Сладки картофи-идеи?

  • 40 059
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Скоро открих сладките картофи като нов зеленчук за мойта кухня.Хареса на всички,след първоначалната изненада от вкуса. Rolling Eyes
Има една стара и доста бедна тема във форума, затова си позволявам да пусна нова.
Дайте идеи ,момичета.Може би чужбинските майки ще имат повече рецепти.Мисля ,че в Азия и арабския свят са по-популярни като храна.Като за проба ги направих печени във фурната на големи кубчета с масло и лук.Бяха вкусни! Simple Smile Да питам и още нещо-има ли някакъв трик ,за по-лесно рязане,че са доста твърдички

# 1
  • Мнения: 1 777
Освен печени както си ги направила,можеш да ги изпържиш или на пюре.А също можеш да направиш и "тиквеник" с тях. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 778
Pety ,а пай ?
Чувала съм че може и пай от тях ......но идея си нямам дали е вкусен ?
Ти нямаш ли някоя рецепта ?
Или няма такова чудо ,като пай от сладки картофи  Laughing.
Може и да съм в грешка,знам ли  newsm78.

# 3
  • космополитно
  • Мнения: 941
Скоро открих сладките картофи като нов зеленчук за мойта кухня.

А аз още не съм ги открила! ConfusedКакво представляват и как човек да познае кои картофи са от сладките?  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 777
Pety ,а пай ?
Чувала съм че може и пай от тях ......но идея си нямам дали е вкусен ?
Ти нямаш ли някоя рецепта ?
Или няма такова чудо ,като пай от сладки картофи  Laughing.
Може и да съм в грешка,знам ли  newsm78.
Mоже и пай ,не се сетих.Не си в грешка има пай от сладки картофи.Той се прави по- същата рецепта за тиквен пай ,само се замества тиквата със сладки  картофи. Simple Smile
На мен лично ми харесва повече тиквения пай,отколкото сладките картофи.

# 5
  • Мнения: 1 777
Venecias ето така изглеждат.

# 6
  • Мнения: 2 241
Аз при последните пости (понеже вече ми бяха омръзнали по-традиционните постни манджи) правих една яхнийка от сладки картофи, дори снимка намерих:




Но за рецептата трябва да поровя повече, най-вече да се сетя откъде я бях взела. Grinning

Иначе може да се нарежат на дълги резени и да се направят на фурна с подправки, например повече лют пипер, защото сладнят.

# 7
# 8
# 9
# 10
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Освен печени на фурна с подправки и на пюре, съм ги правила на крем-супа с кокосово мляко и на къри със скариди.

# 11
  • Мнения: 1 313
Ето и от мен една идея Peace
Много, много вкусно е  chef
Свинско със сладки картофи
Опитай! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 051
newsm81 А, дали ще стане и с обикновени картофи?
Останал ми е спомен от един филм, в който бившия съпруг, всяка година (на някакъв празник) се натрисаше, на бившата си жена, заради страхотните и "сладки картофи". Сигурно са тези...

# 13
  • Мнения: 120
Esy,Blondy,благодаря за рецептите.Още сега ще направя свинското с батати и ще дам отзиви.При мен времето никак не е лятно Sad и може да понесе тази храна. Много трудно се режат тези батати-има ли някакъв "чалъм'?

# 14
  • София
  • Мнения: 7 937
Аз пък тези сладки картофи ги мернах веднъж в Билла и повече не съм ги виждал.
Вие от къде ги намирате ?

# 15
  • Мнения: 1 313
Esy, благодаря за рецептите.Още сега ще направя свинското с батати и ще дам отзиви.

Ще се радвам ако се хареса, у нас много често го правя в по-студено време, като нямам сладки картофи ги заменям с моркови, а и с тиква би станало най-вероятно Peace
Аз пък тези сладки картофи........
Вие от къде ги намирате ?
В Пикадили почти винаги ги има Peace

# 16
  • Мнения: 120
В София има на Женски пазар,около магазинчетата с арабски стоки в зеленчуковите магазини с по-екзотични стоки/имахме в Лагера/и в Пикадили. Тук,по Америката,ги има навсякаде и са много ефтини,поради огромното количество азиатци и араби,които са им почитатели.
Манджата на Esy къкри и ухае приятно. Simple SmileОтчитам си до тук една грешка-сложих я в малка тенджерка и по малко прелива Sick,но сефте ли е да съм омазала печката Laughing

# 17
  • Мнения: 27 524
А, дали ще стане и с обикновени картофи?

Да, ще стане. Но няма да се карамелизират, просто ще се препекат  Simple Smile Пак е много вкусно, но вкусът е коренно различен и... обикновен  Simple Smile

Много трудно се режат тези батати-има ли някакъв "чалъм'?

Не повече от морков.  Peace Няма нужда от чалъм за морков, нали?  Flutter

# 18
  • Мнения: 120
Esy,страхотно стана свинското с батати! HugБлагодаря много!!! HugАз нямах малки лукчета и сложих нарязан на едро кр.лук-не е толкова красиво,но вкусът е чудесен.Може би трябваше да отделя цялата мазнина от месото, че ми е малко мазничко,но оризът го изпи и общо ефекта е чудесен. Сложих и малко повече чер пипер ,та е доста пикантно-направо супер! Препоръчвам с чиста съвест Simple SmileЧакам и други идеи

# 19
  • космополитно
  • Мнения: 941
Venecias ето така изглеждат.



Божкее! ShockedТакова нещо досега не съм виждала (или не съм го забелязвала)!
Занапред ще гледам по нов- по-осведомен начин!

Pety, благодаря за онагледяването! bowuu  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 313
Esy,страхотно стана свинското с батати! HugБлагодаря много!!! HugАз нямах малки лукчета и сложих нарязан на едро кр.лук-не е толкова красиво,но вкусът е чудесен.Може би трябваше да отделя цялата мазнина от месото, че ми е малко мазничко,но оризът го изпи и общо ефекта е чудесен. Сложих и малко повече чер пипер ,та е доста пикантно-направо супер! Препоръчвам с чиста съвест Simple SmileЧакам и други идеи

Много, много се радвам, че сте харесали това ястие!Да ви е сладко!  bouquet  chef

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
На мен печени във фурната са ми най-вкусни  Grinning
Иначе в Израел е много популярна "оранжевата супа" - пасирана супа от тиква, батата и моркови, след пасирането се прибавя течна сметана или кокосово мляко за по-хубава консистенция  Peace

(води се зимна супа обаче...)

На пюре е много оригинално, когато се поднася редом с картофено пюре и позволява красива декорация на порцията (освен, че е вкусно..., а и е по-полезно и диетично от картофите  Wink)

# 22
  • Мнения: 1 236
Салата от сладки картофи, спанак и сирене

2-3 сладки картофа се белят и нарязват на колелца. Нареждат се в тавичка, ръсят се с олио и се пекат 30мин на фурна. Като омекнат се смесват в голяма купа с 2 шепи пресен спанак (нарязан по желание) и 1 (може и повече) чаша трошено сирене.
Смесвате 2 сл лимонов сок с 2 сл соев сос и добавяте към салатата като омешвате всичко добре.
Ако ви се намират сусам и белени тиквени семки - слагате ги в нагорещен тиган с 3сл олио, загрявате ги до потъмнеят леко и поливате салатата.
Ръсвате малко чер пипер и е готово  Grinning
Върви с червено винце.

# 23
  • Мнения: 120
Кремче Ванилия, ти правила ли си я тази салата, че доста странна ми изглежда Rolling Eyes

# 24
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кремче Ванилия, ти правила ли си я тази салата, че доста странна ми изглежда Rolling Eyes

На мен ми изглежда рецепта с потенциал  thumbsup Батата (сладкия картоф) много върви със сиренце, подправките са подходящи, семките - също (бих ги сложила на тигана без олио, те съдържат достатъчно мазнина), само спанак не съм опитвала в такава комбинация от продукти, но пък салатите със суров спанак са ми вкусни... абе, има потенциал  Grinning  Peace

(спанакът за сурова консумация трябва да е млад и пресен... ако все пак е жилав на вкус, аз слагам подправките по-отрано, да престои с тях, да поеме, става по-крехък)

Последна редакция: ср, 22 юли 2009, 00:37 от Mentha

# 25
  • Мнения: 1 236
Кремче Ванилия, ти правила ли си я тази салата, че доста странна ми изглежда Rolling Eyes

Ами зависи какви манджи ядете у вас. У нас ядем сладко-кисели комбинации.   bouquet

# 26
  • Мнения: 120
Ние харесваме комбинацията на сладко и солено ,но за да не дискутираме безмислено-просто ще я направя тези дни и ще споделя отзивив

Ами зависи какви манджи ядете у вас. У нас ядем сладко-кисели комбинации.   bouquet


Благодаря за идеята.Гледах днес някакъв зеленчук ,който се казваше golden yams и доста приличаше на бататите,но сигурно е нещо друго. Знаете ли го?

Последна редакция: пт, 24 юли 2009, 02:34 от healthi

# 27
  • Мнения: 1 777
Иемс  и бататите са едно и също нещо. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 120

Иемс  и бататите са едно и също нещо.

 О, благодаря!Изглеждаха еднакви ,но май ямса беше заоблен от единия край, а бататите са заострени и от двата. То като не знае човек-пита newsm78

# 29
  • Мнения: 1 236

Гледах днес някакъв зеленчук ,който се казваше golden yams и доста приличаше на бататите,но сигурно е нещо друго. Знаете ли го?

"Ям" и "сладък картоф" не е едно и също растение. Но в някои държави, особено САЩ и Канада на тъмната разновидност сладки картофи също им казват понякога и "ям". Ямът винаги е тъмен отвън, от там и объркването в названията.
Сладките картофи имат заострени краища и по това се познават.  bowuu


# 30
  • Мнения: 1 777
Кремче ванилия на това тук му казват sweet potato краищата му не са остри. Simple Smile

# 31
  • Мнения: 120
Названията са различни, а вкуса  и приготовлението как е -еднакви ли са ?

# 32
  • Мнения: 1 236

Ето ги двете заедно (червеното вляво е сладък картоф, вдясно е ям)


Готвят се като картофи. Ям-ът има по-голямо съдържание на захар, плюс повече вода. #

Статии в уикипедия (на английски, но има и на руски, за съжаление още ги няма на български)

http://en.wikipedia.org/wiki/Sweet_potato
http://en.wikipedia.org/wiki/Yam_(vegetable)


# 33
  • Мнения: 120
Взех днес йамс и спанак за рецептата на Кремче Ванилия.Ще дам отзиви тези дни , че няма да ядем само батати,я Laughing

# 34
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Сетих се за още няколко вида ястия, в които ползват батати в нашия край:

- вегетерианска лазаня - един от редовете зеленчуци може да се състави от батата, често поднасят този вид лазаня със сос бешамел

- равиоли (ако някой прави домашни равиоли) - правят пълнеж от пюре от батата, може да се смеси с малко сирене

- кишове и пайове с батата

- кюфтенца от батата (подобно на картофените кюфтета; рецептата за тях е най-долу)

И за трите вида ястия може да се импровизира, ако правите с други продукти, просто да замените някой от тях с батата, но, ако някой иска, ще поместя и рецепта  Peace

снимка на канелони с пълнеж от батата
снимка на канелони с батата, запечени във фурната със сос бешамел
снимка на киш с батата и козе сирене
снимка от етап в приготовлението на киш с батата
снимка на равиоли с батата (сос от сметана и разтопени сирена)

ТУК съм публикувала рецепта за кюфтенца от батата, които много харесваме в моето семейство  Grinning Получават се такива:

# 35
  • Мнения: 1 236
Сетих се за още няколко вида ястия, в които ползват батати в нашия край:

- вегетерианска лазаня - един от редовете зеленчуци може да се състави от батата, често поднасят този вид лазаня със сос бешамел

- равиоли (ако някой прави домашни равиоли) - правят пълнеж от пюре от батата, може да се смеси с малко сирене

- кишове и пайове с батата

- кюфтенца от батата (подобно на картофените кюфтета; рецептата за тях е най-долу)

И за трите вида ястия може да се импровизира, ако правите с други продукти, просто да замените някой от тях с батата, но, ако някой иска, ще поместя и рецепта  Peace



Супер си  Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 5 606
Блонди, тази рецепта е супер! Ужасно вкусно! Момичета, препоръчвам ви я.

# 37
  • Мнения: 120
Mentha,благодаря.Много ме заинтригува с куфтенцата от батати.Изглеждат страхотни.  PeaceА могат ли да се пекат?или се разливат. На снимката от ресторанта ми се стори,че ги подготвят за печене.

# 38
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Mentha,благодаря.Много ме заинтригува с куфтенцата от батати.Изглеждат страхотни.  PeaceА могат ли да се пекат?или се разливат. На снимката от ресторанта ми се стори,че ги подготвят за печене.

Да, там наистина ги пекат на някаква плоча (но я намазняват като за пържене), но в домашни условия ги пържа, не съм опитвала да ги правя във фурната  Confused Но и като пържени стават бързо, защото се правят в сплескана форма и не им трябва много - първите едно-две могат да се разпаднат при пърженето, докато се свикне със сместа, но следващите излизат цели  Peace

# 39
  • Мнения: 120
Току що направих два вида банички със ямс/батати/.Единият модел е солен със сварени и намачкани батати и задушени жълта и червена чушка,пресен лук,магданоз,сол и чер.пипер. Другият е като тиквеник- с малко захар,орехи и канела.Мъжът ми каза да не си губя времето с разни простотии, а да отварям баничарница  Joy

# 40
  • Мнения: 3 770
Една рецепта с банани и сладки картофи :

Мексикански бананов сладкиш

   

# 41
  • Мнения: 62
заинтригувахте ме с тези сладки картофи Peace

# 42
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ето и три рецепти от мен.

Но първо бих искала да благодаря на всички вас мили и много знаещи и можещи  МАМИ, за това което научих от вас и вече го мога благодарение на вас.

Благодаря  ви много  Kissing Heart!!!

А сега по темата:


Омлет от сладки картофи

Продукти за 4 порции:

800 гр.       сладки картофи
   6  бр.       пресни яйца
250 гр.       сметана
  50 гр.      пармезан - настърган
12 листа     салвия
       морска сол
       черен пипер
       зехтин за пържене


Приготвяне:

Загрейте фурната на 200°C.
Обелете сладките картофи и ги нарежете на кубчета. Сложете ги в съда, в който сте ги печете. Полейте със зехтина  и поръсете със сол. Пекат се около 20-30 минути по средата на фурната докато станат почти меки. Извадете ги и охладете фурната на 160°C. Разбийте яйцата, сметаната, черния пипер и пармезана, осолете на вкус, полейте сладките картофи с тази смес и поръсете със салвия. Поставете ги отново по средата на фурната и ги оставете там още 20-30 минути, докато се запекат отгоре. Нарежете ги на парчета и сервирайте веднага.



Канелени сладки картофи

Обелвате сладките картофи и ги нарязвата на кубчета. Потапяте ги в марината от канела и сусамено олио  и ги печете във фурна докато омекнат добре. Пекат се относително бързо, след 10 минути може да ги опитате дали са готови.
Трениращите йога ги ядат със сос Chutney.

Chutney– е пикантен сос в повечето случаи сладко-кисел, но може и приятно-лютив с консистенця на мус. Има и вариации с плодове или парченца зеленчуци.
Ghee= индийски специалитет. Пречистено масло без съдържание на вода. (за тези, които като мен  не го знаят)

Ето една рецепта за Chutney:

Ябълков Chutney

1 кг ябълки
4 суп.л. масло ( индийците използват Ghee) и малко олио, за да не прегори маслото
2 ч.л. прясно настърган джинджифил
2 пръчки канела
5 зърна карамфил
1 ч.л. анасон
2 бр. чили смлени на трохи (ако трябва да е буквален превода, пък вие си занете как да го постигнете)
1 ч.л.    куркума ( може и къри)
4 суп.л. вода
4 суп.л. Кафява захар


Обелените и  почистени ябълки се нарязват на парченца. Прибавя се маслото и няколко капки олио, загрява се до стопяване на маслото, прибавя се джинджифила , канелата, зърната карамфил и чилито.
Отделно се приготвя анасона, като се разбърква докато  покафенее (около 30 секунди). Веднага след това се прибавя  куркумата (съответно кърито) и накрая нарязаните ябълки. Бъркат се 5-6 минути докато  покафенеят. Тогава се прибавя водата и се оставя около 15 минути да се вари, като се разбърква често. Когато ябълковите парчета се разкашкат се прибавя и захарта. Температурата се увеличава, така че Chutney да набъбне.
оставя се да се охлади на стайна температура и може да сервирате.


Сос от сладки картофи

500 гр.              сладки картофи, нарязани на кубчета
    3 скилидки    чесън
    2 см               джинджифил
    2 зърна         кардамон
    4 стръка       пресен крумид нарязан на кръгчета
    0,5 ч.л.         куркума
    0,5 ч.л.         кимион
    0,5 ч.л.         кориандър
    2 стръка      Zitronengras (Lemongras)


Всички продукти се смесват и се оставят 10 минути похлупени да се варят. След което отхлупете и ги оставете още 5 минути да се варят. Извадете Zitronengras и кардамона. Прибавете 300 милилитра пилешки бульон и лимонен сос на вкус. Пюрирайте и пресипете през ситно сито.
Подходящи са за пилешки гърди на грил.


Добър Апетит.

Източник:
http://www.chefkoch.de/forum/2,1,1001/Suesskartoffeln.html
http://www.chefkoch.de/rezepte/584985775480,39/Frittata-mit-Suesskartoffeln.html

Последна редакция: нд, 02 авг 2009, 02:05 от Venetta

# 43
  • Мнения: 120
Venetta,рецептите звучат много искусително.Ще се пробват задължително и ще дам отзиви. LaughingБлагодаря за идеите!  bouquet

# 44
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Благодаря ти , healthi   bouquet. Ще се радвам да чуя отзивите ти. За мен всички рецепти, съвети и препоръки в този форум са много ценни, сте ги приема с радост Hug.

# 45
  • Мнения: 28
И аз да споделя една рецепта с тези картофи  Simple Smile

Картофите се нарязват на колелца и се редят в тавичка.Посоляват се.Отгоре се заливат с една майонеза,поръсват се с малко червен пипер,черен пипер,чубрица.По желание може да се сложи и копър.След това се пекат.
Стават много сочни.

# 46
  • Мнения: 1 236
Една рецепта с банани и сладки картофи :



Впечатлих се неимоверно от този сладкиш, ще пробвам!   bouquet Изглежда адски вкусна комбинация  Grinning


Ето и три рецепти от мен.


Омлет от сладки картофи


Канелени сладки картофи

Трениращите йога ги ядат със сос Chutney.

Chutney– е пикантен сос в повечето случаи сладко-кисел, но може и приятно-лютив с консистенця на мус. Има и вариации с плодове или парченца зеленчуци.

Ghee= индийски специалитет. Пречистено масло без съдържание на вода. (за тези, които като мен  не го знаят)


Оценявам находките ти, но някакси не си ги представям да станат популярни за българския вкус. Хареса ми омлета, но не знам как силния аромат на салвията ще пасне на останалите продукти, особено на сладките картофи. Ако някой направи - да пише как е. Иначе салвия слагам на обикновени картофи.   Grinning

Канелените картофи също ми харесаха, с изключение на сусаменото олио като марината. Може би марината с малко сусамено олио, но не изцяло. Чистото сусамено олио има ужасно силен аромат. Пак - очаквам мнения от приготвена и опитана манджа  Laughing

Чътнито е индийско, да, но трениращите йога едва ли го консумират, защото би им развалило диетата  Joy Иначе не е "сос като мус", а си е баш конфитюр, с по-малко захар отколкото сме му свикнали и с повечко подправки. Не бих казала и че в повечето случаи е сладко-кисело, по-скоро може да се прави от сладки плодове и от кисели неща като лайм (вид лимон). Но да, може да е лютиво.
Маслото гий може да си го направиш вкъщи, като загрееш масло, и непрекъснато обираш образувалата се пяна отгоре. После като замръзне отново - ей това е гий. Не загаря при пържене както обикновеното масло. На мен ми е безвкусно.  Whistling

Иначе подборката на рецепти ми хареса  Grinning
Успех в готвенето   bouquet

# 47
  • Мнения: 1 505
Извинявам се,че се намесвам в темичката ви,без да съм я чела предварително,но просто като идея срещнах в един испански форум докато си разглеждах,че сладките картофи ги правят и на чипс,и съответно реших да споделя с вас.Това само кaто идея го имаше,точна рецепта нямаше и аз също не мога да дам.

# 48
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Една рецепта с банани и сладки картофи :



Впечатлих се неимоверно от този сладкиш, ще пробвам!   bouquet Изглежда адски вкусна комбинация  Grinning


Ето и три рецепти от мен.


Омлет от сладки картофи


Канелени сладки картофи

Трениращите йога ги ядат със сос Chutney.

Chutney– е пикантен сос в повечето случаи сладко-кисел, но може и приятно-лютив с консистенця на мус. Има и вариации с плодове или парченца зеленчуци.

Ghee= индийски специалитет. Пречистено масло без съдържание на вода. (за тези, които като мен  не го знаят)


Оценявам находките ти, но някакси не си ги представям да станат популярни за българския вкус. Хареса ми омлета, но не знам как силния аромат на салвията ще пасне на останалите продукти, особено на сладките картофи. Ако някой направи - да пише как е. Иначе салвия слагам на обикновени картофи.   Grinning

Канелените картофи също ми харесаха, с изключение на сусаменото олио като марината. Може би марината с малко сусамено олио, но не изцяло. Чистото сусамено олио има ужасно силен аромат. Пак - очаквам мнения от приготвена и опитана манджа  Laughing

Чътнито е индийско, да, но трениращите йога едва ли го консумират, защото би им развалило диетата  Joy Иначе не е "сос като мус", а си е баш конфитюр, с по-малко захар отколкото сме му свикнали и с повечко подправки. Не бих казала и че в повечето случаи е сладко-кисело, по-скоро може да се прави от сладки плодове и от кисели неща като лайм (вид лимон). Но да, може да е лютиво.
Маслото гий може да си го направиш вкъщи, като загрееш масло, и непрекъснато обираш образувалата се пяна отгоре. После като замръзне отново - ей това е гий. Не загаря при пържене както обикновеното масло. На мен ми е безвкусно.  Whistling

Иначе подборката на рецепти ми хареса  Grinning
Успех в готвенето   bouquet


Кремче Ванилия,

находка едва ли бих казала, в последно време често поглеждам в подобни страници, но благодаря много за поясненията   bouquet.
Както вече споменах, аз едва от скоро започвам да готвя и да правя каквото и да е в кухнята  smile3505, затова всеки съвет, корекця и т.н. са ми много ценни. Линк към източника на рецептите съм дала и там го пише това за йогите. Госпожата, която е публикувала рецептата е посещавала йога курс и от там си е купила книжка с рецепти, та...рецептите съм ги превела просто. Колкото до омлета, аз го пробвах и на мен ми хареса, а от салвията сложих малко, въпрос на вкус..
А колкото да станат популярни за българския вкус не съм и мислила , просто споделих рецепти, на който му допада ок, на който не... всеки сам решава. Все рак аз също съм българка.
Колкото до Chutney, описанието съм го взела ето от тук http://de.wikipedia.org/wiki/Chutney , а за Ghee от тук http://www.gourmondo.de/Produkt-Details/SOP-Edibles-Ltd-Butter-G … id=920001&p=0 , ако там инфото е неточно нямам вина, аз така или иначе нямах понятие какво са и двете неща  Grinning.

Но още веднаж благодаря. Все пак по мое мнение, опита над теорията  newsm10.

# 49
  • Мнения: 120
Диди,забърквам  в момента твоя мексикански сладкиш с батати и плантани/мъжът ми ги объркал с бананите Mr. Green/
Очаквам чудесен резултат. LaughingНе спазвам особено грамажа ,но гледам да спазвам съотношението между продуктите

# 50
  • Мнения: 120
Диди,само се чудя,млякото в което са врели  Laughingзеленчуците-плодове Laughing,добавя ли се към сместа за печене или се изхвърля.
Най-вероятно е без млякото,но пък пишеш ,че се пече като крем-карамел,но сигурно това е само за водната баня. Като го пасирам и добавя яйчената смес -ще видя какъв акъл ще ми дойде Laughing

# 51
  • Мнения: 3 770
healthi , върнах се да прочета какво съм писала , че не помня вече !  Mr. Green Отцежда се в гевгир , значи без него !  Peace Очаквам резултата със снимки !   Hug

# 52
  • Мнения: 1 777
Извинявам се,че се намесвам в темичката ви,без да съм я чела предварително,но просто като идея срещнах в един испански форум докато си разглеждах,че сладките картофи ги правят и на чипс,и съответно реших да споделя с вас.Това само кaто идея го имаше,точна рецепта нямаше и аз също не мога да дам.

enamorada и аз много го харесвам този чипс. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 120
Диди,сладкиша е чудесен.Благодаря ти !  bouquet Рецептата е точна. Аз го пекох /без млякото-разбира се/ около 45-50 мин.или докато замириса на готово. PartyСега хапвам едно много мъничко парченце,че се опитвам да спазвам някакъв режим. PartyКомбинацията на продукти е много хубава и ефекта е отличен. Като аз съм сложила платани,а не бананите за хапване.

# 54
  • Мнения: 1 777
Хелти снимка няма ли??

# 55
  • Мнения: 120
Няма, но не защото няма вид-просто технически прблеми Laughing Laughing

# 56
  • Мнения: 959
аз само не разбрах от къде ги купувате тези сладки картофи? И как ги познавате? Става въпрос за София?  newsm78

# 57
  • Мнения: 120
В София има обикновенно в Пикадили.Аз съм купувала и от един плод-зеленчук в жк Лагера.По-нагоре има снимки как изглеждат.На вид са като големи продълговати картофи ,обикновенно, с червеникав оттенък на обелката.

# 58
  • Мнения: 959
В София има обикновенно в Пикадили.Аз съм купувала и от един плод-зеленчук в жк Лагера.По-нагоре има снимки как изглеждат.На вид са като големи продълговати картофи ,обикновенно, с червеникав оттенък на обелката.
много благодаря   bouquet

# 59
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Аз пък тези сладки картофи ги мернах веднъж в Билла и повече не съм ги виждал.
Вие от къде ги намирате ?

Има в новия "Пикадили" в МОЛ Сердика

# 60

Общи условия

Активация на акаунт