Фимо, въздушна глина

  • 126 350
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
току-що направих едни много сладки сърчица за Св.Валентин-след изпичане им залепих и камъчета тип Сваровски,сложих кожена лента и стана колие/ако мога ще кача снимки/.Утре малкия ще ги даде на гаджето/9год./Лакирах ги с безцветен лак за нокти,може ли или трябва да е специален newsm78

# 526
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Трябва специален, ацетонът в лака за нокти прави химична реакция с полимера и... чао, колие! Акрилен лак на водна основа или в краен случай яхтен.

# 527
  • Sofia
  • Мнения: 26 430
откъде да си купя такъв лак.....от магазин за бои или друго място.Макар,че миналия ден лакирах една малка тортичка,която днес залепих на магнит и нищо и нямаше...

# 528
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
откъде да си купя такъв лак.....от магазин за бои или друго място.Макар,че миналия ден лакирах една малка тортичка,която днес залепих на магнит и нищо и нямаше...
Яхтен има във всеки магазин за бои, акрилен - в магазините за художници, но понякога се налага да убеждаваш продавачките, че искаш точно лак на водна основа, а не този, който ти предлагат. Според моя горчив опит с лак за нокти, бижутата след време омекват и стават лепкави.

# 529
  • Мнения: 0
Цитат
но понякога се налага да убеждаваш продавачките, че искаш точно лак на водна основа, а не този, който ти предлагат. Според моя горчив опит с лак за нокти, бижутата след време омекват и стават лепкави.

Напълна съм съгласна с Делфина!Вмъквам се днес да покажа едни детски шприцове,които могат да ни свършат работа.Поне аз направих елементарни саламчета с цветя Wink.Освен това показвам първия си опит с епоксидна смола.Мисля,че може да се ползва за покритие.Само че е голяма играчка ooooh! Не очаквах да е толкова гъста и като за първи път не се разнесе добре.Освен това не покрих изделието и от праха се получи на места грапаво покритие.Иначе си дава дълбочина и е прозрачна.Ще експериментирам с нея в друга насока Thinking

# 530
  • Мнения: 192
Здравейте момичета. Доста отдавна чета темата. Запалих се с Фимо и направих някой неща за нашия благотворителен базар, за Свети Валентин.


# 531
# 532
  • Мнения: 22
здравейте момичета

Много хубави неща има в тази тема направо онемях от тези прелести,сякаш не е правено от човешка ръка...Поздравявам Ви за усета и занаят-хобито което имате...
Аз от скоро се ровя в тези теми и форуми,и искам да се пробвам да направя нещо ей така от Фимо,а може и в някой благотворителен базар да се вкрлюча ако мога.
от къде мога да закупя фимо и може ли малко повече инфо как се работи с него,необходимо ли е печене или някакво друга обработка....Ще Ви бъда много благодарна ако има кой  да ми обясни и да ми даде малко повече инфо.
благодаря предварително....

# 533
  • Мнения: 264
от къде мога да закупя фимо и може ли малко повече инфо как се работи с него,необходимо ли е печене или някакво друга обработка....Ще Ви бъда много благодарна ако има кой  да ми обясни и да ми даде малко повече инфо.

Фимо продават там където продават художествени материали. По-напред в темата има дискутирано конкретно за няколко града и подробности как се работи/пече моделина. Сори, че не го обяснявам наново, но го правя с цел да не се пълни темата с едни и същи въпроси и отговори. А за напред - като пуснем новата тема на титулната страница ще напишем инфо за местата, където може да се намети моделин и step-by-step tutorial  Mr. Green

Между другото момичета, вече е друг вносителя на ФИМО за БГ Simple Smile Така, че няма да има проблем с доставките вече и асортимента от цветове. Аз се заредих от Слънчогледа и направо се изкефик - фимото е едно мекичко, прясно, както му е реда, а не да ми обясняват че са зареждали скоро и от наелончето ми се срува, че е твърдо

Хайде да сложа някоя снимка сега .... оф ама как беше пак това с размера ....пожелайте ми успех

# 534
  • Мнения: 0
Добре дошла при нас,bebok03-Танчето !Отговор на всичките ти въпроси и повече подробности за материала ще намериш във страниците на  този форум.Мисля,че ще извлечеш доста ценна информация ако ги разгледаш  Simple SmileПонякога човек иска да направи нещо с минимум усилия,ей така,но все пак по-добре ще му се получи  ако е подготвен. Wink
Съгласна съм с Plamenka,че няма смисъл да се обясняват едни и същи основни въпроси,за които е говорено най-малко 2 пъти(лак например Simple Smile ) Надявам се някой ден да си направим отделна страница/съобщество,за да може да разделим уроци,информация и изделия.
За Фимото-аз съм си купувала 2-3 пъти от него и не бях доволна,ронеше се.Радвам се,че има ново и прясно зареждане,за да си заслужава. Mr. Green
Plamenka,страхотни комплектчета,поздравления! smile3501Третото е с интересен калейдоскоп,щеше ми се да разгледам повече рисунъка на първото колие newsm78

# 535
  • Мнения: 264
Plamenka,страхотни комплектчета,поздравления! smile3501Третото е с интересен калейдоскоп,щеше ми се да разгледам повече рисунъка на първото колие newsm78
vokade, заповядай мила   bouquet
http://entertainment.webshots.com/photo/2358617880072010026UALiJG

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 11:47 от Plamenka

# 536
  • Мнения: 0
Благодаря ти,Plamenka!Сега видях по-добре,че колието е едно интересно Мокуме гане. WinkАз също се чудя откъде да сложа снимки Sad За да кача на единия сайт -livejournal първо трябва да ги намаля,а не ми се занимава ooooh!.От Фликр пък не са кликабелни и за това ги слагам по-големи да се  виждат подробностите.Направих още три комплекта със сребърни "закачаалки" и спирам,че вече не ми е интересно Simple Smile

# 537
  • Мнения: 264
ААААААааааааааааааа vokade страхотни саа!!!!!!!!!!!!!!!!! Особено първото  newsm51
Айде набързо и аз едно цък

# 538
  • Мнения: 192
Здравейте момичета. Аз от скоро се занимаам с фимо и имам няколко въпроса за печенето. изпичам ги на 130 градуса за 33 минути. Като ги слагам в студената фурна на вентилатор.Изпичат се добре, но като се затоплят отново омекват. Нормално ли е това, или трябва още да ги пека.

# 539
  • Мнения: 264
.......но като се затоплят отново омекват. Нормално ли е това, или трябва още да ги пека.

Здравей и добре дошла very77   bouquet
Нормално е като се затоплят отново да омекнат, но след като изстинат пак се втвърдяват. Това е много полезен трик, когато се правят изделия, тъй като на вече изпечена основа лесно се добавят само акценти без да се навреди. Но при добавяне на елементи и последващо 2ро печене е желателно да се подпомогне слепването (клей артист-ите използват за тази цел течно фимо). И така ... може да си печеш едно изделие колкото пъти искаш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт