Грижа за крака/стъпала.

  • 44 640
  • 181
  •   1
Отговори
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Преди да пусна тази тема,проверих за друга такава и не открих,затова си позволявам да пусна нова.Но ако все пак има и аз съм я пропуснала при проверката си,моля за извинение.
 

                   


Всички сме в очакване на един от най-прекрасните сезони - лятото.Да,грим,хубава,прическа,рокличка с гол гръб,татуировка на рамото,повечко бижута и аксесоари,високи токчета И нежна и красива кожа на краката.Това емного важно за да направим добро впечатление.
 Преди да си купите страхотни обувки с ток, бъдете готови да понесете страданието, което причиняват. Загрубялата кожа на краката не е съвсем привлекателна, а краката трябва да бъдат красиви, поне колкото обувките, които избирате за тях. Просто спазвайте правилата за грижа за краката,както спазвате тези за косата и лицето си. Необходимо ви е да отделите няколко минути дневно, за да се погрижите са крачетата си.
А и освен това, тази грижа е абсолютно необходима, ако възнамерявате да обуете сандали през лятото и да харесате гледката. Помислете над това: краката ви понасят цялата ви тежест ежедневно, а ако носите високи токове – напрежението, на което са подложени е двойно. Така че, краката ви заслужават внимание!


                                             
        Споделете какви продукти използвате от посочените,на коя марка и доволни ли сте:

                                            Oбоготен крем за крака и пети.
                                            Cкраб - крем за крака.
                                            Pелаксиращ крем за крака.
                                            Kрем за облекчаване на краката.
                                            Oсвежаващ гел за крака.
                                            Oхлаждащ гел за крака.
                                            Успокояващ гел за крака.
                                            Лосион за ходила и крака.
                                            Oсвежаващ и релаксиращ лек гел за крака.
                                            Kрем за намаляване на ефекта "разширени вени".
                                            Eксфолиращ крем за крака.
                                            Мощна терапия за пръстите на краката и ходилата.
                                            Крем за крака против изпотяване.
                                            Течен талк за крака.
                                            Дезодорираща пудра за крака.
                                            Спрей за крака – антибактериален против мирис.
                                            Масло за пети.
                                            Възстановяващ спрей за крака.
                                            Тонизиращ спрей за крака
                                            Освежаващ дезодориращ спрей за крака и обувки.
                                            И още >>>
                                            Медицинска козметика:
                                            Кератолин - крем за пети.
                                            Одорекс фут.
                                            Маска в домашни условия.

Последна редакция: вт, 12 май 2009, 22:50 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 1
  • Мнения: 743
Поздравления!   bouquet  bouquet  bouquet
Започнала си страхотно с това оформление.
Сега по темата - никога преди не съм имала сандали или отворени обувки. Преди 2 години си купих първите сандали и от тогава ми загрубя кожата по стъпалата. Мажех ги всеки ден, но ефекта не идваше. Купих си пила, но пак не се получваше. Тогава започнах да ги "пиля" на сухо преди да вляза в банята. След баня се мажа с едно обикновено кремче на FARMASI /или зеленото или оранджевото/ и стъпалцата ми пак са меки и нежни.
Не обичам да ходя на педикюр и затова нямам представа какви процедури предлагат. Така, е действам в домашни условия.

# 2
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
didika благодаря,видях че няма такава тема и се реших да пусна нова такава.Но като гледам мацките,май не си обръщат внимание на крачетата  Rolling Eyes Аз държа на грижата за стъпалата Grinning

# 3
  • Мнения: 3 315
поздравления и от мен за хубавата тема   bouquet  

аз ползвам ексфолиант и крем на Ейвън - доволна съм

# 4
  • Мнения: 597
 Поздравления и от мен ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊   bouquet
Аз ползвам маската с лавандула на ейвън зимата, а ги ексфолирам с кафе в банята както и цялото тяло  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 161
Ходя редовно на педикюр , а иначе след баня използвам някое от кремчетата на Евън ( според зависи какво съм си поръчала )

# 6
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 186
Темата е много актуална - наближава сезона на чехлите и сандалите.
Аз ползвам един крем на Eveline - много съм доволна, както и скраб за крака на Фрийман.
Но имаше много хубаво описание за педикюр в домашни условия миналата година.
Ако го открия ще пейстна.

# 7
  • Мнения: 5 591
۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊,поздравления за темата.  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 324
Чудесна тема! Винаги сама съм си поддържала много добре краката и се изглеждали чудесно. Дори един масажист ми направи комплимент и ме попита къде ходя на педикюр. Сега обаче ми се появи много гаден проблем. Пръстите точно над ноктите започнаха да се белят и не мога да ги оправя  Shocked. Там не мога да търкам с пила или нещо друго, защото мястото е деликатно, а и мога да нараня ноктите. Можете ли да ми препоръчате нещо?
Освен това на единия пръст едни обувки ми направиха мазолче. И него се чудя с какво да го третирам.
Досега не съм имала подобни проблеми и съвсем не знам към какво да се насоча.

# 9
  • Мнения: 597
Ето какво намерих аз

10 съвета за перфектен педикюр

Съвет 1: Премахнете лака от ноктите на краката си.
Съвет 2: Напълнете вана или леген с топла ( не гореща ) вода. Добавете любимата си сол и една супена лъжица зехтин. Солите омекотяват сухата кожа и мазолите, а зехтина ги овлажнява. Накипнете краката за 10-15 минути
Съвет 3: Внимателно изтъркайте лющещите си стъпала. Изплакнете краката си със студена вода. Втрийте петите и кокалчетата с пемза за да премахнете мъртвата кожа и останалите мазоли. Не ползвайте бръснач за мазолите - инструмент, който се използва за бръснене на сухата кожа на краката. Премахването на мазолите по този начин може да доведе до сериозни инфекции на краката
Съвет 4: Старателно изсушете краката си с чиста кърпа.
Съвет 5: Изрежете ноктите на краката по права линия за да предотвратите врастването на ноктите. Внимателно натиснете кожичката около нокъта обратно. Не си режете кожичките, просто леко ги върнете. Нужни са да предотвратят бактериите да вляза в кожата.
Съвет 6: Овлажнете с хубав крем целия крак, включително и кожичките и около пръстите. Масажирайте с крема.
Съвет 7: Приложете основа за лак на ноктите си. Изчакайте няколко минути докато засъхне
Съвет 8: Приложете цветен лак на ноктите си. За по-интензивен цвят повторете.
Съвет 9: Приложете отново основа за лак за да предпазите лака.
Съвет 10: Почистете лака извън ноктите с Q-връх потопен в лакочистител.

Оставете ноктите за изсъхнат за поне 30 минути до няколко часа ако е възможно - предпазвате от изцапване.

Ето и някои съвети за по-голяма продължителност на лака:

Ако сте следвали съветите по-горе, резултатите трябва да траят една две седмици. Последен съвет: Та запазите цвета свеж и неувреден, сложете още един слой лак 2 - 3 дни след процедурите. Не забравяйте да поддържате краката гладки и хубави чрез ежедневно овлажняване.

# 10
  • Мнения: 1 699
Сливница поздравления за темата.Аз много обичам да се грижа за краката си.Било то сама вкъщи или на педикюр.Но сякаш все още не мога да си харесам козметика за краката.Всмисъл такава която да ползвам постоянно а не да търся все нови и нови.Ще ми е интересно да споделите дори и със снимки какви продукти ползвате от до  Grinning
Lorilicious полезни съвети  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 84
Страхотна тема !!!  bouquet
Поздравления на авторката!!!  bouquet

# 12
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Радвам се че ви е харесала темичката  Grinning
Lorilicious браво,открила си 10-те съвета за перфектен педикюр  Joy аз щях да ги слагам в първия ми пост ама ми спря тока и после не можах да ги открия  Joy Joy Joy  Hug
Ако някой друг открие нещо интересно на поства  Mr. Green   bouquet

# 13
  • Мнения: 214
Супер тема!Браво!Аз също държа на добре поддържани крака.В момента се занимавам в домашни условия.Бях фен на ходенето на педикюр,но едно лято педикюристката ми /която работи безупречно /влезе доста по-дълбоко на палеца да премахва кожи и се оформи страхотна рана.Много ме болеше и месец след това престанах да ходя.И на най-добрите може да се случи,но спомена е ужасен.От бременоста пък петичката ми на дясното краче/само/ започна да се изсушава ужасно кожата,появиха се леки бразди и не помага нищо.Единствено ме спаси на Орифлейм от коледният каталог кремче с канела,но той пък вече не се предлага.Иначе ползвам предимно на Ейвън ексфолиант за стъпала,кремчета и спрей за освежаване.Ежедневно си правя вана на краката и мажа с крем.Веднъж седмично си правя педикюр в домашни условия.От толкова ходене на педикюр станах майстор.Ще пробвам съветчето за зехтина,не съм се сещала Winkда видим дали няма да се подобри положението с проблемното стъпало.
Иначе до дамата с мазолчето.Обувки и на мен са ми правили проблем.Незнам дали са ти на висок ток/самопредполагам/.Ходех на педикюр тогава и тя ми ги премахна/мисля,че ги изтъргват нещо/и после просто смених обувките.Обикновено обувки с остри муцункии въобще тези,които се стесняват към пръстите/остри/правят точно това.Колкото са по-разляти,толкова крака се чувства по-добре.

# 14
  • Мнения: 144
Поздравления за хубата тема, и аз много обичам да се грижа за краката си.Нямам време за педикюр, така че импровизирам в домашни условия:
1.Накисвам си крачката във вода
2.С пемзата отнемам мъртвия слои
3.После ги  ексфолирам/ с кремче на Ейвън - не си спомям как се казва/
4.С финната пила ги "полирам" така да се каже
5.И накрая ги мажа с крем какъвто имам

# 15
  • Мнения: 208
Браво,много хубава тема  bouquetще я следя с интерес

# 16
# 17
  • Мнения: 597
А я кажете вие поддържате ли някаква дължина на ноктите или режете до дъно?

# 18
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

Lorilicious аз зимата ги режа до дъно,но лятото ги оставям малко по-дълги за да изглеждат добре като ги лакирам  Flutter

# 19
  • Мнения: 597
Значи правилно съм си мислила  Peace

# 20
  • Мнения: 1 324
И аз поддържам дължината в зависимост от сезона  Peace

# 21
  • Мнения: 676
Не обичам нокти, изрязани до корен. Мисля, че не е много красиво, а и понякога боли когато нокътят е изрязан твърде дълбоко. Много дълги нокти на краката също не харесвам. Дължината на моите е някъде по средата, сравнително късички са, но не прекалено.

# 22
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не обичам нокти, изрязани до корен. Мисля, че не е много красиво, а и понякога боли когато нокътят е изрязан твърде дълбоко. Много дълги нокти на краката също не харесвам. Дължината на моите е някъде по средата, сравнително късички са, но не прекалено.
Е,и ние за това говорим  Peace

# 23
  • Мнения: 1 699
Авсолютно и аз съм на това мнение.А и аз много обичам лятото да съм с френски педикюр  Mr. Green така че се изисква все пак мааалко дължинка.

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Максимум на 3 седмици- педикюр, обикновено СПА. Без значение от сезона! Зимата съм не по- малко редовна отколкото през останалото време.

# 25
  • Мнения: 93
Аз пък сега ще ви кажа какво правя! smile3534
Значиии - в банята се накисвам хубаво, търкам с пемза или пила яко, после /обикновено го правя вечер/ мажа обилно с крем /мазен/ или с някакво масло на Икаров, слагам две найлонови пликчета на краката, обувам чорапи отгоре и така спя!
На сутринта измивам краката и намазвам леко с кремче - ефекта е ... УАУУУ!
Лятото го правя горе-долу два пъти в месеца.

# 26
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е, това лятото да спиш с чорапи и найлони на краката ми се вижда безумно  Sick

Моите крачка са меки и без такива издевателства над тях. Редовният педикюр си върши работата  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 93
Е, това лятото да спиш с чорапи и найлони на краката ми се вижда безумно  Sick

Моите крачка са меки и без такива издевателства над тях. Редовният педикюр си върши работата  Mr. Green
Ами при мен не е проблем, защото живея в къща и вътре е винаги хладно... така че това не е проблем...
А пък и аз  не стоя с вълнени чорапи, а с тънички, които просто да държат найлоните на краката ми!

# 28
  • Мнения: 1 505
Колкото и да е топло на вън винаги гледам 1 път седми4но да излизаме със затворени обувки или маратонки със 4орап,така не ми се съсипват много много кра4етата.И винаги след баня се мажа със крем4ета,в момента съм със един на Vichy,доволна съм.

# 29
  • Мнения: 549
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 1 798
Поздравления на авторката!
Ще следя с удоволствие  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 798
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes
http://www.lekar.bg/news-23/info-2068/%D0%9C%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D … 0%BC%D0%BE%D0%BD/ - заповядай

# 32
  • Мнения: 1 699
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes
http://www.lekar.bg/news-23/info-2068/%D0%9C%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D … 0%BC%D0%BE%D0%BD/ - заповядай
Много интересно  Thinking браво.Трабва да се пробва.

# 33
  • Мнения: 549
да въпреки ,че съм скептично настроена.Имам чувството ,че от тях няма отърване  ooooh!

# 34
  • Мнения: 202
Темата е страхотна  bouquet-понеже от ранна пролет до никое време есента ходя с отворени обувки и просто няма да ви казвам какво чудо е с ходилата #Crazyдори редовен педикюр--пак си изисква поддръжка вкъщи--и аз и мъжът ми мн. сме доволни от разните мазила на Gehwol и спрейчета

# 35
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
дори редовен педикюр--пак си изисква поддръжка вкъщи

Много ясно!

След баня- ако не бързам наистина много, задължително си мажа ходилата с крем, вечер- крем също рядко прорускам.

# 36
  • Мнения: 597
майка ми миналото лято беше взела от някакъв много известен билкар от Костинброд някакво мазило за изгаряния, рани, мазоли и изопщо всякакви такива наранявания.Ейй това чудо за 1 нощ ми изсуши мазол и на по-другия ден вече го нямаше.Направо вълшебно беше

# 37
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
майка ми миналото лято беше взела от някакъв много известен билкар от Костинброд някакво мазило за изгаряния, рани, мазоли и изопщо всякакви такива наранявания.Ейй това чудо за 1 нощ ми изсуши мазол и на по-другия ден вече го нямаше.Направо вълшебно беше
Наистина ли?Каде може да се намери? Grinning

# 38
  • Мнения: 597
Ами в Костинброд предполагам.Довечера ще питам макята  Peace

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1
mama nely права си  относно мазолите-много са упорити.
Efasit и Scholl имат продукти против мазоли. Уви, с едно мазане не минава, а се иска постоянство.
 Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Предлагам да разширим темата като пишем от какви кремчета за петички сме доволни  Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 563
И аз си търся крем за пети.
Понякога се мажа с масло от карите на Икаров.
За мазолите - Corn and Callus na Scholl !
Правя си педикюра сама.
Имам си основните инструменти, лакове.
Миналата година научих много неща от тук - темичките за Педикюр.

# 42
  • Мнения: 202
Повтарям се но и аз имам проблеми с петите най вече--препоръчвам  Gehwol Med--то си е серия и ти можеш сама да избереш какво да ползваш--аз си ги взимам от Стар нейлз--но съм виждала Gehwol  и в Ремедиум,но май не всички продукти има newsm78

# 43
  • Мнения: 277
Някоя от вас ползвала ли е възглавнички за обувки на висок ток?Доволни ли сте?

# 44
  • София
  • Мнения: 160
Много хубава тема - и аз много държа краката ми да изглеждат добре, а това съответно изисква доста грижи. Аз почти всеки ден нанасям крем за крака (когато не ме мързи де  Embarassed) - в момента използвам на Аvon с канела и на Елеа - и двата ми харесват). Веднъж седмично ги изтърквам с пила, но на сухо (ефектът е много добър) и ги кисна в специална ваничка със соли, след това по-дебел слой крем и стават като на бебенце. Използвам и един пилинг за крака, също на Avon, но доста рядко.

# 45
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Повтарям се но и аз имам проблеми с петите най вече--препоръчвам  Gehwol Med--то си е серия и ти можеш сама да избереш какво да ползваш--аз си ги взимам от Стар нейлз--но съм виждала Gehwol  и в Ремедиум,но май не всички продукти има newsm78

Много са добри, наистина!
Аз си поръчвам техните продукти от моята педикюристка.  Peace

# 46
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Някоя от вас ползвала ли е възглавнички за обувки на висок ток?Доволни ли сте?

Аз имам такива. Много зависи каква е обувката, защото с някои модели се хлъзга крака и е неудобно.

Кремчетата за крачета от които съм доволна са на Ейвън, ОПИ и в момента най-обикновен крем Здраве за крачета с ментол  Peace

Също така имам една много добра 3 минутна маска с лавандула за крака на Ив Роше - много е добра, омекотява, освежава и след нея крачетата се чувстват "по-леки"  Laughing

# 47
  • Мнения: 115
  Стархотна тема сте спретнали    bouquet полезна и актуална  Peace
 Педикюра си го правя в домашни условия с топла вода,сапун и лъжица сода-за омекване.После с бръснарско ножче-BIG METAL-обирам каквото има,внимателно с натиска,че имам и лоши спомени  Mr. Green После мажа с крем на ейвън или с някое от маслата на Икраов.Ефекта е наистина жесток-меки и гладки стъпала.Другия път ще опитам и със зехтин  Hug
  Специално за мазоли в аптеката продават лепенки,не се сещам за марката-лепиш вечерта и след два дни при махането мазола се "изтръгва" заедно с лепенката.
 Дано да съм била полезна на някой  newsm68

 Ще следя с интерес  Peace

# 48
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
ivaa71 как така с бръснарско ножче? Confused Ти направо ме разби ooooh! Дали да не пробвам и аз  Thinking Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 431
ivaa71 как така с бръснарско ножче? Confused Ти направо ме разби ooooh! Дали да не пробвам и аз  Thinking Rolling Eyes
Може би има предвид кюрета-аз  ползвам такава,но може би на2 с-ци,защото нямам време.Иначе-с пилата,но на сухо не съм пробвала  Flutter.

# 50
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
И аз съм най-доволна от резултата като пиля одебеленията на сухо, баня и след това крем. Аз ползвам или Здраве, понякога един бебешки против подсичане - Павлодерм и Красная линия за крака.

# 51
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
И аз съм най-доволна от резултата като пиля одебеленията на сухо, баня и след това крем.
И аз така правя  Flutter

# 52
  • Мнения: 1 699
Момичета по-добре спрете да режите с ножчетата.Аз преди го правех редовно и и съжалявам че ми отне толкова време , за да осъзная че така само си вредя на краката.Ако ги режете ще рестата още повече и ще загрубават по-бързо.Откокто спрях да ползвам ножчето и минах само на пилене разликата е огромна  Peace Даже вече в повечето салони не използват ножчетата.
Аз вчера си направих една хубава вана на крачетата с някакви соли на Locciten мисля че не се пишеше точно така  Embarassed имаха аромат на зелена ябълка  Wink И после ексфолирах с една маска с лавандула.И кремче естествено.Търсих снимки да ви пусна но не намирам.
Иска ми се да си пускаме снимков материал на разни продукти от които сме доволни какво ще кажете?Така по-лесно ще се ориентираме.

Ето една приятна статия за разпускане на крачетата от умората, което също влияе на добрия им вид Winkhttp://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.cway.bg/imc/1-1 … 6hl%3Dbg%26sa%3DG
Аз мисля да мина през аптиката за някои етерични масла Whistling

Последна редакция: пн, 18 май 2009, 16:46 от Elsinor

# 53
  • На точното място
  • Мнения: 298
Аз ползвам това от известно време и съм мн.доволна
http://www.eveline.com.pl/pl/en_content.html

# 54
  • Мнения: 9
Аз препоръчвам ходенето редовно на педикюр ,
дори и зимата за да има ефект от тази процедура.
Попитаите вашия педикюрист с какво бихте могли да
се мажете  в домашни условия ако кожата ви е проблемна .
За добрия  вид на вашите краченца
желателно е поне веднъж в месеца да ги поверявате на професионалист. Naughty Peace

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Момичета, почувствах се длъжна да споделя това кремче с вас: http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=8&id=16

Никога не съм имала напукани пети,а преди известно време ми излезе една пукнатина. Много съм упорита в грижата и активно мазах с Sholl за напукани пети - тц  Crossing Arms Вчера в Ремедиум потърсих продукти на Gehwol (по съвет от тук Wink ), но ме гледаха малко стреснато. Момичето ми показа този и каза, че много го купували жените - 3.95лв. НАМАЗАХ СНОЩИ И ДО СУТРИНТА ПУКНАТИНАТА ПОЧТИ СЕ Е ЗАЛИЧИЛА  Shocked На всичкото отгоре мирише хубаво!!! Чела съм за Био Трейд, но все се хвърлям аз на марки, на скъпо...  Embarassed

За кюретата съм напълно съгласна, че не е хубаво да се ползва. По ваш съвет отново  Hug започнах да пиля на сухо и съм много доволна. Даже пемзата е прекалено груба  Peace

На педикюр ходя - оправят ми крачетата и ноктите и после си ги поддържам сама до следващо ходене  Peace

# 56
  • Мнения: 115
clover_d ,нямам предвид кюрета,а точно ножче за бръснене,но само един вид се ползва-това с малкото телче отпред,водят се за много гъсти бради и са само с едно ножче на фирмата BIG.Както се шегуваше мъжа на приятелка-излиза кожа колкото за една супа....Но се натиска много внимателно,така,че да падне горният слой кожа,който е мътръв.

 А на педикюр не ползват ли кюрета?Ходила съм преди години и така си беше-ефекта е същия,както с ножчето  Peace

 Вие с какви пили пилите краката си на сухо,с пемзата не става -опитах с комплекта от Ейвън...

# 57
  • София
  • Мнения: 7 097
Чела съм за Био Трейд, но все се хвърлям аз на марки, на скъпо...  Embarassed

И аз все на марки и на скъпото се хвърлям, но реших да го пробвам това кремче и си го взех. Ще докладвам  Simple Smile

# 58
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Ами аз имам пила за педикюр, подобна на Ейвънската. Просто е с малко по-едра шкурка,отколкото за нокти на ръцете. С пилата няма начин да нараниш живата кожа - маха се само слоя, който е загрубял.

# 59
  • Мнения: 1 699
Ето една на Scholl http://www.scholl.com.au/partyfeet/PF%20Media%20Section/Images/P … 20Foot%20File.jpg
aniK днес една колежка ми го похвали същото кремче  Peace и мисля да го пробвам

# 60
  • Мнения: 115
 Благодаря ви момичета !Имала съм и такава и ще си взема пак  Peace


 Ще потърся и Био Трейд   bouquet

# 61
  • Мнения: 606
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes
school има едно мазило за мазоли...няколко дена мазане и изчезва напълно!!!....струва около 10лв.

# 62
  • Мнения: 431
Послушах ви съветите и снощи си изпилих петичките на сухо,намазах ги с крем на school-супергладки станаха  Mr. Green.
Въпреки това без кюретата си останаха твърди Tired,как ще се откажа от нея не знам  Thinking...

# 63
  • Мнения: 718
Много полезна тема, ще я следя Peace

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 10:08 от felicidad17

# 64
  • Мнения: 549
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes
school има едно мазило за мазоли...няколко дена мазане и изчезва напълно!!!....струва около 10лв.

Polzvala sym go tc..ne pomaga

# 65
  • Мнения: 1 699
Послушах ви съветите и снощи си изпилих петичките на сухо,намазах ги с крем на school-супергладки станаха  Mr. Green.
Въпреки това без кюретата си останаха твърди Tired,как ще се откажа от нея не знам  Thinking...
Като го правиш редовно и ще видиш добър резултат  Peace Просто малко постоянство и ще се махне загрубялата кожа,ще отнеме малко време.По-добре я забрави кюретата  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 606
ako kажете и лек за мазоли грешка няма да имате Mr. Green много странно ,но ми се появиха на палците Rolling Eyes
school има едно мазило за мазоли...няколко дена мазане и изчезва напълно!!!....струва около 10лв.

Polzvala sym go tc..ne pomaga
хм....странно
аз сам много много доволна от него.Седмица редовна употреба и нищо не остава

# 67
  • Мнения: 375
Не ви ли е страх/от болести/ като ходите на педикюр.
не съм ходила никога - просто ме е гнус/ и краката са ми перфектни и в домашни условия.

# 68
  • Мнения: 277
Някоя от вас ползвала ли е възглавнички за обувки на висок ток?Доволни ли сте?

Аз имам такива. Много зависи каква е обувката, защото с някои модели се хлъзга крака и е неудобно.
Ох,на мен и без това ми се хлъзгат.Няма ли някаква алтернатива  newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 547
а аз мислех, че функцията на тези възглавнички е да не ти се хлъзга кракът Confused

# 70
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Не ви ли е страх/от болести/ като ходите на педикюр.
не съм ходила никога - просто ме е гнус/ и краката са ми перфектни и в домашни условия.
Какви болести и от какво те е гнус?!? newsm78

# 71
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
а аз мислех, че функцията на тези възглавнички е да не ти се хлъзга кракът Confused
Сигурно става въпрос за ортопедични стелки....... newsm78

# 72
  • Мнения: 4 120
Цитат
Какви болести и от какво те е гнус?!? newsm78

Аз също се притеснявам от болести, затова за маникюр/педикюр вече ходя само за лак и то рядко. При недезинфекцирани инструменти може да се разнесат болести, в последния сезон на ВИП брадър имаха мисия за превенция на хепатита и казаха, че има много случаи на пренасяне след татуировка и след маникюр.

# 73
  • Мнения: 3 675
Здравейте, искам да попитам как точно се нанася пудрата за крака, защото не съм ползвала такава.Приятелка ми каза, че се мият краката вечер, слага се пудрата и на сутринта се обуваш.Друг пък ми каза, че преди обуването на сандала се слага, а трети едва след като крака се изпоти.На кого да вярвам, ще се радвам, ако ми дадете някакъв съвет.

# 74
  • Мнения: 90
ползвам продуктите на ORIFLAME и на Balea

# 75
  • Мнения: 718
Аз лично не харесвам пудра за крака, предпочитам спрей, но мисля, че пудрата се слага преди обуване Peace
Ползвала съм всякакви скъпи омекотяващи кремове със слаб ефект, но  за крем Здраве на Арома с ментол мога да дам само хубави отзиви - омекотява незабавно, мирише приятно и струва по-малко от 2 лв Crazy

# 76
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
а аз мислех, че функцията на тези възглавнички е да не ти се хлъзга кракът Confused

По принцип е така и освен това идеята на тези възглавнички е да омекити тежестта на цялото тяло, която пада на предната част на стъпалото, когато си с токчета. Но ако си с много отворен сандал например, тези възглавнички не са удобни защото няма какво да ги закрепи в обувката, ако ме разбираш какво се оптивам да обясня  Laughing

# 77
  • Мнения: 5 591
, но  за крем Здраве на Арома с ментол мога да дам само хубави отзиви - омекотява незабавно, мирише приятно и струва по-малко от 2 лв Crazy

felicidad17, действа ли при напукани пети?
Мисля да го пробвам.В момента ползвам един на Дева,но не ми харесва миризмата,а и не виждам голям ефект от него.

# 78
  • Мнения: 718
Vancheto, не мога да кажа със сигурност, петите ми не са били напукани. По-скоро има омекотяващо, подхранващо и хидратиращо въздействие и предотвратява появата на пукнатини Peace Нищо не ти пречи да пробваш обаче,  струва 1.80 Laughing
Момичетата по-горе май бяха пуснали линк на медицински крем, който помагал за премахване на пукнатините Peace

# 79
  • Мнения: 1 798
За напукани пети купувах от аптеката - "Крем за пети"/силно напукани/.
Съдържа - масло от розмарин,и жълт кантарион,прополис,алантоин,витамини А и Е.
Фирмата е Биле VY.

# 80
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
За напукани пети купувах от аптеката - "Крем за пети"/силно напукани/.
Съдържа - масло от розмарин,и жълт кантарион,прополис,алантоин,витамини А и Е.
Фирмата е Биле VY.


http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=476

този ли е?

# 81
  • Мнения: 1 798
За напукани пети купувах от аптеката - "Крем за пети"/силно напукани/.
Съдържа - масло от розмарин,и жълт кантарион,прополис,алантоин,витамини А и Е.
Фирмата е Биле VY.


http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=476

този ли е?
да,този е Peace

# 82
  • Мнения: 5 591
Moмичета,благодаря ви за отговорите. Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 547
а аз мислех, че функцията на тези възглавнички е да не ти се хлъзга кракът Confused

По принцип е така и освен това идеята на тези възглавнички е да омекити тежестта на цялото тяло, която пада на предната част на стъпалото, когато си с токчета. Но ако си с много отворен сандал например, тези възглавнички не са удобни защото няма какво да ги закрепи в обувката, ако ме разбираш какво се оптивам да обясня  Laughing
разбрах, мерси  Hug

# 84
  • Мнения: 597
Добре, че го разяснихте точа със възглавничките и сандалите, че се бях юрнала да купувам.Явно няма смисъл  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 547
абе, май има, ама зависи от обувката Peace

# 86
  • Мнения: 1 152
Момичета, някой ползвал ли е пилата за стъпала на Аvon, (тази която е като ренде)? Отзиви?

# 87
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Ето вече идва лятото и времето на чехлите, а аз имам един проблем. Въпреки че непрекъснато търкам петите си те седят бели сякаш не съм ги пипала с години. Embarassed Мекички са, но  изглеждат загрубели. Търкам ги с пилата на Орифлейм и ги мажа с крем. Има ли какво още да направя, ще споделите ли някоя тайна. Hug

# 88
  • Мнения: 6
Аз бих те посъветвала да отидеш на професионален педикюр.
След 1-2 процедури ще се изненадаш колкото ще се променят петите ти... а и е голям кеф Simple Smile

# 89
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Отдавна съм прекратила с опитите в къщи, ходя на педикюр.
Каквито и пили и мазила да купувам, никога не мога да постигна ефекта на професионалния педикюр  Peace

# 90
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Има такава тема вече!

# 91
  • Мнения: 103
Ами не ги търкай толкова често и по много. Ако искаш да си правиш сама педикюр вкъщи, си набави всичко необходимо-ваничка, специални соли, скраб...

# 92
  • Мнения: 10
Аз си правя педикюра сама. Не пиля нищо обаче, защото нямам нужда. Соли за крака в легенче, овлажняващ крем обилно, и меки (много е добре да са памучни) чорапки след това. Веднъж в седмицата тази процедура напълно ми стига, за да са меки и гладки петите ми. В началото когато започнах, изпозвах крем за лице (крадях от на мама хидратиращия крем  Embarassed ) Сега си ползвам някои от продуктите от серията за крака на Орифлейм. Комплекта маска за крака+чорапките, ме устойва идеално. В банята цялото семейсто измиваме краката си всеки ден с евкалиптовия ексфолиант и всяка вечер мажа петичките с някое от кремчетата. Да имам по-твърда кожа отдолу на палците, но беше по-зле, преди да започна редовно да си правя процедури, и се подобрява постепенно. Преди процедурите просто се мажех с лосиона за тяла и по ходилата, започнах по-интензивна грижа преди около 2 години и съм доволна от себе си. Всичко идва от това, че някак се притеснявам да ида на педикюр и да си топна краката във ваничка, където се топват и непознати. Ще кажете че в добрите салони хигиената е на ниво, и сигурно сте прави, но просто аз не мога Embarassed Предпочитам сама.

# 93
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
абе, май има, ама зависи от обувката Peace

Точно  Peace

# 94
  • Мнения: 9
Мили мами,

Темата е много подходяща за сезона!
Моля препоръчайте ми добър педикюрист.
Имам проблемно нокти - образуват ми се гъбички. Пих какви ли не лекарства не помага. Миналото лято ме свързаха с една дама, която прави медицински педикюр. Направи ми страхотен педикюр. Даде ми капки на билкова основа за гъбичките, които много подобриха положението. Но като дойде сезона на затворените обувки пак се появиха.
Сега не мога да се свържа с дамата, явно си е сменила номера. Работеше в кабинет Диляна и се казваше Ева Николова.
Ако някой има актуални координати, ще съм му благодарна.
Или да ми препоръчате добър специалист за медицински педикюр.
Иначе - бъдете красиви!!!

# 95
  • Мнения: 597
Зависи в кой район те устройва.Аз съм доволна от моята, но и нямам проблеми с краката, единствено с пилата ме минава и то много малко.Тя е в стрелбище, ако искаш пиши на лични  Peace

# 96
  • Мнения: 3 315
За напукани пети купувах от аптеката - "Крем за пети"/силно напукани/.
Съдържа - масло от розмарин,и жълт кантарион,прополис,алантоин,витамини А и Е.
Фирмата е Биле VY.


http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=476

този ли е?
да,този е Peace
                днес си го купих  Simple Smile   дано ми омекоти крачетата

# 97
  • Мнения: 0
извинете темата е исключително полезна но искам да ви попитам въпроса може да е много тъп но.... Какво представлява тази скраб за крака newsm78 и съшност за какво точно се използва

# 98
  • Мнения: 597
скрабта ексфолира

# 99
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
извинете темата е исключително полезна но искам да ви попитам въпроса може да е много тъп но.... Какво представлява тази скраб за крака newsm78 и съшност за какво точно се използва
Пусни гугъла и ще разбереш  Simple Smile

# 100
  • Мнения: 0
все пак благодаря за отговора а бихте ли ми препоръчали някоя марка

# 101
  • София
  • Мнения: 38 563
Да се оплача - разраних си палците с едни обувки и сега не мога да ги пипна!
А червения лак е почнал да се бели... Sick

# 102
  • Мнения: 778
Да се оплача - разраних си палците с едни обувки и сега не мога да ги пипна!
А червения лак е почнал да се бели... Sick

Ауууу, Дилянка, кофти.... Но ще мине - ден-два и ще минат Simple Smile! А колкото до лака - аз обикновено като започне да ми се бели, обикновено на връхчетата на ноктите - мацвам една напречна четчица от лака - така хем не личи, че се е обелил, хем и не личи, че си мацнала лака допълнително, за да замажеш недостатъка Simple Smile.


А пък аз днес най-накрая намерих време и желание да обърна внимание на стъпалата си, които от доста време молеха за грижи. Хуууууууубаво си ги накиснах във вода с морска сол и продължително ги търках с пилата. Станаха гладички и мекички. Но мисля утре пак да повторя процедурата. Сега си намазах обилно с кремче за крачета от -417 и утре, преди да си легна - пак ще намажа с кремче и утре пак с пилата Simple Smile!


Хубаво е да обръщаш внимание на крачетата Simple Smile - отблагодаряват се с усещане за лекота!

# 103
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Дилянка лошо си се подредила....и аз съм така сега ooooh! Ама ще ни мине Wink

# 104
  • София
  • Мнения: 547
Дилянка, Сливница Confused аз пък си разраних малките пръстчета от едни обувки днес Close
а вечерта имах излизане и едвам си мушнах краката в по-широките маратонки; в резултат, цяла вечер куцах и се превивах.. Sad
ама ще ни мине..

# 105
  • Мнения: 718
ПО аптеките продават специални силиконови и текстилни лепенки за разранените места - не се допират до обувката Peace

# 106
Професионален педикюр, естествено!

# 107
  • Мнения: 50
Петите ми са доста гладки по принцип и никога не съм ползвала пемза или такива неща. Използвам 2 крема на Scholl - един е за загрубели пети, но с него мажа сега, че след зимата малко ми бяха зле петите, а иначе почти всяка вечер си мажа с крем пак на Scholl за крака и нокти. А и веднъж седмично, даже по-рядко си кисна крачетата в соли (най-обикновени, с аромат роза).

# 108
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Благодаря за отговорите, прочетох и темата. Embarassed Нямам време и желание за салони, въпроса ми беше за домашнио условия. Grinning

# 109
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Момичета помагайте Sad Ето това  http://s46.radikal.ru/i112/0906/9c/4dc83bd29366.jpg   намерих у дома и реших да го пробвам  Mr. Green  и познайте кво стана ooooh!  петичките ми се надраскаха (ако мога така да го нарека) и по точно само едната,защото като видях какво стана и не стигнах до другия крак #Cussing out
Как да си оправя петата? Rolling Eyes

# 110
  • Мнения: 207
Моите петички пък са като на бебе- мекички . Веднъж седмично с пемза , но всяка вечер след душ  ги мажа с  мехлем от невен (домашно приготвен)  . Иначе преди  лятото  ми се цепиха до кръв . Но от няколко години  нямам проблеми.

# 111
  • Мнения: 3 315
۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊  http://ehealthbeauty.com/index.php?main_page=product_info&cP … p;products_id=476  това кремче е вълшебно  Wink 

kiraa , би ли споделила рецептата за домашния мехлем  Hug

# 112
  • Мнения: 207
Разбира се . Това е една ,, бабешка " рецепта.  Цветове от невен се  пържат в свинска мас ( всичко слагам на око)   около 6-7 мин  или докато маста пожълтее. Оставя се да престой една  нощ и на другия ден  отново се загрява .  Прецеждам го през тензух и  в празни кутийки от крем.  За да мирише по добре преди да го прецедя  слагам малко парфюм.

# 113
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Имам го и не ми върши работа   Tired

# 114
  • Мнения: 1 091
Не е ли хубав тоя крем?
Аз така се навих да го взема newsm78

# 115
  • Мнения: 428
Как да си оправя петата? Rolling Eyes

Сливница, и аз имам подобно нещо, само че от обратната страна има и нещо като пила, което заглажда след надраскването (ако мога така да се изразя) на петите. Моето е поръчвано от Ейвън и лично аз съм много доволна. Ако в момента нямаш, мисля че и обикновена пила за нокти може да помогне.
Иначе за моите пети ползвам скраб-крем и после кремче за пети също от Ейвън. Доволна съм!  Peace
На педикюр не съм ходила, а много ми се иска. Но пък имам проблемни нокти за лекуване.  Tired Вероятно ще се окажат гъбички, ще ходя на лекар.

# 116
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Имам една пила за крака,но не съм се сетила за нея и ей сега ще пробвам  Flutter

А за гъбички...... newsm78   нищо не знам.

# 117
  • Мнения: 215
Някой знае ли дали има ноктопластика за крака? т.е. за ноктите на краката?

# 118
  • София
  • Мнения: 547
аз съм виждала в щатите Peace

# 119
  • Провинция
  • Мнения: 509
Моята тайна я открих преди 3 дни-крачетата,т.е. стъпалата ми бяха много груби и твърди...Понеже целия ден прекарах на високи и адски неудобни обувки,когато се прибрах си накиснах крачката в хладка вода...Обаче реших да пробвам да сложа няколко капки масло от тези релаксиращи,етерични ли са какви са за по 2-3лв.Много ароматни са.Резултата беше отпуснати и поомекнали крачка.Снощи след вечерния душ хубавко си изтърках стъпалата с пемза-съвсем обикновена.Подсуших ги и реших да ги на мажа с гореспоменатото масло-сложиш няколко капки масажирах леко,после намазах кожичките на ноктета с крем за кожички(на Ейвън) и днес краката ми бяха страхотни когато се събудих.Меки,миришщи добре на маслото с аромат на ягода,меки и много хубави.Само сложих безцветен лак и обух новите сандалки с голям кеф.

# 120
  • София
  • Мнения: 547
kragovrat, кажи какво точно е това масло newsm78

# 121
  • Провинция
  • Мнения: 509
kragovrat, кажи какво точно е това масло newsm78

Не знам как точно да го обясня-маслата ги има в магазини за сувенири,подаръци,свещи....Малки шишенца от тъмно стъкло с черна капачка,дори фирмата не мога да кажа защото снощи ми свърши маслото.Иначе незнам как да ти обясня....Имат силен аромат.Ако има дами от Свищов мога да кажа,че такива масла има на ъгъла на светофарите,на кръстовищвто в магазина за сувенири срещу закуските.

# 122
  • Мнения: 1 263
Здравейте!
Много хубава тема!  Peace
Петите ми бяха невероятно загрубели от почистване с такъв вид пила
Цитат на: ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊
и кюрета, сега ги почиствам само с обикновена и съм много доволна.
Използвам този крем:

Малък трик, ако нямате достатъчно време да си киснете краката във ваничка е да ги почиствате след къпане.
Имам този  уред за домашно ползване, но още не съм го разучила добре.  Crazy

Тази година съм фен на този вид лакирани нокти на краката. Grinning
   

# 123
  • Мнения: 1 196
Браво за хубавата тема   bouquet
Аз имам проблем с мазолите. Сега съм се започнала с този крем, дано да свърши работа

# 124
  • Мнения: 591
Запис, за да ви наблюдавам и чета Simple Smile

# 125
  • Мнения: 718
За омекотяване на стъпалата действа много добре лимонов сок. Разрязвате 1 лимон на 2 и натривате ходилата. Оставяте да престои и измивате. Ефектът е поразителен Peace

# 126
  • Мнения: 2 514
И аз имам проблем с мазолите.Нещо ефикасно за мазане?

# 127
  • Мнения: 0
Здравейте всички,и аз имам доста напукани петички и ги мажа с чаено дърво.Много добре ми се отразява но все пак има нужда от време на време да се премахне мъртвата кожа.Днес си купих едно уредче като бръсначка за мъртва кожа обаче няма инструкция и не знам как да си сложа ножчето.Някой случайно да знае? А чаеното дърво е супер за всякакви кожни работи.С него дори може и вагинално течение да се оправи.Ако се заинтересувате ще ви пусна линк с подробности за него Hug

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
 аз имам проблеми със суха кожа и загрубели стъпала през лятото. Ще изчета всичко до тук, и ще пробвам. към настоящия момент ползвам на Ейвън, но ефекта е само от вечерта до сутринта Twisted Evil Та дано открия нещо със по-продължително действие. Мислех си за нещо с урея....уреята по принцип предотвратява свръхизсушаването на кожата ( препоръчват продускти с урея при атопичен дерматит). newsm78

# 129
  • Мнения: 63
Много хубава тема наистина. Аз лично се възхищавам на добре поддържаните крака повече и от добрия грим или облекло. Обожавам френския маникюр, нежните камъчета по ноктите, пръстените и гривните за крака... супер женствено изглеждат. Това което правя за крачетата си е същото като досега описаното. Доволна съм много от крема за пети на орифлейм( в сребриста опаковка), а всепризнат ексофолиянт за цялото ми тяло остава Кафето. Ходила съм няколко пъти и на педикюр, но ефекта и в домашни условия е същия. Бих искала само да питам каква марка са вашите ванички за крака(от масажиращите) и на какви цени са горе-долу, че са страшно релаксиращи и искам да си взема...

# 130
  • Мнения: 971
Аз също процедирам в домашни условия и нямам проблем с петите, последно ползвах крем на Avon-доволна съм от ефекта и има страхотен аромат. Никога не съм ходила на педикюр, много ми харесва рисуван лак ,но имам страшен гъдел и се опасавям, че трудно ще се получи.
Урея има в кремчето за пети на Bio-trade.

# 131
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Бих искала само да питам каква марка са вашите ванички за крака(от масажиращите) и на какви цени са горе-долу, че са страшно релаксиращи и искам да си взема...

Моята е тази:



Никога не съм ходила на педикюр, много ми харесва рисуван лак ,но имам страшен гъдел и се опасавям, че трудно ще се получи.

 Joy

Спокойно и аз имам гъдел, а си ходя на педикюр и няма никакъв проблем. Все пак ще ти лакират ноктите, няма да те гъделичкат  Joy

# 132
  • Мнения: 0
vessit опитах да ти отговоря няколко пъти  но не се получи,пълна ти е кутията с лични съобщения,трябва да изтриеш нещико:)

# 133
  • Мнения: 2 631
Страхотна темичка и не мога да се сдържа да не се разпиша и аз   bouquet
Понеже и аз имам проблеми с мазоли и твърди и неравни нокти, съм се заредила яко със следните продукти:

1. Dr Scholl за напукани пети /този повече го ползвам за превенция.../
2. Dr Scholl емулсия за твърди нокти
3. Dr Scholl спрей против изпотяване на краката
4. пемза
5. възглавнички от гел за обувки с висок ток
6. още 1-2 крема за крака, които обаче много рядко ползвам... Предимно зимата...  Confused


Сега съм се навила да си купя пак на Dr Scholl емулсията за мазоли, дано помогне.

Честно казано, но педикюр няма да отида никога.... Какви неща съм слушала.....  ooooh! Но това си е мое мнение и няма да се бъркам на никой, който предпочита да се грижат професионално за краката му  Hug

# 134
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
kafe би ли споделила за "5. възглавнички от гел за обувки с висок ток" - какви са и имат ли ефект  Peace

# 135
  • Мнения: 2 631
kafe би ли споделила за "5. възглавнички от гел за обувки с висок ток" - какви са и имат ли ефект  Peace


Разбира се, че ще споделя  Hug
ето точно т … 64;ол

И да, вършат страхотна работа!!! Имам едни отворени обувки, с 12 - сантов ток!!! Направо са си сандали, де... Подметката им е дървена и като постоиш повече време с тях те заболяват краката. Откакто им инссалирах тези възглавнички (които се отлепят, перат и местят на които си искаш обувки) нямам никакви проблеми и много често съм с тях на работа по 8 часа!!  Peace

# 136
  • Мнения: 1 650
Аз пък съм много доволна от продуктите на Титаниа. Ползвам това кремче:
и тази пила- пемза:

# 137
  • Варна
  • Мнения: 535
Браво за хубавата тема   bouquet
Аз имам проблем с мазолите. Сега съм се започнала с този крем, дано да свърши работа


Хубаво ли е кремчето, върши ли работа? Аз последно си взех на шол някакво хидратиращо за крака и нокти кремче. Хубаво е обаче много трудно попива и сутрин като си обуя обувките все ми се хлъзгат вътре краката   Embarassed

# 138
  • Мнения: 1 196
Не мога да кажа, че аз се мажа с няколко крема едновременно   Mr. Green   Иначе е хубав, не мазен и после да ми се пързалят краката. Искам да отбележа че след около 1 седмична грижа за краката ми се вижда ефект от положените усилия.

# 139
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
kafe би ли споделила за "5. възглавнички от гел за обувки с висок ток" - какви са и имат ли ефект  Peace


Разбира се, че ще споделя  Hug
ето точно тези са моите възглавнички на Д-р Шол

И да, вършат страхотна работа!!! Имам едни отворени обувки, с 12 - сантов ток!!! Направо са си сандали, де... Подметката им е дървена и като постоиш повече време с тях те заболяват краката. Откакто им инссалирах тези възглавнички (които се отлепят, перат и местят на които си искаш обувки) нямам никакви проблеми и много често съм с тях на работа по 8 часа!!  Peace

Благодаря ти много  Hug И аз ще се сдобия с такива със сигурност, защото и аз имам едни подобни сандали и много ми се хлъзгат краката в тях, а са и доста височки  Grinning

# 140
  • Мнения: 2 631
Внимавай само да не ги сбъркаш, че има няколко вида възглавнички за обувки. Има даже и такива за каишки, за пети, за какво ли не  Crazy

# 141
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Внимавай само да не ги сбъркаш, че има няколко вида възглавнички за обувки. Има даже и такива за каишки, за пети, за какво ли не  Crazy

ОК  Peace

# 142
  • Варна
  • Мнения: 535
Много са хубави възглавничките, аз миналата година бях си купила. Не се подбиват краката, мекичко е, не се хлъзга. Имат и един друг плюс, аз нося 35 номер понякога и те са ми леко големи, че тези възглавнички поуплътняват за да не ми се вадят буйките

# 143
  • Мнения: 971
Лу, няма да ме гъделичкат, но нали все пак ти пипат пръстите  за да ти оформят ноктите, а и преди лакирането слагат ограничители между пръстите- е ако не се сдържа и я ритна( все пак си е рефлекс) голям резил ще е Embarassed

# 144
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Момичета дайте идеи за "миризливи "  Laughing  крака,че мъжо ще ме умори некой ден  Confused ooooh!  От няколко дена му намирисват краката,и се чудя от какво може да е Thinking Някакви кремчета или нещо за пръскане? Embarassed Mr. Green

# 145
  • Мнения: 2 631
Момичета дайте идеи за "миризливи "  Laughing  крака,че мъжо ще ме умори некой ден  Confused ooooh!  От няколко дена му намирисват краката,и се чудя от какво може да е Thinking Някакви кремчета или нещо за пръскане? Embarassed Mr. Green

Д-р Шол има няколко спрея против миризма на краката, освен това има някакви таблетки за обувките и какви ли още не продукти.  Peace

# 146
  • Мнения: 1 699
Момичета дайте идеи за "миризливи "  Laughing  крака,че мъжо ще ме умори некой ден  Confused ooooh!  От няколко дена му намирисват краката,и се чудя от какво може да е Thinking Някакви кремчета или нещо за пръскане? Embarassed Mr. Green
Освен всичките продукти за крака и обувки против миризми и изпотяване,съветът ми е да му "прегледаш"  Laughing краката за гъбички.Предполагам знаеш как изглеждат краката ако имат гъбички.Защото ако ги има ще трябва по-специални кремове.А мое мнение е че краката миришат главно при наличието на гъбички.

# 147
  • Мнения: 77
Наистина много хубава темичка Simple Smile
Лу, няма да ме гъделичкат, но нали все пак ти пипат пръстите  за да ти оформят ноктите, а и преди лакирането слагат ограничители между пръстите- е ако не се сдържа и я ритна( все пак си е рефлекс) голям резил ще е Embarassed

Аз бях доста интересна картинка по време на първия ми педикюр Simple Smile Добре, че маникюристката ми е приятелка, та не се сърдеше, че ритам като куцо магаре  Grinning
Иначе за краката използвам крем "Здраве" за крака вечер преди лягане. Харесва ми най-вече защото не е мазен и попива доста бързо.

# 148
  • Мнения: 1 152
Момичета дайте идеи за "миризливи "  Laughing  крака,че мъжо ще ме умори некой ден  Confused ooooh!  От няколко дена му намирисват краката,и се чудя от какво може да е Thinking Някакви кремчета или нещо за пръскане? Embarassed Mr. Green
Освен всичките продукти за крака и обувки против миризми и изпотяване,съветът ми е да му "прегледаш"  Laughing краката за гъбички.Предполагам знаеш как изглеждат краката ако имат гъбички.Защото ако ги има ще трябва по-специални кремове.А мое мнение е че краката миришат главно при наличието на гъбички.
И на мен ми  "намирисва" на гъбички.  Изпитано и ефикасно средство е антимикотичният спирт. Продава се във всяка аптека. С памуче се маже няколко поредни вечери между пръстите на краката. Не трябва да се прекалява с продължителността на употреба, защото спиртът е доста силен и третираната кожа почва да се лющи. Консултирай се с фармацевта. Естествено и добрата хигиена на краката трябва да се спазва.

# 149
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Мне,гъбички няма Naughty Но си смени работните обувки и си мисля че е от там newsm78 Сега е с нови и миризмата изчезна,е не напълно,но много леееко се усеща... Laughing
Но определено ще купя нещо за крачката му,благодаря  bouquet

# 150
  • Мнения: 431
Мне,гъбички няма Naughty Но си смени работните обувки и си мисля че е от там newsm78 Сега е с нови и миризмата изчезна,е не напълно,но много леееко се усеща... Laughing
Но определено ще купя нещо за крачката му,благодаря  bouquet
Мъжът ми имаше същия проблем,обаче с GEOX не му миришат краката.Само такива обувки си купува откакто разбра,а и са му много удобни  Wink.

# 151
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Купих това,жената в аптеката каза че това е най доброто в момента и че вършело работа Grinning

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 16:24 от ۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊

# 152
  • Мнения: 0
Хора, моля помагайте!  Praynig
От доста време ме притесняват някакви образувания  на палецът и показалецът на краката Sad - навярно за мазоли, но все пак..
третирам ги с пила на сухо и после ги кисна и ползвам пемза , но се справям само частично с проблема Confused (вече съм ги мазала с какво ли не и резултатът е почти нулев)...  Cry мислех си за тези лепенки от аптеките за мазоли,  Thinking но съм чувала че те направо ще откъснат кожата ии...малко ме е страх. Интересува ме, ако някой знае дали те оставят рани, белези и т.н...?  newsm78

# 153
  • Мнения: 3 315
но съм чувала че те направо ще откъснат кожата ии...

  Shocked 

# 154
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Е,чак пък да откъснат кожата,едва ли.

# 155
  • Мнения: 0
еми дано не е така  Grinning  нямам представа как ще подействат.. Thinking

# 156
  • Мнения: 971
Повечето такива лепенки имат салицилова киселина, която размеква вроговяването и с времето то само изпада. Слагат се само върху мазола и няма проблем с околната кожа.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 110
Мислех да пусна нова тема за краката /Красиви  боси крака /примерно/ За кремчета,за начин на поддръжка,отделно за аксесоари.Вие носите ли пръстенчета на краката или гривна за глезена?

# 158
  • София
  • Мнения: 4 258
Здравейте, повдигам темата с молба за координати на добра педикюристка в Стрелбище, Иван Вазов или центъра.

# 159
  • На морето!
  • Мнения: 5 763
Мислех да пусна нова тема за краката /Красиви  боси крака /примерно/ За кремчета,за начин на поддръжка,отделно за аксесоари.Вие носите ли пръстенчета на краката или гривна за глезена?
Гривна носих преди 3-4 години, пръстен никога не съм. Сега не нося нищо осван лак  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 897
Купих това,жената в аптеката каза че това е най доброто в момента и че вършело работа Grinning
http://s55.radikal.ru/i148/0907/7a/06596a7ef027.jpg[/URL]
Да ти кажа според мен по-добро от Scholl няма.  Peace

Аз пък се родих с една маска на Орифлейм и едни чорапки- пак от там.
Първо накисвам краката, след това бутам кожичките с гел, след това полирам с пилата. Имам две. Едната е като ренде, дригата... като шкурка/ама какви обяснения слагам Laughing/. Полирам ноктите , мажа маската, слагам чорапките/всичко това правя вечер-преди лягане/ . Сутрин чак ги свалям и тогава слагам лак. В най-лошите случаи лака се слага следобед.  Grinning

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.

п.с. Сега се сетих, че гледах на Шол един крем за пети, а съм го забравила.  ooooh! За превенция ли е или мога да си го ползвам постоянно?

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 23:03 от Корина

# 161
  • Мнения: 18
Здравейте, ето ви цял сайт с продукти за крака - и кремове и възглвнички и какво ли не и консултации.

www.pedagbg.com

Дано съм ви била полезна, аз исползвам на Crevil крам с невен и е върха.

# 162
  • Мнения: 681
За краката трябват ежедневни грижи, така както и за лицето и ръцете. Те ни носят през целият ден и затова ние трябва да ги обгрижваме и да им даваме най-доброто.
Всеки ден си мийте краката, без значение какъв сезон е, и дали сте били навън или сте си в къщи. На почистена и измита кожа нанасяйте всяка сутрин и вечер омекотяващ и овлажняващ крем, за да не загрубяват петите ви. Аз ползвам ето този. Много съм доволна, защото петите ми вече не се напукват и нацепват.
Аз сама си правя педикюра в къщи. Вече свикнах и става хем бързо, хем ефекта е повече от добър. Краката ми имат добър вид, петите са меки и не са напукани. Ето какво правя:
1. Накисвам си крачетата във по-топла вода, но не гореща. Така постоявам поне 5-10 минути, за да се размекне кожата на ходилата и петите най-вече.
2. Със много фина пила почиствам внимателно петите, като изобщо не натискам с пилата. Когато кожата е размекната всичко пада без проблем. Пилата е най-обикновена за 2,60 лв.
3. След пилата вадя крак след крак и нанасям скраб , като с ръце търкам пак вниматлено. Скраба хем отнема мъртвите клекти, хем почиства в същото време краката. Така не се налага да ползвам допълнително измиващо средство.
4. Изплаквам добре и подсушавам краката. На сухо не ползвам никаква пила или нещо друго за полиране. Няма нужда просто. След ексфолианта кожата става много мекичка.
5. Нанасям овлажняващият лосион - върху петите слагам малко повече а по стъпалото и крачето отгоре нормално количество. не забравям да нанеса крем и върху кокалчетата под глезена и отзад, защото там кожата също загрубява повечко, особено ако се носят обувки.  Лосиона попива много бързо и много добре освежава краката. Ако случайно се е появил мазол, нанасям като капка отгоре от лосиона. Заради голямото съдържаниена алое много бързо връща обратно мазола, кожата се успокоява и зараства по-бързо. Също попива и върху мазола бързо.
Ами това е. Честити ви нови крачета. Ако следвате тези прости процедури и вие ще се радвате на красиви, здрави и добре поддържани крачета. Нанасяйте крем всеки ден върху краката (задължително на чисти крака) и сутрин и вечер и веднъж седмично си отделете половин час за педикюр в къщи. Просто е и не изисква големи усилия.

# 163
  • Варна
  • Мнения: 2 097

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.


Аз пък съм доволна от моето, ползвам го отдавна и не съм забелязала краката ми да са станали по-груби.  Peace

# 164
  • София
  • Мнения: 2 044

 Даже имам такъв бръснач, но не го препоръчвам. Стават по-груби. Поне при мен.


Аз пък съм доволна от моето, ползвам го отдавна и не съм забелязала краката ми да са станали по-груби.  Peace
И аз имам такaва кюрета на Солинген-много съм доволна Peaceако ползвам само ренде и пила ефекта не е толкова добър.Аз след кисненето в легенче със соли за крака,си ги подсушавам,слагам ексфолиант за крака  и почвам да търкам,след това минавам с рендето и на финала с пилата.След това пак миене и подсушаване.Нанасям от крема за крака(в момента съм си взела на Талодерма-много ми харесва),слагам по дебел слой,увивам краката в домакинско фолио и слагам едни чорапи,върху чорапите задължително си слагам едни пантофки че как се хлъзга Mr. GreenИ така докато издържа,но и 20 мин.са достатъчни.Снощи я правих тази процедура-сега се ми като на бебе краката CrazyНо си трябва всекидневно мазане Peace

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 17:52 от danielad

# 165
  • Мнения: 18
Четох на някакъв американски сайт, съвети на подиатри (това е лекарска специалност за крака - ортопед, но с допълнителна квалификация за крака), та там пишеше, че изпозването на кюрети не се препоръчва, защото стимулирало образуването на нова мъртва кожа.

Нещото, което съветват е да се изпозва всяка вечер след вана или баня да се търкат ходилата с пемза и да се мажат с дълбоко хидратиращи кремове. Другото, което ми направи впечатление е, че ако постоянно в определени зони ти се образува втвърдяване - трябва да се омекотят обувките или да се избират такива обувки, които имат омекотяване.
Защото една от основните причини за образуването на мъртва кожа било протриването на ходилото, а естесвената реакция на кожата била да се защити с такъв слой мъртва тъкан.

Ами дано съм била полезна. Това все пак е едно мнение на някакви доктори.

# 166
  • Мнения: 897
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning

# 167
  • София
  • Мнения: 2 044
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning
Няма да съжаляваш WinkЗащото ако си сложиш само чорап,крема ще попие в него.Така се хидратират максимално

# 168
  • Мнения: 897
Те чораките ми са таквива- да не попиват крема. Сутринта го направих. Има бърз ефект, наистина. Довечера пак ще го направя.  Wink

# 169
  • Мнения: 0
аз не съм съвсем съгласна с "подиатрите"! колкото повече търкаш, толкова повече нова кожа ще се образува. аз цяло лято ходя боса по двора и нямам твърди наслагвания по петите. това което правя е редовно киснене на краката във леген със соли, после ексфолиант, после маска. наи-новата ми идея е да си купя парафинива вана. става за крака и за ръце. страхотно е! кожата става като бебешко дупе!!! ползвала съм го в козметичен салон, но е скъпо а и не се знае хигиената на какво ниво е. аз съм си малко гнуслива, затова сум си купила инструменти за маникюр и педикюр и си правя всичко сама у дома!  ползвам продукти от фирма star nails и съм много доволна.

# 170
  • Мнения: 681
..... 
кожата става като бебешко дупе!!!  ....

Всъщност се оказва, че няма нищо по-меко от бебешка петичка  Rolling Eyes Така че на всички пожелавам да си имате хубави и меки стъпалца и крачета като бебешки петички  Wink

п.п. Това го знам от акушерки.....

# 171
  • Мнения: 1 167
A какви са тези чорапки дето не попиват крема, някакви специални ли за целта? newsm78

# 172
  • Мнения: 681
A какви са тези чорапки дето не попиват крема, някакви специални ли за целта? newsm78

Със същият успех може да се  използва домакинско фолио за свежи продукти. Увива се около стъпалата, след като се нанесе крема. Отгоре се обуват обикновени чорапки за вечерта и  готово. И при това е евтино.

# 173
  • Мнения: 897
Че те не бяха скъпи.В предните си постове съм написала от къде са. Вече ще стане реклама, ако пак го напиша. Laughing
Но и фолиото върши работа. Peace Наистина.

# 174
  • Мнения: 2
Почиствам с пемза и излолзвам кремове и това е! Супер са ми краката  Grinning

# 175
  • Мнения: 897
danielad, това с фолиото ще го пробвам днес. Стана ми интересно. Grinning
Няма да съжаляваш WinkЗащото ако си сложиш само чорап,крема ще попие в него.Така се хидратират максимално
danielad, номера с фолиото е страхотен! Благославям те всеки ден.   bouquet  bouquet  bouquet

# 176
# 177
  • Мнения: 83
Scholl за видими резултати след 3 дни, наистина действа, бях изненадана приятно .

# 178
  • Мнения: 18
Относно Scholl не съм съвсем съгласна. Стария крем за напукани пети беше по добър. Като смениха опаковката и се промени и качеството. Даже питах в аптеката и от там ми казаха, че не съм единствената, която твърди това.

# 179
  • Мнения: 83
Относно Scholl не съм съвсем съгласна. Стария крем за напукани пети беше по добър. Като смениха опаковката и се промени и качеството. Даже питах в аптеката и от там ми казаха, че не съм единствената, която твърди това.

Незнам дали е бил стария или новия, защото един ден просто си купих и улучих, казах на една моя приятелка, която имаше пробелм също и тя остана доволна. Но новата опаковка в БГ е по принцип гаранция за по ниско качество, ще видя следващия път.

# 180
  • Мнения: 897
Но новата опаковка в БГ е по принцип гаранция за по ниско качество, ще видя следващия път.
Внушавате си.  Peace 
Опаковката се печата. Кое й е общото със състава на крема?

п.с. този червен цвят ме побърка.  Crossing Arms

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 2 073
Аз нямам проблем със стъпалата. Само като бях бременна миналото лято много ми съхнеха и побеляваха петите.  Мажех ги редовно с крем, но накрая не можех и да се навеждам спокойно, че да правя нещо Laughing Сега гледам веднъж на 1-2 седмици да си ги накисвам и изтърквам с пемза, после със скраб и накрая изплаквам и мажа с крем. В момента ползвам един балсам за крака на Balea и съм много доволна, омекотява добре и мирише приятно. На Ейвън също ми харесват продуктите за крака. Ама това с разни ножчета и рендета ми звучи ужасно, да не говорим пък някой друг да ме стърже!

Общи условия

Активация на акаунт