ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 8

  • 84 820
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 236
С риск да стана малко нахален, но и тук ще помоля за съвет относно семена от хубав сорт чери доматки.  Praynig

хубави сортове, коита аз знам са:

Sweet Million
Cherry Belle
Turbo Conchita
 Simple Smile

# 691
  • Мнения: 17
хехе объркала съм...2009... Днес ще пътувам към Балчик  и ще си снимам снежната градинка...не ми се мисли на какво прилича

# 692
  • Варна
  • Мнения: 485
Имам градина, която от тази пролет започвам да развивам. Така че написаното тук ще ми е полезно. Зсега съм засадила само лалета и зюмбюли, които чакам да видя разцъфнали с нетърпение.

# 693
Че те стават червени именно на Коледа, затова е и името им Rolling Eyes
Мои колежки дълги години отглеждаха коледни звезди на северния прозорец, на перваза върху парното. Бяха малко капризни към поливането, това си спомням. Но сега с тези холандски сортове не зная дали оцеляват Confused
 WinkТочно де,точно-като мине Коледа и като окапят листата/ако не окапят,докато се прибера вкъщи/просто ги изхвърлям.Гледах една 2 и 1/2 години,стана дъъъъълъг прът ,но така и не цъфна повече...

# 694
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
  bouquet Привет!

# 695
  • Варна
  • Мнения: 485
Ох, днес влязохме в магазин за сортови семена. Бях неудържима, но и мъжът ми не падна по-долу. Ето какво си купих:
Астра , Циния , Флокс ,
Далия , Кълдъръмче , Газания , Маргаритка
Следващата сезмица почвам да си правя разсади. Ако някой има ценни съвети и напътствия за отглеждането на някое от тези цветя, ще му бъда благодарна да сподели опита си.
Опитвам се да намеря в интернет качествени статии за рози, но нищо ... Явно ще чакам да пуснат корени по магазините, че да садим. Поне мъжът ми разправя, че неможело сме сами да си отгледаме коренче..?

# 696
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Розите не са скъпи, между 2,50 и 4лв са, при това гарантирам, че се хващат, ние сме засадили такива поне двайсетина./повечето купени от Бриколаж/
За разсад не мога да давам съвети, аз миналата година не се справих Sad
Да ви питам - сега като са ми полегнали храстите и иглолистните дръвчета от снега, дали пролетта ще се изправят като преди или трябва да ги вързвам? Rolling Eyes

# 697
  • Мнения: 803
Люб, отърсвах от снега всичко, за да не поляга.
Мисля да те посъветвам, като поотпусне, да ги вържеш до април-май.

# 698
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Дедо , и аз си мислех за вързване, май няма да мина без това. За отърсването ясно, но не сме там Confused Имам едни хвойни, като колони, разделили са се на три и виснали. Кипариса ми наклонен, клоните на храстите висят.... Confused

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 115
И аз така мисля,че трябва да ги вържеш,като се запролети.Моите борчета и те са дали жертви-има счупени клони,но не съм ходила да ги видя  Confused жасмина ми май е зле и той,бях го зазимила но кучето  #Cussing out
Разсади за сега съм в начална фаза-сях сакъзчета,аубриета,вербени,лагерстремии,и още неща които не са поникнали
Нямам търпение да се запролети Flutter

# 700
  • Мнения: 377
Emmilly - газанията , флокса  и калдаръмчетата не им правя разсад а ги наръсвам направо. Wink Wink 
На астрите и циниите правя , но е много рано още ( поне за мен). Това на което си писала маргаритки не е  ли парички , ако е така мисля че те наесен се сееха защото пролетта цъфтят. Peace
Розите не са скъпи както ти е казала Любознателна и  се хващат и цъфтят още първата година. Може и от клонче но се хващат по трудно и им трябва време да цъфнат (няма да е в същата година на саденето) Peace
Ljuboznatelna  - и моя кипарис е виснал , но като че ли започна да се изправя. А розите ми са в ужасно състояние от снеговете  Cry

# 701
  • Мнения: 363
Във балсама натхерцен на д-р Тайс има семена на вечерна роза. Въпроса ми е как да ги посадя, че упътването е на немски, пък аз не разбирам този език.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 485
Emmilly - газанията , флокса  и калдаръмчетата не им правя разсад а ги наръсвам направо. Wink Wink 
Благодаря за съвета. Не смятам да се главоболя с тях тогава, но много ми се иска вече да правя нещо.Ще си разсаждам циниите и астрите. Към края на февруари - началото на март, добре ли е?

Това на което си писала маргаритки не е  ли парички , ако е така мисля че те наесен се сееха защото пролетта цъфтят. Peace
Не знам. На пакетчето пише БЕЛИС - Маргаритки.

Благодаря на всички за отговорите за розите. Ще чакам да пуснат по магазините и ще купувам без да се безпокоя.[/color]

# 703
  • Мнения: 377
Emmilly - Астрите и циниите ги сея направо в земята края на април , началото на май под найлон  ( разсад) . После ги разсаждам. Wink  В саксии не съм им правила разсад досега , не мога да кажа. Peace

# 704
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 190
Във балсама натхерцен на д-р Тайс има семена на вечерна роза. Въпроса ми е как да ги посадя, че упътването е на немски, пък аз не разбирам този език.

малко инфо  Blush http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=11&t=2648 има тук
снимка (пак от мацките там)


в двора на съседа има. нямам наблюдения да полага кой знае какви грижи за тях  Hug

а тук намерих информация за семената, които идват с балсама
 
Цитат
Вечерна роза у дома
Описание на кампанията:
Купете Нахткерцен балсам и вземете своята вечерна роза (Нахткерце).

Получавате опаковка семена от Нахткерце и гранулат, в който да засадите семената.

Инструкции за засаждане и отглеждане на вечерната роза:

Гранулатът от глина играе ролята на резервоар за вода и предоставя необходимите за растежа хранителни вещества. Извадете памучната вложка и налейте вода до горния ръб на гранулата. Върнете обратно памучната вложка и я намокрете. След това разпределете семената върху нея. Поставете прозрачно фолио върху съда.
Внимание: Вечерната роза се нуждае от светлина, за да покълне. След 2 до 3 седмици ще покълнат първите растения.
Наблюдавайте ежедневно Вашата вечерна роза и поддържайте памучната вложка влажна.
Растенията трябва да бъдат изкоренени и засадени в пръст, когато се появи втората двойка листенца.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт