Какво ни кара да говорим за бебето с "НИЕ"?

  • 8 283
  • 166
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 616
А това "На колко сте?" е обикновено, за да не объркаш пола.
"На колко е бебето?" не рискува да обърка пола!  Peace

Дами, заглавието на темата е ясно - не се търси заяждане, не се търси упрек, не се търси превъзходство... търси се отговор! Който има мнение да сподели, който няма - да не се заяжда, моля!

# 31
  • Мнения: 3 634
А това "На колко сте?" е обикновено, за да не объркаш пола.

Да, има нещо вярно!  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 27 524

Писахме скоро по въпроса, там съм си казала и мнението  Peace - нито ме дразни, нито го приемам за нещо смешно или лошо.
Идва от бременността - когато майката и бебето са едно. Мило е  Blush

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз го правя често, несъзнателно и не ме дразни.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Понякога и аз го казвам.Старая се да не го правя, защото бебето има колики и му никнат зъби , не на мен  Laughing

# 35
  • Мнения: 2 110
И на мен ми се е случвало несъзнателно да го използвам. Не ме дразни и се учудвам на хората които се дразнят и правят забележки на използващите го !
Може би се дължи на факта,че 9 месеца сме били едно цяло с бебето .
Използването на "ние" според мен е до времето когато детето започне да говори.
 

# 36
  • Мнения: 9 814
Не използвам мн. ч., когато говоря за детето си.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 13:34 от Франческа Салиери

# 37
  • Мнения: 284
На мен винаги ми е било смешно като чуя "пишкахме", "акахме" или пък притесненото - "не акаме". Но всичко е толкова миличко... Понякога съм се чудела, дали аз не съм повредена, че не мога да се отъждествя с детето си.

# 38
  • София
  • Мнения: 614
Използването на "ние" според мен е до времето когато детето започне да говори.
 

Ами аз познавам майки с деца на по 4-5 години, които още го ползват....
И на мен ми се е случвало няколко пъти да го ползвам в определен контекст, примерно да кажа "Имаме си ново зъбче". Обаче има и такива жени, които никога не съм чула да говорят за детето си в единствено число - е това ми идва малко в повече, признавам си....

# 39
  • Мнения: 2 334
Случвало ми е да го казвам но много много рядко.Точно се чувам с една приятелка преди малко и я питам  какво правите и тя ми отговаря спим  Laughing Малко смешно ми звучи  Laughing

# 40
  • Мнения: 8 999
Използването на "ние" според мен е до времето когато детето започне да говори.
 

Ами аз познавам майки с деца на по 4-5 години, които още го ползват....

Една моя позната говори все още така, нищо, че дъщеря й ще абитуриентка след месец. "Ние си избрахме рокля, утре сме на проба, а вкъщи се учим да ходим с високите токове".
Само като й се роди внуче, не знам как ще го каже - "ние родихме внуче", или "ние родихме син/дъщеря".

# 41
  • Мнения: 1 763
Не ми е навик да го използвам, не че ме дразни, просто не ми идва отвътре. Случва ми се рядко, когато говоря с непознати майки, които не знаят името на моето дете и аз на тяхното. Някак си ми е странно да говоря за моето, а още повече за чуждите деца с местоимения и затова съвсем съзнателно употребявам "ние " или "вие" в такива ситуации.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Явно 90% от майките в определен период се отъждествяват с децата си. И аз съм го правила. Но не съм се замисляла дали не съм смешна отстрани. Все пак винаги съм избягвала да казвам "акахме", "имаме разстройство" и подобни абсурди.

# 43
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не го намирам нито за смешно, нито за странно. И аз съм го употребявала понякога. Не съм казвала никога "акаме", "повръщаме" или " болни сме", но пък съм казвала " готвим" или "чистим". Очевидно е, че го правя само аз, но ми харесва да си мисля, че стоейки до мен, детето ми помага. Grinning

# 44
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може би това, че 2-та сме по 24ч заедно ни прави много бизки, почети едно цяло, а и винаги правим нещата заедно.
Като цяло се старая да не сме "ние", но на моменти се улавям, че го правя Crazy

Общи условия

Активация на акаунт