Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 769
  • 321
  •   1
Отговори
# 270
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
няма кой знае колко проучвания по този въпрос, но малкото сравнителни показват, че няма никаква разлика в инфектирането на ваксинираните деца в зависимост от това дали са кърмени или АМ. вирусът на хепатит Б е с множествени начини на заразяване и категорично нивото на вирусния товар има значение. имайте предвид, че го има в значителни количества дори в слюнката!
колибка, трябва да видиш една репликация щом расте АЛАТ. бременността е достатъчен имуносупресор, възможно е да тласне вируса. това има значение.
проследявай си алата по-често.  Peace

# 271
  • Мнения: 8 585
няма кой знае колко проучвания по този въпрос, но малкото сравнителни показват, че няма никаква разлика в инфектирането на ваксинираните деца в зависимост от това дали са кърмени или АМ. вирусът на хепатит Б е с множествени начини на заразяване и категорично нивото на вирусния товар има значение. имайте предвид, че го има в значителни количества дори в слюнката!
колибка, трябва да видиш една репликация щом расте АЛАТ. бременността е достатъчен имуносупресор, възможно е да тласне вируса. това има значение.
проследявай си алата по-често.  Peace

Аз изрично Ви писах че по въпроса за кърменето мнението е мое. Изключително. И предложих също официалното становище по въпроса. Всеки може да избере как да процедира. И не натрапвам моето мнение като вярно. Само посочвам че, ако аз имах дете, щях така да постъпя.


Ами няма такъв "конкретен" случай, ако това става повод за Бг "патенти" по темата. Прави се това, което е общо прието. Видяхте ясно, кое е общо прието.
Третата доза на Хеп Б ваксината не се поставя преди навършени 6м възраст. Това е консенсус отдавна. И само за това бе въпросът, междувпрочем, що се отнася до ваксинацията. Не е въпрос на "репутация". Въпрос е на това ,кое е правилно да се прави. Има много и обширни проучвания защо третата доза Хеп Б ваксина НЕ трябва да се поставя преди навършена 6м възраст. Ако въпросната колежка има данни, оборващи даденото становище, може да ги изложи публично, и те да бъдат приети, ако имат тежест. Щом не са, има защо да не са приети, и не е въпрос на "репутация". Явно репутацията не е достатъчна, както се вижда, за да продължават водещите школи да правят същото по отношение 3-тата доза Хеп Б ваксината.

Цитат
"...трябва да видиш една репликация щом расте АЛАТ. бременността е достатъчен имуносупресор, възможно е да тласне вируса."
На къде да го "тласне"?

Това :

Цитат
"...но малкото сравнителни показват, че няма никаква разлика в инфектирането на ваксинираните деца в зависимост от това дали са кърмени или АМ."

Противоречи на това:

Цитат
"...имайте предвид, че го има в значителни количества дори в слюнката!"

По въпроса за кърменето, данните не са сигурни, и са много, много противоречиви. Базират се само на статистически обработки и на непряк резултат от ранната профилактика. Но имайте пред вид че отговорът към ваксината е МНОГО, МНОГО индивидуален.

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 22:05 от Birdie

# 272
  • Мнения: 11
Аз също имам доверие на д-р Анелия Цветанска и мисля да последвам съвета й. Само не мога да реша дали да повторя 3тата апликация ваксина на 6ти месец, подобно на това, което е описано в статията за деца с малко килограми. Моето е с нормални кг., но според мен д-р Цветанска има предвид и нивото на вирусно натоварване при майката преди да препоръча определена схема, изобщо нещата напрактика са по-сложни отколкото изглеждат и подобна препоръка има определени основания...
След раждането нивото на Алат-а ми се покачи, сега е почти 70, посъветваха ме да го проследявам 6 месеца и ако тенденцията продължава да потърся лекар. Вируса ми не беше много активен преди раждането, а нивата на чернодробните ензими - в норма, и преди и след бременностт, която пък понесох сравнително леко и без проблеми с черния дроб. Ако нивото на вируса се е покачило след раждането и на детето му е поставен само 1 флакон от имуноглобулина незнам дали няма риск от заразяване в периода на кърменето.


 По принцип докато кърмиш е нормално да ти са сменя нивото на Асат и Алат. След като спреш да кърмиш тогава тогава трябва да засечеш.

# 273
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
бърди, не искам да превъщаме темата, която някои намират за полезна в спор, но онова, което си цитирал не си противоречи. помисли преди да правиш заключения. не са свързани събития. наличието на вируса в кърмата е доказано, нали. това не прави кърмените бебета изложени на по-висок риск от тези на АМ ако са профилактирани.
освен това има публикации за бързите схеми за ваксинации.

Цитат
На къде да го "тласне"?
flare бърди.  Peace все пак в условия на имунопрофилактика хепатит Б инфекцията си остава по-рискова за майката при една бременност.   Laughing



# 274
  • Мнения: 8 585
бърди, не искам да превъщаме темата, която някои намират за полезна в спор, но онова, което си цитирал не си противоречи. помисли преди да правиш заключения. не са свързани събития. наличието на вируса в кърмата е доказано, нали. това не прави кърмените бебета изложени на по-висок риск от тези на АМ ако са профилактирани.
освен това има публикации за бързите схеми за ваксинации.

Цитат
На къде да го "тласне"?
flare бърди.  Peace все пак в условия на имунопрофилактика хепатит Б инфекцията си остава по-рискова за майката при една бременност.   Laughing





Мисля не "някой" а всички намират темата за полезна, щом като излага начин да се правят нещата, НАПЪЛНО противоположен на това, както се правят в Бг.

Синхронизирайте се с това, което правят по света.
Оставете позата "бодри, недволни".
Докато има още време... .

# 275
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
Бърди, овладей емоциите. аз от едно известно време не работя в БГ Simple Smile и мога да цитирам практики от място, което създава европейските консенсуси.
моля да спазваме приличен тон.  Peace
мисля, че няма спор, че повишаването на АЛТ след бременността може да означава тласък на Б хепатита и няма нищо общо с кърменето. необходимо е да се изследва ДНК.
и моля, не обобщавай с позите. ок? можеш да четеш много по темата, има достатъчно. предполагам, че всички които работят с Хеп Б пациенти ще с есъгласят, че източник като щатският център за контрол не може да бъде единствен и най-вече непроменим. нито пък доказателство за единствен възможен подход.
не ми отговаряй. това пиша по-скоро за останалите. не разбирам кой е бодър-недоволен Simple Smile
синхронизирай с това, което правят по света - а именно проучвания, проучвания и доказателства Simple Smile
кой няма време бърди?

# 276
  • Мнения: 4 150
Цитат
Прави се това, което е общо прието. Видяхте ясно, кое е общо прието.
Не се ли прави това,което е правилно?Общоприетото не означава,че е правилно!
И не знам дали следиш най новите изследвания за тези профилактични "ваксини",но вьрви на там,че може да бьдат премахнати като мярка поради врьзката им с тежки,проявяващи се след 3 години,странични ефекти.Това е хубаво майките в БГ да го знаят!

# 277
  • Мнения: 8 585
Бърди, овладей емоциите. аз от едно известно време не работя в БГ Simple Smile и мога да цитирам практики от място, което създава европейските консенсуси.
моля да спазваме приличен тон.  Peace
мисля, че няма спор, че повишаването на АЛТ след бременността може да означава тласък на Б хепатита и няма нищо общо с кърменето. необходимо е да се изследва ДНК.
и моля, не обобщавай с позите. ок? можеш да четеш много по темата, има достатъчно. предполагам, че всички които работят с Хеп Б пациенти ще с есъгласят, че източник като щатският център за контрол не може да бъде единствен и най-вече непроменим. нито пък доказателство за единствен възможен подход.
не ми отговаряй. това пиша по-скоро за останалите. не разбирам кой е бодър-недоволен Simple Smile
синхронизирай с това, което правят по света - а именно проучвания, проучвания и доказателства Simple Smile
кой няма време бърди?


Моля, предложете Вашият източник и данни, според които е допустимо правенето на 3-та доза Хеп Б преди навършени 6м възраст. И че това са "ок" практики.
Всъщност, за това е разговорът тук.

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 194
Здравейте Birdie, отдавна не влизам в този подфорум, тъй като изчезна темата за ваксините в която Вие отговаряхте- ако все още я има на друго място, моля кажете ми. Съжалявам за off-a.

# 279
  • Мнения: 838
Малко преди да родя вирусното ми натоварване не беше високо и затова се учудвам за това покачване на АЛАТ точно след раждането. Но както и да е.   ooooh!
Между другото в Гърция също има практика да се прилага Хепатит В ваксината при деца, чиито майки са носителки на HBV вирус по тази схема, която описах /0,1,2 месец/ и то в авторитетни клиники.  Thinking  Не е нещо, което се прави само в България от незапознати лекари и пр., има го и в чужбина.

# 280
  • Мнения: 8 585
Малко преди да родя вирусното ми натоварване не беше високо и затова се учудвам за това покачване на АЛАТ точно след раждането. Но както и да е.   ooooh!
Между другото в Гърция също има практика да се прилага Хепатит В ваксината при деца, чиито майки са носителки на HBV вирус по тази схема, която описах /0,1,2 месец/ и то в авторитетни клиники.  Thinking  Не е нещо, което се прави само в България от незапознати лекари и пр., има го и в чужбина.
Грешно сте разбрали. Ако имате пред вид т.нар. "ускорени схеми", то те са за много по-голяма възраст по принцип, и не за новородени, и не за новородени от майки с позитивен Австралийски антиген. Ускорените схеми за юноши във възрастта 11-15 години касаят поставянето на две дози Рекомбивакс (Recombivax- HbVaxPro) от 10мкг ( вместо 5мкг, както е за тази възраст) на разстояние 4-6м възраст. Важи само за Рекомбивакс- HbVaxPro, от 10мкг, и по посочената схема.

КАКТО се вижда, НИКЪДЕ ИЗОБЩО няма схема 0,1,2м за НИКОЯ схема Хеп Б ваксинация и за никоя възраст! Това си е чиста форма Бг "патент"- тип "второ" ( грешно обаче) "мнение". Тип- някоя си "фирма" в Бг "така си казала".

Цитат
"...тази схема, която описах /0,1,2 месец/"
Грешно сте разбрали- става въпрос за 0, 1-2, а не 0,1,2 . Тоест, втора доза в диапазон 1-2м възраст. А не три дози по схема 0,1,2 м възраст. Едно изключение тук са разбира се деца родени с тегло под 2000 гр. При тези деца първата доза (поставяна с Имуноглобулина) НЕ СЕ брои в схемата от 3 дози. На 1 месечна (коригирана възраст) се поставя първата доза Хеп Б ваксина и се брои от там нататък. Сумарно 3 дози, с минимален интервал между първите две дози- 4 седмици и между доза2-Доза3 >> 8 седмици. Оптимален резултат се получава когато обаче доза 2 е раздалечена от Доза 3 на минимум ( и повече) от 4 месеца, и НЕ Трета доза преди 6м възраст.
За комбинирани ваксини има по-други схеми, не променящи обаче тези правила.


В Гърция И ДОСЕГА се води борба да се започва РАНО с имунизацията против Хеп Б, като почти навсякъде я започват след 6 месец, нещо абсолютно погрешно. Това извън темата с (+) носителство на Австралийски антиген от майката.

Така че, оставете на мен да зная по-добре практиките тук.

Защо си играя да пиша всичките тези неща?
Нужно е да се работи по СВЕТОВНО утвърдени практики.
Ако имате сили, данни, интелектуален капацитет да промените правилата- направете го. Направете "свои" схеми за Хеп Б ваксинация. Бедна и нещастна Бг няма нито научният потенциал, нито организация да направи всичко това. Следователно- единственият начин да направите нещо полезно в случая е ДА СЛЕДВАТЕ буква по буква това, което правят другите по света.

Надявам се 10 годишният опит с ваксинацията срещу Хеп А да е достатъчен за Бг "капацитети" за да започнат вече да ваксинират масово децата и в Бг срещу Хеп А. Особено в светлината на скорошните "патила" и епидемии. Това като пример, защо позата "бодри-недоволни" е за боклука. ВИЕ не откривате велосипеда, нямате шанс да го направите, и едва ли ще го направите. За съжаление... .

Последна редакция: вт, 01 фев 2011, 18:39 от Birdie

# 281
  • Мнения: 5
ЗДРАВЕЙТЕ И АЗ ЩЕ СЕ ВКЛУЧА ТУК ЗАЩОТО САМ ПОТЪРПЕВША.НОСИТЕЛ СЪМ НА ВИРУСА НА ХЕПАТИТ Б ,ДЕТЕТО МИ Е РОДЕНО В ИСПАНИЯ  И И Е ПОСТАВЕН ВЪПРОСНИЯ ГАМАГЛОБУЛИН,НО ВЪПРЕКИ ТОВА ЕНОСИТЕЛ И ТЯ НА ВИРУСА.СЕГА СМЕ В БЪЛГАРИЯ ОТ 1 ГОД.И СЪМ БРЕМЕННА В7 МЕСЕЦ И ИСКАМ ДА ВИ КАЖА ЧЕ Е НЯКАКЪВ КОШМАР ,НИКОЙ НЕ ЗНАЕ ЗА ВАКСИНАТА ЕДИН КАЗВА ЕДНО ДРУГ ДРУГО.ИМАКОЙ ДА МИ Я ДОСТАВИ ОТ ЧУЖБИНА,НО ИСКАМ ДА СЕ ОБЕДИНИМ ВСИЧКИ МАЙКИ СЪС СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ.ЗАЩОТО МНОГО МАЙКИ ОСТАВАТ НЕИНФОРМИРАНИ  И НЕ Е ЧЕСНО СПОРЕД МЕН.МОЛЯ ВИ ПИШЕТЕ МИ.

# 282
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 302
ами виж сега, ако искаш да сме полезни дай инфо за теб - HBV DNA и HBeAg. ако имаш твърде висок вирусен товар, бебето се заразява още преди раждането и това прави ваксината и глобулина неефективни, ако това е сценария е необходимо след 32 седмица да пиеш медикаменти за контрол на инфекцията.
кажи сега какъв е случая?

# 283
  • Мнения: 49
Здравейте,

и аз искам да се включа в темата, защото в момента живо ме интересува. След като вчера си взех рутинните изследвания вчера, беше посочено че индикатора на HbsAg е положителен. Направо ми настръхна косата. Лекарите ме успокояват, че няма проблем, но когато прочетох всички неща за Хепатит Б, не мога да си дам мира. Днес посетих инфекциозната клиника във ВМА по препоръка на моя личен лекар /прати ме при определен лекар/ и ми направиха втори тест. Утре очаквам резултата и ако е положителен ще се наложи да се направят всички останали изследвания. За сега само се информирам и стискам палци всичко да е наред. От прочетеното тук разбрах, че освен стандартната ваксина, е желателно да се постави и хиперимунен глобулин. Малко се успокоих и от факта, че вече го има и у нас. Сега остава да чакам и да видя какво ще се случи с мойте изследвания. Искрено се надявам да успея да превъзмогна всичко което се случва, защото това детенце е така желано и чакано, че просто ми се плаче от притеснение.

# 284
  • Мнения: 838
Привет отново!
Включвам се, за да споделя, че правихме изследвания на детето на 10-месечна възраст и резултатите са следните:
HBsAg отрицателен
anti-HbsAg отрицателен, 9.7
ACAT 35.2
ALAT 44.2
Ще ходим скоро на детски гастроентеролог, за да решим какво да правим и защо са такива стойностите на ензимите /педито сподели, че са високи за бебе/ ако някой има коментар нека пише.

Общи условия

Активация на акаунт