Мъфини, малки кексчета и още нещо...... - 2 тема

  • 95 293
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Бъни, Пеп-чо, благодаря  Hug Днес ще се пробвам и ще напиша дали съм се справила.

# 31
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Влизам, за да доложа, че кексчетата станаха превъзходни, точно както исках - с течен шоколад по средата. Обрах овациите!
Бъни, Пеп-чо отново хиляди благодарности!

# 32
  • Мнения: 3 219
Все преглеждах старата тема, ама доста дълга беше станала. Благодаря за новата-всичко го има в първия пост  bouquet

# 33
  • Мнения: 104
Здравейте Wink От днес и аз съм в клуба на мъфино-почитателите и благодаря за всички съвети, които намерих в предната и тази тема. Купих си форма за мъфини - 12 гнезда, тефлонирана, от Метро, а от един магазин за професионално оборудване - и силиконови форми с 18 малки гнезда - стават като хапчици.
Преди малко ги пробвах и двете с префасонирана рецепта за мъфини с кайсии (сложих праскови). Голямата форма се представи отлично Simple Smile За жалост снимките са ми с телефон и не струват, но със сигурност тези дни ще има повторение...
Въпросът ми обаче е за силиконовите форми. Четох, че не е необходимо да се намазняват и набрашняват предварително, затова смело изсипах сместа в гнездата. Сместа ми остана и затова напълних и 2 алуминиеви купички за еднократна употреба. Та сложих да се пече във вече загрятата фурна. И.. замириса! Като отварях да ги поглеждам от време на време от фурната излизаше не много приятен пушек и миризма на ... гума? Дали е възможно да е от алуминиевите форми? Или е от силикона? Дали не трябваше някаква предварителна подготовка преди употреба? Дано някой даде съвет, ще съм много благодарна!
Иначе хапчиците се извадиха супер лесно - обърнах формата върху поднос и те сами си изпаднаха Wink Но имат лек аромат. Дано да си внушавам де. Сега се проветряват на въздух за всеки случай... Whistling
Моля за съвети и насоки. Мъфините ще се превърнат в редовна храна вкъщи, но с тия миризми...  Praynig

# 34
  • Мнения: 3 219
Може би защото ги ползваш за първи път Rolling Eyes. Аз имам силиконова форма за кекс, нямам спомени да ми е миришело на гума първите няколко пъти обаче.

# 35
  • Мнения: 1 798
3axap,силиконовата ми форма е с 6 малки гнезда.
Досега нямам фал и не ми е миришело на гума .

# 36
  • Мнения: 22 867
И на мен не са ми мирисали силиконовите. Като ги купих, ги измих хубаво, подсуших и пекох първите мъфинки. А, намазах ги с олио преди първото печене (някой във форума го беше написал и аз така направих), иначе от тогава не ги мажа с нищо, мъфинките лесно излизат от гнездата. Да не би на много силна температура да си пекла, някъде имаше дадени и градусите на които издържа силикона, но сега не мога да намеря постинга. Като че ли беше нещо 230 или 250 град, но не съм сигурна.

# 37
  • Мнения: 769
Ванилови мъфини със шоколадови парченца

# 38
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Мъфини със сладко на ЧервеноВинце

# 39
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Мъфини с ягода и канела.

# 40
  • Мнения: 9 109
Влизам, за да доложа, че кексчетата станаха превъзходни, точно както исках - с течен шоколад по средата. Обрах овациите!
Бъни, Пеп-чо отново хиляди благодарности!

браво и поздравления, че си ошашавила домашните   bouquet

ето едни мъфини Петя, дето от снощи ги правя за втори път  Embarassed първите са без канелена поръска, вторите със /или обратно беше/, но и двата вида са с добавка боровинки.





# 41
  • Мнения: 4 358
Рина браво  Praynig
Аз нямам формички щото съм  ooooh!.Силиконови не съм купила понеже силикона ми се вижда изкуствено такова  ooooh!.Тефлон избягвам да купувам...та то май не остана друго.Пека в порцеланови чашки за крем карамел и отдолу слагам хартиени къдрави формички.
Ама нещо не мога да уцеля...все като изливам тестото хартиените формички така се въртят, че с една ръка държа да не мърдат с другата сипвам от тестото.
И все не мога да си уцеля такива ронливи, пръхкави мъфинки.
За кексовете у нас поне най се тачат тия дето в тях има масло.Май от маслото стават такива ронливи . имам два кекса такива в Любимите.Та такива мъфини търся аз.
Ако имате такава рецепта давайте Hug

# 42
  • Мнения: 1 461
Бъни мисля че това е което търсиш http://spanishfood.about.com/od/dessertssweets/r/magdalenas.htm

# 43
  • Мнения: 4 358
Кари мерси  Hug.Значи Магдалени се казват тия кексчета с маслото.

# 44
  • София
  • Мнения: 229
Да се запиша и аз при вас.
Моят почти 4 годишен син много обича да прави с мен кексчета. Ще пусна снимки и рецепти /макар, че гледам, че тук е пълно със страхотни рецепти/, само да съм малко по свободна.

Общи условия

Активация на акаунт