Това е недопустимо и СКАНДАЛНО

  • 47 713
  • 321
  •   1
Отговори
# 15
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
за България е наложително поради високата честотата на инфекцията и данните от скорошно проучване за нисък или липсващ титър при деца, които са ваксинирани.
иначе не съществува като консенсус, а производителите на ваксината твърдят, че имунитетът е траен и реваксинации не са необходими.

# 16
  • Мнения: 17 546
Добре тогава, след всички тези неща, които прочетох и е видно, че сте добре запознати, искам да попитам следното: с приятелката ми, за която писах по-горе сме близки от 35 години. Каква е опасността за хората в нейното тясно обкръжение и изобщо има ли такава? След раждането в изолация, тя никога не си е правила допълнителни изследвания, защото както някой вече писа, лекарите са и казали: "Ти си носител на австралийски антиген и това е. Няма нищо страшно!". Преди години имаше проблеми с червата и се оплакваше от постоянно подуване и тежест, но премина. Никой не помисли да провери дали проблемът не идва от черния дроб и как са и ензимите. Даже я обявиха за хипохондричка по едно време. На дъщеря и никога за нищо не са правили изследвания на черен дроб или чернодробни показатели. Слава на Бога, момичето няма оплаквания, но това нещо може просто да си тлее в организма... Притесних се откровено след всичко прочетено!

# 17
  • Мнения: 8 585
Лекомислени неща са тези... .
Нужно е да направите пълни и подробни изследвания и на майката, и на детето и на съпруга на въпросното лице.

Пълен включва всички показатели + ниво на репликация.

# 18
  • Мнения: 17 546
 ooooh! Ох, ами как се казва такова нещо!? Служебно ни правят прегледи през година и при последния такъв и казаха, че има леко увеличен черен дроб, на мъжа и също. Със смях се коментираше, че не трябва да пият толкова, като те в никакъв случай не прекаляват и никога не са. Освен това тя има склонността да изпада в депресия, решавайки, че е болна от нещо неизлечимо с предвидим край и от това се страхувам най-много...  Confused Става сложно, а е невъзможно да я оставя така в неведение! Господ да ми е на помощ! Praynig Трябва да измисля нещо, но подозирам сериозен проблем с възприемането на необходимостта от обстойни изследвания и сериозността на нещата. А ако това все пак се получи, тя ще се срине, най-вече за детето си, защото това е единствената и дъщеря. Sad

# 19
  • Мнения: 8 585
Разбирам Ви, но и иначе не може.

# 20
  • Мнения: 776
Бижу, специално за теб и за всеки, който се интересува. Има страшно много информация за всичко, което те интересува. Ако има нещо неясно се регистрираш и смело задаваш въпроси, хората са изключително мили и отзивчиви.

http://hepatitis-bg.com/forum/

# 21
  • Мнения: 17 546
Благодаря ти, Mlyna . На Birdie , също. Hug

Ще се регистрирам и ще чета, но съм доста притеснена... Sad
Само още един-два въпроса, преди да започна с питането в другия форум: Ако тогава е имала (+) Австралийски антиген в кръвта преди 18 години (когато го откриха по верме на бременността и), това означава, че тя си е носител на хепатит Б и в момента. Този антиген не изчезва никога. Възможно е нивата на му да са останали непроменени или да са се увеличили? Доколкото съм чула, хепатит Б е нелечим (за сега). Т.е. възможно е и развитие на това наличие на антиген в неблагоприятна посока?

# 22
  • Мнения: 776
Ще се опитам да дам отговор, макар че ми е много трудно. Доколкото знам, въпреки че за хеп.В не съм толкова информирана има вариант да го и прекарала едва ли не на крак и да се е изчистила спонтанно, като са останали в кръвта й само антителата, които ще носи до живот. В другия вариант, ако е хронифицирал и го носи от толкива много години, най-вероятно има някаква степен на увреда на черния дроб. Точно затова освен изследване на чернодробните ензими АСАТ и АЛАТ, трябва да си направи ПСР-тест и евентуално чернодробна биопсия , за да се установи вируса колко се е развил и докъде е стигнало увреждането. Ще се моля детенцето да не е заразено и съпругът й също. Praynig
Във форума за хепатита има раздел Лекари и специалисти - там може да си избере специалист, защото уверявам те, че добрите хепатолози никак не са много в нашата страна.
УСПЕХ !!!  bouquet

Още един линк за изследванията, за да не се налага дълго да ровиш

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=628.0

# 23
  • Мнения: 8 585
Чудесен форум там е. Чудесен линк.
Обнадеждаващо е всичко... .

# 24
  • Мнения: 8 585
Благодаря ти, Mlyna . На Birdie , също. Hug

Ще се регистрирам и ще чета, но съм доста притеснена... Sad
Само още един-два въпроса, преди да започна с питането в другия форум: Ако тогава е имала (+) Австралийски антиген в кръвта преди 18 години (когато го откриха по верме на бременността и), това означава, че тя си е носител на хепатит Б и в момента. Този антиген не изчезва никога. Възможно е нивата на му да са останали непроменени или да са се увеличили? Доколкото съм чула, хепатит Б е нелечим (за сега). Т.е. възможно е и развитие на това наличие на антиген в неблагоприятна посока?
Аз мога да отговоря що се отнася до детето...
Ако майката е била с (+) Австралийски антиген, преди 18 години поне ваксината би трябвало да е направена в рамките на 12 часа и после детето следено за Хеп Б индексите.

# 25
  • Мнения: 1 984
Като стана въпрос за хепатит каква епидемия от хепатит "Ц" се вихри в БГ и я крият...

# 26
  • Мнения: 776
Като стана въпрос за хепатит каква епидемия от хепатит "Ц" се вихри в БГ и я крият...

Аз мисля, че започнаха да давата гласност точно , защото нещата започнаха да излизат извън контрол. Заразените с хеп.С са толкова много, че наистина може да се говори за епидемия  ooooh!
Най-лошото е, че заразяването става много често от медицински лица, поради неспозване на елементарни хигиенни правила, направо сме като в Африка  Tired

# 27
  • Мнения: 478
Цитат
tonev
  Re: Това е недопустимо и СКАНДАЛНО
« #25 Вторник, 09 Юни 2009, 22:39 »   
--------------------------------------------------------------------------------
Като стана въпрос за хепатит каква епидемия от хепатит "Ц" се вихри в БГ и я крият...

tonev,
 разкажете повече, дали в тази тема ..или по добре създайте самостоятелна тема със заглавието 'епидемия от хепатит "Ц" се вихри в БГ'. Как става заразяването, как да изискваме от стоматолозите и др. медици гаранция ..че не ни заразяват с хепЦ, след колко време се проявява и как се диагностицира.
Благодарим

# 28
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
н, ти си номер единствен Simple Smile

тонев и млина, какви са данните? колко са заразените. откъде са вашите наблюдения? питането ми е сериозно. досега официалната статистика сочи 1.5 %. вашите наблюдения какви са?

# 29
  • Мнения: 776
Четете тук например

http://hepatitis-bg.com/forum/index.php?topic=641.0

Статистиката и според мен е неточна.

А колко ли са заразените, които дори не подозират, че имат хепатит?

Мога да сложа още линкове, но в момента бързам, може би по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт