ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 7

  • 60 234
  • 538
  •   1
Отговори
# 45
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
ок .Ще пробвам да вкореня

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
tarlio , можеш да намериш някъде из разсадниците и пазарите вкоренена. Нашата я изкоренихме от една съборена сграда, беше пръчка със съвсем малко корени, късно есента беше, когато нямаше листа.Засадих я в сандъче. Пролетта се беше вкоренила. Сега можеш ако намериш някъде да заровиш един клон (без да го чупиш) на някое междувъзлие, така че да има и още листа навън над почвата. Есента ще си е пуснала корени и можеш да я отделиш.

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 15:25 от Ljuboznatelna

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 972
ок .Ще пробвам да вкореня
Аз също имам от две години такава лоза.
Отрязах си пръчки на есен, когато изкапаха листата от на съседите лазата, бучнах ги директно в пръстта навън. На пролет всички покараха  Peace

# 48
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Момичета, гордейте се с вашите градинки! Днес попаднах на един албум, снимана е градината на английското посолство, предполагам в Русия. Това е началото, 2002г, когато озеленителите са си тръгнали. Ето в каква градина го е превърнал някой (който не е озеленител)

# 49
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ооо .Благодаря на всички за съветите .Смятайте ,че вече имам.

# 50
  • Мнения: 2 084
Лоза си купих от Бриколаж. С покарали три листенца. Покривам я вечер с отрязана бутилка от мин. вода. И розов храст засадих вчета /май малко е късничко, дано се прихване/.

# 51
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Моите рози дето ги набодох есента мой хич ги няма -да не кажа ,че са увехнали.Интересно ,че през март бяха свижи.

# 52
  • Мнения: 3
wiwian,много ти е хубава градинката!!!Това бледолилавото цвете зад кандилката(аквилегия) какво е? Многогодишно ли е? Много ми хареса ,не съм го виждала до сега. Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 3 663
Скок в новата темичка с нови цветове http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373670&pid=12051454

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
asa , много красиви анемони (не зная как се пише точно) имаш!

# 55
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
asa   Какво е това цвете -да е лале не е лале -какво е http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373670&pid=12051455

# 56
  • Мнения: X
Момичета,дайте идея за цъфтящ храст,който да обича сянка. Rolling Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 3 663
asa   Какво е това цвете -да е лале не е лале -какво е http://www.snimka.bg/album.php?album_id=373670&pid=12051455

Анемонии са това

# 58
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Момичета,дайте идея за цъфтящ храст,който да обича сянка. Rolling Eyes

Има храсти, които виреят и на сянка, но там цъфтят по-малко. Зад блока на сянка расте една спирея майски сняг,  цъфти нормално (картинката от първия постинг).  Хортензията е храстче, което се гледа на сянка. Виждала съм и керия на сянка, също цъфти,макар и не толкова обилно. Предполагам, че форзицията също няма да има претенции. Рододендрона също е храст за сянка.

Последна редакция: ср, 06 май 2009, 17:46 от Ljuboznatelna

# 59
  • Мнения: X
Момичета,дайте идея за цъфтящ храст,който да обича сянка. Rolling Eyes

Има храсти, които виреят и на сянка, но там цъфтят по-малко. Зад блока на сянка расте една спирея майски сняг,  цъфти нормално (картинката от първия постинг).  Хортензията е храстче, което се гледа на сянка. Виждала съм и керия на сянка, също цъфти,макар и не толкова обилно. Предполагам, че форзицията също няма да има претенции. Рододендрона също е храст за сянка.
Hug Благодаря ти Hug
Спиреята ми харесва много Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт