Омега 3-препоръчайте продукт

  • 25 816
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 893
Препоръчайте добър продукт с омега-3. Ваптеките има различни видове и се чудя кой да избера newsm78

# 1
  • Мнения: 3 410
Преди всичко за да избереш добър продукт гледай съотношението милиграми - цена.
Иначе моето мнение е че е добре да се пие комбинация от Омега 3 и омега 6 или 9. Като моите везни наклоняват към Омега 9.
А пък за Омега 3 също така е добре да гледаш от какъв източник е - по лесно се усвояват от организма Омега 3 от студеноводни риби.  Аз лично пия Arctic-Sea-Omega3 на Форевър.

# 2
  • Мнения: 141
Arctic-Sea Super Omega-3
Хранителна добавка с ненаситени мастни киселини Омега-3
Това е добавката на Форевър ливинг продъктс

# 3
  • Мнения: 131
Има нова фирма, която е нещо като ейван и има повече продукти и се казва Amway.Както в ейвън се правят поръчки, така и с тази фирма, но само, че хубавото , е че поръчки се правят всяка седмица и продукти се носят всяка седмица.И точно в този  Amway каталог има омега 3 която майка ми пие и е доволна.Цената е 90 лева за 90 таблетки.Но не всеки може да си го позволи разбира се.

# 4
  • Мнения: 3 410
Соничка, само за информация тази фирма е основана 1939г, така че изобщо не е нова. И аз съм пила тяхната Омега, но там за много малко милиграми се плаща много повече като левчета. Доста си е скъпичка. А ако е въпрос на доставка - Форевър си имат офис в България и доставката е само 1 ден. Peace

# 5
  • Мнения: 1 893
Благодаря за отговорите на всички,които се включиха по темата. Доста четох за тези продукти,не се съмнявам,че са качествени,но просто не мога да си позволя ,тъй като имам и други проблеми,които също трябва да се лекуват.....Ако има някой,който е доволен от продукт с омега 3 ,но на по-приемлива цена,нека ми пише.

# 6
  • Мнения: 310
И аз съм пила Арктик сий на Форевър когато бях на диетка преди една година. Защото за да изгаряме мазнини се нуждаем именно от мазнини в храната си. От една позната, която е акушерка знам също, че ги препоръчват за бременните жени, за да предпазят себе си от следродова депресия, а детенцето от хиперактивност. А аз когато бях бременна се чудех защо моят гинеколог постоянно ми опяваше да ям риба поне два пъти седмиично  newsm78.

# 7
  • Мнения: 3 410
Благодаря на Сегулда за намесата, сега видях че моя линк не се отваря Hug
Лирена, ако говорим за пари най евтино излиза да се приема Омега с добавка - ще ти кажа че една порция сьомга излиза около 7 лв, аз лично не бих давала всеки ден по 7 лв за да си набавя дневната доза Омега.
Пропуснах да кажа че Артик Сии на Форевър не е рибено масло, а актвирани мастни киселини и 1 капсула Омега се равнява на 300мл рибено масло. Освен това Форевър добавят към капсулата Омега и антиоксидант - вит Е. В противен случай тази мазнина като се изпие - просто ще си граняса в организма. Така че като прибавим към някоя по евтина добавка и антиоксидант, цената пак не излиза много евтина. Но няма евтини качествени неща Peace

# 8
  • Мнения: 5 183
Омега 3 не е само в сьомгата! Peace
Сьомга, сардини, херинга, риба тон, СКУМРИЯ (въобще мазните риби), ЛЕНЕНО СЕМЕ (масло от него се продава и в България, сигурна съм Flaxseed Oil/Linseed oil), водорасли, орехи, лешници, киви, яйца, месо и мляко(млечни продукти) от овце/крави, хранени с трева (които пасат).
Лененото семе е по-богато на Омега 3 от рибените масла. Не си го измислям, пише го навсякъде.
Освен това някои рибени масла не се усвояват добре от организма, т.е ние си даваме парите, но кой знае каква полза нямаме.
"Even some forms of fish oil may not be optimally digestible. Of four studies that compare bioavailability of the triglyceride form of fish oil vs. the ester form, two have concluded that the natural triglyceride form is better, and the other two studies did not find a significant difference. No studies have shown the ester form to be superior although it is cheaper to manufacture."

Последна редакция: чт, 14 май 2009, 04:25 от МАЙКА

# 9
  • Мнения: 3 410
Eтествено че омега 3не е само в сьомгата, никой не го твърди.
Кои храни са най-добри източници на тези есенциални мазнини? На първо место това е тлъстата риба. Една порция (около150гр) сьомга съдържа 1г. от полезните мастни киселини, което е препоръчителната дневна доза. Същото количество можете да си набавите и от рибата тон, но само от прясната, както и от пъстървата и сардината. При някои от тези риби обаче – като сьомгата и тона – съществува реална опасност покрай полезните мазнини да погълнем и неприемливо големи количества живак, с които изобилства световният океан (тази опасност се избягва,когато маслото от сьомга се взема под формата на капсули, в които всички токсични вещества са премахнати). Дивечът също е богат на омега-3 мазнини. В млечните продукти и в яйцата също се намират известни неголеми количества. Така например, за да си набавим необходимият ни 1г дневно, трябва да изядем около 20 яйца.

Как стои въпросът с вегетарианците? Много вегетарианци си мислят, че като наблягат на орехите, лененото семе или конопеното олио си набавят необходимите количества омега-3 мазнини. Това е така, но не съвсем! В изброените вегетариански храни не се съдържат два вида от тези мазнини – ЕПА (ейкосапентапеларгонова киселина)  и DHA (докосахексапеларгонова киселина), а само те се усвояват директно от нашия организъм. Другите разновидности трябва да се преработват и като резултат усвоените количества са много по-малки от очакваното. Единствено сигурното решение на проблема засега е да се консумират хранителни добавки съдържащи омега-3 мастни киселини.. Досега не са открити хранителни добавки съдържащи омега-3 мастни киселини, които да сa замърсени с живак. Много важно е да се знае, че омега-3 мастните киселини трябва задължително да се приемат с някакъв антиоксидант (вит.А, Е,С) за да се предпазят мазнините от окисляване.

# 10
  • Мнения: 433
Arctic-Sea Super Omega-3
Хранителна добавка с ненаситени мастни киселини Омега-3
Това е добавката на Форевър ливинг продъктс

И аз това бих ти препоръчала.

# 11
  • Мнения: 5 183
Как да изберем - рибено масло или ленено?

    * Рибеното и лененото масло са добри източници на омега-3 мастни киселини.
    * Лененото семе е добър източник на ЕМК, омега-6 и омега-3.
    * Рибеното масло съдържа ейкозапентаенова и декозахексаенова киселина. Те веднага след прием биват "внедрени" в цитоплазмата и мембраните на липидните клетки.
    * Лененото масло съдържа алфа-липоева киселина, прекурсор на ЕПК и ДХК и трябва да бъде превърнато в ЕПК или ДХК за да бъде използвана от организма.
    * И двете са здравословни за сърцето и помагат при борбата с възпаления.
    * По последни изследвания рибеното масло (ЕПК И ДХК) помага за поддържането на доброто ви настроение и мозъчната ви функция.
    * Лигнините* в лененото семе (не става дума за ленено олио) влияят благоприятно върху дебелото чево и простатата. Също така са и добър източник на влакнини (фибри).
    * Повечето от клиничните изследвания на Омега-3 са извършвани с рибено масло.
    * Лененото семе е алтернативата на Омега-3 киселините за вегетарианци.

* Лигнините са антиоксиданти и фитоестрогени, съдържащи се в някои растения (ленени семена, тиквени семена, ръж, соя, броколи и някои диви плодове).
Ресурси

# 12
  • Мнения: 5 183
Optimum, Flaxseed oil- 100 Дражета

17,80 лв. (1 оферта)


Натурално богато на Омега-3, Омега-6 и Омега-9 мастни киселини Прецизният метод на студен добив помага да се предпази деликатната химическа структура на мастните киселини съдържащи се в маслото.


Flax Seed Oil (Ленено масло) - 354 мл Хранителни Добавки - NOW Foods

Цена: 30 лева
* Източник на Омега-3 мастни киселини
* Намалява холестерола
* Срещу сърдечно-съдови заболявания
* Редуцира мазнините

Масло от ленено семе (Flax Oil) е широко известно заради своите многобройни благоприятни ефекти върху организма. То съдържа високи количества омега-3 мастни киселини. Продуктът масло от ленено семе (Flax Oil) намалява нивата на холестерола и триглицеридите в кръвта, спомага при борбата с артрита и сърдечно-съдови заболявания. Масло от ленено семе (Flax Oil) съдържа големи количества лигнини – растителни химикали с антиракови и антивъзпалителни свойства. Също така увеличава енергийните нива, редуцира мазнините, съкратява времето за възстановяване. Продуктът масло от ленено семе (Flax Oil) е извънредно богат на витамини и минерали - цинк, желязо, магнезий, сяра, калций, фосфор, калий, манган, мед, кобалт, молибден, хром, никел, витамин Е и витамини от Б-комплекс. Масло от ленено семе (Flax Oil) от NOW Foods се пресова по специална технология и се капсулова в дражета, които са херметически запечатани и така маслото се предпазва от окисляване и разлагане.

Този продукт е в течна форма с цел по-добро усвояване на съставките му.

Доза: 1 супена лъжица

Количество в опаковката: 354 мл

Начин на употреба: 1 супена лъжица 1-2 пъти дневно с храната

FLAX SEED OIL - 200 softgels

Цена:25.99лв.

Постиган ефект: Подобряване на общото състояние, спомага за оптималното възстановяване като доставя на организма пълен спектър незаменими аминокиселини.

Начин на прием: 1-3 капсули дневно.

# 13
  • Мнения: 3 410
Въпрос към МАЙКА,
знае ли се във въпросните добавки какво е съдържанието на мастните киселини в една доза масло?
Защото иначе ще си пием рибено масло и ще има да си чакаме резултат....

# 14
  • Мнения: 131
Соничка, само за информация тази фирма е основана 1939г, така че изобщо не е нова. И аз съм пила тяхната Омега, но там за много малко милиграми се плаща много повече като левчета. Доста си е скъпичка. А ако е въпрос на доставка - Форевър си имат офис в България и доставката е само 1 ден. Peace
Знам кога е основана, но в България е по-нова!!!И8 знам доставка как се прави нали майка ми е дистрибутор  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт