Моля дайте ми рецепта с течна сметана за готвене

  • 12 340
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 379
Онзи ден правих пиле с гъби в сметанов сос за РД на мъжа ми и понеже нямаше по-малка развасофка сметана купих от 1л и сега половината ми остана, а не ми се иска да я изхвърлям. Така че моля дайте идеи за оползотворяването й. Praynig

# 1
# 2
  • Мнения: 379
може, може  chef

# 3
  • Мнения: X
Всякакви крем-супи с добавка от сметана стават по-богати и с по-нежен вкус.
Иначе ето предложение и от мен...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267142.msg6515613#msg6515613

# 4
  • Финландия
  • Мнения: 169
Една финландска рецепта- много лесна и вкусна

    3-3 средноголеми глави лук
     200 грама шунка (ама става и с друг пресен салам)
     1 кг картофи
     смлян  бял пипер
      около 350 гр сметана за готвене
      сол на вкус.
 
   Запържвам леко лyка в няколко лъжици олио.
 Обелвам картофите и ги нарязвам на дълги тънки клечици (стават и нарязни на тънки кръгчета)
  В тавичка (размера, дето го ползвам 35/25), намазана с олио редя ред картофи, наръсвам с малко от лъка и малко нарязана на ситно шунка. После пак ред картофи, лук и шунка. Завършвам с картофи. Отгоре заливам със сметаната и наръсвам с пипера (сметаната да покрие картофите). Сол слагам едва на края на печенето, че шунката понякога е много солена, а ние не ядем солено). Пека на 200 градуса във фурната, докато отгоре не стане златиста коричка и картофите попият сметаната (около 45мин-1h) Тавичката не я редя догоре (да остане 2-3 пръста разстояние до ръбчето, защото в един момент започва да образува мехури, които преливат от тавичката и цапат печката)

# 5
  • Мнения: 379
рецептите са великолепни - запазвам си ги всичките и ще ги пробвам непременно.  chef

# 6
  • Мнения: 594
Аз си правя спагети (в моя случай макарони, че са ми по-лесни за ядене) карбонара .  Peace

# 7
  • Мнения: 641
От мен едно предложение за десерт – Пана кота. Много вкусно, бързо и лесно за приготвяне

# 8
  • Мнения: 402
Аз мога да ти предложа една паста със сосче от шунка и течна сметана.Много вкусна,една от любимите на синчето ми.

Ирра,на спагети карбонара не се слага сметана-това е почуждоземскивариант на оригиналналната рецепта,за съжаление яла съм го и в Германия и е мн.различно от истинската карбонара.

# 9
  • Мнения: 379
Аз мога да ти предложа една паста със сосче от шунка и течна сметана.Много вкусна,една от любимите на синчето ми.

Ирра,на спагети карбонара не се слага сметана-това е почуждоземскивариант на оригиналналната рецепта,за съжаление яла съм го и в Германия и е мн.различно от истинската карбонара.

може,може...

# 10
  • Финландия
  • Мнения: 169
И още една идейка от тукашните ширини-

 Кюфтенца със сметанов сос

   Омесваш половин килограм кайма (смес телешко и свинско) с едно яйце, накисната и изстискана от водата филия бял хлаб, нарязана на много ситно глава лук, 3-4 лъжици кисело мляко, 3-4 лъжици сметана за готвене, малко смлян черен пипер и сол на вкус. (забележи, че няма други подправки). Правиш малки, колкото орех кюфтенца. Изпържваш в загрята мазнина. Като ги изпържиш- прецеждаш мазнината. Слагаш в дълбок тиган около 50 грама от прецедената мазнина, прибавяш 2 лъжици брашно. Бъркаш енергично, докато брашното леко покафенее. Заливаш с 250-300 грама сметана за готвене и бъркаш, докато заври (да стане гъсто като боза). Посоляваш на вкус и  наръсваш с малко смлян чер пипер. Връщаш в соса изпързените кюфтенца и вариш още 1-2 минутки Сервираш с варени картофи и задушени зеленчуци (много вървят задушени моркови, или задушен зелен фасул)

   И друга идейка- сметаната за готвене може да замрази във фризера.

# 11
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз мога да ти предложа една паста със сосче от шунка и течна сметана.Много вкусна,една от любимите на синчето ми.

Ирра,на спагети карбонара не се слага сметана-това е почуждоземскивариант на оригиналналната рецепта,за съжаление яла съм го и в Германия и е мн.различно от истинската карбонара.

Вярно е че не слага сметана в оригиналните карабонара, ама ние така си ги правим Peace

Последна редакция: пт, 03 юли 2009, 16:38 от Lindita

# 12
  • Мнения: 655
картофи на фурна с гъби и сметана,може и някакъв колбас  Peace

# 13
  • Мнения: 769
И още една идейка от тукашните ширини-

 Кюфтенца със сметанов сос   


 #Crazy .....божкеее.....без да знам съм направила  кюфтенца от вашите ширини.Колко е малък света hahaha hahaha hahaha

# 14
  • Мнения: 1 236
Фондю с тоблерон и плодове

1 тоблерон се разтапя на водна баня. Добавя се чаша сметана. Правят се шишчета от резени банан, ягоди, круши. Топят се шишчетата в шоколадово-сметановата смес и се консумират веднага  Grinning С такава смес също поливам сервиран кроасан или дори млечна баница. Ммммм  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт