Да се научим да работим с Excel

  • 127 219
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 779
Някой знае ли как да сложа бързо и лесно знак $ на 4000 клетки така че да станат абсолютни?

# 721
  • Мнения: 805
Адресите могат да станат абсолютни, не клетките.... или аз не те разбирам...

Ако си във формула - натискаш F4

# 722
  • Мнения: 779
Адресите могат да станат абсолютни, не клетките.... или аз не те разбирам...

Ако си във формула - натискаш F4

Да, адресите съм имала в предвид. Само че как да го направя на 4000 клетки без да трябва да влизам във всяка една поотделно?

# 723
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Адресите могат да станат абсолютни, не клетките.... или аз не те разбирам...

Ако си във формула - натискаш F4

Да, адресите съм имала в предвид. Само че как да го направя на 4000 клетки без да трябва да влизам във всяка една поотделно?

Тези клетки едни и същи формули ли имат? Защото ако е така, може да се направи формулата с абсолютни адреси в първата и да се копират. Но това е очевидно, сигурно имаш нещо друго предвид...

# 724
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 755
Имам 2 колони с дати. Втората дата е по- късна, но понякога съвпада с първата. Искам да избера само тези редове, в които Дата 2 е различна от Дата 1 и е до определена точна дата.  Как да стане? С новия Ексел съм.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Имам 2 колони с дати. Втората дата е по- късна, но понякога съвпада с първата. Искам да избера само тези редове, в които Дата 2 е различна от Дата 1 и е до определена точна дата.  Как да стане? С новия Ексел съм.

Предполагам, че искаш да филтрираш редовете, така че да се виждат само тези, които отговарят на условието. Най-лесно това става с Advanced Filter.
1. Въвеждаш в клетка крайната дата - например в клетка А1.
2. Оформяш следната табличка в листа
Критерий
=AND(NOT(B3=A3);B3<=$A$1),
където B3 е клетката, в която е въведена първата дата от колона "Дата 2", а А3 е клетката,  която съдържа първата дата от колона "Дата 1".  В А1 е "определена точна дата". А1 задължително с абс.адрес, а А3 и В3 с относителен.
3. След това избираш произволна клетка от таблицата с датите. Избираш Data-Sort&Filter-Advanced, там указваш:
 - Filter the list in place
-List range - би трябвало автоматично да е избрана цялата таблица с датите. Ако не става, сигурно таблицата с датите не е оформена като списък (за да е списък трябва: да няма празни редове, имена на колони - в първи ред, около таблицата да има празни клетки)
-Criteria range - тук се маркира таблицата с критерия (вж точка 2), маркират се и двата реда, не само този с формулата.
Натискаш OK и готово.


Има и друг начин, но трябва да се направи допълнителна колона. В нея въвеждаш формулата за критерия =AND(NOT(B3=A3);B3<=$A$1) и след това с Auto Filter филтрираш таблицата.

# 726
  • Мнения: 2 018
Какво си направих на ексела, че във всички таблици наименованията на клетките ми са вече с RC  Sad

# 727
  • Варна
  • Мнения: 3 246
Избираш бутончето горе вляво (цветното), след това "Excel options", после "Formulas", вдясно "R1C1 reference style" не трябва да е маркирано

# 728
  • Мнения: X
Опитай - File / Options / Formulas / Working with formulas - махни отметката

# 729
  • Мнения: 2 018
Живи и здрави да сте, момичета!  newsm20
помислих, че всичко отиде по дяволите ooooh!

# 730
  • Мнения: 86
Хоп и аз тук Simple Smile Скоро ще започвам ексела и да не ви изгубя Simple Smile

# 731
  • Мнения: 62
 Здравейте! Записвам се и аз тук! Имам мераци да съм счетоводител и работата като такъв включва владеенето на Ексел  Confused, с който до сега сме се срещали много рядко.
 Всичко в темата е полезно и ще следя постовете ви  Hug

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Здравейте,

Ако някой знае как се пуска тема "Да се научим да работим с Excel - 2", с линк към тази, нека го направи, защото дебютът ми ще е излишен    bouquet

# 733
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Ok. Аз ще я пусна..

# 734

Общи условия

Активация на акаунт