когато провалят всичките ви рожденни дни

  • 2 805
  • 25
  •   1
Отговори
здравейте,

с моят мъж сме от 5 години заедно, от 2 години женени с дете на 6 месеца. Когато имам проблеми в работата, винаги е готов да откликне, да помогне, да даде разумен съвет. Умен е, весел и приветлив е- винаги пред другите, но не винаги в къщи.Но когато имаме проблем в личните отношения, се блокира или няма желание да разговаря, или ако говорим не приема нищо от казано, а все извърта, че аз съм виновна, че лъжа или не съм откровена или не съм благодарна ( нека спомена, че никога не съм го лъгала, но съм го хващала няколко пъти в лъжи, и това въобще не ми е приятно).

 направените неща от него ми се натякват многократно, а моите усилия и помощ не се признават и оценяват. Освен това, откакто сме заедно на никои рожден ден той не ме е уважил, дори с цвете (иначе ми подарява цветя, и най-вече когато трябва да замаже някой проблем) и не съм изкарвала весело - единия път той не беше в настроение и не искаше цял ден никъде да мръдне, после на 30-тия ми рожден ден в последния момент отказа организираната от мен екскурзия за 3 дни и освен това се ядоса  колко много хора се обадиха да ме поздравят и така пропадна дори и вечерята, която бяхме замислили. Следващия рожден ден бяхме при кумовете и предложих след вечеря да отидем на бар или дискотека, отначало той се съгласи, а като стана към 23.00 час, той увлечен във филосовстване на различни теми, каза че никъде не му се ходи. Останах много разочарована и натъжена, той започна да ме дърпа пред тях и да иска да говори с мен, беше си пийнал,  за да ме убеждава, че не трябва да ходим. Толкова зле се чувствах, нямах очи да погледна тези хора после. Често ме обижда, като сме в къщи, грубо ме напада.
Вече вижда, че доста се отдръпнах послед време и нещата вървят на раздяла, и чак сега взе да признава, че има трески за дялане и че ще ми помага в домашните неща (за което го моля от повече от година насам), но нещо в мен се скъса, нещо много ме боли, чувствам се обидена и унизена. Нека допълня, че съм забелязала, че няма самочувствие и това гледа да компенсира, като все се хвали колко е велик, все гледа се покаже колко много знае пред другите и т.н. Въпросът ми е - има ли лекуване на чувството за малоценност според вас, защото това ми влия много като жена, която не е слаба, която има добра работа и е амбициозна и може да се оправя с всички трудности.

# 1
  • Мнения: 2 011
Ти се чувстваш малоценна благодарение на твоят  мъж комплексар! Той ти насажда вина , която би трябвало да е негова!  #Cussing out Значи пред хората той е весел и приветлив а в къщи обратното - ти си му виновна за всичко! Не знам как би го променила , ясно че ще се скъса нещо  в теб - то търпение от желязо да имаш пак ще поддаде .... една капка прелива чашата.
След като не съм призната от  собствения си мъж , след като аз съм кошчето му за душевни отпадъци без да получавам разбиране от  негова страна и подкрепа, ....за какъв ЧЕП ми  е тогаз ????
Остава да  кажеш , че имате невероятен секс и направо ще ме  #2gunfire
И от начало ли беше такъв ???? newsm78
  bouquet

# 2
Ти се чувстваш малоценна благодарение на твоят  мъж комплексар! Той ти насажда вина , която би трябвало да е негова!  #Cussing out Значи пред хората той е весел и приветлив а в къщи обратното - ти си му виновна за всичко! Не знам как би го променила , ясно че ще се скъса нещо  в теб - то търпение от желязо да имаш пак ще поддаде .... една капка прелива чашата.
След като не съм призната от  собствения си мъж , след като аз съм кошчето му за душевни отпадъци без да получавам разбиране от  негова страна и подкрепа, ....за какъв ЧЕП ми  е тогаз ????
Остава да  кажеш , че имате невероятен секс и направо ще ме  #2gunfire
И от начало ли беше такъв ???? newsm78
  bouquet

от началото не живеехме заедно, някои от нещата ми отбягваха, други забелязвах, но все си мислех, че е нещо моментно. Уви,грешката е моя,  подциних фактите и поведението му в определени ситуации.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 259


Той те обижда, държи се с теб все едно си му домашното животинче и ти търпиш?
Не разбирам защо... наистина.... има толкова много свестни мъже, които ценят и уважават
жените си  Tired

Но да ти отговоря - чувството за малоценност не се лекува...

# 4
  • София
  • Мнения: 7 998
Хората с чувство за малоценност обикновено си търсят патеричка, за да продължат напред. В случая ти изпълняваш ролята на патерица за разклатеното самочувствие на съпруга ти.
Не зная какво да те посъветвам, всичко зависи от твоето търпение, любов, отношение към връзката и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 934
...Той ти насажда вина , която би трябвало да е негова! ...

Че то един комплексар само това може да прави. Иначе как ще си избие комплексите ?

# 6
  • Мнения: 2 011
Платана , ти не си  малоценна жена , ти си търпелива послушница! Stop
Я се осъзнай - пробвала ли си да му провалиш негов празник? Или пак си се старала всичко да е перфектно и той да е  доволен? -  той съответно да НЕ Е ДОВОЛЕН????
След като усилията ти са напразни и виждаш , че ти си ощетената страна , кое те плаши повече :
1. Да останеш сама с детето
2. Да останеш със съпруга  си за да  видиш колко още ще издържат нервите ти
Помисли си добре колко срок би си дала за да установиш на къде точно отиват нещата и да решиш!  Peace
На мен второто ми  е най-страшно ..... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 473
Смятам, че той се чувства недооценен, непризнат и неодобрен от теб. Мъжът има нужда от подкрепа, одобрение, възхищение от собствената си съпруга. Когато демонстрираш колко си нещастна, той смята, че вината е негова. Надявам се не си от жените, които непрекъснато демонстрират на мъжете си колко са по-умни, по-способни, по-оправни от тях. Няма как мъж на такава жена да я обича, да прави секс с нея и да се чувства значим, защото това е начина да го смачкаш тотално. Трябва ти да му даваш самочувствие, да го хвалиш, когато е направил нещо хубаво, да му казваш колко е добър в работата си, колко добре се справя с различни неща. Това ти го казвам от опит, моя мъж, когато се оженихме беше смачкан и потъпкан от собствените си родители, които са му насаждали 30 години, че от него не става глава на семейство, че без тях той е за никъде. Много бързо обаче аз им доказах обратното и сега се радвам на успял мъж, уверен в себе си, щастлив повече от всякога. Не, че не помрънквам и аз от време на време за нещо, но то не касае личните му качества и одобрението ми към него. Понякога нещата са много по-сложни и има нужда от търпение, раздялата не е единственото решение на проблемите.

# 8
  • Мнения: 2 448
Подкрепям думите на Tristan77 .
Освен това и аз съм имала много рождени дни през годините, когато се е случвало съпругът ми да не е на кеф, дори да има много проблеми, да е почти в депресия, но не съм му позволила да ми провали празник, който е лично мой. Имам си приятели, които държат на мен и съм празнувала с тях, ако той не е бил в настроение да ми сподели празника. Не може да ми мръдне настроението , ако аз не се поддам.
Дори тази година само преди седмица ми беше РД и се получи точно така. Покрай кризата му се забавиха някои сделки и само нерви троши в работата, ама точно в този ден, с топ не можа да ме мръдне. Празнувах си с приятни хора и получих прекрасни подаръци. Пък, който иска да се киселее в къщи.
Почерпих си и детенцето и празника беше супер за мен.  Grinning

# 9
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Смятам, че той се чувства недооценен, непризнат и неодобрен от теб. Мъжът има нужда от подкрепа, одобрение, възхищение от собствената си съпруга. Когато демонстрираш колко си нещастна, той смята, че вината е негова. Надявам се не си от жените, които непрекъснато демонстрират на мъжете си колко са по-умни, по-способни, по-оправни от тях. Няма как мъж на такава жена да я обича, да прави секс с нея и да се чувства значим, защото това е начина да го смачкаш тотално. Трябва ти да му даваш самочувствие, да го хвалиш, когато е направил нещо хубаво, да му казваш колко е добър в работата си, колко добре се справя с различни неща. Това ти го казвам от опит, моя мъж, когато се оженихме беше смачкан и потъпкан от собствените си родители, които са му насаждали 30 години, че от него не става глава на семейство, че без тях той е за никъде. Много бързо обаче аз им доказах обратното и сега се радвам на успял мъж, уверен в себе си, щастлив повече от всякога. Не, че не помрънквам и аз от време на време за нещо, но то не касае личните му качества и одобрението ми към него. Понякога нещата са много по-сложни и има нужда от търпение, раздялата не е единственото решение на проблемите.

Що за глупост е това??? Значи дайте жената да се смачка съвсем само и само да може да гали с перце комплексирания си мъж и той да се  чувства хепи ли?

# 10
  • Мнения: 2 448

Що за глупост е това??? Значи дайте жената да се смачка съвсем само и само да може да гали с перце комплексирания си мъж и той да се  чувства хепи ли?

Ако го обича , да! Ако не го обича , а просто иска да се състезава с него и да се доказва, може да си го тъпче колкото си ще. След като си се влюбил в някой и разбереш, че има някакъв проблем или комплекс , съвсем нормално е, ако си по силен да имаш желание да му помогнеш да се справи.

# 11
  • Мнения: 617
Смятам, че той се чувства недооценен, непризнат и неодобрен от теб. Мъжът има нужда от подкрепа, одобрение, възхищение от собствената си съпруга. Когато демонстрираш колко си нещастна, той смята, че вината е негова. Надявам се не си от жените, които непрекъснато демонстрират на мъжете си колко са по-умни, по-способни, по-оправни от тях. Няма как мъж на такава жена да я обича, да прави секс с нея и да се чувства значим, защото това е начина да го смачкаш тотално. Трябва ти да му даваш самочувствие, да го хвалиш, когато е направил нещо хубаво, да му казваш колко е добър в работата си, колко добре се справя с различни неща. Това ти го казвам от опит, моя мъж, когато се оженихме беше смачкан и потъпкан от собствените си родители, които са му насаждали 30 години, че от него не става глава на семейство, че без тях той е за никъде. Много бързо обаче аз им доказах обратното и сега се радвам на успял мъж, уверен в себе си, щастлив повече от всякога. Не, че не помрънквам и аз от време на време за нещо, но то не касае личните му качества и одобрението ми към него. Понякога нещата са много по-сложни и има нужда от търпение, раздялата не е единственото решение на проблемите.
ЕГАТИ МЕКОТЕЛОТО.А къде отиде силният пол?Такива трябва да ги носят по 12 месеца....недооценени, непризнати, неодобрени....недоносени!

# 12
  • Мнения: 924
Следващия рожден ден го прекарай без него Peace

# 13
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
...........ЕГАТИ МЕКОТЕЛОТО.А къде отиде силният пол?Такива трябва да ги носят по 12 месеца....недооценени, непризнати, неодобрени....недоносени!

Силния пол е мит вече  Wink Това отдавна се знае.


Що за глупост е това??? Значи дайте жената да се смачка съвсем само и само да може да гали с перце комплексирания си мъж и той да се  чувства хепи ли?

Ако го обича , да! Ако не го обича , а просто иска да се състезава с него и да се доказва, може да си го тъпче колкото си ще. След като си се влюбил в някой и разбереш, че има някакъв проблем или комплекс , съвсем нормално е, ако си по силен да имаш желание да му помогнеш да се справи.

pasinet съгласна съм с това което си написала,но...никъде в думите на авторката не е написано, че става въпрос за състезание тип "Кой е по- по-най". В думите на авторката се вижда мъж, който съзнателно или не прави всичко възможно да направи жената до себе си нещастна. И разбира се, че един мъж има нужда от подкрепата, одобрението и възхищението на собствената си съпруга. Но също така е вярно, че и една жена има нужда от същото такова нещо! Защо тогава тя трябва на всяка цена да го дава без да получава насреща си нищо и то само и единствено за сметка на собственото си самоуважение?

# 14
  • Мнения: 2 448
Разбира се, че е така, но понякога по силният понася повече, поне да пробва дали може да се оправят нещата.
Тук доста често напоследък все такива теми от млади семейства, още децата им бебета, а те мислят за раздяла и изказват някаква супер непоносимост към човека, който са избрали за баща на детето все пак. За това казвам, че поне заради детето да се направят опити, да не се бърза с раздялата, защото това е най лесно. Не може да виждаш някой толкова непоносим и да се ожениш за него, все нещо хубаво си видял, нали? Защо изчезва, защо сега не го вижда? Такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт