Запек ли е това всъщност?

  • 9 688
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 916
А, в случая не ме притеснява дали е ял достатъчно - пишка като за световно, даже му купих специално един номер по-големи памперси за през нощта, че този изпуска  Mr. Green А и добре суче. Докато беше само на кърма, малко преди за захраня, почна да ака на по 4-5 дена, но без да е запек. Водих го при педи и той каза, че няма проблем при изключително кърмено бебе. Но сега вече хапва и други неща и затова се бях притеснила  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 174
А иначе от днес почваме крушата, да видим кой-кого  Mr. Green

Не храни много надежди  Mr. Green Мойто диване като го захраних с картоф не ака 4 дена, после дадох морков - 3 дена. После продължи през 2-3 дена акането, независимо какво давах . Стигнах до круша и аз като тебе потривам ръце, че няма да го мисля и ей го на - 2 дни подред яде пюре от круша и ябълка и не ака  Mr. Green но аз никога не съм се притеснявала, защото виждах, че детето видимо се чувства добре и явно не е запечен, просто обработва добре храната  Peace

# 17
  • Мнения: 685
Я да използвам готовата тема,  да се впиша в отбора и да питам дали при някого е така, моята бебека е по-малка, виждам, че при повечето от вас е станало, когато дечицата минават на каши и пюрета. А моята до 2рия месец си акаше на всяко ядене, като по часовник, изведнъж мин седмица почна по 3-4 пъти на ден, а тази съвсем ме ошашави до сряда вс беше ок, поне по 2 пъти, а после 1 ден прескочи, но на следващият акото беше мнооого, сега вече се събират 2 дни без да е ходила и почнах да се притеснявам, тя е само на кърма, вода по 10на гр на ден, ако иска; от 2рия месец лекарката ни каза да я захранваме със сокчета, ама честно казано аз само от време навреме т.е. през 3-4 дни давам по 2-3 лъжички преди беше ябълка, морковът не го харесА нещо, мин ден и дадох 2 л от череша - та се изходи, ама днес тая формула не подейства  newsm78
Правих гимнастика, пипах и коремчето съвсем си е мекичко, уж се храни, всеки път като писне на 2-3 часа и давам да яде, по мое мнение не я държа гладна  Laughing
Чудно ми е написаното от вас - ако усвоява добре храната, защо преди 10на дни акаше по 6-7 пъти, а сега по 1 път през ден, тогава не я усвоявала толкова ли  newsm78
А ако на нея и дам сок от круша, вместо аз да го пия няма ли да има по-бърз ефект?

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Нищо не й давай. Много бебета както си акат по 5 пъти на ден изведнъж започват да акат през няколко дни. Ако ака на няколко дни, но няма запек (т.е. не ака твърди като каучук топчета) значи всичко си му е наред на детето.  Ако акото е меко, кашесто и много обилно, това означава само едно - детето няма запек и просто такъв му е ритъма на обработка на кърмата.

# 19
  • Мнения: 22 974
Нищо не й давай. Много бебета както си акат по 5 пъти на ден изведнъж започват да акат през няколко дни. Ако ака на няколко дни, но няма запек (т.е. не ака твърди като каучук топчета) значи всичко си му е наред на детето.  Ако акото е меко, кашесто и много обилно, това означава само едно - детето няма запек и просто такъв му е ритъма на обработка на кърмата.
Peace Точно около 3м. и моя юнак започна да прсави паузи от по 3-4 дни,преди да се изака.Акаше много обилно,определено.Само да вметна,че бях в болница преди 2 седмици,заради обилно повръщане и обезводняване.Там лежах 5 дни,през които бях на диета: бисквити,сухари,солети и вода.Почти седмица ми се събра,без да хода по голяма нужда,а определено нямах запек. Mr. Green Явно организмът ми е усвоил изцяло  минималните количества храна.

# 20
  • Мнения: 685
 Grinning Благодаря ви, момичета!
Точно така си е - обилно, вчера се изходи милото и определено не беше запек, но преди това бяхме при лекарката ни (за друго, но и казах да я погледне) и тя рече, че не било хубаво така по 3 дни да не ака детето и да пробваме с термометър да и раздразни дупето, дори показа, видя ми се много садистично и реших, че няма да го пробвам вкъщи, но докато се преберем дребосъчка свърши работата.
Честно казано обаче това 5 дни и на мен ми се види много, дано не стигаме дотам.

# 21
  • Мнения: 5
Здравеите моята беба вече 6ти ден не е акала и започвам да се притиснявам да не би да не си дояжда
Ще започна отначало изцяло на кърма сме като стана на 3месеца започна да смуче биберона-залъгалка и да пие вода(преди това неискаше)и започна да ака по веднъж на ден.Акото й ми се стори рядко, като казах на педито тя изписа ентерол.Дадох й го два пъти(по половинка) и се изака чак на втория ден от тогава нищо.Аз също пих ентерол  и наи вероято съм и го дала и на нея с кърмата но може ли вече толкова време да не ака.Снощи пробвахме с термометър но нищо.Иначе беба си е спокоина весела не и е твърдо коремчето.На последната консултация(на 3 месеца)беше качила само 500гр.По принцип яде по малко(или на мен така ми се струва защото стои помалко време на гърдата)и ме притиснява да не би пък да не се храни добре 

# 22
  • Мнения: 1 174
alekxandrina  Не знам какви са съставките на Ентерола  newsm78 и дали би могъл да причини запек. Сама казваш, че детето се чувства добре, не се напъва, коремчето не е твърдо. Не плаче - значи не е гладна, не я боли стомахче, варианта да не й стига кърмата отпада. Няма  запек, просто добре усвоява кърмата, както са писали и доста други жени по - горе. Защо мъчи детето с термометър  newsm78 ще се изака, като му се доака и толкоз  Peace.
За рядкото ако също не е притеснително ако нещо остава по памперса, разстройство е когато всичко попива вътре и не може да събереш отгоре нищо. Не знам как е било положението при вас, но може би и Ентерола е бил излишен. Преди да се захрани детето, докато е само на кърма, не е често срещано да получи запек или разстройство  Peace

# 23
  • Мнения: 5
днес ходихме до докторката  става вече 7ми ден откакто не е акала
(казват ми че можела да се натрови така),претегли я и каза че сигурно не й стига кърмата
затова не ака.Много малко била качила за две седмици 200гр,ако били 300 няма проблем но тъй като са 200 трябвало да се дохранваме.А за цял месец беше качила 500гр.
Толкова криво ми стана защото имам мляко но явно нещо не е наред щом не качва.И вкъщи имам голям натиск че детето щом не ака значи не яде и сега като съм купила Фризолака щяло да се наяде наи накрая.А може ли като още не е захранена да започна с пуре от круша?

# 24
  • Мнения: 22 974
Не давай пюрета още,малка е.Остави ги домашните да си говорят,няма как да са компетентни.Я ми кажи,детето по колко време го държиш на гърда,как кърмиш като цяло?

# 25
  • Мнения: 5
Изакааа сеее наи накрая малката сладурана на 9я ден.Акото беше много и много гъсто.
Не съм и давала от АМ и засега не мисля и да и давам.Пробвах я направих 30гр но не искаше да ги пие тъи като се беше нахранила вече от гърдата.Та какво ти дохранване при положение че имам мляко аз да слушам  някои които неразбира. Направо ще се    #2gunfire  Предният ден изпих 1л сок от круша може и това да е подеиствало.
ДесиX2 наистина и е още рано за пюрета и ще изчакам.Храним се през 2- 3 часа.Следобед някои път яде чак на 4я час.На гърда стои наи много 5-10 мин самичка се отдръпва и не иска повече.Аз съм настоятелна продължавам да тъпча цицата да хапне още малко но не,предлагам другата гърда но пак не.Когато тя си реши тогава.По никакъв начин не мога да я накарам да яде повече. Винаги като се размрънка предлагам първо гърдата тогава всичко останало.Вечер се храним към 11,сутринта започваме към 6-7.

# 26
  • Мнения: 1 174
Александрина, сока от круши е свършил работа според мен  Laughing За друг път ще знаеш. Стига му кърмата на детето, не се тревожи, щом е спокойно между храненията и спи през нощта, не е гладно. Правилно постъпваш като предлагаш първо гърда, детето най - добре си знае  Peace. Хубаво е заради жегите сега да предлагаш малко по - честичко гърда, ако е жадно детето да пийне, ако не иска - добре. 

# 27
  • Мнения: 22 974
И предлагай винаги последно кърмилата гърда,за да изсуква и задното мляко.Хапвай храни,които разхлабват,когато детето не ходи няколко дни,дано така решите проблема.

# 28
  • Мнения: 8
Нашият Митко е изцяло на кърма вече 4 месеца. През първия месец и половина акаше след всяко хранене. После започна по веднъж на ден. Около вторият месец и половина не се изака нито веднъж десет дена. Обадих се на педиатърката и тя каза: малко с термометър бръкни и му дай през нощта, вместо водичка, водата от сварени овесени ядки. Каза да правя това всеки път щом не се изака до 72 часа. Каза, че при изцяло кърмените бебета се получава леннива пересталтика и за това така става. Каза, че е нормално, но да не остава неизакан повече от три дена. Тогава му дадох 120мл вода от сварени овесени ядки и на следващият ден всичко изака и започна да ака всеки ден или през ден.
Сега, малко преди да навърши 4 месеца, пак се получи да не ака 8 дена, аз изчаках да видя какво ще стане, но този път се появиха леки пъпчици, стана кисел и вечер се будеше често. Пак сварих овесени ядки и пробвах да му дам водата, но вече е голям Simple Smile и не му харесва вкуса. Все пак успях да му дам около 150мл за ден и половина и отново съм доволна от резултата.
Не мога да проследя със сигурност дали има връзка мужду това което аз ям и пия и неговото акане.
Дано не ми се разсърди че съм толкова обстоятелствена относно акането му Simple Smile, но се надявам да съм в полза Simple Smile

# 29
  • Мнения: 22 974
водата от сварени овесени ядки.
ЗНаеш ли,че овесените ядки съдържат глутен,а глутен не се дава на деца под 6м.Последиците от глутеновата алергия могат да се много сериозни.

Общи условия

Активация на акаунт