Свински ребра-как?

  • 28 939
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Здравейте

Как да приготвя свински ребра на фурна?По възможност да не отнема много време.  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 144
Аз правя в йената нареждам слагам малко олио , нареждам ребърцата посолявам и наръсвам с черен пипер и кимион ако имам гъби слагам и малко гъби заливам ги с бира/или с вода/ и ги слагам да се печат във фурната.

# 2
  • Мнения: 804
И у дома се пекат ребърца - хубаво ги натривам със сол и червен пипер.Нареждам в тава,наливам малко вода и червено вино,ако имам слагам цели гъбки,завивам с фолио и пека около 45-50минути.Махам фолиото да се запекат за хрупкава коричка и поднасям топли.Гарнитурата е според вкуса и сезона.

# 3
  • Мнения: 2 774
На скара  Peace ако са много дебели - ги мятам и за  15-20  мин. във фурната с фолио.

# 4
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
и ние на скара

# 5
  • Мнения: 3 641
В тавичка си пека като наливам и бира във водичката. Стават много вкусни и сочни Hug

# 6
  • Мнения: 234
Ребра и гърди ги запичам с мед и чесън,малко чер пипер и сол.Стават Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 2 855
Мариновам ги за няколко часа в соев сос,лимонов сок, черен, червен и бял пипер, кимион, чесън на прах, чубрица и каквото друго ми попадне от подправките. Нареждам ги в тавичка, заливам с малко вода и пека на 220 градуса за около 40мин, обръщам ги от време на време. За гарнитура обичаме пържени картофи и млечна салата.

# 8
  • Мнения: 245
На скара винаги ги правя, като преди това са стояли в марина (готова) в хладилника за 3-4часа.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
За да не отнемат много време можеш да ги овкусиш пожелание и да ги сложиш в торбичка за печене във фурната.
 У дома ребърца се пекат само на барбекю.

# 10
  • Мнения: 172
Благодаря ви ,момичета.Аз пробвах най-простия вариант-със сол и червен пипер ,като сложих гъби и лук.Станаха,но май трябваше още малко да ги поопека за да станат по-запеченки.

# 11
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз ги пека във фурната. Само ги посолявам, слагам черен пипер, наливам вода и фолио отгоре. Малко преди да ги извадя от фурната махам фолиото, за да се запекат.

# 12
  • Мнения: 292
Може да пробваш и с ориз във фурната или с зеленЧуци, пак във фурната. Аз ги приготвям и със зелен боб или катрофи като манджиЧка  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 001
Натърквам ребрата с подправки(черен,червен пипер,малко чубричка) и напръсквам с вино.Оставям да отлежат и после пека във фурната на 180 градуса.В тавичката слагам водичка и поливам периодично.

# 14
  • Мнения: 4 589
Аз пък ги мариновам в барбекю сос, като добавям и мед, чесън на прах, червен пипер, соев сос и ги оставям да кистант така няколко часа. После пека в силно нагрята фурна, докато не станат хрупкави.

Общи условия

Активация на акаунт