МЕЛОДИЯТА НА СЪРЦЕТО - 16, чуй я, виж я ,наслади й се

  • 38 158
  • 435
  •   1
Отговори
# 30
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Герадост, много си експедитивна   bouquet

Аз гласувах с "друго" и ще кажа защо - (1)Джемил се влюби в Ламия, когато тя се отказа от Кенан и реши да се
омъжи за дядото. В 25 серия има разговор между пашата и Джемил. Разхождат се по кея и Джемил казва:

"Всъщност, много бих искал детето да е от мен, татко. Ламия да е моя жена. Толкова голямо сърце носи, толкова е чиста, смела... Обича Кенан повече от себе си. Погреба любовта си в дома на един възрастен мъж, обрече се на такъв живот, само да не навреди на Кенан. Каква смелост - да се реши да отгледа сама детето.

Дълги години живях в лъжа. Никой не ме е обичал. Няма нито една истинска любов около нас, татко. Например - Джавидан - обича ли Кенан колкото Ламия, татко? Иска го, защото е Хюсеин Кенан. Нимет - обича ли ме? Неее!!!

Любопитно ми е какво е да бъдеш обичан от жена като Ламия. Не мога да спра да мисля за това, татко! (3)Искам да е винаги до мен... И да ми бъде опора!"

Ето, затова съм за Джемил. Той "вижда" Ламия, разбира я, оценява я, (2)обича истинското й Аз. Той на мястото на Кенан за колко секунди мислите щеше да съобрази, че детето е негово? Щеше ли да я подозира в други връзки... Кенан я взе още дете, чиста...  не видя ли, не усети ли, че цялата е устремена към него??? Не, не видя. А Джемил - да.

(1)Джемил се влюби в Ламия  - Джемил пожела Ламия, както години по-рано пожела Лейла и то само защото и двете са влюбени в Кенан.
Джамил е "болен" от завист, завист към всичко , което принадлежи на Кенан и не жали сили , нерви и време да вземе това, което  е на братовчед му.
Друг е въпроса , защо Кенан не успява да задържи ценните за него хора.
Джемил има ум, интелигентност, възможности, среда, всеотдаен баща и т.н. - поднесени на тепсия , но не успява да бъде щастлив, да намери мястото си в живота, жена , която да го обича истински и с която да създаде семейство. Вместо това гони вятърни мелници и твори лошотии, воден от страст и девиза "Аз искам"

(2)обича - Не обича , желае нещо , което принадлежи на друг , а той като мързелив презадоволен котарак само се опитва да докопа с лапа ей , така небрежно , за спорта.

(3)Искам  - Това, което сам е каза е есенцията на цялата му "любов" към Ламия - "Аз искам". Пашата е произвел едно голямо разглезено дете , което само иска все по-големи и по- големи играчки , но живите хора не може и не бива да бъдат кукли на конци на никой...тези , които са направили хората кукли са великите диктатори на нашето време....Само си представете, ако човек като Джемил можеше да управлява съдбата на един народ ....

Нека не се увличам повече, харесвам Джамил по някакъв начин , може би го съжалявам и се отнасям свръх майчински към нещаститето му....но колко щеше да е щастлив , ако имаше очи да се огледа около себе си и откриеше любимата жена ....а не да обира изпадащото от братовчед му.

# 31
  • Мнения: 43
Записвам се и аз Simple Smile
Гледах серията в петък и от тогава наваксвам  с пропуснатите серии  Hug

А....и съм от фенките на Кенан - какъв поглед вади този човек  Crazy

# 32
  • Мнения: 886
запис  Hug

    B l a n k a, толкова красиво си го написала  newsm51

Това е цитат. Думите са на Джемил, не мои, mira.

Имах впредвид и твоя кометар-  "Той "вижда" Ламия, разбира я, оценява я, (2)обича истинското й Аз." Hug

# 33
  • Мнения: 81
Нещо в усмивката на Кенан ужасно ме отблъсква. Харесва ми донякъде като мъж, но усмихне ли се.....бррррр.

# 34
  • Мнения: 1 064
Сигурно е от зъбите. Забелязвам, че турските актьори не си правят холивудски усмивки. И Афифе каква е, а и на Ламия долната челюст е доста издадена...

Миг незабравим, всеки пречупва видяното през собствената си същност, житейски опит и мироглед. Затова няма да ти опонирам. Дано останем заедно в темичката до края на филма и пак да имаме възможност да коментираме.  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 3 857
Аз също мисля, че и двете сте прави всяка от собствената си камбанария, както се казва.Нека наистина дадем шанс да разберем и Кенан, и Джамил що за хора са, все пак половината серии сме видяли, предполагам че нататък ще видим и други черти от образите им, които ще ни дадат обяснение за постъпките им.

# 36
  • Мнения: 5
в крайна сметка едно не разбрах Ламия и Кенан ще живеят ли заедно някога поне за малко...ще се "любят"  Embarassed ли  пак

# 37
  • Мнения: 13 512
в крайна сметка едно не разбрах Ламия и Кенан ще живеят ли заедно някога поне за малко...ще се "любят"  Embarassed ли  пак

ББне

# 38
  • Мнения: 5
в крайна сметка едно не разбрах Ламия и Кенан ще живеят ли заедно някога поне за малко...ще се "любят"  Embarassed ли  пак

ББне


зех да се отказвам да го следя тоя филм ....само се ядосвам на Кенан и Ламия
закакво не му казва от какво толкова го предпазва той си е нещастен и без товаааа   newsm78 понеее се надявам целувки малко романтика да има че ще стане малко тъпо само с интриги и проблеми

# 39
  • Мнения: 106
и аз тук. гледам филма. интересен ми е. а не е ли причината за цялото нещастие на ламия организацията на цялото патриархално общество. група хора избират и опредалят съдбите на други хора. ужас! ужас! ужас! привидното уважение към по-старите в рода, към роднините. пълен фалш. и по този начин определят и съдбата на новородената мелег. нямаше ли да расте това детенце щастливо в семейство на двама влюбени родители?! колко злини биха били избгнати, ако го нямаше това "батко", "какво ще кажат хората" и други остарели партиархални предразсъдъци, никому не нужни, държащи хората в някакви окови и предполгащи действия, които виждаме във филма. а иначе дълбоко в душиците си всички живеят по мотото на интригата и порока.
дали джамил е влюбен в ламия? не. или поне толкова, колкото макбуле е влюбена в него. или, колкото джавидан е влюбена в кенан. това са амбиции, незадоволени страсти, непостигнати желания. любов има единствено между кенан и ламия. чиста и наподправена. и невъможна. и невъзможна заради феодалната организация на обществото, в което живеят.
това е мое мнение и не го натрпвам. такива впечатления, обаче, оставя филма у мен.

# 40
  • Мнения: 5
  любов има единствено между кенан и ламия. чиста и наподправена. и невъможна. и невъзможна заради феодалната организация на обществото, в което живеят.
това е мое мнение и не го натрпвам. такива впечатления, обаче, оставя филма у мен.

подкрепям те  Hug

# 41
  • Мнения: 43
Моля момичета,някоя от вас беше пускала линк със снимки на Кенан.Рових в старите теми ама нещо не го намирам,пуснете го пак моляяяя. Praynig


Тези от този пост ли са : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413780.msg11924162#msg11924162

или тези: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=413780.msg11928172#msg11928172

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 280
Цитат
Ето, затова съм за Джемил. Той "вижда" Ламия, разбира я, оценява я, обича истинското й Аз. Той на мястото на Кенан за колко секунди мислите щеше да съобрази, че детето е негово? Щеше ли да я подозира в други връзки... Кенан я взе още дете, чиста...  не видя ли, не усети ли, че цялата е устремена към него??? Не, не видя. А Джемил - да.
Според мен и Кенан видя колко е чиста Ламия и колкото и да не му се искаше да повярва прекалено много хора го убеждаваха и лъжеха включително и самата Ламия  Outta Joint да не би да искате да  кажете че Джемил не е бил достатъчно хитър и подъл и че не си е свършил работата добре  Twisted Evil А пък самия Джемил никога никой не го е лъгал и подвеждал за да разберем как би постъпил   Wink

# 43
  • Мнения: 213
Добро утро, момичета  Hug Страхотна тема, Герадост!   bouquet Ето от мен нещо за разхлаждане преди да са дошли жегите  Grinning

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 06:35 от ThracianLina

# 44
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Цитат
Ето, затова съм за Джемил. Той "вижда" Ламия, разбира я, оценява я, обича истинското й Аз. Той на мястото на Кенан за колко секунди мислите щеше да съобрази, че детето е негово? Щеше ли да я подозира в други връзки... Кенан я взе още дете, чиста...  не видя ли, не усети ли, че цялата е устремена към него??? Не, не видя. А Джемил - да.
Според мен и Кенан видя колко е чиста Ламия и колкото и да не му се искаше да повярва прекалено много хора го убеждаваха и лъжеха включително и самата Ламия  Outta Joint да не би да искате да  кажете че Джемил не е бил достатъчно хитър и подъл и че не си е свършил работата добре  Twisted Evil А пък самия Джемил никога никой не го е лъгал и подвеждал за да разберем как би постъпил   Wink

не съм съгласна  Naughty колко пъти Лейла се опита да излъже за любовта си към Кенан,но не успяваше - Джемил разбра всичко  Peace Той е достатъчно интуитивен,особено към хората,които обича,винаги разбира,че го лъжат,че се опитват да скрият нещо - той пръв разбра и оцени любовта на Ламия към Кенан  Peace
а относно убийството,което Джемил извърши и го приписаха на Ламия - нима мислите,че ако на негово място беше прехваления ви Кенан,нямаше да се съгласи на подобно нещо?Още при първото "батко,какво ще кажат хората" щеше да е клекнал и да маха с бяла кърпичка след Ламия  Crossing Arms

Герадост,прекрасна анкета   bouquet

B l a n k a ,страхотно си го написала  Hug

ThracianLina ,с теб пак сме най-ранобудните  Wink

Добро,слънчево и усмихнато и от мен  Heart Eyes

     

Общи условия

Активация на акаунт