ходенето беше мъка. Вчера ми биха инжекция против  тетелност и май ще пия антибиотици за всеки случай, така че съвсем не са за подценяване тея гадинки!:)
Иначе там навсякъде продаваха такива джапанки, но късно разбрах за какво са!

# 32
  • Мнения: 214
Ще ходим скоро за няколко дни на Тасос. Всеки ден ще ходим на различен плаж. Кои плажове си заслужава да посетим?

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
въобще не бяхме на Тасос, а и моето дете донесе в ръцете си 2бр. таралежчета, както детето на багира.

Общи условия

Активация на акаунт