Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 23

  • 10 017
  • 289
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Еп. 22

Опитът и ежедневието при т.нар. дълго кърмене (над годинката) са малко по-различни и специфични от обичайните въпроси, които вълнуват майките при кърмене в първите месеци или по време на захранването. Тъй като не виждам нужда да има специален под-под-форум за продължителното кърмене, това е мястото за обсъждане на тези въпроси.

Да не се бърка с чат и спам, нито с отчетна тема!   Peace

Тук се обсъждат различни по-тясно насочени въпроси за кърменето над годинка, практика и опит, не броим поименно мерки и теглилки   Grinning

# 1
  • Мнения: 3 869
Следя ви, за да събирам опит, понеже при нас кърменето над годинка е не само желателно, а просто наложително.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 381
А сега чувам че кърменето след годинка е наложително  Simple Smile , ми така трябва да се пропагандира кви са тези епитети: желателно, добре е, ако прецените, яяя трябва да ги кърмите тези деца и толкоз  Laughing
А за позата вече сме само легнали, щото знае че кърменето е за заспиване, не че не хитрува и постоянно не ма дърпа към стаята си уж да се приспиваме  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 967
В миналата тема някой питаше за Родожил. Аз също го пия периодично. Всъщност два пъти досега през около 8 месеца. Първия път изобщо не кърмих малката. 10 дни. Беше ужасно, за мен. Тя го прие доста добре. Беше на годинка и два месеца. Тогава махнахме нощното кърмене. Тя спеше с таткото по обясними причини и той заяви, че втори път нямало да отбива! Joy След това си продължихме кърменето, но само през деня. Втория път - след консултации и тук във форума - за себе си взех решението, че няма да спирам кърменето. Аз обаче кърмя сутрин и вечер само. Та тогава спрях сутрешното и кърмих само вечер. Щом спрях антибиотика продължих пак да кърмя сутрин и вечер.  Скоро пак ще трябва да го пия и се чудя дали този път да не я отбия.

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 11:47 от Betty L.

# 4
  • Мнения: 3 869
Малко обяснение защо при нас е наложително:
Аз не ям млечни изключително ограничено, пр. мляко - изобщо. Детето нямам намерение да приучвам към пр. мляко изобщо, затова е много важно да може да се кърмими поне до 3 г., за да си получава детето каквото му е необходимо от кърмата, както изначално си е заложено в човешката ни биология (лично мнение, не го налагам  Peace)

# 5
  • Мнения: 482
В миналата тема някой питаше за Родожил. Аз също го пия периодично. Всъщност два пъти досега през около 8 месеца. Първия път изобщо не кърмих малката. 10 дни. Беше ужасно, за мен. Тя го прие доста добре. Беше на годинка и два месеца. Тогава махнахме нощното кърмене. Тя спеше с таткото по обясними причини и той заяви, че втори път нямало да отбива! Joy След това си продължихме кърменето, но само през деня. Втория път - след консултации и тук във форума - за себе си взех решението, че няма да спирам кърменето. Аз обаче кърмя сутрин и вечер само. Та тогава спрях сутрешното и кърмих само вечер. Щом спрях антибиотика продължих пак да кърмя сутрин и вечер.  Скоро пак ще трябва да го пия и се чудя дали този път да не я отбия.


Обаче мен ме е страх да пия каквито и да било лекарства, за които няма данни или има категорично предупреждение за периода на кърмене. Не ми се рискува. Освен това, детето ни е на година и седем месеца около 15 кг и мисля, че и за нея ще е добре да и почива стомахчето и да поспре с качването на излишни килограми, защото и тежат. Пък и две години кърмене не са никак малко. Само искам ненасилствено да спрем с кърменето, но нямам идея как ще стане.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 603
Относно позите на кърмене на голямо кърмаче - честно да си кажа и на челна стойка да я сложа хич няма да и пука.Малко ще се похили и ще засуче без проблем. В последно време се кърмим  основно така - аз легнала по гръб,а тя ходи по мен ту за едната , ту за другата. Гледам да и дам да суче след като си облека нощницата. Снощи докато се обличам и ми вика " мамо моля те лягай гола, че да гушкам и двете хубаво  Simple Smile" И още един сложен въпрос имах тези дни " мамо ти защо един път  не ми даваш?"т.е. тя си иска през деня пък аз не и давам.Обясних и аз,но май отговора ми изобщо не я задоволи.

# 7
  • Мнения: 381
Обясних и аз,но май отговора ми изобщо не я задоволи.
Mr. Green ми на който както му отърва да ти кажа, аз по едно време нали щях да я отбия и и обяснявах че е голяма вече и т.н. и сякаш се заслуша за определено време ма сега като гледам е забравила приказките пак си ме дърпа настоятелно  Crazy
Meg! това съм го чувала, че на деца до 3 години не е желателно да се дава прясно мляко, ние сме пили прясно мляко, но няколко пъти всички на всичко не знам обаче дали е същия въпрос с киселото мляко мисля че то е необходимо на подрастващите всеки си има мнение де.

# 8
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
fata morgana, не знам дали им мирише на мляко. аз като изляза от банята и малкият се случи да ме види без сутиен веднага тръгва към заветните "милки" Simple Smile за минута-две. може би като ги види и се сеща, че са си негови, знам ли...

а позите са най-различни, зависи от неговото настроение предимно.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 690
В тази връзка - ние бяхме на море 10 дни, там бях на денонощно поискване, особено на плажа, само като ме погледнеше по бански и засияваше, къде такъв достъп до циците иначе.Grinning. От толкова кърмене започнах пак да чувствам как ми тръгва млякото - усещане, което отдавна бях загубила.
Между другото, за пореден път се зарадвах, че не съм отбила - хвана някакъв вирус с разстройство, но го изкара сравнително леко - според мен заради кърменето. Като се върнах, моята педиатърка й предписа био-гайя, после се ядосах, че накарах мъжа ми да го купи - доста скъпо, а се оказа, че положителното в него е нещо, което го има и в кърмата - е, за какво ми е тогава. А педиатърката ми знае, че още кърмя, и ме подкрепя, не ми е ясно защо ми го изписа:?.

# 10
  • Мнения: 2 022
Абе, мамчета, да ви питам нещо.
Кърмя, откакто родих, т.е. вече 1 г. и 3 месеца. Оттогава вечно нося сутиен, дори и нощем, с подложки за изтичащата кърма в него. Вече не тече чак толкова, но все си прокапва по малко. Проблемът е, че не обичам да нося сутиен , особено в тези жеги. Опитвах с разни потничета, тип бюстие, но пък те още повече ми топлят. И вие ли се "мъчите" така? Имате ли някакви идеи за решение на проблема? Може би, някаква по-стегната блузка, на която отвътре да залепя подложките?  newsm78

И още нещо: имаше един период, в който бяхме ограничили кърменето до три пъти на ден - сутрин, вечер и за заспиване на обяд. Но откакто преди около 2 месеца започнаха да й никнат по-начесто зъбки (вече има 11, а на 1 г. бяха 2), непрекъснато си иска да суче, тича след мен, дърпа ме и ми бърка в блузата. Прави го почти през половин-един час. Давам й, че иначе настава неистов рев. Дали греша?

За позите за кърмене: Поли може да суче от всяко положение, дори вечер, докато я приспивам, тя се върти като кебапче на скара и си вири крачетата нагоре.
  ooooh!

# 11
  • Мнения: 425
За позите за кърмене-Мартин може да суче от всяка позиция-по едно време ме издебваше като седна на дивана,той идваше застава на колене ,а понякое време започваше и да си подхвърля дупето и всичко това без да изпуска цицата от уста JoyИ ние бяхме на море за няколко дена-мале,той пощуря като ме видя по бански-веднага реши,че не бива да изпуска сгодата и беше като залепен за мен Laughing
Пролетната фея и Мартин е от няколко дни така като твоята щерка иска да цока буквално през половин час и по никакъв начин не мога да го отклоня-днес  плака със сълзи,когато се опитах да му откажа-така че си му давам,не знам и аз правилно ли постъпвам,ама според мен по-нередно е да го оставя да реве,при положение,че решението е толкова просто.
Иначе аз спонтано течение от гърдите не съм имала,така че идея нямам за твоя проблем.

# 12
  • Мнения: 3 638
Хоп и аз в новата темичка  Simple Smile

fata morgana, не знам дали им мирише на мляко. аз като изляза от банята и малкият се случи да ме види без сутиен веднага тръгва към заветните "милки" Simple Smile за минута-две. може би като ги види и се сеща, че са си негови, знам ли...

Хи-хи, моите като ме видят гола и веднага започват да викат "мляко, мляко" и на сутиена са дали това име, едната много обича да се кичи с него  Grinning Иначе нямат развито чувство за собственост, даже се викат една друга като ги кърмя и след известно време си разменят гърдите. Това само напоследък, нещо са на вълна да си менкат всичко.

Пролетната Фея
, за спането ползвам ластични бюстиета, имам и памучни. Сутиен нощем не търпя, в началото и денем не понасях. Иначе сега вече без подплънки, че от отдавна не са ми текли гърдите  Flutter

Meg!
, и моята теория се доближава малко до твоята, но в чисто финансов аспект - защо да купувам мляко като мога да го произвеждам  :mrgreen Иначе аз давам кисело мляко и даже си имам моя теория, че заради него българите имаме добро храносмилане  Wink Мъжът ми е италианец и там всеки втори се оплаква, че от това му тежало на стомаха, онова пък не можел да го храносмила  ooooh! На мен пък нищо не ми се опъва  Crazy Всъщност сега като пиша тези редове кърмата сигурно е със същото действие, защото в нея се съдържат бактерии от чревната флора на майката. Но пък моите обожават кисело мляко и си им давам.




# 13
  • Мнения: 146
Аз пък от доста време варя елдата с прясно мляко от крава - дали не греша? Толкова ли е вредно?
То не че има много краве мляко в тези кутии в супермаркета де!  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 4 242
Бу как се грижиш за нас само   bouquet
Феичке давай спокойно, период е някакъв, я зъби я жеги, я друго, но ще отмине от самосебе си. Моя опит сочи че колкото повече ограничавам, толкова повече се настървява или наваксва нощем (твърде нежелателно  Tired). За въртенето все едно Емма описваш, по един час се приспива, ту на тази цица, ту на другата, пак на тази оффф, дърпа, щипе, гали, мачка... А кака и, кака и беше песен, заспиваше на гърда за точно 3 минути.
Прясното мляко не е вредно, просто освен че е  силен алерген, е и тежка храна, трудносмилаемо е особено за бебешки стомахчета.

Общи условия

Активация на акаунт