Бродирана красота - Гоблени 61

  • 66 701
  • 457
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Чудесна нова темичка , на този който я сътвори   bouquet .   Като гледам как шиете , а аз от топлото ли от какво ли изобщо не ми върви боцкането . Лека вечер .

# 31
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
...Писето, продават специална канава дето се пришива върху плата, бродираш си мотивчето и после се изнищват нишките, като остава само бродерията. Аз съм бродирала така кърпите на щерката, много е удобно.


 ooooh! как я забравих  Crazy старост нерадост  Blush шЪ мЪ извините  Blush
такава канава си купих и направих за проба една рибка на блузката на малчо  Peace стана супер
моята беше бг  Blush и само за лЪв и петдесет на метър (35 см ширина) от магазина под колоните на пиротска  Peace - както каза тогава Кетри (мисля) има я в магазините "От игла до конец"

ето линкче към моя малък опит http://dobrinka.multiply.com/photos/album/18/18

# 32
  • Мнения: 2 343
Сисак, благодаря!  Hug Дано вече се върне стария дух! Peace

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Аз май за последно се записвам в темата Confused
Утре на светло ще снимам гръцкото пристанище и ще показвам, че ако снимам сега, пак половината цветове няма да се виждат.

# 34
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 706
Да покажа и аз моите първи рамкирани гоблени (последни ушити). Не могат да се мерят по красота с Вашите, но за мен е важно, че хората за които са предназначени си ги харесват:

  и 

Приятна вечер Момичета.

# 35
  • Мнения: 191
Ееех, момичета... Grinning - толкова ми стана кеф от новата тема и духа, който се завръща в нея, че реших, макар и на лампа, да снимам етапа, до който съм стигнала с моите Вервакови макове Laughing...
Не съм шила повече от месец, но ето докъде бях стигнала преди това:



Едната от снимките се опитах нещо да я обработвам, но не стана кой знае колко добре...Както и да е - цветовете на "живо" са много по-ярки и красиви Wink. А сега да ви се оплача каква глупост направих с този гоблен (та да не я повтори някой без да иска Wink). Реших, че ще го почна от долния ляв ъгъл, премерих си панамата, преброих си бодовете, центрирах го и го почнах...шие се като песен. След известно време реших да "отида" до долния десен ъгъл, да пошия отдясно и като цяло да "вървя" отдолу - нагоре....дотук добре...
Схемата ми е от два листа. И такааа...шия си аз насам-натам и в един момент се усещам, че последните 10 вертикални реда на левия лист на схемата се повтарят в десния лист #Crazy Shocked #Crazy...
И сега, както се вижда и от снимката, шия по малко от ляво и после от дясно, а в средата накрая ще импровизирам нещо newsm78 ooooh!, защото иначе трябва да изхвърля на боклука всичкия си досегашен труд Cry...
И така, мили мои - извода е - винаги си проверявайте краищата на листовете от схемата, за да се сигурни, че мотива продължава и не се повтаря нито ред!

Ако някой има някакви идеи как да изляза от тая  ситуация, моля да ги сподели Hug Praynig...Не ми се иска да зарязвам този гоблен - много е свеж и много лесно и бързо се шие (когато не е толкова топло Crazy)

Прегръщам ви всички и много ви се радвам!  Hug Дано всичко лошо е останало назад Peace  bouquet

Последна редакция: ср, 15 юли 2009, 23:06 от _Ели_

# 36
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Да покажа и аз моите първи рамкирани гоблени (последни ушити). Не могат да се мерят по красота с Вашите, но за мен е важно, че хората за които са предназначени си ги харесват:

  и 

Приятна вечер Момичета.

не са предназначени за мен, но и на мен ми харесват (аз съм видна киткоманка  Mr. Green )
а таз кафеджийка все повече ми УлазЯ под кожата Blush

ели - ти ще излезеш моята кръвна група  Laughing шия отвсякъде и после си го оправям "на око", но пък имам уникати  Sunglasses

и с риск да се повторя ще кажа: няма грозни и лоши гоблени и изобщо ръкоделия, ако в тях е вложено сърце и мерак  Hug има ли ги си личи  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 7 803
аз как си ги съчинявам  Whistling ма не си личи. това ми е като запазена марка, нямам не объркан гоблен

# 38
  • Мнения: 2 343
Ели, подгъни или изрежи излишните редове от едната страна, за да ти е по-лесно.
Аз днес и утре съм се посветила на робина на Сисак и после пак се връщам на "плажа"  Simple Smile

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Ей, че ви се радвам  newsm51
Поздравления, момичета за показаните красоти - достойни за първа страничка, както винаги  smile3501

zornitsa, аз ги приключих тези орхидейки преди седмица - относно конците, за съжаление не мога да ти дам конкретни метри. Оказа се, че с изключение на 2-3 цвята, другите ги нямах и си взех по едно чиле от цвят. Стигнаха ми, че и доста останаха. Само за В5200 (шия с ДМЦ) имах съмнение, че няма да ми стигне, но и от него даже остана малко. Дано съм ти била поне малко полезна.

# 40
  • Мнения: 434
В свински тръс,пристигам в темата.Имам мат'риал за показване.



Картичката замина за подарък.Лалетатасъщо.Зимния пейзаж го уши майка ми.Подарихме и го със сестра ми за Нова година.Мадамките са леееко незавършени.Остана ми контура само,ама и него ще го сдъвча.

# 41
  • Мнения: 3
KoteVania -Мила такива гоблени като "Вашите" няма.По скоро "нашите" общо защото колективно си помагаме и после им се радваме.Бих казала че гобленчетата ти са страхотни и достойни за поздравления.Личи си гога нещо е направено с много труд  Hug
sissak  -Всички са страхотни но момичетата май най ми харесват.Не съм виждала никъде такава схема и ми останаха очите на тях  Heart Eyes
_Ели_ - Аз също нямам гоблен в който да няма по нещо мое  Laughing Но поне така става автентичен.както и да го направиш съм съгурна че крайният резултат ще си заслужава всичките усилия.
Лека вечер от мен  Peace

# 42
  • Мнения: 260
Поздравления за красивите неща, които сте сътворили.   bouquet

Аз нямам с какво да се похваля, понеже и аз със закъснение установих, че имам повтарящите се редове на различние листи от схемата. Реших, че ще го разшивам и ще започвам наново.  ConfusedСамо че ще стане след робина.

# 43
  • Мнения: 439
С най голямата си радост и удоволствие ви казвам:
Добро утро Wink



sissak,благодаря ти за темата и се надявам и вярвам,че това ще се превърне в "нашето" място  bouquet
...и много красиви неща си ни показала Peace

Много красота,много нещо най-искрени поздравления момичета  bouquet Heart Eyes
_Ели_,ако знаеш как се радвам,че отново пишеш...маковете са приказни,за момента не мога да открия къде е "проблема",а и съм сигурна,че няма да е толкова трудно "дефекта" да се превърне в ефект Peace Hug
KoteVania,силни аплодисменти и за теб Grinning
goody мен що не ме покани на лични? Crossing Arms    Joy

аз нямам какво да покажа за съжаление,но по-късно май ще ви помоля за мнение и съвет Hug

Хубав ден от мен Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 542
3ори как точно се казва"канава " Embarassed!щото да не ме гледат като извънземно в магазините!и дали го има във варна?! Simple Smile
Goody  много сладка е станала рибката! Hug

Общи условия

Активация на акаунт