Германска нова медицина - 4 част

  • 75 581
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 065
 Laughing Извинявай, .:.Stef.:., но първата ми реакция беше да се разсмея. Да, при нас не е приложимо.
Това за кашлицата го прочетох, но реших че не се отнася за нашия случай. Сега като помислих малко обаче се чудя дали продължителната кашлица, която имах наскоро не е от това. Засърбя ме гърлото, заболя ме, до края на деня вече усещах дращене точно под гръдната кост от горния край. На следващия ден започнах да кашлям сухо, влажно, по някое време пак сухо и така на приливи и отливи повече от две седмици. Гледах да не и обръщам много внимание. Не мога да преценя кога точно се случи, но като започнаха оркестрантските дандании и на втората седмица видях че са само почивните дни, а не всяка вечер като миналото лято, може би съм се успокоила по някакъв начин, че поне няма да е ежедневен тормоза. Това ми хрумна сега като причина за кашлицата.
Amitola, благодаря за съвета  Simple Smile.

# 31
  • Мнения: 936
И един въпрос, малко офф... Може ли линк към сайта да се сложи в подписа например?
По принцип в подписа не могат да се слагат сайтове. Има си в профила web site и там може да ги сложиш. Както виждам ти нямаш подпис, така че ще се виждат долу профил, www , ЛС.
Но ако питаш за нашия сайт (българския ГНМ), изчакай да стане, че още е много първичен.

# 32
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Какво може да предизвика разстройство при 5 месечно бебе, което е само на кърма?

# 33
  • Португалия
  • Мнения: 4 077
Какво може да предизвика разстройство при 5 месечно бебе, което е само на кърма?


а , майката с разстройство ли е?

# 34
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Какво може да предизвика разстройство при 5 месечно бебе, което е само на кърма?


а , майката с разстройство ли е?

Не е.

# 35
  • Мнения: 4 150
Стеф,как е поврьщането?

Калпазанче

майката може да е яла нещо,което детето не понася. Peace

# 36
  • Мнения: 9 095
Крис - всичко стана както ти каза Blush Hug

# 37
  • Мнения: 3 869
  bouquet на всички за труда ви  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 60
искам да попитам нещо за развалянето на зъбите при малко дете. синът ми е почти на 3 години, все още го кърмя и има 4 счупени зъба, един от които изронен до венеца, и 2 кариеса. преди 2 седмици му се появи и гнойна торбичка над един от счупените зъби(над изронения), която се спука сама. освен това има и т.нар. "обратна захапка"
обиколихме 5 зъболекаря досега и всички са на мнение, 4е кърменето е при4ината за това състояние на зъбите и вси4ките предлагат да се запо4нат зъболекарски процедури-по4иствания, пломби и така нататък... Sad
днес ходихме при поредния зъболекар, който каза да запо4нем да заделяме пари за ле4ение със скоби за захапката (т.като самият той с това се занимава предимно) и също така да го доведем за по4истване и лекарство за изронения зъб

оба4е...изрових си пак превода за ГНМ и зъбите и се замислих дали пък не е от конфликт? какво ли е преживяло детето 4е да реагира така? опитвам се да си спомня дали няма нещо определено на което да е реагирало тежко и след като се е решило да са се развалили зъбите?

как бих могла да му помогна, къде да търся причината? да склоня ли за ле4ение, въпреки, 4е хи4 не ми се иска, или да го оставя без да го водя пове4е на зъболекар? то доста ве4е се травмира и само като види кабинет започва да пла4е...

# 39
  • Мнения: 405
Някой да знае от къде мога да си поръ4ам "Vermächtnis einer Neuen Medizin"  не на старо?

# 40
  • Мнения: 9 095
Каси, мисля, че кърменето в случая няма ролям това са остарели разбирания - лекарите казват, че и кърменето на бебе може да доведе до кариеси Whistling
В статията за зъбите не пише ли за какъв конфликт става въпрос...?

# 41
  • Мнения: 4 150
Конфликтите са на "искам да захапя" ,за предните зьби.
Ние не травмираме децата сьс зьболекари преди 6 год. вьзраст.Мое мнение.

Лолита,книгата я има на старо в амазон,някои са почти като нови.Няма ново издание,но се готви да излезе.Кога,не знам.
Ако я нямаш и на старо вьрши работа.Защото скоро няма да я има и на старо Wink

# 42
  • Мнения: 3 869
Ние не травмираме децата сьс зьболекари преди 6 год. вьзраст.Мое мнение.

Крис, би ли споделил повече. Защо не преди 6 г.? Заради смяната на зъбите горе-долу тогава? Или за възможността да се обясни по-добре на детето и то да приеме прегледа като нещо нормално?

Гледам как дечица на гоинка и малко пищят като видат лекар и кабинет в поликлиниката - явно вече са мнго травмирани от всичко, което им е правено там  Sad А майките им се пробват да ги успокоят, като им казват "Ама, не, не, сега няма да слагаме ваксина!"  Sick

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 12:33 от Meg!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
За зъбите: дъщеря ми има кариеси почти на всички зъби, хомеопатичката го тълкува като: " стаен гняв, обида...", а за предните зъби "искам да захапя, ама не мога..."

Четох и аз статията за зъбите, но не виждам как мога да й помогна...
Не смея да ги оставя така, ходим при много добра и внимателна зъболекарка, която преценява, кои от зъбите се нуждаят от незабавно лечение и кои може да изчакат, примерно да ги смени...Работи внимателно и не травмира детето.  Peace

Повече ме притеснява, че и на някои от постоянните зъби има кариеси...

# 44
  • Мнения: 4 370
Темата става все по хубава и добре оформена! Благодаря ви за труда!

Общи условия

Активация на акаунт