СЕДМОКЛАСНИЦИ - Огън, служба не остана!

  • 19 683
  • 387
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 42
............Хората пропуснали да се запишат в гнездото си. Писали молби до министерството и така и не било допуснато момчето до изпит.............
Знаток според мен това, че са пропуснали да се запишат в гнездото си, не влиза в графата "особено уважителна причина" като например - заболяване (постъпване в болница), наранявания, които да пречат детето да се яви на изпит. Все ми се струва, че в такива случаи трябва да има някакви възможности за децата. Та това са хора - всичко може да се случи. Не можем да ги поставим в камери до изпита. 

# 331
  • Мнения: 2 716
Няма значение.

# 332
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
На родителската среща ни разказаха подобен случай. Хората пропуснали да се запишат в гнездото си. Писали молби до министерството и така и не било допуснато момчето до изпит.

На нашата родителска среща ни обясниха, че ако детето го няма в списъците в гнездата, може да се яви в някое у-ще преди изпита и били длъжни да го допуснат. За целта се правел индивидуален протокол.  newsm78

# 333
  • Мнения: 413
МЪНКИ: Аз говорех за профилите след 7 клас. Те не са отпаднали все още. А за тези от 5 до 7 клас - тогава успяха да сформират само математическа паралелка. Да, този профил сега го няма, но на мен ми е достатъчна подборката на класа и специалното внимание на преподавателите.

SofiaV: Темата е противоречива единствено от гледна точка на оценката на авторката за педагог-съветника. Имам съвсем различни наблюдения и затова не исках да изпадаме в спорове. Но липсата на класни ръководители си е безспорен факт. Не знам колко се заплаща допълнително на учител, за да води клас, но явно спестяват. А резултатът от това поне на мен не ми харесва.

# 334
  • Мнения: 2 829
Здрасти
да ,,после прочетох ,че имаш предвид горния курс Hug


гнездата още не са излезнали ,нали Thinking

# 335
  • Мнения: 587
Мили мами, наистина служба не остана! Искам да ви попитам, някой знае ли формулата по която се образуват оценките от точките? Чувала съм че всяка година е различна, но все пак знаете ли от предишни години?

# 336
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Аз знам тази ф-ла  Оц=(Т+68): 28

# 337
  • Мнения: 587
Благодаря, не чувам някой да споделя какви са резултатите от пробните изпити? Моята по математика 50 точки по БЕЛ 72 , сега пак ще ходи че много се притеснява, та да свиква Wink

# 338
  • София
  • Мнения: 1 356
В неделя сме на пробен по математика в СМГ. Въпреки че от няколко места чух, че онези пробни в СМГ не били като истинските, т.е. пробните били по-трудни, защото се организират от СМГ и се предполага, че голяма част от техните възпитаници се явяват на тях. На мен обаче нещо не ми се вярва. След някой друг ден ще споделя.

# 339
  • Мнения: 587
МОята дъщеря се яви н апробни в МГ Варна и наистина изпитите са много трудни, така казаха дори и учителите.

# 340
  • Мнения: 42
Това са скалите за оценяване:

http://www.regalia6.com/p-kurs/skala_mat-2007.pdf
http://www.regalia6.com/p-kurs/skala_bel-2007.pdf

Само ще уточня, че в скалата за оценяване е даден максималният общ брой точки по БЕЛ - 100. Тестът носи 75 точки максимално, преразказът - 25.

Последна редакция: пт, 08 май 2009, 21:30 от amma

# 341
  • Мнения: 7 161
Наблюдавам пробните изпити от няколко години.Тези,които организират в СМГ, според мен по трудност отговарят на конкурсния изпит през юни.
В школите, като например Веди, са значително по-лесни.Дъщеря ми също в неделя е на пробен изпит в СМГ.
Друг пробен изпит,който по трудност се доближава до конкурсния е в ПЧМГ.И няма как да не е,защото там задачите пък ги дава Симеонов,който преподава и на двете места.
Така,че ако някое дете иска да си провери знанията, отивайки на тези пробни изпити ще добие представа и за оценката си през юни.Разбира се ориентировъчна.

# 342
  • Мнения: 42
Ще помоля да съобщавате за датите на пробните изпити в СМГ, защото в сайта им няма такава информация. За утре сме закъснели, но ще се радвам, ако давате информация за следващите дати.

А какво ще кажете за пробните изпити в Регалия?

# 343
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
Ще помоля да съобщавате за датите на пробните изпити в СМГ, защото в сайта им няма такава информация. За утре сме закъснели, но ще се радвам, ако давате информация за следващите дати.

А какво ще кажете за пробните изпити в Регалия?

И мен ме интересуват датите за следващите пробни изпити в СМГ.
Там само по математика ли организират или има и по БЕЛ?

За пробните изпити в Регалия, какво те интересува? Дъщеря ми ходи само там, така че нямам база за сравнение между тях и в другите у-ща.

# 344
  • Мнения: 42
Точно това ме интересува - сравнение с тези в другите училища и по-точно със СМГ, след като казват, че там се доближават най-много по степен на трудност със същинския изпит.

Моето дете ходи и на тези в Регалия, и във Веди и според него във Веди бяха по-лесни, въпреки че там показа по-нисък резултат. Но това е друга тема на разговор - просто прекалена самоувереност и подценяване на ситуацията.

Общи условия

Активация на акаунт